Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2006., 13:14   #1
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Thumbs up 2006 Godina Nikole Tesle

Povodom obljetnice rođenja mog susjeda i zemljaka Nikole Tesle, odlučio sam mu posvetiti jedan thread na PCE forumu. To je najmanje što mogu učiniti za jednog od najvećih, ako ne i najvećeg znanstenika svih vremena. : hello2 :

Ovo je mali c/p sa wikipedie.

Nikola Tesla (Smiljan, 10. srpnja 1856. - New York 7. siječnja 1943.), znanstvenik i inovator svjetskog glasa. Radio je u području elektrotehnike i radio-tehnike, te je otkrio okretno magnetsko polje i višefazni sustav izmjeničnih struja.

Tesla se rodio u Hrvatskoj, u mjestu Smiljan kod Gospića. Otac mu je bio pravoslavni svećenik. Nikola je pohađao gimnaziju u Gospiću i Karlovcu, a elektrotehniku studirao u Grazu i Pragu. Radeći četiri godine kao inženjer u Budimpešti i Parizu otkrio je okretno magnetsko polje i napravio prvi praktični motor za izmjeničnu struju. 1884. godine odlazi u SAD i tri godine kasnije osniva vlastiti laboratorij, u kojem dolazi do svojih najvažnijih otkrića - višefazni sustav izmjeničnih struja, koji je ubrzo izazvao velike izmjene u elektroindustriji. 1887. i 1888. godine zaštićuje patentom jednofazni i višefazni elektromotor, sustav razvođenja, višefazni transformator sa željeznom jezgrom i 18 drugih.

U 1889. godini ostvaruje okretna dinama i transformatore izmjenične struje visokih frekvencija. Iste godine objavljuje i rezultate proučavanja fiziološkog djelovanja struja na čovjekovo tijelo i predlaže njihovu primjenu u liječenju. Od 1891. godine radi na ostvarenju bežičnog prijenosa poruka i razvođenju energije bežičnim metodama. U razdoblju 1896-1914. patentira seriju pronalazaka koji čine osnovu suvremene radio-tehnike. Od njegovih 700 pronalazaka nekoliko desetaka je našlo praktičnu upotrebu. U proljeće 1898. godine, na elektrotehničkoj izložbi u New Yorku prikazuje mogućnost daljinskog upravljanja brodom elektromagnetskim valovima. U 1934. izučava mogućnost razbijanja atomske jezgre pomoću elektrostatičkih generatora visokog napona.

Bio je nominiran za Nobelovu nagradu, koju nikad nije dobio.

Povodom obljetnice stogodišnjice Teslina rođenja 1956. godine, jedinica za gustoću magnetskog toka je nazvana Tesla (T). Izvorni tekst i ostatak na: http://hr.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla


Evo još dva linka:
http://www.pbs.org/tesla/
http://www.moljac.hr/biografije/tesla.htm

Dana 10. srpnja. 2006., u njegovom i mom rodnom mjestu Smiljan-u, otvara se tematski park uz njegovu rodnu kuću, sa nekim od njegovih izuma..
Tom prigodom Vas pozivam da prisustvujete svečanom otvorenju.
Slike napredovanja radova možete pogledati ovdje, na službenom portalu Grada Gospića: http://www.gospic.hr/grafika/AlbumNT/slides/Karta.html

Na otvorenje dolaze mnogi domaći i strani gosti, među kojima bi trebao biti i gradonačelnik New York-a.

Tesla je osoba zaslužna za naše današnje obrazovanje, poznavanje tehnologije, korištenje računala, televizija, veš mašina... otprlike svega što je vezano uz električnu energiju.. a da ne govorimo o tome koliko njegovih izuma i ideja, projekta, američka vlada skriva od javnosti..
Priča se da je Tesla imao gotove projekte o "teleportiranju", izazivanju potresa, kontroliranju vremena... istina ili ne, ali sve je moguće.

Isto tako se piše da je Nikola u glavi mogao napraviti cijeli projekt, sa svim mjerama, i da bi iz glave sve mogao nacrtati, bez ikakvog računanja, znao bi sve mjere unaprijed, i ta stvar kad bi se složila bi radila iz prve. bez greške.

GENIJE!

: goood :
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2006., 13:34   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Bravo Gabre!: goood :
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2006., 20:41   #3
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Hmn imho on je trebao dobiti da se jedinica struje nazove po njemu a ne za gustocu magnetskog toka koju sam koristio jedino na faksu....

uglavnom imho tesla je najveci znanstvenik uopce....
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2006., 18:47   #4
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
zanimljivo kako ljudi nemaju komentara kad je neka ozbiljna tema... hmm...
zapravo, nije ni loše kad se ne zaspama tema.

ovdje sve puno intelektualaca..
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2006., 19:36   #5
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Zanimljiva je činjenica da se u Americi na njegov dan izvjese Američke zastave na državne ustanove i škole imaju par sati i svećanosti posvećene njemu.
On je jedini znanstvenik kojem se iskazuje takva počast
Osim toga,Ameri ga svojataju kao svog znanstvenika, tako da ni u takvom obilježavanju nema ničeg čudnog.

BTW da nije bilo Nikole, ne bi bilo ni PcE
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2006., 20:02   #6
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor mrtvi
... kaj se mene tiče počast bi mu se odavala gašenjem struje na 1h u cijelom svijetu sam da ljudi vide di bi bili bez njega
da morali bi i ugasit mobitele te ostale radio uređaje
Ma da samo sta ti nebi jos 100 tvojih kolina otplatilo dugove nastale iskljucivanjem struje na 1h u hr a da ne govorim u svjetu...
Nazalost neki nisu svjesni koliko pojedinac (Nikola Tesla) znaci svima nama... : hello2 :
Bravo Gabre zato sta je to najmanje sta on zaslužuje!
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2006., 20:34   #7
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Gabre
Priča se da je Tesla imao gotove projekte o "teleportiranju", izazivanju potresa, kontroliranju vremena... istina ili ne, ali sve je moguće.
Covjek je bio znanstvenik a ne Niko Kranjcar...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2006., 20:57   #8
kony
bacc. ing. comp.
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 310
sve u svemu izjavio je da je jednako ponosan hrvatskom domavinom kao srpskim nasljeđem,a srbi ga tiskaju na 100 dinara,mi ga nemamo ni na jednoj novčanici nažalost, a po meni je bio vaznija licnost od vecine hrv. knjizevnika......

i svijet naravno pise srpsko-americki znanstvenik.......
kony je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2006., 22:02   #9
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Bubba
Covjek je bio znanstvenik a ne Niko Kranjcar...
ne razumijem, ali nije ni bitno.

Nadam se da će se okupiti dosta ljudi na otvorenju centra, jer je bilo krajnje vrijeme da se tako nešto napravi i obnovi. Često bih svratio do njegove kuće i svaki put me baci u razmišljanje kako je moguće da se jedan svjetski genij rodio baš tu kod mene, u ovoj maloj zemlji, u ovom malom selu, pa se zamislim, možda i ja imam šanse da izmislim nešto pametnoga... ima još vremena.. vjerojatno je nešto u vodi ili zraku...

e da, a znate zašto se pravi centar?

zato jer se financira iz vana.... ameri... naravno, da se pitalo RH ovaj projekt bi vidjeli nikada.. jeste pogledali slike izgradnje?

Čovjeku je otac bio pravoslavni svećenik, ali mama hrvatica koliko znam. iliti kako bi se reklo u mom kraju, polutan.

A zaboravio sam napisati još jednu stvar. U Gospiću na glavnom trgu je bila statua iliti veliki kip Tesle kako sjedi i čita. Jedino u Gospiću i na Niagarinim slapovima (mislim) su postojali takva dva ista kipa.
A Hrvati koliko su obrazovana i načitana nacija, i znaju cijeniti vrijedno, su fino u ratu MINIRALI taj kip i raznijeli ga u komade... i odvezli u smeće.... žalosno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2006., 22:05   #10
baterija
̣
 
baterija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ̣
Postovi: 1,019
covjek nije imao nista pisano, sve je imao u glavi.Imao je par svojis fetiša,a cuj svi znanstvenici su malo
baterija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2006., 22:13   #11
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Baterija, stvarno si ti takav.
i uz to još i naporan, dosadan i spamer.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2006., 22:20   #12
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
osim sto je bio genij nad genijima, tesla me fascinira i s psiholoske strane...

njegove navike, ljubav prema letenju, sve...
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2006., 22:32   #13
baterija
̣
 
baterija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ̣
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor Gabre
Baterija, stvarno si ti takav.
i uz to još i naporan, dosadan i spamer.
pa svaka cast covjeku.
pogledao sam 3 dokumentarca prosli mjesec..
tak sam vidio
baterija je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 11:37   #14
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
postovi nestaju pod okriljem noći....

uglavnom, da obavijestim, radovi n memorijalnom centru napreduju, malo su stisli sad zadnjih par dana, rade i po noći... ali sve super! bit će lijepo.

kaže mi mama da sve svijetli kao u centru grada po noći! negdje sam čuo da će na dan otvorenja tamo biti potrošeno struje koliko jedna osmerokatnica potroši... : roller :
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 11:54   #15
baterija
̣
 
baterija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ̣
Postovi: 1,019
Kad bus tam poslikaj malo to!
baterija je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 11:57   #16
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Nije se ženio jer je bio zaljubljen u svoju sestričnu. Davne neznamkoje godine predložio je gradonačelniku Zagreba da Zagreb bude prvi grad u kojem se umjesto petrolejki kao javna rasvjeta upotri***************i električna struja. Naravno, odbili su ga

Bio je neki zagriženi pacifist, čitala sam neku knjigu di veli da je htio da električna energija svima uvijek bude besplatna i raspoloživa. Boy was he wrong....

Bude bio lijepi park!
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 20:30   #17
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Bubba
Covjek je bio znanstvenik a ne Niko Kranjcar...
Imaš pravo,Niko Kranjčar je fantazista...looooooool : flyingey

Pohvale threadu,lijepo sročeno.Polu naš,polu njihov...a opet potpuno svjetski...
Genij,nema šta...cheerz : cheers2
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2006., 22:45   #18
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor baterija
Kad bus tam poslikaj malo to!

baterija, da si malo bolje pogledao thread koji sam napravio, vidio bi i link sa masom slika iz trenutnog tijeka radova.

a kad odem osobno, onda ću naravno slikati sve. i staviti ovdje.

: hello2 :

ma moj zemljak, ja sam vam sa istog izvora vodu pio... očekujem svaki dan da me neka pamet pukne...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2006., 14:42   #19
s.u.l.e.l.u.s
Premium
 
s.u.l.e.l.u.s's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Matulji
Postovi: 303
Citiraj:
Autor Ladybug
Bio je neki zagriženi pacifist, čitala sam neku knjigu di veli da je htio da električna energija svima uvijek bude besplatna i raspoloživa. Boy was he wrong....
Da,to sam i ja čuo,nešto sa nekim antenama raspoređenim po svijetu,koje bi nekako pomoću gromova skupljale el.en...Mislim da postoji jedna jedina takva antena koja je napravljena negdje u americi.
I čuo sam neku šprehu o nekakvoj teslinoj zraki smrti: Drone :
s.u.l.e.l.u.s je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2006., 14:56   #20
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
A sto je najgore sve njegove ideje drze Ameri tj. FBI i oni. Tko zna sto je sve on izmislio da se drzi u tajnosti.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2006., 15:11   #21
s.u.l.e.l.u.s
Premium
 
s.u.l.e.l.u.s's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Matulji
Postovi: 303
Citiraj:
Autor John Creasy
A sto je najgore sve njegove ideje drze Ameri tj. FBI i oni. Tko zna sto je sve on izmislio da se drzi u tajnosti.
A hebiga,drže većinu izuma.Jer nekim ljudima nije dopustivo da el.en bude besplatna i slično,kako bi onda neki ljudi na položajima stavljali lovu u đep!
A čuo sam i za teleport,i da je bio korak do uspjeha
s.u.l.e.l.u.s je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2006., 15:20   #22
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Citiraj:
Autor s.u.l.e.l.u.s
I čuo sam neku šprehu o nekakvoj teslinoj zraki smrti
da, što je s tim? to nam je govorio prof iz fizike još u srednjoj, al sam bila klošar i nisam slušala!
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2006., 15:56   #23
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Ladybug
da, što je s tim? to nam je govorio prof iz fizike još u srednjoj, al sam bila klošar i nisam slušala!
Obican tesla coil, nista vise. O "teleportaciji" i "besplatnoj energiji" cemo kad se Visage vrati sa vanredne svinjokolje...

Tesla je bio znanstvenik koji je uocio odredjene prednosti izmjenicne struje u distribuciji (u svakom slucaju neprocijenjivih i glavninom zasluznih za danasnja dostignuca), a cak ih niti sam nije primjenjivao (Westinghouse je, ako se ne varam, odjebao Edisona i napravio prvu AC elektranu)! Doduse, jos i danas postoje primjene distribucije el. energije gdje ni nakon 100 i kusur godina AC jos nije primirisao iz raznih razloga...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2006., 17:34   #24
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Tesla je bio The man, znanstvenik.
Da nije bio toliko skroman Bill Gates bi bio siromah prema njemu. On kad je počinjao napravio sporazum sa nekom američkom kompanijom aka HEP dogovorio da će za svaki proizvedeni kilovat dobit nekoliko centi i kada se struja počela naveliko koristiti kompanija mu nije imala para isplatit tu lovu i Tesla je uzeo u ruke ugovor i poderao ga

E da kažu da je američka vojska 70-ih godina uspjela teleportirati neki ratni brod sa atlantika na pacifik uz pomoć teslinih pokusa i da su svi mornari na brodu jedva preživjeli ogroman šok su dobili nakon teleportacije
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2006., 18:01   #25
s.u.l.e.l.u.s
Premium
 
s.u.l.e.l.u.s's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Matulji
Postovi: 303
Ja sam čuo da je pokus sa nekim brodom neslavno završio,tj.da je brod nestao bez traga:confused:
s.u.l.e.l.u.s je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2006., 18:15   #26
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor s.u.l.e.l.u.s
Ja sam čuo da je pokus sa nekim brodom neslavno završio,tj.da je brod nestao bez traga:confused:
Da, projekt Philadelphia, koji nema veze s nikakvom teleportacijom, a pogotovo ne onom "beam me up, Scotty"...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2006., 18:25   #27
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Da na tu philadeplhiu sam ja mislio i da koliko vidim krivo sam zapamtio nisu uspjeli doslovno teleportirati brod ali su bili blizu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Philadelphia_Project
Concurrent with this phenomenon, the U.S. Naval base at Norfolk, Virginia, just over 600 km (375 miles) away, reported sighting Eldridge offshore for several minutes, whereupon Eldridge vanished again and reappeared in Philadelphia, at the site it had originally occupied — a supposed case of accidental teleportation.

Al kolko vidim ne spominju baš Teslu ja čuo na telki da je i on imao prste u tome
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2006., 18:28   #28
s.u.l.e.l.u.s
Premium
 
s.u.l.e.l.u.s's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Matulji
Postovi: 303
Eto i jednog zanimljivog teksta
"TAJNA DOSJEA NIKOLE TESLE Američki biro skupljao je podatke o hrvatskom znanstveniku tijekom života i 40 godina nakon smrti
FBI krao Tesline izume

Čim je u siječnju 1943. godine čuo vijest o smrti Nikole Tesle, agent FBI-ja Foxworth poslao je brzojav direktoru newyorškog ureda. “Istaknuti znanstvenik iz područja elektrotehnike umro je u hotelu New Yorker. Eksperimentirao je bežičnim prijenosom energije i tzv. zracima smrti te konstruirao revolucionarni tip torpeda. Njegove bilješke nalaze se u hotelu i dosad nije učinjeno ništa da se sklone od neprijateljski raspoloženih prema ratnim naporima SAD-a”, obavijestio je šefa i zatražio upute za daljnje korake.

Pod nadzorom FBI-ja
Tesla je bio stari FBI-jev znanac. Pod nadzorom FBI-ja bio je od dolaska u SAD do smrti 1943. godine, no i sljedećih četrdeset godina svaki upit o Teslinoj ostavštini, novinski članak ili znanstveni rad o tom genijalnom znanstveniku iz Hrvatske, kojemu će biti posvećena 2006. godina, završio bi ravno na stolu direktora FBI-ja. Po američkom Zakonu o slobodi informacije, ti su dosjei nedavno djelomično objavljeni.

Nedostaju ključne stranice, a na više mjesta crnim su flomasterom precrtana imena. Uvid u tajnu tko je naložio da Tesla bude pod nadzorom možda može objasniti poruka FBI-ju koju je poslao tadašnji američki potpredsjednik Henry Wallace, netom nakon Tesline smrti, da su Tesline stvari od vitalnog interesa za vladu.
Nedugo nakon Tesline smrti u SAD-u počinju istraživati tajna oružja koja se oslanjaju na njegove pionirske radove. No kako se FBI dokopao Tesline ostavštine? Pažljiva analiza 254 stranice dosjea te najnovije Tesline biografije daju prilično jasan odgovor.

Utrka za ostavštinom
Kako Tesla nije imao djece, njegov nećak Sava Kosanović dan nakon ujakove smrti došao je u sobu hotela New Yorker, gdje je Tesla živio, kako bi pronašao oporuku. Iz sefa je uzeo Tesline fotografije, a zatim je tajnoviti bravar, koji se nekim čudom tamo našao, namjestio novu kombinaciju. Dan poslije, uz pratnju djelatnika iz Odjela kontrole imovine stranaca, zapečatili su imovinu i prevezli je u skladište na Manhattanu. Nekoliko godina poslije, Kosanović je od radnika u skladištu doznao “da su ljudi iz FBI-ja dolazili noću i snimali”. Tadašnji direktor FBI-ja J. Edgar Hoover porekao je bilo kakvu umiješanost. Vrijeme je pokazalo drukčije.

Ratovanje vremenom
Američka je vlada tijekom rata u Vijetnamu počela istraživati tzv. ratovanje vremenom. Cilj je bio produljiti monsunsku sezonu i usporiti kretanje neprijatelja. Istraživanje se temeljilo na Teslinoj teoriji o obilju električne energije koja slobodno pluta u Zemljinu ionskom omotaču. Projekt je izveden sa stotinjak antena koje emitiraju energiju u smjeru ionskog omotača. Povezane su s izvorom energije i sistemom s pomoću kojega se regulira klima.

Od projekta se odustalo zbog zabrane UN-a, no desetak godina poslije, kad su se američki vojni krugovi osjetili ugroženima od Rusa, obnovili su ga i odveli korak dalje. Rusi su već znali kako utjecati na gornji dio atmosfere. Prema nekim podacima, njima je Tesline dokumente predala jugoslavenska vlada u zamjenu za nenapadanje. Prema drugima, dokumente im je dostavio Teslin pomoćnik i FBI-jev povremeni informator Spaniel koji je bio sovjetski simpatizer. Rusi su po Teslinim idejama stvorili umjetnu ionizaciju u atmosferi velike razorne snage koja se mogla upotri***************iti i kao elektromagnetski štit za onesposobljavanje raketa. Amerikanci su brzo reagirali stvaranjem programa obrane od napada poznatim kao “Ratovi zvijezda”.

Tajna udara u Sibiru
Većina upita koje su znanstvenici upućivali FBI-ju, a ovi odgovarali da nemaju pojma o tome, odnosila se na tajnu Teslinih “zraka smrti”. Jedna teorija kaže da je Tesla njima izazvao misterioznu tungusku eksploziju 1908. godine. Navodno je zamolio istraživača Roberta Pearyja, koji je tada krenuo prema Sjevernom polu, da ga obavijesti o čudnim događajima s puta. S tornja Wardenclyffe pokraj svoga laboratorija usmjerio je zračni top prema Arktiku. Peary je doista javio o snažnoj eksploziji u Sibiru, koja je ravna eksploziji od 10 do 15 megatona TNT-a, u kojoj je uništeno 200.000 hektara šume. Teslu su godinu dana prije te eksplozije optužili za sličan incident: tajanstveno potapanje francuskog broda “Lena”. Brod je 1907. godine potonuo pod tajnovitim okolnostima, a kako je Tesla prije toga oglasio da može učiniti takvo što, učinilo se logičnim da je i “Lena” među Teslinim žrtvama.

Opasan odmetnik
Ipak, najviše pozornosti izazvao je tzv. Philadelphijski eksperiment izveden 1943. godine. Tesla je vodio projekt Duga u kojemu su niskofrekventnim magnetskim poljem pokušali skriti ratni brod od radara. Brod i jest postao nevidljiv, no ljudskom oku, nestavši kroz nešto što se u SF-u opisuje kao vremenski tunel. Kad su generatori prestali raditi, brod se pojavio.
Al Bieleka, jedan od mornara s broda, otkrio je da je Tesla još 1942. godine počeo sabotirati istraživanje kad je shvatio da će ljude iskoristiti kao zamorce. Kad se naposljetku povukao s projekta, bio je obilježen kao odmetnik koji previše zna. Tu priča o Tesli dobiva dramatičan obrat. Na ulici ga u čudnim okolnostima udara automobil.

Tajnovita smrt
Oporavio se, no ipak ga nekoliko mjeseci poslije pronalaze mrtvog u hotelskoj sobi. Iako je prema službenom izvješću umro od tromboze, na temelju niza događaja prije njegove smrti, počelo se govoriti da je zapravo ubijen.

Zanimljivo je da ni agenti FBI-ja, koji su Teslu i njegove prijatelje pratili u stopu, nisu znali točno kad je Nikola Tesla umro. Agent FBI-ja u dokumentu od 12. siječnja 1943. godine kaže: “Naknadno istraživanje pokazalo je da je Tesla umro 8. siječnja, a ne u četvrtak, 7. siječnja, kao što je bilo javljeno.”
Taj podatak naveo je zaljubljenike u Teslu na zaključak da nikad nije ni otišao. Među njima su i sljedbenici Unarius akademije iz San Diega, koji tvrde da još komuniciraju s Teslinim zvjezdanim bićem u svemiru.
s.u.l.e.l.u.s je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2006., 18:35   #29
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor s.u.l.e.l.u.s
Jedna teorija kaže da je Tesla njima izazvao misterioznu tungusku eksploziju 1908. godine.
Ja ipak mislim da tu eksploziju nije uzrokovala neka zraka smrti, već udar meteorita
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2006., 18:38   #30
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
A ne vjerujem da bi baš Tesla ubijao ljude tj. potopio brod pun ljudi možda je gađao u more al baš slučajno pogodio na mjesto di se brod nalazio
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na