Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.06.2011., 14:55   #1
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Asus eee Pad Transformer TF101

Pozdrav svima.

Vec par dana sam ponosni vlasnik navedenog tableta s keyboard dockom, a posto sam jako rijetko u dosegu besplatnih hotspotova (radim u summer campu u NJ), trebam malu pomoc oko Androida (Honeycomb 3.1).

1. Cime efikasno ugasiti upaljene aplikacije ili urediti startup listu?
Problem nije u brzini nego mi lagano ide na zivce kad nakon sat vremena rada otvorim popis otvorenih aplikacija i onda moram scrollati da nadem onu koja mi treba.

2. Ima li nacina kako dobiti HR tipke? Hrvatska nije podrzana po defaultu, a mrzim pisati bez nasih slovnih znakova.

3. Ugradeni browser se zove samo Browser, ali se vjerojatno radi o Chromeu. Mogu li se na njega instalirati ekstenzije? Prvenstveno mi speed dial treba jer sam navikao na Operu, a za Android postoje samo Mobile i Mini verzije koje mi ne odgovaraju jer ne mogu otvoriti punu stranicu.

4. Preporuke za must have aplikacije (besplatne naravno)

Nadam se da ce mi netko uspjeti pomoci oko ovoga, pa da sljedeci put u dosegu interneta obavim sve brzo i jednostavno.

Ako koga zanimaju dojmovi, Transformer je fenomenalan iako cu svog morati zamijeniti zbog backlight bleedinga.

Tablet je relativno brz, uzasno jednostavan za koristenje (nema uputa u kutiji), tranzicije izmedu radnih povrsina su brze i glatke. Isto tako i prijelaziizmedu horizontalne i vertikalne orijentacije.

Keyboard dock je must have, tipke su odvojene kao kod Appleovih laptopa, jednako tvrde i ugodno je tipkati. Jako je slicna tipicnoj windows tipkovnici osim u par detalja. Umjesto F tipki tu su: back, wifi, bt, touchpad off, backlight +, - i auto, camera, browser, setting, next, previous, mute, volume +, - i lock tipke.

Umjesto win i alt tipke s lijeve strane su home i search tipke, a s desne strane je option tipka. U docku se nalazi dodatna baterija. Asus deklarira 9h na bateriji od tableta + jos 7h na bateriji od docka. Koristim ga sad drugi dan i baterija je na 93%. Od ostalih sitnica, dock ima MMC, SD, SDHC card reader i 2x USB 2.0. Sam tablet ima HDMI out, 3.5" audio out i micro SD reader. Kvaliteta izrade je vrhunska. Nikakvih skripanja, cviljenja i slicnih stvari nema, svi rubovi su glatki i zaobljeni, a sitnica koja mi se posebno svidjela su poklopci na usb portovima koji se sami zatvore nakon micanja usb uredaja tako da nema nikakvih crnih rupa na bokovima.

Jedini minus - sadrzaj kutije. Dobije se samo zidni USB punjac i usb kabel od "cak" pola metra.

Ako imate jos kakvih pitanja oko tableta, pisite pa cu pokusati odgovoriti prvom prilikom.

Hvala unaprijed!
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 29.06.2011. u 15:01.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2011., 14:59   #2
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Zakon,baš ja gledam si to ubost,al defintivno u USA!

Zanima me dali možeš gledat filmove sa titlovima,uređivat dokumente tipa office,čitat PDF fileove itd...ukratko sve što može i laptop??
rodriguez je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2011., 15:47   #3
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Filmove bih volio isprobati, ali nemam kako nabaviti nijedan. Polaris Office dolazi defaultno na njemu i moze uredivati sve office dokumente. Adobe Reader se moze besplatno skinuti s Marketa, isto kao i Flash, sto zapravo i sam zahtijeva kod prvog pokretanja.

E sad, dal moze sve kao i pravi laptop, sumnjam. Navikao sam na prave operativne sustave i ovo mi je prvi doticaj s Androidom. Fali mi context menu na desni klik misa, fali mi file explorer tipa total commander. Meni je prvenstveno trebalo nesto na cemu mogu napisati mail, javiti se doma preko skypea, prebaciti slike s fotica, a da je manje od 13", s dugotrajnom baterijom i jeftino. Ovo jos ima i GPS, straznju kameru od 5mpx i jos hrpu sitnica sto je samo dodatni plus.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2011., 16:10   #4
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Već sam neko vrijeme zainteresiran za Transformera ali sam se odlučio strpiti dok još malo cijena padne i dok bude drugih dojmova.
Ovako izgleda predobro.

Koliko si ga ti platio i ako može koja slika?
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 07:09   #5
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Tablet sam uzeo preko Amazona - 499$ + 9$ postarine, a kod keyboard docka sam se malo zajebo jer mi se nije dalo cekati da postane dostupan na Amazonu. Uzeo sam ga preko Best Buya, na cijenu od 150$ su mi jos uracunali porez, tako da me ukupno sve kostalo oko 670$.

Taman sam danas vratio tablet i za Amazon imam samo rijeci hvale. Sve sto sam trebao napraviti je isprintati njihovu potvrdu, staviti je u kutiju, zapakirati je i cekati da UPS dode po paket. Sve ide na njihov trosak, anovi uredaj salju cak prije nego sto dobiju stari natrag i to high priority Fed Ex-om. Pokusati cu poslikati, ali nista ne garantiram jer mi je radni dan od 7 ujutro do 10 navecer.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 07:34   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
1. gašenje - Advanced Task Killer
2. SlideIT Croatian Pack - pritisni c i drži par sekundi pa će se pojaviti č i ć
3. Firefox?
4. http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=207579
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2011., 05:40   #7
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Advanced Task Killer je pomogao, hvala.
SlideIT mi ne pomaze puno jer moram dodijeliti hrvatske znakove i hardverskoj tipkovnici, a ne samo softverskoj. Treba valjda pricekati na europski firmware pa ce postati i HR jezik dostupan.
Probao sam Firefox i jos par browsera, Dolphin mi se zasad najvise svidio.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2011., 16:34   #8
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
jel ima još netko ovaj tablet?
razmišljam o nabavi... amazon.com 489$ + ca.40$ poštarine + PDV bi bilo oko 3400kn... ima li još možda nekih skrivenih troškova koji bi me mogli iznenadit? kolega 1v@n je još uvijek u americi pa nema informacija o carini...
a brine me i taj backlight bleeding... šta ako ga budem morao reklamirat? hoće li amazon preuzeti troškove slanja odavde?

EDIT: mislim da ću još sačekat, izlazi 3G verzija...

http://www.youtube.com/watch?v=1WRXDErxnLg

ko zna španjloski? jel išta pametno rekao ovaj čiča u videu?

Zadnje izmijenjeno od: dhalan. 08.08.2011. u 19:08.
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 07:01   #9
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Tesko da ce se netko kod nas odluciti na kupovinu, jer koliko sam vidio, uvoznik je ocekivano nabio cijenu.
Backlight bleeding je jos prisutan, iako je vani vec treca revizija Transformera (B40, B50, B60). Iako je bila nestasica, dobio sam B40 preko Amazona bez ikakvog problema, i vratio ga nakon par dana jer je bleed bio stvarno brutalan. Sljedeci dan mi je stigao B50 koji je bio nesto bolji, ali sam ga opet vratio nakon nekog vremena kad sam cuo da je B60 vani koji bi taj problem trebao imati rijesen.

Kad sam napokon dobio B60, bleed je bio minimalan, ali nakon skoro mjesec dana koristenja, mogu reci da se povecao. U svakodnevnom koristenju se vidi samo tijekom bootanja, tako da ga se 99% vremena ne primjecuje. Ne da mi se vise zezati sa slanjem, jer koliko citam po forumima, ostali imaju i probleme sa zvukom, skripanjem oko tipki za glasnocu i jos nekim sitnicama. Posto takvih problema nemam, a bleed mi ne smeta, B60 ostaje. Dock takoder nema mane, vjerojatno zato sto sam isprve dobio B50 verziju (iako postoji i B60, ali nemam pojma u cemu je tocno razlika.

Uglavnom, svi okolo tvrde da je bleed normalan na IPS ekranima te dijagonale, a i opcenito se moze naci kod IPS monitora. Apple je takoder pogoden istim problemom na iPadu2, kao i ostali proizvodaci slicnih uredaja. Na ekran nemam apsolutno nikakve druge prituzbe, kut gledanja je tipican za IPS, boje su odlicne, navodno je i otporan na ogrebotine, ali sam svejedno stavio foliju na njega, zlu ne trebalo. Asus reklamira i 10 finger multi touch, ali ne znam gdje bi to uopce mogao iskoristiti. Ako netko zna, neka javi.

Sto se OS-a tice, neki dan je izletio Honeycomb 3.2 update i Asus je dobio jedan hate mail na koji jos nisu odgovorili iako je proslo 14, a ne predvidena 2 dana. 3.1 je bio gotovo savrsen, a onda ga useru s nepotrebnim, nedoradenim, must have OTA updateom.

.mkv fajlovi se vrte dosta dobro, ako imam srece pa nabavim neki koji mu odmah pase. Jedini minus je to sto je ugradeni player dosta izbirljiv, a programi kao rock player, qqplayer i slicni ne mogu koristiti hardversku akceleraciju.
.avi se vrti glatko.

Music aplikacija je vrhunska, ocit uzor je Apple ovdje, ali moram priznati da mi se vise svida ovo rjesenje.

Sinkronizacija je vrhunska. Transformer si sam radi backup na google account i nakon reseta, samo povuce sve programe i osobne postavke natrag.

Od aplikacija se apsolutno sve moze naci besplatno, iako sam za neke odlucio izdvojiti tih par dolara koje traze (Splashtop HD, CoPilot Live i UnRAR Pro), a rado bi da postoji neki download manager za Android koji se zna sluziti rapidshare i megaupload linkovima. Ugradeni download manager je beskoristan za takve stvari jer obicno uzrokuje pucanje veze nakon nekog vremena.

Kamere i video su ok, iako sam preko Google Talka uspio dobiti sliku, ali ne i zvuk. Cudno je drzati tablet i tako fotkati i snimati okolo, iako tu funkciju sad sve vise koristim otkad sam naletio na Google Goggles (tko nije vidio, nek obavezno provjeri).

Sve u svemu, stvarno je vrhunski osmisljen i sastavljen tablet/laptop i nimalo ne zalim sto sam ga uzeo jer je tocno to sto mi treba.

15h baterije, necujan (nema nikakve otvore za hladenje ni ventilatore), ne grije se (tj. ako se i zagrije malo, ne osjeti se jer se grije gornji dio), WLAN, BT, GPS, 2xUSB 2.0, 2 citaca kartica, 2 kamere, mikrofon, HDMI out, 3.5" audio out, SRS stereo (iako nije za neku pohvalu), vrhunski ekran sto se tice osjetljivosti.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 15:38   #10
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
svaka čast na opsežnom opisu...
nadam se da će ova 3G verzija biti lišena tih backlight bleedinga pa barem kao ta B60 verzija...
cijena za 16GB verziju će biti 499$ odnosno 499€ a za 32GB 599$ odnosno 599€....
nije baš da mi je toliko bitan 3G, ali nije zgorega sačekat... dobro će mi doć u određenim situacijama...
dhalan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2011., 10:23   #11
DiAbLeRo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Evo da se i ja pridružim vlasnicima Eee Pad Transformera.

Uglavnom, imam ga od jučer, i uređaj je izvrstan što se tiče ergonomije, performansi, jednostavnosti i puno stvari koje razlikuju dobar tablet/netbook od lošeg.
Od stvari kojima nisam zadovoljan mogu navesti jedino nemogućnost pisanja hrvatskih znakova putem hardverske tipkovnice, pa trenutno tražim neki keyboard remapper ili nešto slično, no bez nekog uspjeha. Ako netko zna nešto više - šaljite info.
Druga stvar je da sam preko noći ostavio uključen WLAN i jutros kada sam upalio stroj, nije vidio mrežu. Nije pomoglo ni višekratno paljenje i gašenje mreže preko hardverske tipke za WLAN, pa je stvar riješio hardverski reboot. Nije valjda da ću ovaj postupak morati ponavljati svako jutro...
Osim (jako rijetkog) force closea u browseru, stroj radi moćno i brzo, u QQPlayeru nisam primjetio bilo kakve probleme prilikom reprodukcije 720p MKV filma. Zvuk je dobar, pretpostavljam da bi neka volume boost aplikacija dobro došla onome tko smatra da je pre tih.
E da. Trenutno u Zagrebu tražim neki dobar slleve od neoprena kao zaštitu za uređaj, pa ako netko ima nešto slično, molim da pošalje link.
Inače u Zagrebu sam Transformer sa 16 Gb memorije i dockom platio 4018 kn sa PDVom iliti cca 3250 kn bez poreza, što bi bilo ekvivalent nekih 600 $.
I još jedna stvar. Kako imam mobitel pod Androidom koji ima mogućnost WiFI hotspota, ne treba mi 3G modem u samom Transformeru, ovako imam i jedno i drugo kad mi zatreba. Osobno, ovo mi je čak i draža kombinacija, pogotovo ako idem van zemlje u roaming.
DiAbLeRo je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2012., 14:47   #12
P_KAMENi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 232
ima jos koji review na transformer?
nekako je sve to ipak malo... 2 covjeka; 1 u america, 1 u zg...

ako ima jos korisnika ove naprave molim vas da se raspisete... dojmovi nakon dugog koristenja...

faaaaalaa
__________________
Stari se...
P_KAMENi je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 20:19   #13
bambuchko
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: velika gorica
Postovi: 2
Citiraj:
Autor P_KAMENi Pregled postova
ima jos koji review na transformer?
nekako je sve to ipak malo... 2 covjeka; 1 u america, 1 u zg...

ako ima jos korisnika ove naprave molim vas da se raspisete... dojmovi nakon dugog koristenja...

faaaaalaa
Ja bi napisao ali ne koristim ga dugo, jucer sam kupio svoj primjerak :-D
bambuchko je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 01:33   #14
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Ja se pomalo igram sa Transformerom koji sam uzeo za curu. Paralelno uz iPad.
Nemam sad vremena za pravi review, ali možda bih u budućnosti mogao napisati review uz usporedbu sa iPadom.

Ukratko, neloša igračka. CPU (2 core), RAM (1GB) i GPU (nVidia Tegra2) rasturaju. Osjeti se razlika u odnosu na iPad, iako možda ne toliko koliko bi očekivao. Naročito zbog 4X više RAMa. Asus je u svemu nešto malo brži osim u surfanju. Nisam istraživao zašto. Pretpostavljam zbog Safaria na iPadu.

TS je po preciznosti i osjetljivosti tu negdje kao i na iPadu, ali ostavlja malo onaj famozni "plastični" osjećaj za razliku od iPada koji je jako smooth...

Display Asusa, iako je matrica LED IPS kao i na iPadu, znatno je lošiji od iPada. U sredini jedne duže stranice ima nešto backlight bleeda, iako ne naročito. Crna je generalno manje homogena od crne na iPadu. Kutevi vidljivosti su na oba uređaja gotovo savršeni, ali ono što mi na Asusu najviše smeta je dosta loša kalibracija. Boje su hladne. Previše zelene. S druge strane iPad ima dobro pogođene boje. Možda mrvicu pretople, ali neznatno. Uspoređujem sa kalibriranim monitorom. DPI je na strani Asusa. Mrvicu je oštrije, ali to se primjeti samo kod vrlo sitnog teksta.

Meni osobno više odgovara 4:3 omjer iPada i to je bio jedan od glavnih razloga zašto sam ga uzeo. Mislim da je to puno prirodniji format za ono što ja trebam:
a) prezentaciju grafičkih materijala
b) čitanje knjiga i PDFova
No moram priznati da me iznendilo kako ASUSov 16:10 format uopće ne otežava čitanje. Prave ebook knjige se ionako formatiraju, a dosta "fisknih" je ionako fomratirano tako da se ne gubi previše zbog WS formata...

Asus ima stereo zvučnike, ali zvuk je znatno lošiji nego na iPadu. Vrlo je tih. Nije čist, a duboki tonovi ne postoje. iPad je tu iznenađujuće dobar.

Kamere na Asusu su koma. Valjda je bolje nego da ih nema, ali ne puno. Kao da se vratio u eru 2MP kamera sa mobitela. Ne razumijem zašto u mobitel stane dobra kamera, a u tablet ne.

Honeycomb 3.2 u Asusu je solidna stvar. Prvi put sam se susreo sa HCom, pa ga još nisam skroz prokužio, ali stvar djeluje moćno, i znatno je fleskibilniji od GBa. Čak ponekad početniku djeluje zbunjujuće, jer se stvari mogu napraviti na više načina. U svakom slučaju puno fleksibilnije i moćnije od iOS5 na iPadu koji je po meni katastrofa, no to je već druga priča. Ono što stoji je da se iPad u 10ak dana korištenja nije nijednom zblesirao, a HC na Asusu je nekoliko puta bacao FC i jednom ga je baš trebalo resetirati. Po meni prihvatljiv kompromis s obzirom na ograničenja i zatupljivanje iOSa. Jedino mi je žao što nemam dock sa tipkovnicom za Asus. Živo me zanimalo kako HC radi sa tipkovnicom i eventualno mišem.

Što se baterije tiče, nisam točno mjerio, ali moj subjektivni zaključak je da je baterija iPada cca duplo izdržljivija u praksi. Od petka se iPad punio jednom, a Asus 2X i sad su oba na cca 50%. Oba uređaja su stara cca 6mj. pa možda takva procjena nije mjerodavna. Uglavnom, po meni Asus ima solidnu bateriju; može izdržati dan uz žešće korištenje, a iPad ima izvrsnu bateriju i dobra je šansa da će uz žešću upotrebu izgurati 2 dana.

Nije baš review, ali mislim da pokriva osnove. Ako koga zanima nešto specifično...shoot...
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz



Zadnje izmijenjeno od: estugarda. 17.01.2012. u 01:51.
estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2012., 21:49   #15
P_KAMENi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 232
kakva je povezivost sa ostalim uredajima?

kada ce biti upgrade na ICS? po najavama se cini dobra stvar...
jesu rootani uredaji ili stock sve?
__________________
Stari se...
P_KAMENi je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2012., 22:54   #16
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Mogu vam samo reći da je ICS odličan, treba još tu i tamo ponešto doraditi, ali trebaju se i aplikacije prilagoditi ICS-u da iskoriste sve mogućnosti.
Ja sam na Primeu TF201 pa tamo sa 4jezgre ICS radi ono glatko da ne može bolje
lit je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2012., 23:00   #17
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Jebate!
Kolko peneza?
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2012., 22:12   #18
bambuchko
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: velika gorica
Postovi: 2
Eo ja svojega rootao, pa flash neki revolver Rom...
Uglavnom, samo rootanje, flashanje cwm kao i samog Roma proteklo glatko i bez ikakvih problema
Nisam primijetio nikakvo poboljsanje sa drugim romom jer niti na custom romu nisam primjetio nikakve greske, fc,trzanja il stavec...
bambuchko je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 12:35   #19
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Jebate!
Kolko peneza?
cca 4600kn jedna kuna više manje ali kad ga probaš šta sve može iPad 2 mu nije ni do koljena kako se kaže. Čuj ipak je to 4 jezgre i duplo više memorije... 8 MP kamera, ipad ima šta nekih 0.7MP...
lit je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 09:29   #20
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Hardverski je mrcina. Ali skup. To je već rang dobrog laptopa. A i kad vidim vrlo malu razliku performansi u radu na ipad1 (1ghz single core i 256mb) i tf101 (1,2 GHz dual core i 1gb), ne mogu se ne pitati, gdje iskoristiti 4 jezgre i toliki ram, osim možda u 2-3 igre!? A te 4 jezgre i ram sigurno uzimaju danak bateriji.
Par pitanja:
1. Ima li backlight bleed kao tf101?
2. Ostavlja li "plastični" dojam površina TSa kao na tf101?
3. Ima li display neprecizne (prehladne) boje kao i tf101?
4. Kakve su fotografije u usporedbi sa tf101, ili recimo sa fotografijama sa hd2/desire/ip4?
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 15:38   #21
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Hardverski je mrcina. Ali skup. To je već rang dobrog laptopa. A i kad vidim vrlo malu razliku performansi u radu na ipad1 (1ghz single core i 256mb) i tf101 (1,2 GHz dual core i 1gb), ne mogu se ne pitati, gdje iskoristiti 4 jezgre i toliki ram, osim možda u 2-3 igre!? A te 4 jezgre i ram sigurno uzimaju danak bateriji.
Par pitanja:
1. Ima li backlight bleed kao tf101?
2. Ostavlja li "plastični" dojam površina TSa kao na tf101?
3. Ima li display neprecizne (prehladne) boje kao i tf101?
4. Kakve su fotografije u usporedbi sa tf101, ili recimo sa fotografijama sa hd2/desire/ip4?
1. Ne, čista slika ko suza stvarno!
2. Ne, meni TF201 izgleda puno bolje.
3. Ne, očito su sve te stvari riješili u ovoj novijoj verziji.
4. Slike su odlične, čovječe to je 8 megapiksela sada

Imaš 3 načina moda, Power save, Balance i Performance. po defaultu stoji na srednjem (Balance), ali i na Power saveu za obične stvari ne vidim razliku...
Mislim da video fileovi puno bolje 'glađe' (smooth) rade sa 4 jezgre, a uz to treba malo pričekati sa novim Android 4.x i aplikacijama za isti da počnu koristiti sve mogućnosti Tegre3. Stvarno ne igram igre, više mi trebe za posao i doma definitivno, ali mislim da trenutno samo GTA igra podržava 4 jezgre.

GPS ima problema, posebno ako si unutar nekih zidove i ne krećeš se, a kad si u auto onda radi sasvim OK, evo probao danas GPS i radi.

Što se tiče samog uređaja ja ti stvarno ne mogu naći zamjerke jer sve radi i više nego odlično, druga stvar su sad aplikacije i OS. ICS-Android 4.x mi se čini ok, može se uvijek bolje, ali tu i tamo neke aplikacije štekaju, DolphinHD browser mi se nekad sruši ali nije uopće bed, jer tako brzo sve pokreneš...
jednostavno si naviknut na te brzine kad imaš na PC-u SSD, pa ovdje na tabletu njegovu 32GB memoriju, sve ide brzo.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 17:26   #22
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
1. Ne, čista slika ko suza stvarno!
2. Ne, meni TF201 izgleda puno bolje.
3. Ne, očito su sve te stvari riješili u ovoj novijoj verziji.
4. Slike su odlične, čovječe to je 8 megapiksela sada
Onda je super. Bilo bi super da napraviš kakvi detaljniji review...
Sumnjam da je CPU naročito bitan za video reprodukciju i sumnjam da neki video player to koristi, ili će koristiti. Softver koji bi recimo encodirao video, to već da. Za reprodukciju je važnija memorija i chipset, odnosno GPU.
Inače, 8MP nipošto nije garancija za dobru fotografiju. Puno je važniji senzor. Recimo 2MP kamera na K750 iz 2005. okida bolje fotke od 5MP kamere u TF101.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na