Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2016., 15:40   #1
zweitakt
Premium
Moj komp
 
zweitakt's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 463
problem sa dostupnoscu interneta na bukovcu

Suocen sam sa problemom koji je izgleda dosta velik,selimo se u kucu na bukovac(ulica se zove bukovac)na sami pocetak,vrlo blizu maksimirske sume(zapadna strana sume)
Nevjerojatno mi je da tcom tamo nema mogucnosti za internet,pretpostavljam da nema niti nitko drugi jer su ovi "niskoristi" vlasnici infrastrukture,nisam isao pitati ostale providere,niti bnet,pa molim sada nekoga ako je upoznat dali tamo postoji mogucnost normalnog interneta i tko ga moze omoguciti,nebih ove koje kakve boxove,jer mi je premali promet kojeg nude u paketu...

zweitakt je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2016., 15:42   #2
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Gornji Bukovac ima internet normalno, Rebro i okolne uličice također. Za brzine ne znam, Tcom provider.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2016., 11:53   #3
zweitakt
Premium
Moj komp
 
zweitakt's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 463
ovdje se radi o doljnjem bukovcu,bivsi vlasnik kuce ima 91 god pa mu nije bio potreban net,navodno je tamo neki PCM,ili ti ga zastarjela terminalno oprema i nemogucnost prikljucenja na adsl,neznam sto mi je ciniti,naravno bneta nema tamo.
pisati molbe,mailove???
zweitakt je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2016., 13:35   #4
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zweitakt Pregled postova
ovdje se radi o doljnjem bukovcu,bivsi vlasnik kuce ima 91 god pa mu nije bio potreban net,navodno je tamo neki PCM,ili ti ga zastarjela terminalno oprema i nemogucnost prikljucenja na adsl,neznam sto mi je ciniti,naravno bneta nema tamo.
pisati molbe,mailove???
Daj upit svim telekomima, možda ti netko izađe u susret.
U najgorem slučaju ti T-com mora dati megabit preko neke bežične varijante.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2016., 00:48   #5
9am2
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 2
Pozdrav,
trebao bi se obratiti Bnetu ili VIP-u, osobno sam radio sa starim na provlačenju i postavljanju novih zdenaca, te ormarića za mješavinu koaksijalnih kabela i optike namjenjene za internet. Lokacije koje smo odradili su uključivale bukovačku cestu, rim, koranu, bukovac gornji, vinec, brezinščak, donji brezinščak, vranićevu ulicu, gospočak..
LP
Edit
Nudit ce trio paket: telefon, tv sa prosirenim kanalima, te internet brzine 50mbita za 250kn/mj
Trebali biste se samo javiti podrci i malo to ispitati.

Zadnje izmijenjeno od: 9am2. 02.11.2016. u 22:30.
9am2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 09:50   #6
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor 9am2 Pregled postova
Pozdrav,
trebao bi se obratiti Bnetu .
Nema se zašto obraćati jer Bnet ne nudi provlačenje na novu lokaciju ako nema tehničkih preduvjeta za istim + zahtjev samo jednog korisnika..

Ja sam živio u uilci Jordanovac, do broja 9 Bnet ima kablove, preko križanja s Rendićevom su rekli da nemaju uvjeta ni mogućnosti da provuku kablove dalje..

čak su mi na Email poslali tlocrt izvoda kuda kablovi idu kroz šahtove na toj parceli
__________________
Ziga je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 18:05   #7
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Gornji Bukovac ima internet normalno, Rebro i okolne uličice također. Za brzine ne znam, Tcom provider.
Rebar ne da ima adsl nego imam čak i optiku
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 10:13   #8
9am2
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Ziga Pregled postova
Nema se zašto obraćati jer Bnet ne nudi provlačenje na novu lokaciju ako nema tehničkih preduvjeta za istim + zahtjev samo jednog korisnika..

Ja sam živio u uilci Jordanovac, do broja 9 Bnet ima kablove, preko križanja s Rendićevom su rekli da nemaju uvjeta ni mogućnosti da provuku kablove dalje..

čak su mi na Email poslali tlocrt izvoda kuda kablovi idu kroz šahtove na toj parceli
Podzemna infrastruktura od ht-a postoji na tom cijelom podrucju, dakle stvar je samo sto se tice korisnika, koliko bi uopce ljudi bilo zainteresirano, a sto se tice vipneta-bneta, preko 60 novih zdenaca je postavljeno na tom podrucju i jos se novih postavlja, dakle ima mogucnosti da ih nagovori za net. Nisam vidio druge telekome da rade toliko na uvlacenju novih kablova, jedino sto su drugi provukli je u ulici korana, tocnije, kod tvtke da izradu namjestaja, da su proveli optiku po zracnoj liniji i to je to...

Poslano sa mog 5017X koristeći Tapatalk
9am2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 10:08   #9
zweitakt
Premium
Moj komp
 
zweitakt's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 463
rijeseno,trebalo je samo doci do pravog covjeka na pravom mjestu...

hvala svima na pomoci!

zweitakt je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na