Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2010., 20:13   #301
VolumeUp
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Staza
Postovi: 5
Citiraj:
Autor mujica¸ Pregled postova
neznam bas da jos netko placa 70kn splice... ak ti znas reci mi idem i ja

nego mislil sam kolko niti se vracate popravljat u prosjeku?
A zavisi, dosta ulaza prođe bez greške a ak se vraćamo najviše dvije popravljamo
VolumeUp je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 14:04   #302
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Dobio letak za postavljanje optike u Rijeci, naselje Krnjevo.

Kazu sve dzabe
Samo da se dogovorimo s predstavnikom zgrade i to je to. Bez ikakvih obaveza uzimanja optike.
Ima li kakva insiderska informacija otprilike kada bi to moglo profunkcionirati?
I koliko bi bila cijena i brzine?

Znam da je jako rano, al eto, mozda netko zna.
Vidio sam na proslim stranicama da je netko rekao da ce i dalje biti asimetrija u igri. To je sigurno ili? Ono, nek barem daju pakete 3/1, 5/2 i slicno
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.04.2010., 15:05   #303
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Naravno asimetrija...firma kao t-com da ponudi simetriju, pihhh, to nebuš vidil. Biće neš kao 10/1, 20/1, 30/1...

Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Dobio letak za postavljanje optike u Rijeci, naselje Krnjevo.

Kazu sve dzabe
Samo da se dogovorimo s predstavnikom zgrade i to je to. Bez ikakvih obaveza uzimanja optike.
Ima li kakva insiderska informacija otprilike kada bi to moglo profunkcionirati?
I koliko bi bila cijena i brzine?

Znam da je jako rano, al eto, mozda netko zna.
Vidio sam na proslim stranicama da je netko rekao da ce i dalje biti asimetrija u igri. To je sigurno ili? Ono, nek barem daju pakete 3/1, 5/2 i slicno
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2010., 16:16   #304
ThaBigJc
Premium
Moj komp
 
ThaBigJc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: U kući
Postovi: 53
re

Recesija je snažno pogodila Hrvatsku i mi želimo doprinijeti oporavku kroz planirana znatna ulaganja u optičku pristupnu mrežu od koje će profitirati cjelokupno gospodarstvo. Vjerujemo da će regulatorna pitanja koja su dovela do odgode ovog programa modernizacije biti riješena na način kojim će se T-HT-u omogućiti ostvarivanje fer povrata na znatna ulaganja koja nijedan drugi operater ne može osigurati.
Link
__________________
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
ThaBigJc je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2010., 00:18   #305
master_dizaster
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 7
evo meni danas doso lika sa gigasetom sx763 i ericssonom t063g i uzeo tomsona fala bogu jer me od njega bolila glava vec i sad sve radi super... nego htdjedoh pitat... jel se moze kako tom t603g-u pristupit putem racunala... jer vidim da ima neku alarm lampicu pa me zanimalo... jel zna neko?
master_dizaster je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2010., 18:19   #306
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
ko zna kad ce se moci provlaciti kabel i do kuca... i cijena uvodjenja ce biti zanimljiva
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2010., 01:29   #307
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
sa limitom od 1000 korisnika po zupaniji nikad.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2010., 13:38   #308
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Nisu sve zgrade iste. Negdje je to vrlo lako i jeftino izvesti, a negdje teže. Na nekim prastarim zgradama iz doba austrougarske nemaš ni rupe u zidu gdje bi provukao nešto, pa moraš praktički izvoditi strukturno kabliranje kroz cijelu zgradu, bušit zidove od 80-90cm debljine...

Mislim da je tu sve stvar dogovora ovisno o tome koliko monteri imaju posla i zaj....cije oko svega.
Namjensko kabliranje
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2010., 02:14   #309
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Arrow

__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 12:12   #310
brab
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jel se naplacuje uvodjenje u stan il je i to besplatno?
Metronet daje djabe do 5m unutar stana, a za dalje se dogovoris sa deckima!
brab je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2010., 12:22   #311
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
t-com besplatno uvodi, tj barem je uvodio do prije koji mjesec, nakon toga nisam pratio.
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2010., 23:41   #312
gremlinche
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: nezivim
Postovi: 16
uveli su mi u kucu optiku prije nekih pola godine i vise... naravno platio sam sve radove. Od kopanja po dvoristu itd... neznam o kolikoj se cifri radi ali naplatili jesu
gremlinche je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 01:36   #313
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor gremlinche Pregled postova
uveli su mi u kucu optiku prije nekih pola godine i vise... naravno platio sam sve radove. Od kopanja po dvoristu itd... neznam o kolikoj se cifri radi ali naplatili jesu
platio si a neznas o kojoj se cifri radi
sta to si tkomu platio, jesi privatni il poslovni korisnik?btw u kojem je to mjestu?

pingovi,speedtest,daj nesto...
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 21:33   #314
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Eto su i kod mene izbužali cijelu kuću i provukli optiku do svakog stana. Vjerojatno su odabrali lokaciju po nekoj isplativosti jer na jednom ulazu ima skoro 100 "korisnika".
Za sada nema nikakvih daljnih informacija, upitnika, ponuda.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 21:57   #315
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Jos se nesmije spajati korisnike na optiku, i kod mene su je provukli prije par tjedana i neki dan su dosli u kontrolu kvalitete instalacije. sada jedino moramo biti strpljivi i cekati da netko nazove i kaze kada ce ici spajanje
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 10:35   #316
Rimac
Cigan.
 
Rimac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Underground
Postovi: 62
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Jos se nesmije spajati korisnike na optiku, i kod mene su je provukli prije par tjedana i neki dan su dosli u kontrolu kvalitete instalacije. sada jedino moramo biti strpljivi i cekati da netko nazove i kaze kada ce ici spajanje
ne znam je li pricas o optici preko t coma, ali t com vec spaja korisnike na optiku i normalno sve radi. pod ovom temom sam procitao upit hoce li biti asimetrija ili simetrija, odgovor je biti ce sve isto kao prije, odnosno biti ce iste brzine kao do sada. optika je nacin spajanja usluge, isto kao i bakar. ne moze se i nece se stvarati razlika izmedju bakra i optike (pricam o cijenama), jedina razlika ce biti ta da ce korisnik na optici imati onu brzinu koju placa, a korisnik na bakru ce imati onu famoznu brzinu "DO 4 mbit/s" itd..
Rimac je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 11:34   #317
luks 88
Premium
Moj komp
 
luks 88's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 477
došao mi je neki dan serviser za modem iz T-Coma, pitao sam ga malo o optici ,i on mi je rekao da T-Com ima mogućnost da je uvedu, ali da im zakon o telekomunikacijama to ne dopušta jer kao nitko drugi od operatera je nema,pa da ne bi bio monopol.
Rekao mi je da onda imaš veće brzine i možeš spojit više Max tv-a... ja se ne kužim u to,pa samo prenosim šta mi je rekao...
luks 88 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 11:39   #318
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor Rimac Pregled postova
ne znam je li pricas o optici preko t coma, ali t com vec spaja korisnike na optiku i normalno sve radi. pod ovom temom sam procitao upit hoce li biti asimetrija ili simetrija, odgovor je biti ce sve isto kao prije, odnosno biti ce iste brzine kao do sada. optika je nacin spajanja usluge, isto kao i bakar. ne moze se i nece se stvarati razlika izmedju bakra i optike (pricam o cijenama), jedina razlika ce biti ta da ce korisnik na optici imati onu brzinu koju placa, a korisnik na bakru ce imati onu famoznu brzinu "DO 4 mbit/s" itd..
da pricam o optici od t-com-a

t-com ne spaja korisnike na ftth mrezu, spojeno je do sada oko 1k korisnika i onda su dobili zabranu od HAKOMa i vise se nesmije spajati korisnike na optiku. ptika-i-jo-neto-iz-tht-a&catid=1:zadnje&Itemid=18">tu je objasnjeno

meni je provucena optika prije 2 tjedna i nisu me spojili.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 12:32   #319
Rimac
Cigan.
 
Rimac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Underground
Postovi: 62
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
da pricam o optici od t-com-a

t-com ne spaja korisnike na ftth mrezu, spojeno je do sada oko 1k korisnika i onda su dobili zabranu od HAKOMa i vise se nesmije spajati korisnike na optiku. ptika-i-jo-neto-iz-tht-a&catid=1:zadnje&Itemid=18">tu je objasnjeno

meni je provucena optika prije 2 tjedna i nisu me spojili.
moram priznat da ovu informaciju nisam znao.. ocito postoji nesto "ispod ruke" zato sto kad se obratis u t com za podnosenje zahtjeva bilo za maxadsl ili maxtv uslugu a imas mogucnost optike, djelatnici normalno zaprime zahtjev za spajanje preko optike..
Rimac je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 14:04   #320
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
mozda za pravne osobe pa zakupe vod i to masno placaju.

Ispod ruke nema sigurno jer se to tak ne radi, jer sam upoznat sa svim tim procesima .
daj mi molim te reci di se to tak radi ili poslikaj zahtjev di se vidi da je to za spajanje na optiku
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2010., 07:42   #321
Rimac
Cigan.
 
Rimac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Underground
Postovi: 62
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
mozda za pravne osobe pa zakupe vod i to masno placaju.

Ispod ruke nema sigurno jer se to tak ne radi, jer sam upoznat sa svim tim procesima .
daj mi molim te reci di se to tak radi ili poslikaj zahtjev di se vidi da je to za spajanje na optiku
ne bih riskirao radno mjesto, al eto koliko mogu reci.. obrati se na 08009000 i pravi se glup da ne znas nista o optici pa pitaj kako se moze doci do optike, vjerujem da ti nitko nece reci da ne mozes dobiti optiku zbog hakomove zabrane
__________________
Kriminalom protiv gladi.
Rimac je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2010., 08:24   #322
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Optika se radi i meni je dosla do stana, ali nisam spojen i necu biti jos neko vrijeme. Kada se trazi nova linija nigdje na zahtjevu ne pise dal oces bakar ili optiku. Spojete na ono sta je povuceno u tvom dijelu grada.

Mozes doc do optike legalno ali onda zakupljujes opticki vod, a njega placas ko suho zlato.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2010., 08:28   #323
Rimac
Cigan.
 
Rimac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Underground
Postovi: 62
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Optika se radi i meni je dosla do stana, ali nisam spojen i necu biti jos neko vrijeme. Kada se trazi nova linija nigdje na zahtjevu ne pise dal oces bakar ili optiku. Spojete na ono sta je povuceno u tvom dijelu grada.

Mozes doc do optike legalno ali onda zakupljujes opticki vod, a njega placas ko suho zlato.
tako je, to je iz razloga sto t com prodaje uslugu, a ne nacin spajanja.. al ovo mi je stvarno novo za hakomovu zabranu.. nema smisla raditi cijelu tu optiku ako se ne smije.. valjda ce HT malo podmazat pa ce se to sve pokrenuti
__________________
Kriminalom protiv gladi.
Rimac je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2010., 08:36   #324
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Ima smisla ali HAKOM oce da se ta optika koja je povucena moze iznajmiti i alternativnim operatorima i sada se oko toga natezu. Spojeno je oko 1000 korisnika i onda je stigla zabrana.

U jednom intervjuu (neznam tocno tko) rekao da T-Com planira do kraja ove godine spojiti 200k korisnika na FTTH mrezu, al onda je stigla zabrana i spojeno je oko 1k korisnika.

HAKOM radi po EU zakonima sto se tice liberalizacije trzista i isti ovakav problem je imao i DT u Njemackoj prije par godina.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2010., 11:48   #325
Rimac
Cigan.
 
Rimac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Underground
Postovi: 62
hehe, radi po eu zakonima u ovakvoj drzavi.. svaka im cast sto se bar oni drze toga.. u svakom slucaju hvala na informacijama..
__________________
Kriminalom protiv gladi.
Rimac je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2010., 13:10   #326
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Rimac Pregled postova
hehe, radi po eu zakonima u ovakvoj drzavi.. svaka im cast sto se bar oni drze toga.. u svakom slucaju hvala na informacijama..
Mislim da baš ne zaslužuju da ih se hvali zbog jedne dobre odluke. (pogotovo nakon prošlih neznam koliko katastrofalnih)
  Reply With Quote
Staro 15.07.2010., 13:38   #327
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Odluka je kakva je. Po meni nije dobra jer od toga patimo mi korisnici, za alternativne operatore je dobra jer T-Com ne moze ponuditi druge usluge.

Kolko sam skuzio u T-Comu su htjeli ponuditi triple play usluge, ali je sada to sve stopirano radi odluke HAKOM-a.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2010., 13:48   #328
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova

Kolko sam skuzio u T-Comu su htjeli ponuditi triple play usluge
pa jel nemaju to oni vec ,triple play=telefon+net+tv?
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2010., 13:58   #329
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
pa jel nemaju to oni vec ,triple play=telefon+net+tv?
Nemaju (ima Iskon). Triple play usluga je da sve ide preko routera, a to Iskon nudi (nude jos neki al mi se sada ne trazi ko tocno), a T-Com za sada jos uvijek ne.

U routerima se vidi da vec imaju iskonfigurirane postavke za triple play, al jos to nejde.

Oni su na bakru dostigli tehnicke mogucnosti kabela, dolaze nove usluge i zahtjevi za bandwithom su sve veci i veci i zato su poceli ulagati u optiku.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2010., 00:27   #330
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ide sve preko routera (VOIP, IPTV i Internet), ali samo za testne korisnike (neovisno da li je bakar ili optika)
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na