Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.05.2020., 17:40   #2731
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Radit će i telefon. Trebaš iz speedporta izvući podatke i sve unijeti ručno u Fritza. Pazi još na jednu stvar, 7330 ne podržava vdsl.
frezer je online   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 19:25   #2732
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Citiraj:
Autor frezer Pregled postova
Radit će i telefon. Trebaš iz speedporta izvući podatke i sve unijeti ručno u Fritza. Pazi još na jednu stvar, 7330 ne podržava vdsl.

E, to me još muči.. Zar nisu voip podaci sakriveni? Pa ako ih Fritz sam ne povuče od HTa kak ću ja doć do njih kad ih oni ne daju. Ne vidim ih nigdje u Sportu. Jedino što sam našao je neki vodič kako maknuti zvjezdice iz adb-a da se otkrije voip pass. Idem u garažu po ADB to probat, srećom ga još nisam bacio.
t-krom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2020., 20:54   #2733
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
frezer je online   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 21:18   #2734
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor t-krom Pregled postova
Jedino što sam našao je neki vodič kako maknuti zvjezdice iz adb-a da se otkrije voip pass. Idem u garažu po ADB to probat, srećom ga još nisam bacio.

Ovo je postupak za izvlacenje IMS user/pass iz ADB-a koji je uredno fercerao. Jel to jos vrijedi - ne znam, ali mozes probat.


1. Odspoji router sa DSL linije

2. Logiraj se u router sa:
username: administrator
password: !tc0Mht43401I0xxxxxx (primjer: !tc0Mht43401I0027666)

3. Advanced Mode: System >> Backup Configuration file: Snimi postojecu konfiguracciju "data.xml"

4. Advanced Mode: Home Network >> PPP - Ethernet over ATM (crvenim slovima) >> Settings - (na dnu) PPP Client 1
>> Settings - Password: Oznaci "Show password" i provjeri da router prikazuje tvoj pass za spajanje na internet!

5. Napravi kopiju spremljene konfiguracije "data_rad.xml" i otvori ju u Notepad-u

6. Potrazi string "@ims.t-com.hr"

7. U liniji iznad pronadjene je pod value upisan string od 40 znakova. Oznaci svih 40 i kopiraj.
(To je tvoj IMS password, primjer: 80c8339421cd92f7982249001f36ff80f0de2680)

8. Potrazi string "@htnet-dsl"

9. U liniji iznad pronadjene je tvoj internet password od 40 znakova. Oznaci svih 40 znakova i zaljepi prethodno
kopirani IMS password. (na mjesto internet lozinke stavljas IMS lozinku)

10. Spremi promjene i ucitaj taj novi konfig fajl "data_rad.xml" u router.

11. Ponovi korake pod 3. i 4. i ADB ce ti sam obznanit tvoj IMS password.

12. Advanced Mode: System >> Restore Configuration file: Vrati konfiguraciju "data.xml"
(ucitaj pocetno spremljenu konfiguraciju, da sve vratis na svoje mjesto) i spoji DSL liniju..


Nakon toga ti jos samo preostaje napravit preostalu IMS konfiguraciju, sto je malo zajebanije od izvlacenja user/password-a
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 21:29   #2735
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Pa ok, onda necu bacati novce na fritza kad je zajebano.

A da, ovo je taj vodic koji sam i ja nasao. Sve sam prosao do tocke 10 i kad ubacim promijenjeni xml nece da se ributa, nakon pol sata jos uvijek svijetli samo power.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 07.05.2020. u 23:15. Razlog: Eto nestao dupli post
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 22:01   #2736
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor t-krom Pregled postova
Pa ok, onda necu bacati novce na fritza kad je zajebano.

A da, ovo je taj vodic koji sam i ja nasao. Sve sam prosao do tocke 10 i kad ubacim promijenjeni xml nece da se ributa, nakon pol sata jos uvijek svijetli samo power.
Pa jel imaš ADB-a ili Speedporta? Na Speedportu samo dekriptiraš konfig i iz njega pročitaš username i password.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 22:21   #2737
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Ovo su upute za Adb, imam jos stari adb svoj i tu pokusavam doci do voip podataka.

Evo bas dok pisem uspio sam nakon reseta. Dakle sad imam pristupne podatke za voip, al posto me je prezime vec unaprijed ubio u pojam to mi ionak malo vredi ��

@Prezime

čuj, Prezime, jesu te stvari možda one postavke druge koje se mogu vidjet u adb-ovim postavkama za voip? ima ih dosta u advanced modu, rasprostiru se preko 3 taba. a gle, ja sam ih poslikao, pa možda posluže.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 08.05.2020. u 10:04.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 23:55   #2738
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
@t-krom

Imam spremljene ScreenShot postavke za podesavanje IMS-a na ovim routerima: ADB EA4202N, FritzBox 73x0, Siemens SX763 i za Thomson ST780.
Uz malo pronicljivost pomocu tih podataka mozes slozit to na svom routeru koji ima otvorenu IMS konfiguraciju. Ako hoces mogu ti poslat te SS-ove.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 00:49   #2739
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
@t-krom

Imam spremljene ScreenShot postavke za podesavanje IMS-a na ovim routerima: ADB EA4202N, FritzBox 73x0, Siemens SX763 i za Thomson ST780.
Uz malo pronicljivost pomocu tih podataka mozes slozit to na svom routeru koji ima otvorenu IMS konfiguraciju. Ako hoces mogu ti poslat te SS-ove.

Čekam sad da mi dođe 7362. Neće prije drugog tjedna. Ako zapnem, pitat ću, hvala.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 11:06   #2740
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Pa sam si se ubio u pojam prvo si napisao da imaš Speedporta iz kojeg za minutu izvučeš login, ali si izvado ADB-a iz kutije i mučio se sa zamjenom passworda.


Drugo, ako ti treba original FW, zašto nisi uzeo 7360? Osim ako ti njemački FW nije problem na 7362...
Blagus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2020., 12:34   #2741
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Nemam pojma kak se izvlači iz Speedporta nit sam to proučavao, upute za ADB je prvo kaj sam naišao. Uopće se nisam htio ni sa čim od toga bavit jer sam mislio da Fritz samo povlači sve ak podržava voip, bio sam prisiljen. Ne da se meni ništa to radit. A znam nešto njemački pa ću se snać. Ak zapnem, poslikat ću i pitat, KAJ TREBA TU UPISAT.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 14:27   #2742
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
frezer ti je linkao upute, odmah prije nego ti je Prezime dao upute za ADB.
Ali nebitno sad, bitno da si riješio, a riješit ćemo i konfiguraciju Fritza kad ti dođe. Može se i sa Google Translateom prevoditi.


Inače, povlačenje ne funkcionira jer svaki ISP za sebe prilagodi firmware i namjesti TR-069 URL, username i password, i mora za svaki tip uređaja koji dijeli konfigurirati TR-069 server.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 15:41   #2743
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
vidio sam link, i činilo mi se prekomplicirano, nije mi se uopće dalo udubljivat u to navečer nakon radnog dana. Daj mi da kopam, jebo atomsku fiziku.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 17:17   #2744
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Proučio sam na koji način je kriptiran config na ovom routeru.
Za enkripciju koristi 256 bit aes, a ključ za dekrpciju je md5 hash od mac adrese i serial broja, tako da se može vrlo jednostavno dekriptirati config, pa sam zato napisao mali cli program koji to radi jer već postoje gotovi lib-ovi za aes i md5.

LINK - dropbox

Potrebno je upisati mac i serial i ime config file-a skinutog sa routera na backup page, file mora biti u istom folderu.

Mac adresa je ona na lan interface, moze se vidjeti u engineer menu pod interface info. (link radi kad se ulogira u web ui)
Ako tamo piše npr. mac 94-4A-0C-11-22-00 upisuje se u obliku 944A0C112200
Serial je onaj šta počinje sa Jxxxxxxxxx

Primjer unosa:


Generirani config je zapisan u decrypted.txt, ako se neki podatak krivo upiše, onda će i file bit krivo dektiptiran.

Ako ovo radi kako spada onda ću proučiti što treba za obrnuti proces, pa da se može editirani config vrati u router.
da li je delboy ikad uspio napraviti obrnuti proces?
malo sam skemijao svoj config, pa bih ga htio vratiti u router.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 10:54   #2745
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Ispričavam se, ne znam dal da pišem ovo dalje tu il na onoj temi Fritz, ako treba, prebacite.



7362 radi DSL i bridge, telefon ne radi. Šta da radim, prezime, to si sve ti kriv jer si zacoprao :-DDDDDDD


Evo da velim nekaj konkretno za početak, kad upišem VLAN ID i one još neke sitnice pod dodatne postavke telefona, sruši mi se DSL i bridge i nemam net više. Kad ih maknem i ostavim VLAN ID i sve pod dodatne postavke telefona nepopunjeno, bridge proradi opet. To sam jutros isprobavao do pet sati metodom "trial error" milijun kombinacija, ne znam više kaj nisam i nisam više imao snage ni vremena.


Firmware je zadnji tvornički.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 11:05   #2746
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor t-krom Pregled postova
7362 radi DSL i bridge, telefon ne radi. Šta da radim, prezime, to si sve ti kriv jer si zacoprao :-DDDDDDD
Lijepo sam ti nudio slicice za razne routere gdje i sta treba upisat, al nisi bas pokazao zanimanje, pa i dalje isprobavaj
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 11:11   #2747
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Ok.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 13:47   #2748
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Mogao si pričekati i pitati za pomoć prije nego si poklonio 300-400 kuna. Kakav bridge, što si točno upisivao itd.? Radi drugima, može (moglo je) i tebi.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 13:55   #2749
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Pa pitao sam, kaj ne vidiš. Nemam vremena čekat da se pojavi netko tko želi pomoći.

Ja platio 200, bmk, nek čovjek proda i zaradi.

https://shop.iskon.hr/artikli/router.../popust-1000kn

jel radi ovo i na HT broju sve, telefon, internet bridge?

Zadnje izmijenjeno od: t-krom. 18.05.2020. u 00:08. Razlog: Daj ne seri.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2020., 11:23   #2750
maxima
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@maxima
Speedšrot bi mogao ispasti iz kombinacije da imaš optiku, na xDSL - u ga trebaš ili da nabavljaš uređaj koji ima xDSL modem u sebi,
međutim to otvara problem dostupnosti / cijene / podešavanja.

Nemoj se opterećivati sa Speedšrotom, ni ne treba da stoji na radnom stolu, slobodno ga "baci" negdje sa strane / u ćošak / po podu ...
U toj novoj ulozi (samo kao modem) će raditi uredno.
Nabavi ovog Archera C1200 (šta si ga već naručila) i sve će biti ok.

Na taj način si ready ako sutra budeš mijenjala operatera pa će opet odgovarati,
samo opet prođeš opisanu proceduru (router od ISP - a u Bridge mode + user / pass za PPPoE konekciju.
archer je in da haus već koji dan.
bilo je problema sa prebacivanjem speeporta u bridge, nisam uspjela sama preko web sučelja pa sam zvala SZK i momak koji se javio je dva puta morao resetirati to sranje da bi ušlo u bridge.

nakon toga je sve bilo krajnje jednostavno, sve preko archerove mobilne aplikacije i sve radi kao urica.
pričekala sam koji dan da se uvjerim da neće biti problema i fakat ih nema.

pa ovom prilikom zahvaljujem svima na ovom forumu na savjetima oko kupnje routera i pogotovo tebi Nikky na direktnoj pomoći.
preporodila sam se.
maxima je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2020., 14:03   #2751
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Bitno je da "stvar" radi solidno, da ne gubiš vrijeme i živce bez potrebe ...
Nema "frke", uživaj
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 12:43   #2752
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Pročitao sam prvih stotinjak stranica tu sad i naišao na onu foru

& (rm /tmp/hiddenpageRO) #

Stavio sam sve to kako je navedeno to u dynamic dns sekciju, ali kad nakon toga otvorim

https://192.168.1.1/html/engineer/ghome.htm

ne vidim da sam dobio ikakve konfigurabilne mogućnosti i dodatne opcije, sve je isto kao prije, info podstranice. jel to još fercera li nešto krivo otvaram?

u biti moram promijeniti MTU s difoltnog 1500 na 1480, zato sam htio tamo doći da vidim jel se može to tamo. a niš, ak ne mogu sam do toga, bude mi majstor tehničar.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 13:06   #2753
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Ma izvode bjesne gliste sa fw za taj i noviji sestrinski uređaj,
klasični administrator je namjerno ubiven / onemogućen,
idiotizam tipa šta manje vidiš, manje ćeš pitati ...
nisam siguro jeli ovo poviše još radi ili je "maknuto" nakon nekog fw update.

Ako je konekcija preko xDSL modema trebalo bi da je po defaultu MTU=1492,
ako je WAN konekcija preko ethernet porta onda je po defaultu MTU=1500.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 13:23   #2754
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Svud na svim interfejsima je postavljeno na difoltnih 1500 u Speedportu, koji mi služi kao modem u bridgeu, vidim u endžiniru. Sva nova mjerenja mi pokazuju da mora biti 1480. A to znam i od prije dok sam imao ADBa, samo kaj se u njemu moglo to mijenjat sam u admin modu. I na routeru Archer C2300 preko kojeg radim PPPoE je difoltno na 1480. Prijavio sam da mi spuste to na modemu.

Samo da napomenem zakaj se uopće bakćem time. Imam skoro dva km do centrale kombinacije podzemno nadzemnog kabela i linija mi je stalno na rubu pucanja. Mi smo zadnja kuća u ulici koja još može imati iole pristojan stream, profil za 8/1. Ali i taj samo u slučaju da je svaka sitnica potvikana do savršenstva. Kabele sam već mijenjao od moje parice ispod krova do utičnice i tu sam dobio nešto stabilnosti. Stari su bili još iz 1988 od kad smo dobili telefon. I tako, sve kaj mogu napravim.

EDIT: evo sjajni dečki mi to već obavili, usput smanjila mi se i atenuacija. Preporučam svima kojima možda treba da si izmjere MTU.

Zadnje izmijenjeno od: t-krom. 23.05.2020. u 16:16.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2020., 13:47   #2755
teso22
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2020
Lokacija: Split
Postovi: 1
Speedport Plus(t com optika) PORT FORWARDING

Pozdrav, ako može pomoć bio bih jako zahvalan. Korisnik sam t coma(optike) imam ovaj speedport plus router, znači triba bi otvorit portove na routeru za par igrica na PS4, al jednostavno nešto mi ne dozvoljava.
Postavim statičnu IP adresu na PS4, spojim se na router, u opciji Port forwarding unesem brojeve portova koji mi trebaju(ip adresu koja je postavljena na ps4) al nema sanse nikako da ih otvorim. A ovi iz korisnicke sluzbe su me doslovno ignorirali da oni ne pruzaju podrsku za to, nego da kao sam konfiguriram postavke za to, probao na razno razne nacine, al uvik bezuspjesno.
Pa sad ako netko zna mozda nesto o tome ili kako se radi, moze mi se javit i na mail itesija0910@gmail.com ,ako treba i platit nikakav problem. Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 09.07.2020. u 14:03.
teso22 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2021., 20:20   #2756
sophiajoseph
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: United State
Postovi: 1
I had similar issue with the speedport and also face heavy fluctuation in speed. I find it was my server that was causing such prob. So I add a vpn with dedicated server and now thing looks better.
sophiajoseph je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 12:40   #2757
maxima
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Speedport W724V Type Ci (T-Com)

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@maxima
Speedšrot bi mogao ispasti iz kombinacije da imaš optiku, na xDSL - u ga trebaš ili da nabavljaš uređaj koji ima xDSL modem u sebi,
međutim to otvara problem dostupnosti / cijene / podešavanja.

Nemoj se opterećivati sa Speedšrotom, ni ne treba da stoji na radnom stolu, slobodno ga "baci" negdje sa strane / u ćošak / po podu ...
U toj novoj ulozi (samo kao modem) će raditi uredno.
Nabavi ovog Archera C1200 (šta si ga već naručila) i sve će biti ok.

Na taj način si ready ako sutra budeš mijenjala operatera pa će opet odgovarati,
samo opet prođeš opisanu proceduru (router od ISP - a u Bridge mode + user / pass za PPPoE konekciju.
Nakon više od godine dana, evo problema. Neki dan sam ostala duže bez neta, nakon toga su počeli problemi s rušenjem veze kakve sam imala kad sam ovdje pisala. Došao majstor i skužio da mi se njihov router "izbacio" iz bridga.
Zamijenio router za isti, stavili novi u bridge, no sad Archera nikako ne uspijevam spojiti na net.
Radim sve kako je Nikky napisao, prošla sam archerov wizard valjda 5 puta.
Resetirala sam Archera, zasvijetle lampice kao s fotke dolje, prođem wizard - unesem user i pass za pppoe: nema internet konekcije. Imate li ideju što propuštam?

maxima je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 12:51   #2758
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Bit će da su još štagod zakakili / promijenili ...
Kao provjeru / test odradi:
- privreneno spoji direktno mrežnim kabelom Speedšrot Lan1 ili Lan2 na pc / lap
- kreiraj PPPoE Dial - Up konekciju (kao nekad u doba modema)
- uneseš user i pass za Internet konekciju (koju znaš od prije)

Ako se konekcija ne uspostavlja znači da username ili password nije ispravan,
možeš zvati SZK pa sa njima provjeri / potvrdi, ne zaboravi puni oblik za username (xxxxx8@htnet-dsl).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 13:03   #2759
maxima
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Speedport W724V Type Ci (T-Com)

Evo riješeno. Dobila sam krivi user za pppoe. Kad sam unijela ispravan prošlo od prve 😁
Hvala Nikky.
maxima je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 13:20   #2760
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Nema frke, već znam napamet šta sprčkaju / zaborave spomenuti ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na