Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.09.2015., 01:55   #1
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Prijedlog testa

Treba vam:

- FX 83xx (bilo koji)
- 1 amd i 1 nvidia gpu iste klase - idealno R9 290/290X ili 390 i gtx 970 (iz razloga što su te gpu ista kategorija iz različitih tabora, te same po sebi jedne od najisplativijih, kao i činjenice da ih mnogi u stvarnom životu imaju u kombinacijama sa navedenim procesorima).
- za referencu i5 (bilo koji, ivy, haswell, devils canyon). Idealno 4440 ili 4460 kao najdirektniji konkurenti dotičnim FX-evima, ali nije uvjet.
- malo zanimljivije i raznovrsnije igre (cpu, gpu bound, po mogućnosti popularijne sa ingame benchmarcima). Karikiram shadow of mordor, tomb raider, hitman absolution, metro igre i sl...

Razlog testa klik (od posta 4452, odnosno 4460 pa nadalje)

S time bi bili prvi portal koji bi navedenu problematiku malo konkretnije istražio

Još kad bi i dx12 bencheve ubacili u istu priču (koji su ionako akutalni) bio bi belaj od testa

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 30.09.2015. u 02:03.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 02:23   #2
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Koji ti test treba?

Mogu testirat sa FX 8370 + R9 390

EDIT:

Evo prvi test,

Hitman Absolution benchmark:

Sve postavke ultra
FX 8370 @ 4,7ghz
R9 390 stock

Min FPS : 41
Max FPS : 120
Average : 48

Grafa je namjerno na stock.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 30.09.2015. u 02:30.
Hawker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2015., 02:31   #3
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Ja cu sada napraviti Unigine valley 1.0 test pa zaljepiti sliku.
Hawker
Ako ces raditi test izvadi 8GB rama iz ploce, tako da imas 8GB jer i ja tolko imam, stavi grafu na core clock 1040MHz i memory clock na 1500MHz, moj i5 4670k je na stock postavkama 3.4GHz i max turbo 3.8GHz, u BIOS nemogu uc jer mi se maticna kolje sa ovim TV-om pa nista ne vidim, vec sam pisao o tome ovdje, tako da probaj podesiti svog FXa na taktove mog i5.

Monitor mi stize tek za tjedan dana tako da sada mogu korisiti VSR da imam 1920x1080p rezu na ovom TV-u.

EDIT:
Napravi test iz Thiefa u onom benchmarku ako ga imas na kompu, ali prvo napravi sve sta sam gore napisao.
Moji driveri za grafu su 15.7.1
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 02:32   #4
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Fućkaš Unigine Valley kad je to GPU bound benchmark.

Bolje testirati neke igre, real life performanse.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 02:38   #5
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Ja cu sada napraviti Unigine valley 1.0 test pa zaljepiti sliku.
Hawker
Ako ces raditi test izvadi 8GB rama iz ploce, tako da imas 8GB jer i ja tolko imam, stavi grafu na core clock 1040MHz i memory clock na 1500MHz, moj i5 4670k je na stock postavkama 3.4GHz i max turbo 3.8GHz, u BIOS nemogu uc jer mi se maticna kolje sa ovim TV-om pa nista ne vidim, vec sam pisao o tome ovdje, tako da probaj podesiti svog FXa na taktove mog i5.

Monitor mi stize tek za tjedan dana tako da sada mogu korisiti VSR da imam 1920x1080p rezu na ovom TV-u.
Hm,mozemo ovako.

Oba proca bi trebalo stavit na stock (FX i INTEL) na njihove originalne klokove. Ne mozemo testirat ako moram downklokat na frekvenciju stock INTELA jer to nije isto.
Oba proca bi trebala bit na tvornickim postavkama ako se slazes.

I maxano sve.

Jedino mi se ne da vadit RAM sad.

EDIT: Thief,iste postavke kao Hitman. 57 avg FPS.

EDIT #2: Ako nekog zanima,max GPU memory usage je bio 4136mb.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 30.09.2015. u 02:46.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 02:45   #6
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
FRipper me trazi da napravim test u Unigine Valley 1.0, evo ga link od rezultata u extreme HD file:///C:/Igrice/Unigine_Valley_Benchmark_1.0_20150930_0140.html

Neznam zasto mi za grafu pise 4096MB kad ima 8GB memorije

Hawker
OK, stavi postavke na tvornicke za FX-a, a rame ti je doslovno 3 min da izvadis i ponovo upalis komp, tako da budemo u dlaku po specifikacijama. Također i grafu stavi na taktove koje sam ti napiso.

EDIT:
Evo odvrtio sam opet test u Unigineu i razlikuje se od prvog, tako sta su FPS I SCORE veci a MIN I MAX FPS MANJI. file:///C:/Igrice/Unigine_Valley_Benchmark_1.0_20150930_0155.html

Zadnje izmijenjeno od: Sphere. 30.09.2015. u 03:04.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 02:55   #7
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
FRipper me trazi da napravim test u Unigine Valley 1.0, evo ga link od rezultata u extreme HD file:///C:/Igrice/Unigine_Valley_Benchmark_1.0_20150930_0140.html

Neznam zasto mi za grafu pise 4096MB kad ima 8GB memorije

Hawker
OK, stavi postavke na tvornicke za FX-a, a rame ti je doslovno 3 min da izvadis i ponovo upalis komp, tako da budemo u dlaku po specifikacijama. Također i grafu stavi na taktove koje sam ti napiso.
Sphere,

Testirao sam stock FX vec. Nisam vadio RAM.

Rezultati su identicni (razlika u 0.5fps)
Stock FX8370 ima za 0.5 vise fps.

Grafa je i dalje zakucana na 100%.

Zakljucak, overklokani FX nema nikakav utjecaj na Hitmana.
Sve je do grafe,a to je i ocekivano.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 02:57   #8
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Hawker da FX-a bi trebalo staviti na neku normalniju frekvenciju, najbolje 4ghz, em je tvom stock, em svi taj OC mogu napraviti, brijem čak i sa jeftinjakerima tipa LC-CC-95

Druga stvar koja bi bila dobra da sad neko uleti sa FX83xx i gtx 970 i odvrti hitmana na istim postavkama (i da vam je igra isti patch)

Inače hitman je jedna od zahtjevnijih igara za cpu u singleplayeru

EDIT

BTW naravno vsync (aka vertical syncronisation, aka syncronise every frame i kako li se sve već može zvati) off u svim testovima

Dakle trebalo bi:

-iste detalje
-istu rezoluciju
-isti patch/verziju igre imati
-iste drivere i clockove ako se uspoređuje istu gpu (970 vs 970, odnosno 390 vs 390)

Ram (ako se radi o 8gb vs 16gb) i os (win7 i win8) nebi trebali ništa utjecati

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 30.09.2015. u 03:09.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 03:01   #9
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Hawker da FX-a bi trebalo staviti na neku normalniju frekvenciju, najbolje 4ghz, em je tvom stock, em svi taj OC mogu napraviti, brijem čak i sa jeftinjakerima tipa LC-CC-95

Druga stvar koja bi bila dobra da sad neko uleti sa FX83xx i gtx 970 i odvrti hitmana na istim postavkama (i da vam je igra isti patch)
Pa rekao sam u gornjem postu,FX je sad na stock (4ghz 4,4 turbo)
Rezultati su identicni,cak stock ima 0,5fps vise.

Test je radjen na win 10.

EDIT: Ne djeluje mi Hitman kao nesto zahtjevan za CPU jer je grafa na 100%,a niti jedna jezgra ne ide preko 80%
Gledao sam preko aida64 na g510 ekranu.

EDIT: Sutra cu slikat ekran di pokazuje iskoristivost svih jezgri i GPU za vrijeme testa pa stavim tu.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 30.09.2015. u 03:08.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 03:05   #10
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Sada idem instalirati thiefa, pa cu zaljepiti rezultate. Ostatak testova ce biti sutra, kada sa FRiperom sve dogovorim.
Hawker da testovi budu relevantni trebas imati 8GB rama u konfi i WIN 8.1 pro 64 bit. Ja i FRiper cemo sutra sve usklađeno i detaljno izvrtiti pa cemo tu zaljepiti rezultate. Nebi bilo lose ni da neko sa i7 uleti u testove, na stock i OC postavkama proca.

EDIT:
Manuele, nismo se sjetili da nije isto ako ja testove radim na SSD-u a neko na HDD-u, i to treba uzeti u obzir....
Sphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2015., 03:09   #11
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Nema vise win8.1 u ovoj konfi.

Nabacite vi te sa 8.1 pa mozemo usporedit sa win 10.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 03:13   #12
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dakle dogovorite drivere gpu, recite verziju igre koju imate (često u igrama bude kod menu slike u nekom ćošku tipa ver. 1.003 recimo), možete i detalje dogovoriti (ne treba MSAA x8, mogu i neke normalnije, real life postavke). Neke vendor specific postavke ako ih ima (amd ili nvidia), recimo tress fx u tomb raideru i sl. gasiti, jer je ideja da igru u istim uvjetima vrte i nvidia i amd grafičke.

Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
EDIT: Ne djeluje mi Hitman kao nesto zahtjevan za CPU jer je grafa na 100%,a niti jedna jezgra ne ide preko 80%
A bogati koja igra još tako optereti taj cpu u singleplayeru. Možeš ih nabrojati na prste jedne ruke
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 03:24   #13
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Thief se instalira, potrajat ce to, sta se tice drivera ja imam 15.7.1
Sta se tice Thiefa ja imam zadnju verziju, a i svako ko ce ju skidat, sigurno ce skinut zadnju verziju jer je igra prestala sa updejtima. Svaku igru koju skidate skinite zadnju verziju i to je to.

Igre koje su na strani AMD ili Nvidia cemo odraditi u dva scenarija, prvo bez AMD/Nvidia efekta, onda sa ukljucenim efektima.
Taktove R9 390ki stavite na core clock 1040MHz, memory clock 1500MHz. Procesor drzite na stocku ili 3.4GHz max turbo 3.8GHz kao moj i5 4670k.

Sta se tice postavki u Thiefu, sve stavite na max, i odvrtite benchamrk 2 puta da vidimo koliko mjerenja odskacu, nakon toga postajte slike ovdje.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 03:52   #14
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dakle,

U ovom testu nije glavni naglasak na tome koji je bolji cpu (jer su testovi manje više poznati, ako bude većeg fps-a očekuje se na strani i5), niti koja je jača gpu 970 ili 290/390, jer su rezultati isto manje više poznati, ovisno od igre, ugrubo podjednake gpu

Dakle ovdje se radi o kombinacijama hardvera, testiramo u biti dx11 drivere nvidije i amd-a u radu povezanim sa procesorom. Problem je što se sve recenzije grafi rade na uber jakim procesorima, uglavnom sa i7 što nekad ljudima baš i nije neki pokazatelj. Dakle radi se o jednom specifičnom problemu, koji se je tu i tamo spominjao, ali nikad nijedan site (barem koliko ja znam) nije to istestirao kako treba. Šibaju se testovi samo sa i7-icama i boli ih kuki

Bitan je real life scenarij. Recimo Jozo ima i3, pogleda recenzije gpu sličnoga ranga (recimo R9 380 i gtx 960) i skuži da je R9 380 nešto jača gpu, međutim zbog dx11 u xy igri je za njega možda bolji izbor gtx 960, dok nekome sa i5 R9 380 oplete dotičnu, prijera radi.

Npr. u tom fazonu upratite

https://www.youtube.com/watch?v=lQzLU4HWw2U
https://www.youtube.com/watch?v=9pxeF08qmtg

Dakle ako u testovima sa R9 390 i5 ispadne u nekoj igri osjetno jači od FX 83xx mi nećemo znati dali je to zbog toga što je i5 bolji od dotičnog u toj igri, ili zbog toga što FX underperforma sa AMD gpu, ili u kolikoj je mjeri zbog prvog, a koliko zbog drugog.

Zato je ključno da se pojavi momak sa FX-om i gtx 970, jer testovi gube smisao. Tamo gdje se pojavi problem o kojem pričamo bi razlika između FX-a sa 970 i R9 trebala biti osjetna u korist nvidia kombinacije. A recimo u istoj igri može ispasti da je R9 390 sa i5/i7 jača od gtx 970 sa i5/i7.

Uopće se ne moraju testirati dva procesora.
Dobar bi test bio i neki slabiji procesor - recimo Phenom II, neki i3, fm2 quad athlon i sl. Onda takav cpu testirati sa R9 380 i gtx 960 (bitno da su inače istog ranga), ili 280X vs gtx 770 (praktično identične kartice). To su neki real life scenariji, i recimo baš bi na takve gpu maximalno ciljali ljudi koji npr. imaju i3 u kombinaciji sa nekom starudijom od gpu, a gledaju što bi im bio najpametniji upgrade.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 03:52   #15
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Thief se instalira, potrajat ce to, sta se tice drivera ja imam 15.7.1
Sta se tice Thiefa ja imam zadnju verziju, a i svako ko ce ju skidat, sigurno ce skinut zadnju verziju jer je igra prestala sa updejtima. Svaku igru koju skidate skinite zadnju verziju i to je to.

Igre koje su na strani AMD ili Nvidia cemo odraditi u dva scenarija, prvo bez AMD/Nvidia efekta, onda sa ukljucenim efektima.
Taktove R9 390ki stavite na core clock 1040MHz, memory clock 1500MHz. Procesor drzite na stocku ili 3.4GHz max turbo 3.8GHz kao moj i5 4670k.

Sta se tice postavki u Thiefu, ISKLJUCITE Vsynce, sve stavite na max, i odvrtite benchamrk 2 puta da vidimo koliko mjerenja odskacu, nakon toga postajte slike ovdje.
Sve je mjereno u 1920x1080p rezoluciji.

Testovi THIEF, mjereno 2 puta:

1. mjerenje http://postimg.org/image/shf3yztl9/
2. mjerenje http://postimg.org/image/euhrz0usz/

Sada idem odraditi testove u Mantleu, inace na vrhu kada idete pod options dok ulazite u Thief igru imate Mantle i mozete staviti kvacicu u kvadratic i time ga ukljuciti.

EDIT:

Rezultati mjerenja sa Mantleom, poboljsanje fpsa je ogromno, cak 15 fpsa...

1. mjerenje http://postimg.org/image/517vqyykd/
2. mjerenje http://postimg.org/image/dja4dcozl/

Zadnje izmijenjeno od: Sphere. 30.09.2015. u 06:31.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 04:14   #16
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Eto, a bitno je da ljudi pljujeju po mantleu...

EDIT

Min i max fps bi mogao biti zajebana stvar, recimo da jedan cpu na djelić sekunde u mraku ili pri promjeni scene nabije osjetno veći fps, a u praksi nebitno, average je najbitniji

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 30.09.2015. u 04:24.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 04:24   #17
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Volio bi da imam Dragon Age sada na kompu, pa da i njega na isti nacin istestiram, ali jbg nemam ga.
Nevezano za temu, ovim rezultatom u mantleu R9 390 bjezi gtx 970 cak 20 fpsa u average fpsu, kao da uspoređujemo dvije kartice iz potpuno razlicitih rangova. Ako ce DX 12 imati slican utjecaj kako Mantle, onda su AMD grafe pravi zgoditak

Uglavnom, idem sada odraditi testove sta se tice Metro 2033 REDUX.

Mjerenje odradite sa MSI Afterburner 411, ukljucite fps brojac, iskoristenost grafe, temperaturu grafe, iskoristenost procesora allaround ne po jezgrama, iskoristenost vrama i iskoristenost RAMA, ko nezna to namjestiti evo kratki tutorijal https://www.youtube.com/watch?v=OZx8PbFmeEM također i screenshote mozete napraviti sa MSI afterburnerom, tako da kliknete na settings koji se nalazi na dnu, pa onda gore sa desne strane kliknete Screen capture, pa namjestite gdje pise screen capture gumb koji hocete da vam okine sliku u gameplayu, tako sto ga stisnete, meni je to F10, nakon toga ispod stavite screenshot format JPG, quality na 100 posto, i odaberete mapu u koju hocete da vam bude spremljena slika, nakon toga kliknete ispod u redu i spustite prozor dolje, i uđete u igru.

Postavke ce biti ove, pa molim da ih i ostali jednako postave:
Reza 1920x1080p
Stavite SSAA na OFF, V synce na OFF, sve ostalo stavite na max, ukljucite advanced physx, i izađite iz igre i ponovo uđite u nju tako da se primjene postavke. Izmjerite fps na istom djelu kao i ja, vidjet cete po slikama, prva slika je odma kod onih prvih vrata gdje ste izasli iz zgrade u onaj prostor gdje ste ubili prva cudovista, vratite se do tih vrata ispalite sve metke u vrata i zid ljevo od njih i okinite sliku, za Physx cemo znati da je ukljucen po tome kad pucate u zid ili vrata da se komadici betona ili drveta nalaze na podu, kada je Physx iskljucen ne ostaju nikakvi komadici po podu. Nakon toga kliknite na load last save i kada vas ponovo ucita u igru, otiđite iz tog prostora gdje ste ubili prva cudovista i otiđite van za onim likom gdje puse oluja, on ce u jednom trenu zastat, a vi se namjestite tocno tamo gdje je on stao cim krene, i cekajte da dođe do kraja puta gdje ce stat i cekat vas, tada ga naciljajte u glavu i okinite sliku kad vam se fps popne na najvisu razinu.

Nakon toga iskljucite advanced Physx, izađite iz igre i ponovo uđite zatim ponovo napravite test, na istim mjestima uz identicne radnje.
LAMPU NA PUŠKI DRŽITE CIJELO VRIJEME UPALJENU U SVIM TESTOVIMA.

Evo mojih mjerenja METRO 2033 REDUX:

Bez Physxa:
http://postimg.org/image/6px7ty5x9/
http://postimg.org/image/ndwmin6l3/

Sa Physxom:
http://postimg.org/image/dlhcw0jtd/
http://postimg.org/image/e2bw87g1f/

Zadnje izmijenjeno od: Sphere. 30.09.2015. u 06:18.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 06:39   #18
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Pred vece staljam testove iz Tomb Raidera!
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 09:39   #19
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Pred vece staljam testove iz Tomb Raidera!
Ja ću isto ubacit Afterburner (koristim Sapphire Trixx) da bude otprilike sve isto.
RAM količina nije bitna,više igra ulogu brzina RAMa.
Ja testove radim na HDD.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 09:49   #20
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Vidim, lijepo ste se snašli i sami
Ovakvi testovi su priličan problem, uz sav tekući posao koji se odrađuje s hrpom hardvera koja dolazi na testove. Tak da, Krešo će baciti zadnju, no
tor je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 09:52   #21
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
teško je imati točne podatke ovako sa random strojevima i (možda i važnije) instalacijama os-a, ali ajde okvirno nešto se može izvući.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 10:15   #22
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682







THIEF in game bench. - All Max + Vsync OFF
Min FPS: 0.0
Max FPS: 87.7
Avg FPS: 66.0









TOMB RAIDER in game bench. - All Max + Vsync OFF
Min FPS: 50.0
Max FPS: 114
Avg FPS: 84.5









Middle-earth: Shadow of Mordor in game bench. - All Max + Vsync OFF
Avg FPS: 86.11
Max FPS: 240.99
Min FPS: 41.49









@Sphere

Molim test metroa na početku igre...jer ja ne igram i ne mislim daj neku scenu bašbaš na početku igre...pa ću i ja tako napraviti. Ili je to na početku igre odmah? :S
-->
Konfiguracija:

Intel Core i5 4460 @ 3.2GHz (3.4 Turbo)
Kingston 8GB DDR3 1600MHz
Gigabyte GTX 780 3GB DDR5 GV-N780OC-3GD (stock)
1TB WD Blue Sata3 7200o/min

OS: Windows 8.1 64bit
Driveri: NVidia 353.82 / DX11


VALLEY BENCHMARK 1.0 - ExtremeHD
FPS: 66.8
Score: 2796
Min FPS: 25.1
Max FPS: 132.2







THIEF in game bench. - All Max + Vsync OFF
Min FPS: 0.0
Max FPS: 87.7
Avg FPS: 66.0









TOMB RAIDER in game bench. - All Max + Vsync OFF
Min FPS: 50.0
Max FPS: 114
Avg FPS: 84.5









Middle-earth: Shadow of Mordor in game bench. - All Max + Vsync OFF
Avg FPS: 86.11
Max FPS: 240.99
Min FPS: 41.49









@Sphere

Molim test metroa na početku igre...jer ja ne igram i ne mislim daj neku scenu bašbaš na početku igre...pa ću i ja tako napraviti. Ili je to na početku igre odmah? :S

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 01.10.2015. u 15:45.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 14:17   #23
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Metro i je na pocetku igre, sve sam ti napisao

Napravi sada testove sa gtx 970 i sa r9 390, na FX-u

Zadnje izmijenjeno od: Sphere. 30.09.2015. u 14:24.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 14:30   #24
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682








THIEF in game bench. - All Max + Vsync OFF
Min FPS: 0.0
Max FPS: 87.7
Avg FPS: 42.8 / 46.9 / 47.4










TOMB RAIDER in game bench. - All Max + Vsync OFF 4.2GHz
Min FPS: 20.0
Max FPS: 98
Avg FPS: 73.9









Middle-earth: Shadow of Mordor in game bench. - All Max + Vsync OFF 4.2GHz
Avg FPS: 84.18
Max FPS: 261.97
Min FPS: 37.08








Hitman: Absolution (v1.0.447.0?) - All Max + Vsync OFF 4.2GHz
Min FPS: 40.70
Max FPS: 64
Avg FPS: 51.55
Video: https://vid.me/wRKi









Metro Redux - All Max, SSAA OFF, Vsync OFF 4.2GHz
physx OFF
Video: https://vid.me/Fnx7







physx ON







-->
Konfa složena, instaliraju se stvari Kada ovako odvrtim budem na 3.8 i 4ghz... te naravno kasnije gtx970 i jos te dvije grafe na i5 Ze podesim frekvu grafe da bude kao msi

AMD FX 8300 @ 3.4GHz / 4GHz / 4.2Ghz
Kingston 8GB DDR3 1600MHz
Sapphire R9 390 8GB Nitro (stock)
1TB WD Blue Sata3 7200o/min

OS: Windows 8.1 64bit
Driveri: 15.7.1 / DX11


VALLEY BENCHMARK 1.0 - ExtremeHD 4.2GHz
FPS: 58.2
Score: 2433
Min FPS: 19.3
Max FPS: 110.1








THIEF in game bench. - All Max + Vsync OFF
Min FPS: 0.0
Max FPS: 87.7
Avg FPS: 42.8 / 46.9 / 47.4










TOMB RAIDER in game bench. - All Max + Vsync OFF 4.2GHz
Min FPS: 20.0
Max FPS: 98
Avg FPS: 73.9









Middle-earth: Shadow of Mordor in game bench. - All Max + Vsync OFF 4.2GHz
Avg FPS: 84.18
Max FPS: 261.97
Min FPS: 37.08








Hitman: Absolution (v1.0.447.0?) - All Max + Vsync OFF 4.2GHz
Min FPS: 40.70
Max FPS: 64
Avg FPS: 51.55
Video: https://vid.me/wRKi









Metro Redux - All Max, SSAA OFF, Vsync OFF 4.2GHz
physx OFF
Video: https://vid.me/Fnx7







physx ON








Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 02.10.2015. u 20:48.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 14:32   #25
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Nemoj Metro zaboravit testirat, to mjesto gdje sam ja slikao je 3-5 minuta od samog pocetka igre, nemas sta fulat, procitaj sta sam gore napisao u vezi Metroa...
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 15:42   #26
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Testiranje FXa na 3,4ghz.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 16:28   #27
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
meni uskoro stize neki 4460 kojeg sam upecao (..i predivna ploca zbog koje sam prodao dusu) , ali nemam postenu grafu pa nema smisla da ja vrtim sad neke testove, a i mozda budem probao 10ku kad bude sve to preslozeno, pa ne znam da li imate kakav smislen zadatak za mene dok sam jos na FXu
imam instaliran cod2 i diablo 2

Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Testiranje FXa na 3,4ghz.
Može li niže?
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 16:47   #28
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Stock je na 3.3GHz
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 17:08   #29
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Stock je na 3.3GHz
Koristenje FX83xx na 3,4ghz je svetogrdje,mislim da niko na svijetu to ne radi.

Arbitrarna frekvencija bi trebala bit 4ghz i to je to. Svaki 8300 ide lakocom na 4ghz.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 17:17   #30
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Za pola sata objavljujem testove iz Tomb Raidera.

Jedna stvar mi nije jasna, kako Friper ima tako visok fps sa gtx 780, cak visi nego sa gtx 970 u nekim igrama kolko sam gledao po yotubeu, vjerojatno ej dobro kloknuta, ili joj ove igre super leže...
Sphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na