Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 02.02.2012., 23:03   #91
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
Koristite li IE9 32 il 64 bitni?
ja 32
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Valjda to ovisi o winsima, a ne o korisničkoj želji. Većina ljudi ovdje ionako ne koristi nijedan od njih već kvalitetnije browsere tipa FF, Chrome i Opere.
Daj mi reci po čemu su ova 2 browsera kvalitetnija od IE9?
Xenon je offline  
Staro 02.02.2012., 23:38   #92
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
konkretno evo opera...Ima ugradjeni Mail, RSS, Newsgrupe, BitTorrent client, Speed Dial ...itd ...ima i IE9 sad neki "speed dial" ali da prostite poserem im se na to
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2012., 23:50   #93
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
konkretno evo opera...Ima ugradjeni Mail, RSS, Newsgrupe, BitTorrent client, Speed Dial ...itd ...ima i IE9 sad neki "speed dial" ali da prostite poserem im se na to
Pa poserem ti se ja na operu koja nije sposobna otvorit pola stranica. Kakav je to browser? Može imati sve dodatke ali šta ti to vrijedi kad ne radi ono osnovno da prikazuje stranice kako treba. Nakon godinu i nešto korištenja Opere prešao sam na IE9 i stvarno je odličan browser. Pola ljudi samo priča gluposti na temelju prethodnih verzija da ne valja a nisu ga ni problali.
Xenon je offline  
Staro 03.02.2012., 08:26   #94
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Jedino sto mi opera nije uspjela otvoriti je Cisco Stranica s Remote Labosima, no nemoze ju ni IE otvoriti.

Nemoze otvoriti? Koje to stranice? imas u operi opciju:
F12 > Edit Site Preferences...> Network > Browser Identification > [Namjesti kak hoces] i odaberes pod kojim ti najbolje radi. Sto opera neprikaze dobro ovom opcijom se sve popravi a treba ti 5sec da to namjestis

Citiraj:
Pola ljudi samo priča gluposti na temelju prethodnih verzija da ne valja a nisu ga ni problali.
Odkad je windows ponudio da se mogu probat drugi browseri kroz windows update-t tu je IE zamro do bola, i kad netko proba nesto bolje i sve sto mu radi, zasto bi se uopce vracao na nesto sto mu je zadavalo glavobolje.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline  
Staro 03.02.2012., 10:24   #95
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Jedino sto mi opera nije uspjela otvoriti je Cisco Stranica s Remote Labosima, no nemoze ju ni IE otvoriti.

Nemoze otvoriti? Koje to stranice? imas u operi opciju:
F12 > Edit Site Preferences...> Network > Browser Identification > [Namjesti kak hoces] i odaberes pod kojim ti najbolje radi. Sto opera neprikaze dobro ovom opcijom se sve popravi a treba ti 5sec da to namjestis


Odkad je windows ponudio da se mogu probat drugi browseri kroz windows update-t tu je IE zamro do bola, i kad netko proba nesto bolje i sve sto mu radi, zasto bi se uopce vracao na nesto sto mu je zadavalo glavobolje.
Pa u tome i je problem opere što ima stranica koje ne prikazuje kako treba a svi operovci pričaju za te dodatne klikove kako bi se stranica prikazala kako treba, sad ti meni reci kad dođeš prvi put na neku stranicu di ni ne znaš da ti recimo opera ne prikazuje neki flash izbornik kako ćeš uopće znat da to postoji? (banalan primjer www.efzg.hr). Jedino ako ti netko ne kaže, znaš ili probaš sa nekim drugim browserom. Čak i Maxthon prikazuje sve stranica kako treba.
S ovim dole si sam potvrdio to kaj sam reko, veoma ograničeno razmišljanje.
Xenon je offline  
Staro 03.02.2012., 10:36   #96
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Hmmm. Jel znas zasto opera ne prikazuje dobro stranicu. Onaj tko pise "code" tog weba bi morao staviti if opera ovo if opera ono, no posto opera nije toliko popularan browser, onda su se decki iz opere potrudili i umjesto drugih olaksali svima.

Flash aplikaciju mi ni neprikazuje posto ju imam blokirano (tek kad ja stisnem na trokutic onda ju otvara) ukoliko nije dobro napravljena vrlo lako za uociti.

BTW mozes u operi dodat skroz dole desno Identify as Opera/IE/mozzila i to saltas jednim klikom.

Ja iskreno nevidim problem u operi vec negdje dalje . Svi bi mi zeljezli da to radi OTB ali nikad to nije tako.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline  
Staro 03.02.2012., 10:45   #97
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
olakšali su utoliko da možeš odabrati opciju "prikazuj kao i na normalnim brovzerima"
syss je offline  
Staro 03.02.2012., 10:59   #98
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
one stranice koje se neprikazuju na Operi kak spada nisu onda ni napisane kako treba

tko god se drzi pravilnog html/xhtml koda i css-a, radit ce
a onaj koji se sili da samo IE prikazuje stvari kak spada s tim nekim uvjetima je idiot
HumWeed je offline  
Staro 03.02.2012., 11:14   #99
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor HumWeed Pregled postova
one stranice koje se neprikazuju na Operi kak spada nisu onda ni napisane kako treba

tko god se drzi pravilnog html/xhtml koda i css-a, radit ce
a onaj koji se sili da samo IE prikazuje stvari kak spada s tim nekim uvjetima je idiot
zanimljivo je da svi drugi browseri tu stranicu pravilno otvaraju osim Opere, čak i oni koji nisu toliko poznati, samo opera ne. To je u redu?
i svi isu drugi idioti osim opere?
Xenon je offline  
Staro 03.02.2012., 11:35   #100
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Čini se tako....
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2012., 12:52   #101
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Prijatelj mi je slagao www stranicu i prilikom rada imao ju je otvorenu u svim relevantnim browserima (Opera, Chrome, IE i Firefox) jer je želio da u svakom radi kako spada i da ispravno prikazuje sve elemente stranice.

Većina "majstora" ne radi tako jer im to iziskuje dodatan trud i vrijeme (čitaj novac) pa svi kreću s pretpostavkom da radi na IE i Firefox. Sad se u igru ubacio i Chrome pa developeri prilagođavaju stranice i za njega.

Opera (nažalost) nema toliki broj korisnika (iako je i najbrža i "najlakša" za OS) pa developeri idu linijom lakšeg otpora i neopravdano ju zanemaruju..

Što se tiče držanja standarda mislim da je opera na 1. mjestu od svih browsera. Znam da većinu ljudi to ne zanima i ne vidi dalje od: "na operi to ne radi kako treba". I ja ponekad pomislim tako no i dalje mi je no1 browser.. Chrome se opasno približio da ju zamijeni no nestabilniji je s flashom, zna ubiti sustav a nokon buđenja iz sleepa mu treba par minuta da "naiđe". Isto zaštopavanje se desi kad se otvori pri surfanju s puno otvorenih tabova dok Opera navedene probleme nema..

IE ne shvaćam ozbiljno odavno (mada znam da se debelo popravio) a FF mi nikad nije sjeo (ponajviše vizualno)..
rak21 je offline  
Staro 03.02.2012., 13:02   #102
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Prijatelj mi je slagao www stranicu i prilikom rada imao ju je otvorenu u svim relevantnim browserima (Opera, Chrome, IE i Firefox) jer je želio da u svakom radi kako spada i da ispravno prikazuje sve elemente stranice.

Većina "majstora" ne radi tako jer im to iziskuje dodatan trud i vrijeme (čitaj novac) pa svi kreću s pretpostavkom da radi na IE i Firefox. Sad se u igru ubacio i Chrome pa developeri prilagođavaju stranice i za njega.

Opera (nažalost) nema toliki broj korisnika (iako je i najbrža i "najlakša" za OS) pa developeri idu linijom lakšeg otpora i neopravdano ju zanemaruju..

Što se tiče držanja standarda mislim da je opera na 1. mjestu od svih browsera. Znam da većinu ljudi to ne zanima i ne vidi dalje od: "na operi to ne radi kako treba". I ja ponekad pomislim tako no i dalje mi je no1 browser..
gle sve to stoji, ali da je opera tako super bila bi na mjestu FF ili Chrome-a, zašto se onda Opera ne prilagodi drugima pa da postane popularnij browser? Nemoj te se zavaravat, vama je operu draga ali nije toliko dobra i te fore sa pravilnom izradom stranice više ne prolaze, da od cca 10 browsera na tržištu svi rade ok i nemaju problema sa prikazivanjem stranica osim Opere? Mojne burke ... pa danas živimo u 21 st. takve stvari bi trebale biti prošlost.
Udio Opere na tržištu 03/2011 je bio 2,20% sada 01/2012 je 1,66% nije bez razloga.
Xenon je offline  
Staro 03.02.2012., 13:07   #103
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Pa ako ti koristis IE samo iz razloga jel prikazuje 3 stranice ispravno sto na Operi ne (a da se nisi ni potrudio popraviti to ili si vise tip koji to voli dobit sve servirano) onda ja nemam sta u daljnju diskusiju s tobom.
Citiraj:
Mojne burke ... pa danas živimo u 21 st. takve stvari bi trebale biti prošlost.
Ljenost nasih dragih web dizajnera?

Citiraj:
vama je operu draga ali nije toliko dobra i te fore sa pravilnom izradom stranice više ne prolaze
A kako ti znas sta je meni dobro?
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline  
Staro 03.02.2012., 13:18   #104
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
zašto se onda Opera ne prilagodi drugima pa da postane popularnij browser?
sta se ima prilagodjavati ako se drzi w3c standarda (osim css 3, no to nitko nepodrzava kak spada) ?
svatko odlucuje tko ce sta koristiti
to sto je FF bio razvikan a IE nakrcano smece na svaku masinu, to je problem drustva i mase

mogu jedino za Chrome reci da je posteno dosao na visu ljestvicu
i tu svaka cast sto je webkit bio fokusiran na sto vecu kompatibilnost standardima
samo sto chrome nije radio svoj engine od nule kao neki -_-

Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
zanimljivo je da svi drugi browseri tu stranicu pravilno otvaraju osim Opere, čak i oni koji nisu toliko poznati, samo opera ne. To je u redu?
i svi isu drugi idioti osim opere?
daj mi tu stranicu da vidim

Zadnje izmijenjeno od: HumWeed. 03.02.2012. u 13:27.
HumWeed je offline  
Staro 03.02.2012., 13:29   #105
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
napisana ti je stranice, gore al dečki to kaj pričate ne drži vodu. Zašto u svim browserima radi osim Opere? Ne može to tako, ne možete tako nešto opravdavat!
Reci ti šta hoćeš al IE9 je bolji od Opere, definitivno!

Opera 11.61


IE 9.0.4


Maxthon 3.3.3.1000


RockMelt 0.9.72.688


SeeMonkey 2.7


i tako dalje u nedogled ...

Zadnje izmijenjeno od: Xenon. 03.02.2012. u 13:48.
Xenon je offline  
Staro 03.02.2012., 13:34   #106
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
ja nevidim u cemu je tamo problem ?
HumWeed je offline  
Staro 03.02.2012., 13:52   #107
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline  
Staro 03.02.2012., 13:58   #108
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
da nakon podešavanja prilagodnika ... ovo ovdje je testirano sa defaultnim postavkama.

Al dobro nećemo više o Operi ovo je IE9 topic, ionako se sve vidi na slici
Xenon je offline  
Staro 03.02.2012., 14:22   #109
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
RockMelt is based on Google's open-source project Chromium, now on version 16.

SeaMonkey is a free and open source cross-platform Internet suite. It is the continuation of the former Mozilla Application Suite, based on the same source code.

According to Maxthon International CEO Ming Jie "Jeff" Chen, Maxthon was based on MyIE, which was originally created by Changyou, a Chinese programmer who wanted to customize the Internet Explorer web browser.

Opera ti nudi mogucnost izbora, Postavis ga kao IE ako ti ne radi. Slika je slikana iz razloga da se vidi koliko je to zapravo lagano za napraviti.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline  
Staro 04.02.2012., 21:36   #110
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
napisana ti je stranice, gore al dečki to kaj pričate ne drži vodu. Zašto u svim browserima radi osim Opere? Ne može to tako, ne možete tako nešto opravdavat!
Reci ti šta hoćeš al IE9 je bolji od Opere, definitivno!
Isto kao što se nemože opravdat da IE9 nema ebeni paste to go u startu, sramotno. Nema podršku za bilo kakve extenzije, search tabove itd (21 stoljeće, anyone??).... Opera sdruge strane je stvarno očajno sporo oldschool smeće koje ima hrpu problema. Ali koju god alternativu probao uvijek se njoj vratim i za mene je i kao takva daleko ispred ostalih browsera, a naročito ispred IE(9).

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 04.02.2012. u 21:42.
sh0kre je offline  
Staro 01.03.2012., 00:43   #111
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Posljednjih dana mi IE9 na dosta stranica izbacuje pop-up: Do you want to open or save generic.js from hr.search.etargetnet.com?

Isto se događa i na stranim sajtovima, vjerojatno su u pitanju neko postavke Jave, zna netko kako to isključiti jer već pomalo iritira.


jpeg image hosting
Ico_Zg je offline  
Staro 21.03.2012., 14:53   #112
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Pokušao sam instalirati IE9 kroz Win Update i uvijek izbaci grešku "code 36B3),ne može instalirati IE.Vidim na netu da je dosta ljudi imalo taj problem.
Zatim sam probao sve odavde http://support.microsoft.com/kb/2409098 osim metode 7 i dalje neče instalirati,ni preko update-a ni ručno.
Jel još netko imao taj problem?
Veki-os je offline  
Staro 10.08.2012., 19:08   #113
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Pošrovani forumaši, trebam pomoč.
Ovako imam problema s internet explorerom. Ne želi mi otvoriti google tražilicu, ja napišem ljepo gore adresu, a on mi otvori stranicu za kreiranje računa.
Molim Vas pomozite mi.
Hvala.
hrcfaca je offline  
Staro 04.10.2012., 14:40   #114
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor hrcfaca Pregled postova
Pošrovani forumaši, trebam pomoč.
Ovako imam problema s internet explorerom. Ne želi mi otvoriti google tražilicu, ja napišem ljepo gore adresu, a on mi otvori stranicu za kreiranje računa.
Molim Vas pomozite mi.
Hvala.
Imaš virus "Google Redirect"
Xenon je offline  
Staro 04.10.2012., 14:47   #115
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
OT: A da prije odgovora pogledaš datum postanja?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 04.10.2012., 14:57   #116
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
OT: A da prije odgovora pogledaš datum postanja?
Jel bitno? Bitno je da kad netko sljedeći put otvori i nađe se u istom problemu ima riješenje!

Vani je IE 9.0.10.
Xenon je offline  
Staro 04.10.2012., 14:58   #117
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ne misliš da je u 2 mjeseca uspio riješiti problem?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 04.10.2012., 15:00   #118
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne misliš da je u 2 mjeseca uspio riješiti problem?
Ne zanima me i ne želim ulazit u takve glupe rasprave koje nemaju veze sa temom!
Xenon je offline  
Staro 18.10.2012., 16:54   #119
tErMiNaTe
shit nigga
Moj komp
 
tErMiNaTe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: New Zealand
Postovi: 8
IE9 je bolji i od firefoxa, po prikazu stranica i brzini, jer firefox je postao jako spor i zaledjiva se cesto, barem je meni tako, iako jos koristim firefox a to je samo zbog toga sto IE9 nema adblock kao na firefoxu, inace bi IE9 koristo, ako neko zna da postoji adblock ovako dobar kao na firefoxu neka javi.
tErMiNaTe je offline  
Staro 07.11.2012., 16:43   #120
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor tErMiNaTe Pregled postova
IE9 je bolji i od firefoxa, po prikazu stranica i brzini, jer firefox je postao jako spor i zaledjiva se cesto, barem je meni tako, iako jos koristim firefox a to je samo zbog toga sto IE9 nema adblock kao na firefoxu, inace bi IE9 koristo, ako neko zna da postoji adblock ovako dobar kao na firefoxu neka javi.
http://simple-adblock.com/
Xenon je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na