Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.02.2007., 05:31   #1
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Vodič za modificiranje desktopa

Evo nakon što subjektivnih (lijenost), što objektivnih (nedostatak vremena, nemogućnost pristupa forumu, rušenje imagesformea na kojem je bilo 15-ak slika i koje je trebalo prebaciti na imageshack) problema napokon je gotovo i ovo.

Novi topic sam otvorio jer mislim da nema smisla da ovo ostane zakopano na 71. stranici topica Izgled vašeg desktopa gdje ga nitko neće vidjeti za 3 dana, a i uloženo je poprilično rada u ovo (nisam štopao ali preko 5 sati sigurno, možda čak i 10).

Smanjio sam broj slika koliko je to bilo moguće s obzirom na prirodu topica.
Htio bih se zahvaliti prije svega Crnom na savjetima i edukaciji nas neukih (vjerojatno sam trebao još ponegdje staviti linkove na njegove postove, nadam se da neće zamjeriti), McGu i svim ostalima iz topica Izgled vašeg desktopa. : hello2 :

Isprike na tipfelerima (vjerojatno ih ima podosta), a vjerojatno sam i zaboravio dodati neke stvari.
Svatko tko ima volje neka slobodno dopuni ovaj vodič.

Ovaj tekst je trebao ići na kraj, ali ipak sam odlučio staviti ga ovdje.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 05:32   #2
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Topic o izgledu desktopa je poprilično narastao, a gotovo svakodnevno se javljaju novi korisnici koji postavljaju pitanja na koja odgovori već postoje negdje u topicu.
Zbog toga se pojavila ideja o ovakvom jednom topicu koji bi na jednom mjestu sadrzavao razne načine prilagođavanja i modificiranja desktopa, zajedno sa pripadajucim linkovima. Cilj ovog topica nije obuhvaćanje svih programa/modifikacija/trikova, kao ni učenje zainteresiranih baratanjem navedenim programima do u tančine (to bi ipak zahtijevalo jako veliku količinu vremena, a uostalom u tu svrhu postoje forumi i upute na stranicama tih aplikacija). Ove upute su namijenjene prije svega početnicima, ali možda i iskusniji članovi nađu poneku korisnu informaciju.


OSNOVE

Najjednostavniji način izmjena na desktopu je naravno:

Desni klik na Desktop >> Properties >>

>>Themes - biramo između postojećih tema (tj. visual styleova – o njima malo kasnije)

>>Desktop>> Customize Desktop - možemo promijeniti neke sistemske ikone ili ih ukloniti sa desktopa

>>Screensaver - odabir screensavera

>>Appearance - kod nekih visual styleova moći ćete birati različite
fontove, kao i color scheme (treba potvrditi sa apply)

>>Appearance>>Effects - opcije koje su manje više jasne. Clear type uključuje specifičan prikaz fontova, moguće da vam se u početku neće svidjeti (slova će izgledati zamuljano, mutno), ali to je samo stvar navike

>>Appearance>>Advanced – ovdje mozete prilagođavati font, boju i veličinu pojedinih dijelova sučelja po vlastitoj želji. Isprobavajte, testirajte koji font (da bi ga upotri***ili mora biti instaliran), koja veličina vam najbolje odgovara. Zna se desiti da vam se naprimjer sviđa neki visual style, ali ne odgovaraju vam premale ikone minimize/maximize/close window u gornjem desnom kutu – mozete ih povećati (ili smanjiti) ako povećate active title bar.


OSNOVNI PROGRAMI ZA MIJENJANJE IZGLEDA

U ovom dijelu navest ću nekoliko programa koji ne troše puno resursa, a omogućavaju zgodne izmjene desktopa.

Uxtheme Multi-patcher 5.0 i Visual Styleovi (teme)

Windowsi xp sami po sebi ne dopuštaju instalaciju tema (Visual Styleova) koji nisu certificirani od Microsofta. Ovaj programčić će omogućiti instalaciju takvih tema izmjenama na uxtheme.dll datoteci.

Znači kada instalirate gorevedeni programčić ostaje vam samo instalacija Visual Stylea odnosno teme. Nakon što ste skinuli temu raspakirajte (ili kopirajte) folder sa temom u ''C:\Windows\Resources\Themes'. Nakon toga trebate otići u taj folder i pokrenuti file "imeteme.msstyles". Msstyles je ekstenzija visual styleova i po njoj mozete biti sigurni da se radi o visual styleu, a ne recimo o temi namijenjenoj nekom od programa za modificiranje desktopa (npr. Windowblinds).

Moguće je da vam pojedini detalji u visual styleu neće odgovarati. Kao što je već napomenuto cijeli niz detalja (fontovi, boje,velicina) vezanih uz pojedine elemente sučelja možete prilagođavati Desni klik na Desktop >> Properties >>Appearance>>Advanced.


Uz visual style ide i podešavanja explorera / start menua. Što se windows explorera tiče osnovno podešavanje bi bilo View>>Toolbars pa odaberete sto vam paše a što ne. Druga bitna opcija bilo bi podešavanje shellstylea



Crn je odlicno objasnio kako to učiniti, pa da ne prepisujem cijeli post stavit cu quote
Citiraj:
Autor crn Pregled postova
Idi u 'C:\WINDOWS\Resources\Themes' i iz 'shell' foldera neke od tema kopiraj 'shellstyle.dll' u 'Area04\Shell\' folder
Ja npr koristim shellstyle od Royale Vista teme:
...

...

Vodi računa da area04 ima 6 podvarijanti i zato u shell folderu ima 6 subfoldera i u svakome je shellstyle.dll tako da moraš zamijeniti onaj koji ti koristiš (ili možeš i sve) da bi promjena bila vidljiva.
Što se start menua tiče možete jednostavno birati želite li Classic ili običan start menu. Classic start menu možete prilagođavati vlastitim potrebama i željama u izborniku Desni klik na Desktop >> Properties >>Appearance>>Advanced>>Menu. Postoji i dodatni način modificiranja, a opisao ga je Crni:

Citiraj:
Autor crn Pregled postova
Editiranje sistemskih datoteka nikad nije bezazleno i lako može dovesti do rušenja sistema i reinstalacije windowsa.
SVE ŠTO RADITE - RADITE NA VLASTITU ODGOVORNOST !


Sve promjene koje napravite na ovaj način odnose se SAMO na klasični start meni, originalni XP start meni se ne mijenja.

1.desni klik na 'start > properties > classic startmenu > customize'.Potvrdite promjene i idemo na drugi korak.

2.skinite ResHacker (~500Kb) ,raspakirajte arhivu u neki folder i pokrenite program. Otvorite 'Explorer.exe' i kliknite na 'Menu > 204 > 1033' selektirajte postojeći tekst i zamijenite ga sa ovim :
Citiraj:
204 MENUEX
LANGUAGE LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
{
POPUP "", 0, MFT_STRING, MFS_ENABLED, 0
{
POPUP "Computer preferences", 65535, MFT_STRING, MFS_ENABLED, 0
{
MENUITEM "Control Panel", 505, MFT_STRING, MFS_ENABLED
MENUITEM "Connections", 557, MFT_STRING, MFS_ENABLED
POPUP "Search ...", 520, MFT_STRING, MFS_ENABLED, 0
{
MENUITEM "", 65535, MFT_SEPARATOR, MFS_ENABLED
}
MENUITEM "", 65535, MFT_SEPARATOR, MFS_ENABLED
MENUITEM "Printer properties", 510, MFT_STRING, MFS_ENABLED
MENUITEM "Taskbar properties", 413, MFT_STRING, MFS_ENABLED
MENUITEM "Help and Support", 503, MFT_STRING, MFS_ENABLED
MENUITEM "Run...", 401, MFT_STRING, MFS_ENABLED
MENUITEM "Windows Security...", 5001, MFT_STRING, MFS_ENABLED
MENUITEM "", 450, MFT_SEPARATOR, MFS_ENABLED
MENUITEM "Synchronize", 553, MFT_STRING, MFS_ENABLED
MENUITEM "Log Off %s...", 402, MFT_STRING, MFS_ENABLED
MENUITEM "Disconnect...", 5000, MFT_STRING, MFS_ENABLED
MENUITEM "Undock Comput&er", 410, MFT_STRING, MFS_ENABLED
MENUITEM "Shut Down...", 506, MFT_STRING, MFS_ENABLED
}
MENUITEM "", 65535, MFT_SEPARATOR, MFS_ENABLED
POPUP "F&avorites", 507, MFT_STRING, MFS_ENABLED, 0
{
MENUITEM "(Empty) ", 65535, MFT_STRING, MFS_GRAYED
}
POPUP "&Documents", 501, MFT_STRING, MFS_ENABLED, 0
{
MENUITEM "(Empty) ", 514, MFT_STRING, MFS_GRAYED
}
POPUP "Applications", 504, MFT_STRING, MFS_ENABLED, 0
{
MENUITEM "(Empty) ", 513, MFT_STRING, MFS_GRAYED
}
}
}
Citiraj:
Potvrdite promjenu na 'Compile Script' i snimite NOVI file na DESKTOP sa 'File > Save as > explorer.exe'

3.sada skinite Replacer.Raspakirajte arhivu u neki folder i pokrenite program.Dovucite originalni Explorer (c:\windows\explorer.exe) u Replacerov prozor i pritisnite 'Enter' , nakon toga dovucite vaš novi 'explorer.exe' sa desktopa i opet potvrdite se 'Enter'. Nakon toga zatvorite Replacer i restartajte windowse.

Ako ste sve dobro napravili klasični start meni bi sad trebao izgledati otprilike OVAKO
Sve ostale shortcute možete izbrisati ili dodavati nove (drag&drop).
Sretno
Dodatak gornjem quoteu

Citiraj:
Autor crn Pregled postova
Pa upute i jesu za start meni a ne za taskbar - taskbar ovisi o themi koju koristiš (moja je Area04...)
Samo još stavi Show small icons i to je to ...
Za 'Documents' nisam siguran, mislim da ih možeš maknuti sa tweakUI-em, a ako baš ne ide možeš sam reorganizirati start meni i prebaciti 'Documents' pod 'Computer preferences' submeni ili ih jednostavno izbrisati samo treba paziti na osnovnu strukturu menija ... inače svi nazivi koji su navodnicima mogu se preimenovati po volji...Reshacker ima live preview pa se možeš poigrati i sam složiti svoj meni ... samo pazi jer nema garancije da će sve raditi kako si ti zamislio.
Ukoliko ste zainteresirani za slične hackove i modifikacije bacite oko ovdje.


TClock Light
Riječ je o poprilično nezahtjevnoj aplikaciji (prema mojem iskustvu troši najviše par mb) koja omogućava podešavanje sata (veličina, font, boja, može ispisisvati dan, itd.), podešavanje prozirnosti taskbara i start menua, ima alarm, te pomoću nje možete izmijeniti Start button po želji (može biti neka ikona ili tekst)
U praksi to može izgledati ovako
(izmijenjen start button i sat, dodana prozirnost)

Zadnje izmijenjeno od: morph. 20.03.2007. u 16:38.
morph je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2007., 05:32   #3
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Y'z Shadow i Y'Z Toolbar

Yz Shadow omogucava da stavite sjenu prozora ,
sjenu i prozirnost menua i sjenu taskbara.

Pomocu Yz Toolbara mozete mijenjati set ikona u windows exploreru i ukloniti
windows flag u gornjem desnom kutu.
Ovako nekako to izgleda.

Inače ta 2 programčića trose po 4 mb memorije.



Quickmenu



Mislim da je sve jasno, program omogućava da složimo menu koji će biti vidljiv nakon desnog klika na desktop, tu gdje je firefox može se staviti shortcut/folder/file po želji.

Winroll

Omogućava da "zarolate" prozor odnosno da ga sakrijete tako da sam title bar ostane vidljiv. Isto tako omogućava prozirnost prozora(desni click je za roll, a middle click je za prozirnost.). Zgodno za one koji vole imati puno otvorenih prozora .
Kako izgleda možete vidjeti ovdje ili ovdje (desktop by crni)


IKONE

Kao prvo naveo bih programčić koji omogućava vrlo jednostavnu konverziju ikona iz *.png formata u *.ico format. Riječ je Aveiconifieru koji funkcionira na principu drag and drop, a vrlo je koristan jer vrlo često odlični setovi ikona dolaze u *.png formatu.
Druga stvar na koju bih skrenuo pozornost je Axalis Icon Workshop pomoću kojega možete stvarati stvoje ikone i editirati postojeće.


Najjednostavniji način izmjene ikona je - desni klik na postojeću ikonu >> properties >> shortcut >> change icon

Danas se može naći ikona i u formatima od 256x256 i više, a može se reći da je 128x128 standard. Samo windowsi po defaultnim postavkama ne podržavaju tu veličinu ikona. Da sad ne izmišljam toplu vodu, sve vam piše ovdje

Citiraj:
Autor crn Pregled postova
WindowsXP su po defaultu ograničeni na 72px max ali podržavaju i prikaz ikona veličine 96px i 128px.
Ako želiš promijeniti veličinu ikona samo na desktopu za to ti treba neki program poput Avedesk-a ili DesktopX-a i u tom slučaju moraš imati taj program stalno pokrenut.
S druge strane ako se ne bojiš prčkanja po registryu možeš vrlo jednostavno promijeniti veličinu svih ikona u Windowsima na veličinu koju želiš.
Dovoljno je otići na :
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics
i promijenti vrijednost : Shell Icon Size. Nakon toga se odlogiraj i ponovo logiraj i to je to...Vodi računa da moraš koristiti ikone koje u sebi već imaju veće rezolucije jer u suprotnom će windowsi skalirati a to ne izgleda dobro.
Sve novije ikone imaju u sebi velike rezolucije tako da tu ne bi trebalo biti problema. (Preporučam Interfacelift i Iconfactory)

Pogledaj ovaj screenshot :
...
128x128
...
Obrati pažnju da ako koristiš prikaz 'Tiles' u exploreru veličina ikona se ne mijenja nego ostaje na defaultu .
Za kraj evo još jedan tip - ako držiš 'shift' dok izabireš 'Thumbnails' prikaz ikona nestaje text ispod ikona
Mnogima će se svidjeti mogućnost prikaza ikona bez teksta, to možete postići na slijedeći način. Desni klik na ikonu i odaberete rename. Zatim držite lijevi alt i na numeričkom dijelu tipkovnice otipkate 0160. Isto ćete postići ako umjesto 0160 otipkate 255 ili 32 dok držite lijevi alt.
Vodite računa da dvije ikone na desktopu ne mogu imati isti naziv prema tome ako ste u prvu ikonu stavili jedan prazan znak u drugu ćete morati staviti dva, u treću tri itd.

Ukoliko baš ne volite ikone na desktopu i više vam se sviđa "čisti" desktop suočit ćete se sa problemom micanja nekih ikona sa desktopa (npr. Recycle bin). Odete na Start >> Run >> upišete gpedit.msc

Po želji podesite opcije, kao na screenshotu



Tweak UI

Riječ je o maloj aplikaciji izdanoj od Microsofta, namijenjenoj podešavanju različitih detalja u XP-u koji nisu nužno vezani uz izgled, u svakom slučaju preporučljivo.
Što se tiče opcija vezanih uz izgled možete podesiti menu animation, menu fading, tooltip fade, window animation, detalje vezane uz shortcutove, start menu (show/don't show my documents, network connections, my pictures), desktop, taskbar - riječ je uglavnom o sitnicama, ali da se naći zanimljivih stvarčica.



Uz ove dosad navedene trikove i modifikacije mogli ste napraviti puno u vezi izgleda i funkcionalnosti desktopa uz poprilično malu potrošnju resursa (sve zajedno trebalo bi trošiti oko 20 mb memorije, uz zanemarivu potrošnju CPU-a). Postoje različiti programi koji vrlo često rade istu stvar, a naravno vrlo je veliki broj onih koji omogućavaju dodatne izmjene. Kako korisnici imaju različite zahtjeve i viđenja lijepog navest ću još neke programe osim ovih (uvjetno rečeno) preporučenih.



Samurize
Program sa jako puno funkcija. Možete ga iskoristiti za prikaz stanja na pojedinom disku, pjesme koja svira, desktop sat, prikaz trenutačnog uploada/downloada, temperature procesora, vremenska prognoza, zauzeće memorije itd.
Funkcionira tako da pokrenete konfiguracijski *.sam file i sa editorom (dolazi sa programom) prilagodite konfiguraciju svojim potrebama. Konfiguracijske fileove kao i pripadajuce screenshote možete naći na službenoj stranici, Crni sa ovog foruma je imao odličnih konfiguracija, jedna od njih je dostupna na njegovoj DeviantArt stranici nadam se da će osvanuti i one koje su trenutačno nedostupne
Uz napomenu da u pravilu ne troši puno memorije (ovisno o config fileu) na ovome bih se zadržao što se tiče samurizea, inače samo o njemu bi se mogao napisati poprilično opširan vodič.

3d color changer
Dodatno podešavanje boja u windowsima

ClearType Tuner
Omogućava vam dodatna podešavanja u vezi Clear Typea (Desni klik na desktop >> Properties >> Apperance >> Effects >> Druga opcija). Vrijedi pokušati ako imate problema sa Clear Typeom.


Free Launch Bar / True Launch Bar

Zamjenjuje Quick Launch Bar, s tim da daje više opcija. Free launch bar je besplatna verzija, dok se True launch plaća.
Ovako to izgleda

U jedan folder se stave shortcutovi na aplikacije/foldere i nakon podešavanja su dostupni u launch baru.


Dockovi

Object Dock
Nije besplatan dolazi kao zasebna aplikacija ili kao dio Object dock suitea.
RK Launcher
Besplatan
Rocket Dock
Besplatan
Y'Z
Dock

Besplatan
MobyDock
Besplatan

Evo to bi bili najpopularniji dockovi, ja ih nisam previse isprobavao tako da ne mogu govoriti koji je bolji, a koji gori. Vidio sam samo da korisnici kažu kako RocketDock troši nešto više radne memorije.

Zadnje izmijenjeno od: morph. 20.03.2007. u 16:38.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 05:33   #4
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
IShut
Zamjenjuje Turn Off Computer prozor, a izgleda ovako sa uključenom prozirnošću



Candy XP
Omogućava jednostavnu zamijenu sistemskih ikona ikonama po želji. Ne zahtijeva instalaciju.


Cd Art Display i Desk Photo
Cd art prikazuje cover albuma koji svira kao i informacije o pjesmi. Nije mi ostao u dobrom sjećanju niti po instalaciji niti po tršenju sistemskih resursa. Nekako sam dojma da Samurize puno bolje obavlja čitavu stvar.
Desk Photo je radio dobro, iako mu je funkcija poprilično upitna - prikazuje sliku ili slideshow u okviru. Ali tko voli nek' izvoli. Navedeni su zajedno jer je oba programa radio isti autor.


Icon packager
Odjednom mijenja cijeli paket "uobičajenih" windows ikona. Nije besplatan.


Ukoliko netko ima želju probati i druge aplikacije za prozirnost prozora osim WinRolla na raspolaganju mu stoje Martin's Transparent Windows i Froost




Postoje i programi koji zamjenjuju explorer.exe shell svojim shellom. Ti programi omogućavaju izmjenu apsolutno cijelog sučelja. Neki od najpopularnijih su WindowBlinds(za koji mi se čini da je one-click rješenje) te Litestep i Blackbox (Čini mi se da su zahtjevniji što se tiče podešavanja i znanja korisnika, ali daju puno više opcija)

Galerije na customize.org za Blackbox, Litestep i Windowblindse.

Nisam baš pobornik takvog mijenjanja desktopa, ali skloniji sam Blackboxu ili Litestepu. Samo vodite računa da ti shellovi moraju cijelo vrijeme biti upaljeni i da pri tome troše sistemske resurse.
Ako nekoga zanima više o Blackboxu: Blackbox@Wiki ,BBLean Readme
BlackBox



Tuneup Utilities
Program koji pojednostavljuje izmjene na desktopu. Omogućava promjenu sistemskih ikona, promjenu visual stylea, promjenu boot screena i welcome screena. U načelu nije neophodan, ali olakšava, pogotovo početnicima.


Rainlendar
Kalendar, podsjetnik, to do lista, alarm itd...



Od ostalih programa skrenuo bih pažnju na Launchy, te vodič za njega (by mikeyy) koji ako već ne doprinosi izgledu, onda svakako doprinosi funkcionalnosti desktopa.

Još bih samo naveo media center rješenja na koja sam naišao:
Meedio
TVedia
J.River Media Center
Media Portal


To bi bilo to što se tiče programa, nisam išao previše u dubinu (to sam ostavio vama) niti sam ih sve nabrojio, ali uostalom to mi nije bila niti namjera.




LINKOVI

Ovdje ću navesti neke stranice vezane uz modificiranje desktopa uz kratak opis. Samo bih htio napomenuti da su najbolji izvor ikona/wallpapera torrenti, naravno ukoliko dobro stojite sa prometom. Daju se naći poprilično dobre i velike kolekcije, a taj način je opet neusporedivo praktičniji od skidanja komad po komad. Ukoliko znate točan naziv onoga što tražite (recimo ime visual stylea) google vam je prvi izbor.


DeviantArt
Ogroman izbor, jako puno kategorija, skinovi, wallpaperi, ikone - nema cega nema. Negativna strana je nikakva selekcija, pa se većinom radi o smeću.

Interfacelift
Odličan izbor wallpapera i veličina istih (do 2560*1600 ili 1900*1200), dosta dobar izbor ikona. Sve odabrano.

PixelGirl
Wallpaperi, ikone - selekcionirani.

Mandolux
Wallpaperi namijenjeni prvenstveno onima sa vise ekrana. Ne baš preveliki izbor.

David Lanham
Ikone, Wallpaperi - ima simpaticnih, a i poprilično kvalitetnih radova.

Pimpmydesk
Odlična stranica, odlična selekcija - ima svega - visual styleova, wallpapera, ikona,

Socksoff
Ukoliko tražite wallpapere odličan izvor linkova, a i na samoj stranici ima dobrih wallpapera.

Westcoastremix
Košarkaški wallpaperi

Mydeskcity
Poprilično dobar izvor wallpapera, site je na nekom azijskom jeziku

Customize.org
Sve i svašta, jako puno skinova za razne aplikacije.

GuiKit

Ikone, Vsovi, Wallpaperi

IconFactory
Kao što sami kažu: World leaders in icon design


• Još Wallpapera
http://www.basehead.org/
http://www.hebus.com/cat-1-23.html
http://www.groovyscreens.com/gallery/category.php
http://www.netcarshow.com/
http://www.skins.be/page/
http://aeiko.net/desktopography/
http://www.wallpapergarage.com/content/section/5/29/
http://dieselstation.com/
http://www.digitalblasphemy.com/freegallery.shtml
http://dualscreenwallpaper.com/


• Ikone
http://louiemantia.com/icon/aquaneue.html
http://homepage.mac.com/mcdo_design/icons.htm
http://www.osxp.net/icons.asp

• Razno
http://guistyles.com/index.php
http://www.studiotwentyeight.com/index2.htm

Zadnje izmijenjeno od: morph. 20.03.2007. u 16:38.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 09:06   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Eto, jel to bilo teško
Šala, sjedi 5+ ...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 15:26   #6
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
Bravo morph
__________________


The Geek Wants OUT
by Ernest Cline


At first glance
I probably appear to be a somewhat ordinary,
somewhat average looking fellow.
Calm, harmless, at ease.

But this is by design.
You see, it is through decades of research and rigorous training that I have crafted this façade of normalcy.

And now, through intense concentration,
I am able to function in a social setting.
I can speak at length with educated people about
pertinent matters of public importance,
such as literature,
or the current political climate in Europe.

I am capable of conversing with you
without ever revealing that just underneath the surface
of this manufactured veneer
there hides an altogether different person.
A monster, some might say.
My alter-ego.
He is the opposite of the image I project.
He is the antithesis of Cool.
He is the LAST person you want to get trapped in a conversation with.

He is The Geek.
The obsessive science fiction movie watching,
comic book collecting,
Monty Python dialogue memorizing,
Dungeons and Dragons playing GEEK
that I struggle daily to keep hidden from the world.

But The Geek Wants Out.

He want to talk to you.
He wants to give you his doctoral dissertation on why
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
is the greatest fucking film of all time!

He wants to bitch slap you because
you’ve never seen Big Trouble in Little China.
What? Have you been living in a fucking cave?!

He wants to kick your ass in Star Wars Trivial Pursuit.
And he will.
Because he’s a fucking Geek.

And he wants his toys.
He wants the complete set
in mint condition,
still in the box.
He wants every item on the planet that is even remotely related to Ultraman.
Because Ultraman is Airwolf!

He could give a squirt of piss
about sports or politics or rhetoric.
Such things are of no consequence to him.
What matters is the release date of the next Lord of the Rings movie!

You see, The Geek can’t wait.
The Geek has no patience.
He wants what he wants when he wants it.
And all he wants is stupid shit!

He wants his own Tardis.
He wants his own light saber.
He wants to buy a DeLorean and he wants to drive it 88 miles per hour.

He wants movies.
He wants to see the Director’s Cut.
He wants the impossible to find Japanese bootleg with
6 minutes of never-before-seen footage.

He wants to watch Blade Runner. Again.
He wants to watch Brazil. Again.
He wants to watch A Clockwork Orange.
Again and Again!

But I deprive him of these things, as best I can,
until I can no longer ignore his voice
screaming in my head.

I am Jekyl. He is Hyde.
I am Bruce Banner. He is the Hulk.
Especially the Hulk from issues #272 to #378.

But no longer!
I am putting a stop to all this nerdy shit right now!
I’m an adult, for Christ’s sake!
And this body isn’t big enough for the both of us.
One of us has to go, and it’s gonna be him.
I banishing the Geek forever to the Phantom Zone,
just like in Superman II !
Because, in the end –
there can be only one.
crn je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 15:41   #7
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Svaka čast
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 15:47   #8
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Ajme! BRAVO!
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 15:56   #9
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Hvala svima na pohvalama, cijenim to.
Sad vidim da sam neke stvari zaboravio (u pola 6 ujutro ne radi bas mozak najbolje: sweating) pa ću uskoro napraviti i neki mali dodatak.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 16:24   #10
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
morph legendo, kolko smo tamo rastegli to sve na 70+ strana, ti si to tu slozio u dva posta , sad mi sve sto znam, izgleda jako malo hehe

Good Job
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2007., 16:37   #11
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Odlično, svaka čast, meni ne treba - ma šalim se, odlično imat sve na jednom mjestu.

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 10.02.2007. u 01:07.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 18:56   #12
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Bas mi je ovakvo sto trebalo, kad modificiram OS, da mi je sve na 1 mjestu ..

Rep up Morph!
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 19:13   #13
LuXor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 752
Svaka cast : cheers2


Edit 666. post
__________________

LuXor je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 23:18   #14
beroland
to te ja pitam
Moj komp
 
beroland's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 572
samo BRAVO: cheers2
__________________
1: Intel Badaxe2 () C2Q Q6600 () 2x2GB Kingmax 800MHz () Gigabyte GF 7300GT () 2 x Seagate 7200.10 320GB SATA II () Corsair VX 550W () DVD±RW LG H22 () Rebel 12 Economy
2: Gigabyte GA-965GM-S2 () C2D E6400 () 2x1GB Kingmax 667MHz () Seasonic S12 380W



beroland je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2007., 01:15   #15
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
šta bravo? do jaja!!
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 10:54   #16
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Možeš staviti Top Desk.
To je kak na Visti Flip 3D i dobro funkcionira.

__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 12:47   #17
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Možeš staviti Top Desk.
To je kak na Visti Flip 3D i dobro funkcionira.

Evo ti si ga vec stavio, ja cu ga spomenuti jos u dodatku (kad uhvatim vremena za pisanje). Inace moram priznati da mi se ne sviđa takav način prikaza. A i ljudi govore o 25-50 mb memorije i o poprilicnom zauzecu CPU-a. Kakva su tvoja iskustva glede toga (sa recimo 5-6 otvorenih prozora)?
morph je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 18:57   #18
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Pa istina je da zauzima oko 25 MB, ali ima postavka za manje memorije, više
CPU, više CPU, itd. Ima dosta toga za složiti si, kojim načinom se aktivira (može se s mišom i tipkovnicom). Ubiti zgodno je , i dobro zgleda, al nisam videl kak je na visti.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 22:07   #19
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Na visti izgleda mnogo bolje, vijeruj mi.
Enivej, reinstalirao sam OS - i napravio kako je crni rekao - medjutim ikone su mi 'velike' :confused:
Primjer

Kako to rijeshiti?
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 22:11   #20
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor SniperWolf Pregled postova
Na visti izgleda mnogo bolje, vijeruj mi.
Enivej, reinstalirao sam OS - i napravio kako je crni rekao - medjutim ikone su mi 'velike' :confused:
Primjer

Kako to rijeshiti?
desni klik na start menu button >> Properties >> Customize (kod classic start menua) >> show small icons in start menu
morph je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 22:38   #21
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Eh da: bonker : tnx: goood :
Jos nesto, area04.2 - font mi je malo pre malen, medjutim nemam na popisu avant garde font koji je uredno instaliran da bi ga mogao povacati.
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 22:54   #22
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Niti meni ga nema, ne znam zbog cega je to...
morph je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 23:06   #23
GrannyKiller
pazi babu!
Moj komp
 
GrannyKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 269
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Evo ti si ga vec stavio, ja cu ga spomenuti jos u dodatku (kad uhvatim vremena za pisanje). Inace moram priznati da mi se ne sviđa takav način prikaza. A i ljudi govore o 25-50 mb memorije i o poprilicnom zauzecu CPU-a. Kakva su tvoja iskustva glede toga (sa recimo 5-6 otvorenih prozora)?

evo da ja podijelim svoja iskustva sa TopDeskom...


stavio sam ga na "low-CPU, low-RAM" postavke, i gutao je 14 MB uz prihvatljivu kvalitetu, i prilično glatku animaciju.

problem je nastupio u igrama, jer su igre zastajkivale, ali ne u smislu da je FPS count pao, nego su doslovce zastajkivale, i sve naredbe sa tipkovnice su kasnile.

TopDesk mi je privremeno disable-an, da li tko zna rješenje ovome lagu?
__________________
I noga u guzicu korak je naprijed!
GrannyKiller je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 23:26   #24
3NCORE
NePremium clan
Moj komp
 
3NCORE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrava,Zagreb
Postovi: 215
Svaka cast na ovome,mnogo mi je pomoglo kada ima sve na jednom mjestu
__________________

3NCORE je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2007., 23:47   #25
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor GrannyKiller Pregled postova
evo da ja podijelim svoja iskustva sa TopDeskom...


stavio sam ga na "low-CPU, low-RAM" postavke, i gutao je 14 MB uz prihvatljivu kvalitetu, i prilično glatku animaciju.

problem je nastupio u igrama, jer su igre zastajkivale, ali ne u smislu da je FPS count pao, nego su doslovce zastajkivale, i sve naredbe sa tipkovnice su kasnile.

TopDesk mi je privremeno disable-an, da li tko zna rješenje ovome lagu?
Prema ovome razlog tome je povecano zauzece CPU-a uzrokovano bas Topdeskom. Inace meni osobno takav prikaz izgleda nefunkcionalno i vrlo nespretno, a jos kad vidim zauzece resursa prilicno sam siguran da ga necu upotrebljavati.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 15:29   #26
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Majstori !!!

....

Zadnje izmijenjeno od: greenfly. 01.12.2008. u 12:50.
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 15:39   #27
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
Ajde mi molim vas objasnite "na hrvatski" kako instalirati taj AREA 04
U ovom topicu sve pise "na hrvatski".

Citiraj:
Sorry j***ga ..ne ide i bok..
Jel mozes biti malo precizniji od ovoga?
morph je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 16:24   #28
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Uspio hvala,,,,,,!!!
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 18:11   #29
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Citiraj:
Autor GrannyKiller Pregled postova
problem je nastupio u igrama, jer su igre zastajkivale, ali ne u smislu da je FPS count pao, nego su doslovce zastajkivale, i sve naredbe sa tipkovnice su kasnile.
GrannyK, upravo zato sam ga ja obrisao s kompa, jerbo u Warcraftu me ***o u mozak, ja odtipkam recenicu i cekm jos 10 sekundi da ju on ispise

Program je stvarno simpa, ali da mi je nesto previse pridonijeo uzitku u radu nije tako da mi nije prijeko potreban imho Oo...
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2007., 19:18   #30
stripy
a-wAnnaBe
Moj komp
 
stripy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 418
Koji od svih ovih silnih programa se ne vrte u pozadini?
__________________

MBO: DFI LAN PARTY UT nF4 Ultra-D
MBO DFI Lan Party DK P35-T2RS S.775
Kingmax DDR2-800 KLDE88F 2 GB
Gigabyte VGA nVidia 8800GT 512MB
Antec super-midi kućište P182B crno
Arctic Cooling VGA cooler Accelero S1
Arctic Cooling turbo modul
Pioneer DVD ± RW DL DVR-215BK SATA
Cooler Master Hyper TX2 CPU hladnjak
Corsair 520HXEU ATX 2.2 modularno
CPU INTEL Core2Duo 8400
stripy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na