Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2015., 07:06   #1531
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Pazi ovo: "u benchmarku jedne igre". Niti znamo koje, niti znamo izvor, niti znamo s kojim driverima, niti da li je igra u međuvremenu patchana. Ono, kompletna informacija...

I FYI, u međuvremenu je izašao driver koji popravlja performanse Keplera, što mi je i logično da prvo rješavaju novu generaciju pa tek kasnije i staru. Kod AMDa je situacija da su svi ista generacija.

edit: kada smo kod mitova, čini mi se da se ovdje stvara još jedan zanimljiv, a to je da AMD sa svakom iteracijom drivera je sve bolji i u starim igrama. Ne znam, tražio sam na netu, ali nisam našao nikakvo istraživanje da su uzeli neku AMD grafu, istestrirali sa par verzija drivera u deset igara pa objavili rezultate. Čini mi se samo da se driveri friškaju za nove igre...

Zadnje izmijenjeno od: Garro. 01.07.2015. u 09:52.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 09:39   #1532
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Osobno: Kada bi imo para da biram izmedu 980TI i FURY X, uzeo bio FURY X. Zasto? Cak i da je sporija, jer mi fora izgleda
Meni onda daš 980ti, zadovoljit cu se debelom troventnom mrcinom
Fury bi ubacio eventualno za kucno kino konfu
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2015., 10:26   #1533
ezav
Premium
Moj komp
 
ezav's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Iskreno mislim da je bedasto spominjati drivere vise u ovakvim debatama.

Imam doma komp s Nvidia (560-ti i nakon reklamacije 660-Ti) ali i komp s Ati (7770) i u zadnjih par godina vise glavobolje su mi davali Nvidia driveri nego ATI driveri iskreno. Ati driveri su mi imali zadnje 3 godine nula rusenja ili glitcheva dok sam s Nvidia driverima imal plave ekrane smrti, smrzavanje racunala, trokiranje racunala, grafa je znala biti celo vreme u 3d modu i ne vracati se u 2d mod.
Tak da ono nove Ati drivere bacim bez razmisljanja dok za Nvidiu prvo 3 puta procitam sve zive forume prije neg instaliram.

I nova Ati serija su ok grafe, ali opet imaju isti problem ko Nvidia, po meni visoku cjenu.
A i dok god ima za kupiti R9 280x po nasim ducanima (i to ih se najde ispod 2k cuna) ne vidim smisao kupnje novih R9 380 (osim ako netko bas ne zeli true audio i jos par dida).
Dok Fury pokazuje da Ati napokon ima konja za utrku, ako ne jacu barem jednaku grafu ko Nvidia, i drago mi je jer ce konkurencija samo sniziti cjene
__________________
"What do humans know of our pain? We have sung songs of lament since before your ancestors crawled on their bellies from the sea."
- Farseer Eldrad Ulthran
ezav je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 11:20   #1534
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Prepucavate se oko top modela grafi kao da vas plaćaju ATI i Nvidia, iskreno taj segment mi je nezanimljiv jer ne želim izdvojiti 4500-5500Kn za grafičku.

I ako zbog konkurencije te grafe nekim čudom padnu na 3500Kn opet ne dam tolike pare za grafičku.

Više me brine segment od 2000Kn koji je trenutno u banani!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 11:28   #1535
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Prepucavate se oko top modela grafi kao da vas plaćaju ATI i Nvidia, iskreno taj segment mi je nezanimljiv jer ne želim izdvojiti 4500-5500Kn za grafičku.

I ako zbog konkurencije te grafe nekim čudom padnu na 3500Kn opet ne dam tolike pare za grafičku.

Više me brine segment od 2000Kn koji je trenutno u banani!
Ja slično razmišljam, al opet s obzirom na brzinu (tj sporost) kojom se stvari odvijaju mislim da bi mi jedan nano ako bi bio oko 3500kn mogao odraditi 5-6 godina, a što idem stariji sve više cijenim svoje vrijeme (koje bi inače otišlo na reinstalacije npr)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 11:40   #1536
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ja slično razmišljam, al opet s obzirom na brzinu (tj sporost) kojom se stvari odvijaju mislim da bi mi jedan nano ako bi bio oko 3500kn mogao odraditi 5-6 godina
I ja sam bacio oko upravo na Nano, ali izlazi dosta zanimljivih igara na Unreal 4 engineu koji mi recimo trga sadašnju grafu (prvenstveno zbog neoptimiziranosti), Frostbite 4 engine je blizu itd.

Smatram da Nano neće imati dovoljno "konja" da mi izdrži godinama.

DX12 će donekle popraviti stvari, ali promjena iz 30FPS na Low u 30FPS na High se ne može očekivati.
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 14:35   #1537
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Aj prestanite laprdati o nekim glupostima da nvidia "ubija" keplerice.

U jednog Glitcher 3 i to je za vrijeme jedne verzije drivera bilo. wOw

i vec sam napisao da je to ispravljeno!

Pa kad su svi tako pametni odvrtio sam par komada bencheva sa razlicitim driverima. Nisam stigao više.

I7 950
GTX 760


3Dčmark11

341.44


345.20


347.09


347.25


347.52


Heaven bench

341.44


345.20


347.09


347.25


347.52


347.88


350.12


352.86


353.06


353.30
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 14:46   #1538
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Bravo za bench !


Sto se vidi i iz prilozenog, NEMA pomaka sa drajverima ni u godinu dana (sto se tice "ubrzavanja i slicnih debilana") Ako je kartica izasla i radi 1200 markova toliko ce radit i za godinu dana nakon 300 patcheva i drajvera i fixeva.
Kako sa Ati tako i sa zelenima. Ove fore "Doc ce drajver pa ce dat 20%" su jednostavne dovoljne za ban ili brisanje postova po meni.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 14:52   #1539
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ovo su standardni benchevi koji su već vani par godina.

Vjerujem da je sa aktualnim igrama novijeg datuma situacija ponešto drugačija jer obično "peglaju" driver za novi naslov... No dobro, ulazimo u nebuloze sad.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 15:03   #1540
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ovo su standardni benchevi koji su već vani par godina.

Vjerujem da je sa aktualnim igrama novijeg datuma situacija ponešto drugačija jer obično "peglaju" driver za novi naslov... No dobro, ulazimo u nebuloze sad.
To stoji, al opet nema govora o nekakvom pokopavanju Keplera...
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2015., 15:36   #1541
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Novi test CF Fury X.

Scaling je skoro 100%.

LINK
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 15:44   #1542
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Cons

Drivers proved problematic in some games

Zašto mi je ovo poznato? Ah da, to je onaj "stari mit o lošim driverima"...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 15:48   #1543
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova

Zašto mi je ovo poznato? Ah da, to je onaj "stari mit o lošim driverima"...
Niko nikad nije tvrdio da crossfire (jednako kao i SLI) driveri rade dobro...dapače
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 15:51   #1544
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Nisu ni tvrdili da ne rade, a nisu radili.
Imao sam i CF i X2 i SLI konfiguraciju, pa znam kakvo smeće su im driveri u odnosu na nvidiu.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 16:05   #1545
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Nisu ni tvrdili da ne rade, a nisu radili.
Imao sam i CF i X2 i SLI konfiguraciju, pa znam kakvo smeće su im driveri u odnosu na nvidiu.
A ti si jedini relevantan? Ko da ja sad zato što sam jednom imao nvidia grafičku koja je bila najgore smeće sad počnem pričati da su Nvidia kartice generalno smeće
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 16:13   #1546
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Iz ovih par bencheva da se zakljucit da je CF Fury X trenutno najbrza kombinacija.

Mene vise zanima single GPU performance.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 16:26   #1547
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
A ti si jedini relevantan? Ko da ja sad zato što sam jednom imao nvidia grafičku koja je bila najgore smeće sad počnem pričati da su Nvidia kartice generalno smeće
Ne, ali je opće poznata činjenica da su im driveri smeće (odakle i dolazi taj "mit"), pogotovo za CF konfiguracije.
Ja sam samo to potvrdio vlastitim iskustvom, koje se, gle čuda, ponovilo i u ovom reviewu CF-a...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 17:02   #1548
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova

edit: kada smo kod mitova, čini mi se da se ovdje stvara još jedan zanimljiv, a to je da AMD sa svakom iteracijom drivera je sve bolji i u starim igrama. Ne znam, tražio sam na netu, ali nisam našao nikakvo istraživanje da su uzeli neku AMD grafu, istestrirali sa par verzija drivera u deset igara pa objavili rezultate. Čini mi se samo da se driveri friškaju za nove igre...
Nisam sad nešto tražio, ali ovo se bilo linkalo već

http://www.vortez.net/articles_file/20152_bf3%201.png - i ovo je već staro ima još ohoho novijih drivera

http://m.youtube.com/watch?v=_OJ0_EOuHfg
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 17:05   #1549
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Bravo za bench !


Sto se vidi i iz prilozenog, NEMA pomaka sa drajverima ni u godinu dana (sto se tice "ubrzavanja i slicnih debilana") Ako je kartica izasla i radi 1200 markova toliko ce radit i za godinu dana nakon 300 patcheva i drajvera i fixeva.
Kako sa Ati tako i sa zelenima. Ove fore "Doc ce drajver pa ce dat 20%" su jednostavne dovoljne za ban ili brisanje postova po meni.
Cuj ja ti se sa ovime ne slazem bas previse znas. Iskreno mislim da si se skrivo izrazio pa necu sve komentirat

Ovo sam vec bio napiso, steta kaj sam obriso sav folder GTX 770 u kojem sam imo sve. Da ponovim. Kada sam bio uzeo GTX 770 pokrenuo naravno sve moguce bencheve , igre , pa poskido neke igre na kojima se vrte odredeni benchevi ok sve super. Kada se pojavila r9 290 serija NVIDIJA je izbacila driver koji je davo 20% better perfmance. Iso sam izvrtit sve ispocetka, i u 3dmark valley itd score je osto ISTI, dok u IGRAMA tipa metro, f1 itd koje sam igro, gain se osjetio negdje po 10-15 fps negdje od 5-10 zavisilo je o igri. Ali to je bilo bez clocka cisti driver gain. Tako da peglanje driverima itekako postoji ( 3dmark valley itd uvijek ostaje isti, ali u igrama se osjeti "gain ili lose" ako pratis )

Mislim to nije ni nista cudno kada npr kada dode novi driver onda i pise: Batman Fps gain 10%, sli or xfire gain in bla bla 30% da to je peglanje driverima i tu neces dobit nista u 3dcmarku ili valley ali u toj igri oces.

Primjer od jednog drivera:
"
GeForce GTX 770:
Up to 15% in Dirt: Showdown
Up to 6% in Tomb Raider
GeForce GTX 770 SLI:
Up to 19% in Dirt: Showdown
Up to 11% in F1 2012

" Kuzis ti tu neces u valley 3dmark ili slicnom programu dobit nikakv gain ali u igri oces
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 01.07.2015. u 17:10.
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 17:17   #1550
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Iz ovih par bencheva da se zakljucit da je CF Fury X trenutno najbrza kombinacija.

Mene vise zanima single GPU performance.

Ja još uvijek nisam nešto oduševljen, u GTA V imaju duplo manje performanse od jedne 9800TI, mislim pod minimalni FPS .A nije samo GTA V problematičan. Po meni je to loše.

Iako smo pljuvali po rebrandu jedino R9 390 opravdava svoju cijenu, ispada jako dobra kupnja. Kada je Fury u pitanju radije bi svoje novce dao za 980Ti. Puno stabilniji fps u gotovo svim naslovima. Dvije fury su baš teže razočarenje.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 17:21   #1551
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Koliko od vas ce kupit jednu od te dvije kartice da toliko raspravljate o sitnicama i glupostima?
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 17:22   #1552
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Kuzis ti tu neces u valley 3dmark ili slicnom programu dobit nikakv gain ali u igri oces
NIKAD nisam doživio IRL te PROMO brojke. NIKAD. MAX 1-4fpsa.
Vidim da marketing zaisto dobro radi kad icak i ti padas na to
A nije da se istim i bavim
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 17:26   #1553
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
NIKAD nisam doživio IRL te PROMO brojke. NIKAD. MAX 1-4fpsa.
Vidim da marketing zaisto dobro radi kad icak i ti padas na to
A nije da se istim i bavim
Ja ti ne padam na nikakve te trikove, i zato ako vidis se niti ne upustam u rasprave sa hawkerom i slicno, nego cekam da osjetim pod prstima. Sve doma uvijek sam istestiram i tako mi najvise pase. Review i to gledam uvijek sa dozom opreza ( dosta opreza ). Ali cinjenica je da se osjeti gain, ponavljam steta kaj sam obriso taj folder imo sam dosta screen shotova, ali kako sam uzeo r9 290 jednostavno sam ga obriso. Sada ga pokusavam vratit da zaljepim tu slikice prije i poslje ali mi vraca samo neke nebuloze
Peglanje drivera za igre postoji vec neko vrijeme ( pogotovo sli i xfire perfomanse ), to nema veze sa marketingom niti slicnim stvarima, ja procitam sta pise u opisu drivera, pa istestiram sam doma da vidim dali je to glupost ili realnost.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 18:47   #1554
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ne, ali je opće poznata činjenica da su im driveri smeće (odakle i dolazi taj "mit"), pogotovo za CF konfiguracije.
Ja sam samo to potvrdio vlastitim iskustvom, koje se, gle čuda, ponovilo i u ovom reviewu CF-a...
Zašto onda "sli drivers suck" ima preko pola milijuna hitova na google-u, a "crossfire drivers suck" više nego triput manje?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 19:11   #1555
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Zato što nvidia kartica ima 3 puta više. 25:75 je omjer na tržištu.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 19:15   #1556
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Zato što nvidia kartica ima 3 puta više. 25:75 je omjer na tržištu.
Nemoguće, Nvidia kartica mora bit najmanje 30 puta više...jer ako imaju 10 puta manje problema nego AMD...dalje računaj sam...
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 19:15   #1557
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma to sa objavom performance gaina u drivera u oba tabora je teži lol... svaka verzija drivera daje po 5-20% boost u moru igara, pa po tome bi bilo dovoljno ostati sa godinu dana starom karticom i driverom i onda kada pukneš aktualne drivere zbroj svih tih postotaka bi bio negdje 150% i ne treba ti nova grafa
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 19:18   #1558
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
A sve je pokriveno onim "up to" n%.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 19:20   #1559
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa da... realno boost je možda 1% i onda eventualno dođe milisekundna scena gdje se digne 10% i to je up to 10%
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2015., 19:38   #1560
vahha
Premium
Moj komp
 
vahha's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 490
http://www.guru3d.com/articles-pages...-review,1.html

Napokon jedna recenzija 390 modela i to od guru3d! Dobre performanse kartice, samo kakva je ovo potrošnja!?
vahha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na