Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.05.2015., 01:11   #481
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor DMan Pregled postova
...
Evo, prošlo je gotovo mjesec dana od dolaska tableta. Ja ga planiram uzeti ovaj vikend, pa da pitam prije toga, kakvi su dojmovi nakon malo dužeg korištenja?
  Reply With Quote
Staro 17.05.2015., 19:27   #482
DMan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 46
Citiraj:
Autor Sunbriel Pregled postova
Evo, prošlo je gotovo mjesec dana od dolaska tableta. Ja ga planiram uzeti ovaj vikend, pa da pitam prije toga, kakvi su dojmovi nakon malo dužeg korištenja?
Kako sam već napisao, ja sam jako zadovoljan. Jedino možda da uzmeš verziju s 64 GB memorije.

Sada imaš za kupiti i u EU shopovima, malčice su skuplji, ali nemaš natezanja sa carinom i brže ti dođe.
DMan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2015., 19:15   #483
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor DMan Pregled postova
Kako sam već napisao, ja sam jako zadovoljan. Jedino možda da uzmeš verziju s 64 GB memorije.

Sada imaš za kupiti i u EU shopovima, malčice su skuplji, ali nemaš natezanja sa carinom i brže ti dođe.
Uzela danas preko Banggood-a za $160, Android-only 32GB verziju. Nadam se da će sve bit ok. Još da mi prođe bez carine kako je kolegi forumašu mobitel neki dan prošao...
  Reply With Quote
Staro 14.06.2015., 23:51   #484
juky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Podno starca Kleka
Postovi: 106
Citiraj:
Autor Sunbriel Pregled postova
Uzela danas preko Banggood-a za $160, Android-only 32GB verziju. Nadam se da će sve bit ok. Još da mi prođe bez carine kako je kolegi forumašu mobitel neki dan prošao...
I?
__________________
juky je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2015., 12:34   #485
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor juky Pregled postova
I?
U petak ga carina zaplijenila. Čekam da mi pošalju čestitku. Better luck next time ;(
  Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 19:20   #486
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Evo, u petak je bio pokupljen tablet na pošti. Ukupno 300kn država ukrala (pdv + "usluga" pošte 35kn). Tablet je došao skroz ispražnjen jer su ga ostavili uključenog (lol) pa je izbacivao error kad bi ga se pokušalo upaliti (ConvertBmpToGopBltofBATHMonitor failure... GraphicsOutput -> Blt failure...). Osobno ga još nisam imala u rukama jer je došao na adresu moje jače polovice. Stock punjač odmah bačen jer je smeće, tako da je napunjen preko Nillkinovog punjača, preko kojeg očigledno vuče 2A jer ga je dosta brzo punilo (punjač se inače ugrijao žešće). Ekran je navodno odličan - ne vide se pikseli i svjetlina je jaka. Zvučnici su dosta glasni. Stražnju kameru treba prekriti škrniclom, tj. zaboraviti da uopće postoji (pretpostavljam da ni prednja nije za pohvaliti), ali ja ionako nisam imala u planu ju koristiti. Stock Android je smeće tako da čim dečko reinstalira svoje Windowse, koji su u raspadnom stanju trenutno, odmah flasham na tablet Remix OS (ja imam Linux desktop za koji očigledno nema potrebnih alata).

Uglavnom, napišem više kad ga skroz sredim.
  Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 01:33   #487
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Napravit ću kratak izvještaj. Nakon petljanja sa shvaćanjem kako se flasha ROM na ovo čudo (nisam znala da se prvo mora rootati, do sad nisam imala takva iskustva, prvi kinez), uspjela staviti Remix OS (4.4.4 baza), rootati ga (ponovno), maknuti sve meni nepotrebne aplikacije i udomaćiti se.

Antutu daje score od 33184, za one koje to zanima. Kad ništa nije pokrenuto od appova, ima oko 60% slobodnog RAMa. Multitasking izvediv bez ikakvog štekanja. Ima mrvicu laga u UI tu i tamo, ali to je više do ROMa i nije ništa pretjerano primjetno. Nisam još uspjela do kraja istestirati bateriju, ali uz malo videa (YouTube), slušanja muzike (Spotify) i uglavnom web browsanja, baterija je trenutno na 31%, 3h 46min SOT i 1d 4h 38min up-time (od zadnjeg punjenja). WiFi stalno uključen i spojen.

Slušalice sa jackom koji ima 4 dijela (3 ona obruča) treba izvaditi malo jer je inače zvuk distortan. Ako se tablet isprazni do kraja, treba ga puniti 5-10 minuta (u slučaju Nillkin punjača od 2A) da bi se mogao ponovno upaliti.

To je više-manje to za sad. Ako se još nečeg sjetim/otkrijem, postat ću opet.
  Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 21:11   #488
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Vjerojatno zadnji update u vezi tableta: uz korištenje Chromea, YouTubea, Telegrama, Tapatalka i gledanje videa preko mreže.

  Reply With Quote
Staro 27.06.2015., 11:54   #489
camil1950
N00B
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Split
Postovi: 56
Chuwi Vi8 stigao u Hrvatsku tj. na carinu, napišem dojmove čim stigne. Kakve troškove da očekujem osim PDV-a? Uzbuđen sam kao malo dijete
__________________
When I wrote this, only God and I understood what I was doing. Now, God only knows
camil1950 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2015., 13:04   #490
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor camil1950 Pregled postova
Chuwi Vi8 stigao u Hrvatsku tj. na carinu, napišem dojmove čim stigne. Kakve troškove da očekujem osim PDV-a? Uzbuđen sam kao malo dijete
PDV + usluga pošte 35kn.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2015., 22:27   #491
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Steta sta si uzeo VI8, HI8 ima full hd a kosta par dolara vise, i na VI 8 je zvucnik navodno najgori zvucnik ikada u bilo kojem tabletu, dok su u HI8 to ispravili, sorry pajdo.
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2015., 13:41   #492
camil1950
N00B
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Split
Postovi: 56
Citiraj:
Autor thesaint255 Pregled postova
Steta sta si uzeo VI8, HI8 ima full hd a kosta par dolara vise, i na VI 8 je zvucnik navodno najgori zvucnik ikada u bilo kojem tabletu, dok su u HI8 to ispravili, sorry pajdo.
Je vidim i ja ali Vi8 sam naručio ima mjesec dana tako da nije mi žao, a i nova verzija nema HDMI izlaz što mi je jako bitno
__________________
When I wrote this, only God and I understood what I was doing. Now, God only knows
camil1950 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2015., 15:03   #493
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor camil1950 Pregled postova
Je vidim i ja ali Vi8 sam naručio ima mjesec dana tako da nije mi žao, a i nova verzija nema HDMI izlaz što mi je jako bitno
Dakle ti si po tome uzeo dual OS verziju? Jer ona prva Vi8 revizija nije imala hdmi.
  Reply With Quote
Staro 28.06.2015., 18:03   #494
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Jel ima gdje ovaj dual boot tableta po malo normalnijim cijenama?
Ovdje je shipping 100$ + carina, što je skuplje od samog uredaja koji je nesto više od 100$?
  Reply With Quote
Staro 28.06.2015., 18:38   #495
camil1950
N00B
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Split
Postovi: 56
Citiraj:
Autor Sunbriel Pregled postova
Dakle ti si po tome uzeo dual OS verziju? Jer ona prva Vi8 revizija nije imala hdmi.
Da uzeo sam ovi model sa bangood-a koji ima dual OS i HDMI izlaz. Isto tako iako Vi8 ima manju rezoluciju bez obzira na slabiji procesor logično bi bilo da vrti igre fluidnije
__________________
When I wrote this, only God and I understood what I was doing. Now, God only knows
camil1950 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2015., 18:48   #496
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Jel ima gdje ovaj dual boot tableta po malo normalnijim cijenama?
Ovdje je shipping 100$ + carina, što je skuplje od samog uredaja koji je nesto više od 100$?
http://www.ebay.com/itm/CHUWI-HI8-Du...item2c9c2ec9d9

Ja gledam ovaj uzet...ako nema nista bolje...jel ga mogu kako spojit s projektorom? Al windowse...nema hdmi,to je ono,katastrofa...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2015., 22:38   #497
DMan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 46
Citiraj:
Autor Sunbriel Pregled postova
Vjerojatno zadnji update u vezi tableta: uz korištenje Chromea, YouTubea, Telegrama, Tapatalka i gledanje videa preko mreže.

Da li si zadovoljna sa tabletom?

Jako mi je zanimljiv ovaj Remix Os koji su stavila. Može neki savjeti u vezi stavljanja njega na tablet? Kako da nisi stavila 5.0?
DMan je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 02:04   #498
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor DMan Pregled postova
Da li si zadovoljna sa tabletom?

Jako mi je zanimljiv ovaj Remix Os koji su stavila. Može neki savjeti u vezi stavljanja njega na tablet? Kako da nisi stavila 5.0?
Za sad sam zadovoljna. Riješila sam par sitnica i tako. Malo škripi kad ga stisnem/primim na doljnjem dijelu okvira, ali ništa prestrašno (a moguće je i da to mogu zahvaliti ovom saintu gore koji ga je savijao dok sam ja gledala u stravi i užasu :P ) . Ne znam kakav savjet da ti dam osim da odeš na xda thread za Teclast x98 Air 3G (Air II i 3G su identične verzije, samo što Air II nema gsm, nego je WiFi). Nisam stavila Lollipop jer za sada još nema Remix OS baziran na njemu. K tome mi je sad nepojmljivo uopće se vraćati na vanilla ROM nakon ovoga. Jednostavno je multitasking na Remixu daleko ugodniji i bolji od stock Androida. Taj windows-style taskbar čini čuda i smatram da je to najbolji i najugodniji način za koristiti uređaj s takvom veličinom ekrana.

Inače, 5.0 je još uvijek u beti, ako se ne varam, ali ima jedan custom ROM baziran na njemu na xda od usera mirek190. Rekao je lik da će kad završi s Lollipopom početi/nastaviti sa portom CyanogenModa.
  Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 16:41   #499
DMan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 46
Na XDA threadu za Teclast sam bio prisutan of prvih dana, ali zadnjih mjeseci nisam baš stigao gledati, tako da imam nekih par tisuća stranica za nadoknaditi

Vidio sam nekidan i tvoje postove i čini mi se da si s nečim bila nezadovoljna i čekala fix?

Kakav je Remix po svakodnevnoj upotrebljivosti u odnosu na standardni? Ima li kakvih teških bugova? Gdje si skinula image? Kako se stavlja?
DMan je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 18:19   #500
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Napomenula sam par stvari već, nije da nisam zadovoljna jer mi ne smetaju, pa ukratko:
- ako se isprazni do 0, treba ga puniti 5-10minuta (ovisno o punjaču) da bi ga se moglo upaliti
- donji dio okvira na sredini zna škripati kad se primi, build qualitiy nije top notch, ali za tu cijenu teško da se može očekivati bolje
- kad dođe na 40 stupnjeva, iskače svako malo "Trotlling brightness due to termal event" toast message i zbog toga brightness padne na 40%, ali to se riješi konfiguriranjem dva xml filea u sistemu, samo se povise vrijednosti jer su iz nekog razloga prenisko stavljene
- ako se koriste slušalice s mikrofonom, ne smije se do kraja utisnuti jer će zvuk biti distortan, ali slišalice bez mikrofona bi trebale normalno raditi.

Ne mogu se trenutno sjetiti dal ima još što.

Upute kako flashati ROMove se nalaze na prvoj stranici te teme. Ovisno je o tome dal imaš samo Android, samo Windows ili dual boot. Ja sam se prvi dan kad sam dobila tablet u ruke petljala kojih sat vremena s tim jer mi nije htjelo flashati ništa. I onda je moja pametnija polovica pitala jel možda neće flshati jer nije rootan. Ja si mislim, daj me nemoj, kakve su to gluposti. But he was right xD Nisam do sad nikada imala takvih iskustava (dva sony mobitela za redom, jbg).
Što se tiče samog Remix OS-a. Flasha se normalno kao i svaki KitKat ROM. Ima par bugova, tipa ne radi pop-up video od video playera koji imaju tu opciju (Viral, BSPlayer, etc). Ali to će valjda fixati. Također, stock YouTube i Viral (yt pop up app) daju kvaliteti do 720p, ali to je navodno problem kitkata. Jednostavno se skine moddani YT (tipa OGYouTube) i nudit će onda do 1440p. Neke aplikacije tipa Titanium Backup imaju zeznutu boju pozadina iz nekog razloga. Tako da se ne vide pročitati određene stvari, ali ja već napamet znam što je gdje pa mi nije toliki problem. Sad, ne znam dal je to problem ROMa ili Titaniuma. Ako se još nečeg sjetim, ću staviti
  Reply With Quote
Staro 08.07.2015., 10:57   #501
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Navali narode, chuvi vi8 na popustu po cijeni ovdašnjih krš vivax i quadra
Upravo piknuo jedan!

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_144806.html
  Reply With Quote
Staro 06.08.2015., 21:33   #502
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Navali narode, chuvi vi8 na popustu po cijeni ovdašnjih krš vivax i quadra
Upravo piknuo jedan!

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_144806.html
Tu je! Stigo papir za preuzimanje, ocarinjen, sve skupa 172 kn carine +troškovi, sutra preuzimam na pošti!
  Reply With Quote
Staro 07.08.2015., 07:27   #503
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Tu je! Stigo papir za preuzimanje, ocarinjen, sve skupa 172 kn carine +troškovi, sutra preuzimam na pošti!
On je i dalje na nekom popustu, je li ?

Usput, vidim da ima i opcija EU warehouse, ali isporuka u samo 11 zemalja EU. Ne znam dal bi to radilo ili ne ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2015., 11:51   #504
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
evo unboxan i upaljen





Probao android, antutu 35 000, asphalat 8 radi, youtube, chrome, dragon quest 8 se zamrzava na ovome chipsetu, al to je stvar do igre.

Inače jako fluidan i dobar tablet, ne očekujte Z2, al za ovu lovu, nema bolje.

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 07.08.2015. u 11:59.
  Reply With Quote
Staro 07.08.2015., 15:25   #505
brmbo
Premium
Moj komp
 
brmbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 187
Moj Chuwi vi10 10,6 je danas zapeja na carini
brmbo je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 18:22   #506
Mirrim
Registered User
Moj komp
 
Mirrim's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Pozz ljudi

Ne pratim baš ofrum, nego se stvorim ugl samo s pitanjim

Zanima me da li je Pipo P1 dobra kupnja?
Isao bih max do 2000kn jer ce tablet sluziti za zujanje po netu, mailove i pokoju igru
Da je bar 9.7" ili veci
Nije potrebano nikakvo spajanje na net osiM WiFi-a jer ce se koristiti uglavnom samo u stanu

Ili se da nesto "pametnije" uzeti za te novce?

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Mirrim. 23.08.2015. u 18:29.
Mirrim je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 14:01   #507
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Ja koristim Teclast X98 Air II i za sad sam zadovoljna. Za druge tablete ne bih znala reći iz iskustva kakvi su, ali ako se dobro sjećam, Pipo P1 sam vidjela u Harveyju. Definitivno ne bih preporučila. Screen brightness na max je pušiona, jedva se nešto vidi. Ima gro boljih tableta za tu cijenu koju ti tražiš. Samo je pitanje dal kupuješ u hrv ili je moguće i iz kine?
  Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 19:43   #508
Mirrim
Registered User
Moj komp
 
Mirrim's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Super, hvala!

Gledam u Hrv trenutno. Makar mogu pogelati i u njemackoj jer sam tamo sljedeca 2 mjeseca
Mirrim je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2015., 19:59   #509
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
evo unboxan i upaljen





Probao android, antutu 35 000, asphalat 8 radi, youtube, chrome, dragon quest 8 se zamrzava na ovome chipsetu, al to je stvar do igre.

Inače jako fluidan i dobar tablet, ne očekujte Z2, al za ovu lovu, nema bolje.
Daj malo vise info. Puni li se preko microusba ili preko 2.5mm utora, koliko traje baterija,kakavo je osvjetljenje jer kazu da je slabo itd. Ne da mi se googlat. Dobra cijena.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 14:15   #510
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Za netko gdje bi mogao nać digitizer za M759 promise meanit tablet, 7 inčni.

Uzeo sam sa aliexpressa ovaj:

http://www.aliexpress.com/item/7-Cap...251545094.html

ali ne valja jer mu je flat kabel koji se spaja na matičnu za 3mm u lijevo i ne mogu ga spojit.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 03.09.2015. u 14:28.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na