Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2019., 04:13   #6691
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor supersoft Pregled postova
Od kojeg dućana na aliexpressu je moguće uzet mobitel bez plaćanja carine

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Sve što ide DHLom prođe bez davanja državi, afaik.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2019., 14:47   #6692
kiki_vg
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: .
Postovi: 80
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Pojma nemam. Imam samo fastboot i recovery...Piše da neostaje image i uređaj. Pokušao otključati Mi Unlock i ništa.
Ako se dobro sjećam, u slučajevima ako ti je bio brickan mob ili zaključan bootloader, flashanje je išlo metodom test point EDL. Jer tim načinom ga baciš u EDL mod, spoje se dva pina i za to vrijeme usbom spojis mob na komp.
Samo moraš otvarati mob onda, proguglaj ima videa.

Bila je mislim i opcija sa deep flash cable, ali nakon MIUI 8.2 verzije su to maknuli.
kiki_vg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2019., 15:10   #6693
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor supersoft Pregled postova
Od kojeg dućana na aliexpressu je moguće uzet mobitel bez plaćanja carine

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Goldway
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2019., 16:45   #6694
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,283
Citiraj:
Autor kiki_vg Pregled postova
Ako se dobro sjećam, u slučajevima ako ti je bio brickan mob ili zaključan bootloader, flashanje je išlo metodom test point EDL. Jer tim načinom ga baciš u EDL mod, spoje se dva pina i za to vrijeme usbom spojis mob na komp.
Samo moraš otvarati mob onda, proguglaj ima videa.

Bila je mislim i opcija sa deep flash cable, ali nakon MIUI 8.2 verzije su to maknuli.
Toga se i bojim. Sad da ga nosim kod susjeda mehaničara da rastavlja mob i on to sjebe normalno jer je pijandura, a krivac sam opet ja. Kud sam se i prihvatio toga ☹️
locks je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2019., 18:28   #6695
davidovski
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: aha
Postovi: 129
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Sve što ide DHLom prođe bez davanja državi, afaik.
Nemoj pisat takve gluposti. Samo shopovi koji navedu da je tax free prolaze tako, kod drugih ne samo da platiš PDV nego još imaš i dodatna davanja.
davidovski je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2019., 18:29   #6696
davidovski
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: aha
Postovi: 129
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
11, poko.. Ružne ikone, ružan sat... ali bar notifikacije pokazuje. EU rom, stable.
Bug - radio je, ali prestao raditi onaj x u task manageru za clean sve.

Ali dobro, koliko sam verzija ja dirty jednu preko druge (čak i offical to eu) čudno je da išta radi... Nisma resetirao mob od unlockinga... a to je bilo oko malo nakon što sam ga kupio.
I meni su bile ruzne, ali sam samo instalirao ikone sa druge teme i opet imam kao prije pa probaj i sam tako
davidovski je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 10:22   #6697
vujasin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Pakostane
Postovi: 157
Sad sad gledao rn7 i ima puno ostrije boje nego moj redmi 7. Ne znam je li tako svima ili je na ovom neka greska.
vujasin je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 11:38   #6698
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Kako misliš od kojeg dućana?

Važno je iz kojeg skladišta. Ali 99% toga je iz Kine, tako da trebaš to provjeriti.

Radije provjeri Honorbuy.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 20:05   #6699
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
Kakva kina, proslo svrseno vrijeme...eno redmi note 7 u santa domenica 1200 kn....2 god hr garancije
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 11:09   #6700
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Uzeo sam xiaomi redmi note 8 pro na ekupi za 1605 kn, zasad sam odusevljen mobitelom.
Velik ekran, baterija za 2 dana, odlicna kamera, brz fingerprint senzor, face unlock odlicno radi (dok je dan), glasnoca i kvaliteta zvucnika oba je zadovoljavajuca, jedino me ledica ta mala nervira, sto sparaju na njima sunce im
strgani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2019., 11:55   #6701
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Ako šparaju LEDicu na S10 koji košta 3x više....
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 13:15   #6702
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Uzeo sam xiaomi redmi note 8 pro na ekupi za 1605 kn....
kad je bio 1600kn ? :O
ja ga uzeo u abrakadabri za 1800 i to je cak bilo najjeftinije u hr. tj ekupi je taj isti dan bio oko 1785 ili tako mizerna razlika.

ps kamera nije bas tako divna al dobro. valjda ce miui 11 to popraviti, jer fotke u bilo kojem modu osim u 64MP izgledaju dobro jedino na ekranu mobitela.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 13:49   #6703
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
kad je bio 1600kn ? :O
ja ga uzeo u abrakadabri za 1800 i to je cak bilo najjeftinije u hr. tj ekupi je taj isti dan bio oko 1785 ili tako mizerna razlika.

ps kamera nije bas tako divna al dobro. valjda ce miui 11 to popraviti, jer fotke u bilo kojem modu osim u 64MP izgledaju dobro jedino na ekranu mobitela.
Bila vikend akcija, s popustom je nekim u ogirinalu bio tih 1785kn, ali je bilo 10% popusta na AMEX i nove Visa premium kartice..pa kad se zbroji, to je to Bude jos tih akcija, svaki vikend do kraja godine bi trebalo bit kolko sam skuzio..produzeni black friday thing..i to na puuuno artikala..
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 16:10   #6704
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
a zooo. ok. mislio da su stavili redovnu cijenu na 1600, jer sam ko budala tražio di je najjeftiniji za uzet sa HR jamstvom.

inače mob je oke, nakon redmi 5 je očit upgrade, iako moram priznat da sam očekivao dulju autonomiju. redmi 5 sa "office" korištenjem mi je trajao 2 dana i imao još oko 30tak % baterije 2. večer. note 8 pro ima gotovo isto trajanje baterije, 2. večer sam na 40tak% baterije. a razlika je 3000 vs 4500mAh.

zvuk dobar, ekran dobar, kamera takotako. koristim ga privatno-poslovno , koristim hotspot dok sam vani zbog laptopa, fotkam privatno i poslovno s njim, i zadovoljan za sve OSIM sitnice koje nisu ispeglane:
-ako dodam fingerprint ne mogu skippat lock screen (ne želim imat security na mobu)
-ako NE dodam fingerprint onda dodir finger senzora pali ekran
-ako skippam lock screen onda alarm ne pali ekran
-notifikacijska traka nakon dodira se sama ne digne nego ju moram ja dignut.

nadam se da će riješiti sitnice u novom miui 11, kao i da će kameru popravit.

-
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 09:02   #6705
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
a zooo. ok. mislio da su stavili redovnu cijenu na 1600, jer sam ko budala tražio di je najjeftiniji za uzet sa HR jamstvom.

inače mob je oke, nakon redmi 5 je očit upgrade, iako moram priznat da sam očekivao dulju autonomiju. redmi 5 sa "office" korištenjem mi je trajao 2 dana i imao još oko 30tak % baterije 2. večer. note 8 pro ima gotovo isto trajanje baterije, 2. večer sam na 40tak% baterije. a razlika je 3000 vs 4500mAh.

zvuk dobar, ekran dobar, kamera takotako. koristim ga privatno-poslovno , koristim hotspot dok sam vani zbog laptopa, fotkam privatno i poslovno s njim, i zadovoljan za sve OSIM sitnice koje nisu ispeglane:
-ako dodam fingerprint ne mogu skippat lock screen (ne želim imat security na mobu)
-ako NE dodam fingerprint onda dodir finger senzora pali ekran
-ako skippam lock screen onda alarm ne pali ekran
-notifikacijska traka nakon dodira se sama ne digne nego ju moram ja dignut.

nadam se da će riješiti sitnice u novom miui 11, kao i da će kameru popravit.

-
Baterija mi je vrh, s obzirom da se upgradeam sa s8
Kamera mi je takodjer vrhunski upgrade nakon s8..
Kako mislis ne mozes skippat lock screen? Pa ako si dodao fingerprint dodao si ga za otkljucavanje moba..
Ostale stvari ce valjda popraviti u miui 11, buraz ga na pocophoneu dobio, fora osvjezenje..
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 09:18   #6706
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Kako mislis ne mozes skippat lock screen? Pa ako si dodao fingerprint dodao si ga za otkljucavanje moba..
ne, vidiš:
na miui 9 možeš dodat finger, i onda podesit da te NE pita security lock odnosno možeš ugasiti lock screen.
to onda u praksi izgleda tako da - ako samo pritisnem power button, odmah mi upali mob na desktop, bez ikakvog securityja ili lock screena. ako stavim točan prst na senzor, opet ga otključa na desktop. ako stavim bilo koji drugi prst ili dio kože, onda ekran ostane ugašen.

na miui 10 to ne mogu napraviti. ako dodam finger, zasivi mi se opcija gašenja lock screena. ako NE dodam finger, onda kad prstom prođem preko senzora se automatski pali ekran.

tako da sad imam podešeno da se koristi lock screen bez securityja, pa ako taknem fingerprint senzor će samo upaliti ekran a neće unlockat mob.

možda se neki zgražaju šta ne zaključavam mob, ali nisam nikad i neću ni sad.

btw koristi netko funkciju automatskog gašenja i paljenja moba? ili DND?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 09:40   #6707
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor vujasin Pregled postova
Sad sad gledao rn7 i ima puno ostrije boje nego moj redmi 7. Ne znam je li tako svima ili je na ovom neka greska.
Zanimljivo. I ja sam u dućanu gledao R7 i RN7 isti dojam sam stekao.

Čak mi nebi niti smetalo manja rezolucija 720 vs 1080, ali ovo što spominješ da.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 09:49   #6708
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
Kakva kina, proslo svrseno vrijeme...eno redmi note 7 u santa domenica 1200 kn....2 god hr garancije
?

1399kn kaže na webu.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 10:48   #6709
glazZ
Premium
Moj komp
 
glazZ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Pakrac
Postovi: 331
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ne, vidiš:

na miui 9 možeš dodat finger, i onda podesit da te NE pita security lock odnosno možeš ugasiti lock screen.

to onda u praksi izgleda tako da - ako samo pritisnem power button, odmah mi upali mob na desktop, bez ikakvog securityja ili lock screena. ako stavim točan prst na senzor, opet ga otključa na desktop. ako stavim bilo koji drugi prst ili dio kože, onda ekran ostane ugašen.



na miui 10 to ne mogu napraviti. ako dodam finger, zasivi mi se opcija gašenja lock screena. ako NE dodam finger, onda kad prstom prođem preko senzora se automatski pali ekran.



tako da sad imam podešeno da se koristi lock screen bez securityja, pa ako taknem fingerprint senzor će samo upaliti ekran a neće unlockat mob.



možda se neki zgražaju šta ne zaključavam mob, ali nisam nikad i neću ni sad.



btw koristi netko funkciju automatskog gašenja i paljenja moba? ili DND?
Ja koristim dnd svaki dan, tj na vecer mi gasi zvukove i sve obavjesti.

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
glazZ je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 10:57   #6710
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
DND je najkorisnija stvar ikad. Svaku vecer DND i laku noc
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 11:14   #6711
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ne, vidiš:
na miui 9 možeš dodat finger, i onda podesit da te NE pita security lock odnosno možeš ugasiti lock screen.
to onda u praksi izgleda tako da - ako samo pritisnem power button, odmah mi upali mob na desktop, bez ikakvog securityja ili lock screena. ako stavim točan prst na senzor, opet ga otključa na desktop. ako stavim bilo koji drugi prst ili dio kože, onda ekran ostane ugašen.

na miui 10 to ne mogu napraviti. ako dodam finger, zasivi mi se opcija gašenja lock screena. ako NE dodam finger, onda kad prstom prođem preko senzora se automatski pali ekran.

tako da sad imam podešeno da se koristi lock screen bez securityja, pa ako taknem fingerprint senzor će samo upaliti ekran a neće unlockat mob.

možda se neki zgražaju šta ne zaključavam mob, ali nisam nikad i neću ni sad.

btw koristi netko funkciju automatskog gašenja i paljenja moba? ili DND?

Razumijem sad
I da, zgražam se kad netko ne koristi password, ko moji doma npr
Treba prijaviti xiaomiju probleme te, možda poslušaju korisnike
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 14:37   #6712
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
E ljudovi, trenutno na Mi 5s plus 4/64, radi on još dobro, ali je staro već 3 godine... a ja bi veći ekran... eventualno više RAM-a. CPU mi nije toliko bitan, ne igram se, samo aplikacije za komunikaciju i to...

Nisam ni sam pametan da li raditi upgrade sa 5.7 na 6.3 incha recimo na Redmi Note 7/8? Ne vidim baš neki flagship s puno većim ekranom?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 15:33   #6713
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
E ljudovi, trenutno na Mi 5s plus 4/64, radi on još dobro, ali je staro već 3 godine... a ja bi veći ekran... eventualno više RAM-a. CPU mi nije toliko bitan, ne igram se, samo aplikacije za komunikaciju i to...

Nisam ni sam pametan da li raditi upgrade sa 5.7 na 6.3 incha recimo na Redmi Note 7/8? Ne vidim baš neki flagship s puno većim ekranom?
Pa evo konkretno moj 9T je vrlo blizu flagship-a i ima velik ekran

Ako baš inzistiraš na flagship specifikacijama i što većem ekranu, onda Oneplus sedmica
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 17:26   #6714
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
DND je najkorisnija stvar ikad. Svaku vecer DND i laku noc
Jedini bed je što zvuk notifikacije za WA svejedno prolazi. Barem je tako bilo, ne znam jel riješeno zadnjim updateom. Točnije, to je normalno radilo i onda je došao update i eto, ne ubije zvuk WA.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 17:43   #6715
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
E ljudovi, trenutno na Mi 5s plus 4/64, radi on još dobro, ali je staro već 3 godine... a ja bi veći ekran... eventualno više RAM-a. CPU mi nije toliko bitan, ne igram se, samo aplikacije za komunikaciju i to...

Nisam ni sam pametan da li raditi upgrade sa 5.7 na 6.3 incha recimo na Redmi Note 7/8? Ne vidim baš neki flagship s puno većim ekranom?
ako ne inzistiraš na vrhunskoj kameri, redmi note 8 pro je onda izvrsna opcija. mislim da je nekih 1800 kn na nabavi...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 18:48   #6716
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Danas mi MI 9T draina užasno bateriju.

Android system je preko 20% i u gornjem desnom čošku osjećam kak se mob grije.

To mi se desilo već bilo jednom prije par dana kad je preko noći potrošilo bateriju sa 60% na 0.

Sa kojom aplikacijom se ono vide pokrenuti procesi? (Accubattery?)

Restartao mob al i dalje draina
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 20:03   #6717
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Jedini bed je što zvuk notifikacije za WA svejedno prolazi. Barem je tako bilo, ne znam jel riješeno zadnjim updateom. Točnije, to je normalno radilo i onda je došao update i eto, ne ubije zvuk WA.
A neznan, meni nije. Imam note 5 pro, onaj sa SD636 ,i zvuk WA nije prolazia nikad.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 23:24   #6718
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
A neznan, meni nije. Imam note 5 pro, onaj sa SD636 ,i zvuk WA nije prolazia nikad.
Ja imam RN7.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 23:52   #6719
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ja imam mali 'problemčić' sa note 7 kakav nikada do sada nisam u životu korištenja smartphone-a susreo... jednostavno mi automatska kalibracija brightnessa, odnosno osvjetljenja LCD-a ne funkcionira kako bi trebala... uređaj mi stoji zaključan, otključam ga preko senzora za otisak prsta i jednostavno je pozadinsko osvjetljenje preslabo, baš svaki put moram spustiti izbornik i namještavati klizajući osvjetljenje na neki veći postotak... zašto je to pobogu tako i kako da riješim uopće tu iritantnost?!
Pa što jednostavno ne ugasiš automatsko podešavanje svjetline?

Inače da, ne funkcionira baš najbolje automatska svjetlina (često preslabo tj. pretamno) i nisi jedini koji se žali na to po internetima.

RN7 je hardverski odličan za te novce (sad ide i po 1199kn), no softverski je druga priča. Dječije bolesti u nekim basic funkcijama. Puno još xiaomi žganjaca mora pojest
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2019., 17:04   #6720
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,283
Izgleda da stiže RN8 Pro na Snapdragomu 730G....

https://www.gizmochina.com/2019/11/1...g-coming-soon/
locks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na