Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2011., 09:47   #1
Didi29
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 7
IP locator

Pozdrav svima

Može li mi netko reći da li je moguće sljedeće: Kontakt na yahoo mi pošalje mail,ja nakon otprilike mjecec dana idem provjeriti njegovu IP adresu,otvorim taj mail i idem na view full header, kopiram sadržaj i ubacim u IP locator i dobijem državu,grad pa čak i internet providera od te osobe..

Da li je moguće na tako jednostavan način otkriti takve podatke,u biti ta osoba me uvjerava da sam u krivu,da se te adrese mjenjaju i da taj IP koji je on imao taj dan može danas imat netko u sasvim desetoj državi iliti da je moguće samo dok je osoba online dobiti siguran podatak..
Didi29 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 09:54   #2
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Didi29 Pregled postova
Da li je moguće na tako jednostavan način otkriti takve podatke,
U teoriji, da, moguće je.
Citiraj:
u biti ta osoba me uvjerava da sam u krivu,da se te adrese mjenjaju
Da mijenjaju se, ako nemaš fiksni WAN IP (dodatno se plaća i kućni korisnici to rijetko kada imaju).
Citiraj:
i da taj IP koji je on imao taj dan može danas imat netko u sasvim desetoj državi iliti da je moguće samo dok je osoba online dobiti siguran podatak..
Mijenjaju se, ali svaki ISP ima dodijeljen neki range IP adresa, tako da teško da je moguće u desetoj državi. U principu najpreciznije (bez asistencije ISP-a) se locira država. Grad/ulica već puno teže.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2011., 10:13   #3
Didi29
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
U teoriji, da, moguće je.

Da mijenjaju se, ako nemaš fiksni WAN IP (dodatno se plaća i kućni korisnici to rijetko kada imaju).

Mijenjaju se, ali svaki ISP ima dodijeljen neki range IP adresa, tako da teško da je moguće u desetoj državi. U principu najpreciznije (bez asistencije ISP-a) se locira država. Grad/ulica već puno teže.
Puno hvala na odgovoru,to sam i ja mislila ali opet kako nisam baš upućena u te stvari nisam bila sigurna.

Može još pojašnjenje,koja korist od fiksnog WAN IP-a,zar nije tako još jednostavnije da te se locira ili??
Didi29 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 11:18   #4
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Didi29 Pregled postova
Puno hvala na odgovoru,to sam i ja mislila ali opet kako nisam baš upućena u te stvari nisam bila sigurna.

Može još pojašnjenje,koja korist od fiksnog WAN IP-a,zar nije tako još jednostavnije da te se locira ili??
Gledaš IP adrese kao da im je jedina svrha da te netko može naći/locirati.
Kome treba fiksni IP ima ga i zna čemu služi.
Dio ekipe koristi Dyndns i slične usluge da dobije istu funkcionalnost.
Poanta fiksne IP adrese prema Internetu bi bila da možeš od bilo kuda pristupiti recimo web serveru,
odnosno koji god servis ti već treba za udaljeni pristup, bilo privatni ili javni.
Ovako iz glave FTP server, web server, ili telnet/ssh pristup za administriranje lokalne mreže.
Kako ćeš znati kamo pristupiti ako ti se IP adresa konstantno mijenja?
Valjda sam ti uspio pojasniti.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 12:55   #5
Didi29
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Gledaš IP adrese kao da im je jedina svrha da te netko može naći/locirati.
Kome treba fiksni IP ima ga i zna čemu služi.
Dio ekipe koristi Dyndns i slične usluge da dobije istu funkcionalnost.
Poanta fiksne IP adrese prema Internetu bi bila da možeš od bilo kuda pristupiti recimo web serveru,
odnosno koji god servis ti već treba za udaljeni pristup, bilo privatni ili javni.
Ovako iz glave FTP server, web server, ili telnet/ssh pristup za administriranje lokalne mreže.
Kako ćeš znati kamo pristupiti ako ti se IP adresa konstantno mijenja?
Valjda sam ti uspio pojasniti.
Da,mislim da mi shvaćam o čem se radi....mislim da mi fiksni IP neće skoro trebati,za moj pojam interneta i ovo je dovoljno,a uglavnom me i zanimao radi lokacije nekoga jer me taj netko uvjerio da živi u njemačkoj a na kraju je skroz druga država u pitanju...
Didi29 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 16:37   #6
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
a gle, opet nemora prema IP adresi biti tocna drzava

ako se ne varam, Amis korisnici u RH su prikazivani kao da se nalaze u SLO, ista stvar i sa ovim Magić doo za kabelsku u varazdinu
domis je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 22:01   #7
Didi29
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 7
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
a gle, opet nemora prema IP adresi biti tocna drzava

ako se ne varam, Amis korisnici u RH su prikazivani kao da se nalaze u SLO, ista stvar i sa ovim Magić doo za kabelsku u varazdinu
A vjerujem da može fulati do susjedne države,al reče da živi u njemačkoj a lociram ga na bliskom istoku što je najgore još ima kandidata na popisu koji nisu bili iskreni,pa ljudi moji valjda sam ja jedina budala na netu koja svima kažem odakle sam onako kako je,ne kužim poantu...al jbg nije tema.
Didi29 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 03:40   #8
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Ponavljam, stvar je dodjeljenog range-a IP adresa pojedinom ISP-u.
Isto tako je ekipi koja se spaja na net preko Tele2 Google posluživao Švedski jezik.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=126681
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 10:35   #9
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 988
Moguće je dobiti operatora i državu, ali grad ne jer IP adrese koje se dinamički dodjeljuju korisnicima nisu raspoređene po gradovima.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 11:08   #10
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
Samo da se nadovezem kratkom informacijom, ali neisplati se placati tolike novce da ti telekom dodijeli fiksnu IP adresu, kada imas bezbroj servisa slicnih DynDNS, no-ip.com, i slicnih koji tvoju Ip adresu svaki puta kada se promjeni pretvore u odredjenu "name adresu" recimo tvojeime.dyndns.org i svaki puta kada ti se IP promjeni on je updejtuje, neki ruteri cak imaju u sebi opciju da se podesi, ali u vecini slucajeva moras imati programcic na racunalu koji ce se vrtiti u pozadini.
Sniper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na