Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.07.2018., 17:17   #1861
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nemoj se samo sekirat i pjenit, raspravljamo Ako trazis stolac kao leap, onda za tebe jedino i iskljucivo valja Aeron, od te stolice bolja ne postoji !
Volim kad ljudi ne znaju čitati s razumijevanjem.
Gdje si vidio moju pjenu i sjekiru?
Ustvari si ti taj koji se našao prozvanim sa mojim komentarom da mi Marcus nije ništa posebno obzirom na cijenu (nisam ni rekao da je preskup niti prejeftin, nego samo da bi radije za te novce onda, ako je to stvarno best buy, uzeo drvenu stolicu). Tako da, nemoj ti da se sekiraš i "pjeniš" kako si sam napisao, ipak ovdje samo raspravljamo...

Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Kad je nekome Ergohuman najveće govno od stolca a traži bolje za 3-4 manju cijenu, onda jedino kaj mogu zaključiti da je u pitanju trol.
Ne znam zašto to zaključuješ, možda zato što posjeduješ istu pa ti je teško priznati da si pljunuo skoro 1000€ za smeće od stolice?
Da, tvrdim to, ta stolica je smeće, ne valja za sjedenje. Dapače, jedino za što je super je za ležanje u njoj i za to ju koristimo na poslu kada radimo noćne. Jer kao što reko, u njoj je nemoguće sjediti u komadu duže od 2h, a ja nažalost imam posao koji ponekad ne dopušta da se ustanem i protegnem i više od 4-5h u komadu. Tako da znam što govorim. Uostalom, pogledaj koja podešenja i kako su izvedena, ima ta stolica, ako misliš da trolam. Ali kako je xulos rekao, samo raspravljamo, uz to što ja tražim iskustva, i cijenim input svakoga (ovo je samo moje mišljenje i još cca 30 kolega s kojima radim).

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ovdje smo se dotakli ergonomije naslona kad je maksimalno vertikalan.
Upravo tako, to je ono što očigledno ili ubije ili učini dobar stolac, uz dakako kvalitetno odrađen dio za lumbalnu podršku i njegovo podešavanje.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2018., 19:35   #1862
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Koji Steelcase?

Ove racing/gaming mi ne padaju na pamet, pa izgorio bi u tome od vrućine. Obavezno prozračni materijal, nikakav SKY i ostali umjetni materijali. Ali hvala na prijedlogu konstruktivnom



e vidi imam drift nije sky ni koža nego obična tkanina i super je stolica meni paše ne ljepim se po njoj niti mi je previše vruće u njoj.



a ono što ti tražiš ima jedino aeron onda zažmiriš stisneš zube i provućeš karticu i to je to nemoj gledat račun iduća 2 mj i sve si rješio
jurbAs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.07.2018., 20:48   #1863
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ti si pisao cini mi se o onom zvuku, tj luftu kad se naslon zakljuca (jer nije 100% fiksan), kuckanje kod naslanjanja?
I jedno i drugo me nervira i mislim da san spominja i jedno i drugo, da ne tražim sad postove unatrag. Sam zvuk me manje nervira od toga što kad je zaključaš radi klik-klak svaki put kad se pomakneš, a ja san pre hiperaktivan i temperamentan da sjedim mirno
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2018., 20:58   #1864
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Ah jos jedan s črvima u guzici :hifive:

Ja se ipak necu zaliti za klik-klak. Zato me lagano smeta sto mi je na jednoj stolici opruga tvrdja nego na drugoj. Obje zavrnute na max, na jednoj taman malo se zaljuljam kada uspravno sjedim, a na drugoj stolici lakse padam na ledja.

Je itko reklamirao Markusa da napise ima li uopce smisla to raditi jer nemam ni kutiju...?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 01:36   #1865
Sevillano
Registered User
 
Sevillano's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: doma
Postovi: 33
Ne znam koliko ima smisla žaliti se na zvukove kad se naslanja jer po tom pitanju ni Steelcase Leap nije ništa bolji. Nakon reklamacije je došao majstor i zamijenio kompletni mehanizam skupa sa sjedištem ali isti qurac. Nije strašno ali na stolici od 6500 kn se to ne bi smjelo događati. Zadnja opcija je da probam Herman Miller ali koliko vidim na Youtubu ni njihove stolice nisu imune na škripanje. Nije kvaliteta više kao nekad i nakon 12 godina kad Leapu istekne garancija nema tog boga da ja dam više od 200 eura za uredski stolac. Ukratko, lopovska posla.
Sevillano je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 08:30   #1866
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,027
Ja bih se nadovezao na kolegu koji je rekao da ponekad sjedi 8 sati u komadu.

Ne postoji ta stolica na svijetu, kao ni fizionomija čovjeka koji bi u 8 sati neprekidnog sjedenja na njoj mogao normalno ustati sa te stolice i ne osjećati se ukočeno. Ono što kolega traži je nemoguće i ne postoji.

Niti jedna stolica nije napravljena da sjediš 8 sati u komadu na njoj. Kvalitetne stolice se rade kako bi mogao nakon 15 godina i dalje imati zdravu kralježnicu, no samo i isključivo ako ćeš se svakih sat vremena (maksimalno dva ako imaš barem nekakvu dozu rekreacije kroz tjedan dana i nisi potpuno zapušten) ustati sa nje i barem otići do wc-a ili napraviti krug po katu u firmi.

Po pitanju Markusa i drugih stolica....nisam sjedio na Ergohuman modelima jer su mi preskupi iako ću rado isprobati jednog ako naletim na njega, no čisto sumnjam da je to smeće od stolice, a pljuvati po Markusu zbog laganog tilta (kod mene nema tilta prema naprijed, već samo lagani poluklik prema nazad u završnom položaju naslona) i sličnih stvari nema smisla jer je to stolica koja košta 1000-1100 kuna ovisno o materijalu koji se želi uzeti. I još je Made in china. U cijelom ovom podforumu se ta stolica spominje isključivo kao best buy sa svim svojim prednostima i manama. Da nema mane, onda bi bio "The best", a ne "Best buy". da ima podešavanje naslona po visini, podešavanje lumbalne potpore, podešavanje naslona za ruku, naslona za glavu, da nema tilt......koštala bi kao ergohuman.

Prema tome, treba biti odmjeren i komentirati u realnom tonu određene stvari u određenom cjenovnom rangu i u istom tom cjenovnom rangu napomenuti, ali i zanemariti određene mane koje bi povisile cijenu stolice za još par stotina ili tisuća kuna. Na nečemu se štedi da bi cijena bila niska, kao što je moj frend svojedobno uzeo Acer laptop jer je nudio najbolje komponente za najnižu cijenu, a ispalo je da je ekran katastrofa i bez dobrog kontrasta, a tipkovnica se savija kao da je od papira.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 12:28   #1867
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
već samo lagani poluklik prema nazad u završnom položaju naslona)
To sam i ja primjetio ali se rijetko kad naslanjam do kraja.Mene kod njega jedino smeta pretanak jastucic iza glave.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 14:50   #1868
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Evo nakon par dana druženja s Markusom (kožnim) mogu reć samo da se slažem sa svim dosadašnjim komentarima da je "best buy". Ima taj luft i "klik" kad ga namjerno cimaš leđima. Meni ne smeta. Dosadašnja neka lesnina kožnjača koja se držala skoro 10 godina nije imala taj "luft" u mehanizmu kad je zaključaš u bilo koji položaj. Sjećam se da je bila snižena kao 60% sa 7000kn, neki klasični Lesnina BS s cijenama.

Na opip i izgled Markus je baš kvalitetno sastavljen. Vidim da ljudi sličnih gabarita (190/110) sjede na njemu po par godina bez problema. Meni osobno jedino fali podesivi naslon za ruku, onako po visini.

Dakle, za 1000kn stvarno odličan. Još ako ga ubodete na neki popust super. Da je jedan polovni HM Aeron 8 puta bolji/udobniji čisto sumnjam (ima ih na njuškalu za 8000kn).
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 19:39   #1869
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Ja bih se nadovezao na kolegu koji je rekao da ponekad sjedi 8 sati u komadu.

Ne postoji ta stolica na svijetu, kao ni fizionomija čovjeka koji bi u 8 sati neprekidnog sjedenja na njoj mogao normalno ustati sa te stolice i ne osjećati se ukočeno. Ono što kolega traži je nemoguće i ne postoji.

Niti jedna stolica nije napravljena da sjediš 8 sati u komadu na njoj. Kvalitetne stolice se rade kako bi mogao nakon 15 godina i dalje imati zdravu kralježnicu, no samo i isključivo ako ćeš se svakih sat vremena (maksimalno dva ako imaš barem nekakvu dozu rekreacije kroz tjedan dana i nisi potpuno zapušten) ustati sa nje i barem otići do wc-a ili napraviti krug po katu u firmi.

Po pitanju Markusa i drugih stolica....nisam sjedio na Ergohuman modelima jer su mi preskupi iako ću rado isprobati jednog ako naletim na njega, no čisto sumnjam da je to smeće od stolice, a pljuvati po Markusu zbog laganog tilta (kod mene nema tilta prema naprijed, već samo lagani poluklik prema nazad u završnom položaju naslona) i sličnih stvari nema smisla jer je to stolica koja košta 1000-1100 kuna ovisno o materijalu koji se želi uzeti. I još je Made in china. U cijelom ovom podforumu se ta stolica spominje isključivo kao best buy sa svim svojim prednostima i manama. Da nema mane, onda bi bio "The best", a ne "Best buy". da ima podešavanje naslona po visini, podešavanje lumbalne potpore, podešavanje naslona za ruku, naslona za glavu, da nema tilt......koštala bi kao ergohuman.

Prema tome, treba biti odmjeren i komentirati u realnom tonu određene stvari u određenom cjenovnom rangu i u istom tom cjenovnom rangu napomenuti, ali i zanemariti određene mane koje bi povisile cijenu stolice za još par stotina ili tisuća kuna. Na nečemu se štedi da bi cijena bila niska, kao što je moj frend svojedobno uzeo Acer laptop jer je nudio najbolje komponente za najnižu cijenu, a ispalo je da je ekran katastrofa i bez dobrog kontrasta, a tipkovnica se savija kao da je od papira.
Hvala na inputu. Ponešto sam i ja novoga saznao.

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
e vidi imam drift nije sky ni koža nego obična tkanina i super je stolica meni paše ne ljepim se po njoj niti mi je previše vruće u njoj.



a ono što ti tražiš ima jedino aeron onda zažmiriš stisneš zube i provućeš karticu i to je to nemoj gledat račun iduća 2 mj i sve si rješio
Znači ove gaming/racing ima i sa tkaninom koja funkcionira?
Ajde super. Onda možda i razmislim o takvoj jer vidim da ih ima od 1000kn pa na dalje.
Ovo kaj bi ja htio i kaj ću stvarno kupiti su dvije realnosti, jer realno kod kuće rijetko kada provodim za kompom više od 2-3h u koamdu.

Hvala i svima ostalima na kritikama i raspravi, ja sam naučio dosta.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 19:49   #1870
Sevillano
Registered User
 
Sevillano's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: doma
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
.
Bez brige, i Ergohuman ima malo lufta i klika kad se naslanjaš. Čim je stolica skuplja obično ima više gluposti za podešavanje a to stvara buku.
Sevillano je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2018., 20:37   #1871
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
evo uzeo aerona remastered iz DE , sad cemo vidit kako je sjedit na tome kad dojde.
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2018., 23:59   #1872
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786


Odakle?
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2018., 09:37   #1873
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
Citiraj:
Autor fler Pregled postova


Odakle?
https://www.designcabinet.biz/en/ 50 eura je slanje stolice , dali su mi 10% popusta al me paypal zeznuo s 80 Eur provizije , tako da platite s kreditnom karticom a ne paypalom.

Zadnje izmijenjeno od: pdx. 28.07.2018. u 10:23.
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2018., 11:22   #1874
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor pdx Pregled postova
https://www.designcabinet.biz/en/ 50 eura je slanje stolice , dali su mi 10% popusta al me paypal zeznuo s 80 Eur provizije , tako da platite s kreditnom karticom a ne paypalom.
Ja sam prije dva mjeseca kod njih uzeo mirru refubrished. Došla je za 8 dana full sastavljena i u apsolutno savršenom stanju. Sad vidim da je još 70 eura jeftinija (mene koštala 519 eura sa kotačima za tvrde podove i dostavom).

Inače, nakon narudžbe su mi ponudili full novu mirru 2 za samo 299 eura više. Reko koji vam je vrag, jedva sam i za ovo skucao pare.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2018., 13:10   #1875
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Da, to im je izgleda uobičajena taktika

Uzeo sam refurbished Aerona prije nekog vremena,
također su mi novog nudili za parsto eura više,
(što bi sve skupa ispalo ispod 1000 - sjajna prilika za ganc novog)
ali mi je u tom trenutku bilo neizvedivo.

@ pdx

Javi dojmove kad stigne.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 10:37   #1876
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Danas se idem zaletit do Ikee pogledat svehvaljeni Markus, jer kolko čitam, puno pohvala je pobrao taj stolac, a to ipak nekaj znači, dok svi u isti glas koji ga imaju vele da valja, onda valjda vrijedi te novce, kaj ne..
https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/p...100/#/70261150
A i komentari su pozitivni

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 04.08.2018. u 10:43.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2018., 14:36   #1877
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Evo nakon jucerasnjeg obilaska tj trazenja stolica po ikei, pao je markus, tamnosivi, platneni, nisam htio kozni. Mada mi crni "kozni" lijepse izgleda. Za 998kn ne smijem trazit dlaku u jajetu, s obzirom da se za te novce prodaju losije stolice po nekim soping centrima, a prosjek cijena je oko 1200kn, koje ipak ne mogu parirat jeftinijem markusu.

Sjedio sam na jos jednoj skupljoj stolici, al ne vrijedi 500kn vise u odnosu na markus; model je, JÄRVFJÄLLET, ne svidjaju mi se plasticni nasloni za ruku i uz cijenu i ti nasloni su me pikali u oko.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2018., 15:15   #1878
Thundercool
Plebium
Moj komp
 
Thundercool's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 156
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Danas se idem zaletit do Ikee pogledat svehvaljeni Markus, jer kolko čitam, puno pohvala je pobrao taj stolac, a to ipak nekaj znači, dok svi u isti glas koji ga imaju vele da valja, onda valjda vrijedi te novce, kaj ne..
https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/p...100/#/70261150
A i komentari su pozitivni
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Evo nakon jucerasnjeg obilaska tj trazenja stolica po ikei, pao je markus, tamnosivi, platneni, nisam htio kozni. Mada mi crni "kozni" lijepse izgleda. Za 998kn ne smijem trazit dlaku u jajetu, s obzirom da se za te novce prodaju losije stolice po nekim soping centrima, a prosjek cijena je oko 1200kn, koje ipak ne mogu parirat jeftinijem markusu.

Sjedio sam na jos jednoj skupljoj stolici, al ne vrijedi 500kn vise u odnosu na markus; model je, JÄRVFJÄLLET, ne svidjaju mi se plasticni nasloni za ruku i uz cijenu i ti nasloni su me pikali u oko.
Drugu godinu sjedim na tom Markusu podosta sati dnevno(dobrano iznad 100kg) i još ne pokazuje naznake trošenja. Definitivno dobra stolica u razredu do 1000kn, bolje za isto ili manje para jednostavno nema.
Thundercool je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2018., 20:01   #1879
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Moze preporuka neke pristojne stolice do 1600kn?

Sjedim do 10 sati dnevno, uglavnom mi odgovara polulezeci polozaj... probao sam neku gaming stolicu u jysku za 1999kn, odgovara mi ergonomija, samo sam nekako skeptican prema njihovim stolicama :/

Bitno mi je da kad je otkljucam da se i donji dio naginje, a ne samo naslon...
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2018., 20:16   #1880
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
uzeo i ja neki dan markusa, crnog platnenog, nije losa stolica, al nekako mi se ne svidja ona gumetina na odmoristu za ruke, i fali mi sto se ne moze podesavat, naslon za ruke nikako... al za 1000 kn, mi se cini bolji deal nego ona sva sranja od lesnine, emmezete, jyska i sl.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2018., 10:01   #1881
perix241
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: RH
Postovi: 4
https://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice gledam sad malo ove stolice tu i zanima me, jel moguce da su sve te do 600kn (koliki mi je i budzet) toliki krš da ne budu izdržale barem 2 god?
perix241 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2018., 10:03   #1882
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
ova tu provjereno funkcionira već 3 godine and counting https://jysk.hr/radna-soba/uredske-s...nge-crna-plava
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.08.2018., 10:06   #1883
perix241
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: RH
Postovi: 4
Fala puno
perix241 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2018., 13:49   #1884
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Ja imam AGGESTRUP cca 6 mjeseci i zasad je ok
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2018., 17:48   #1885
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Billum (Jysk) je zivi uzas od stolice.. mislim kad je vidis novu u ducanu izgleda dobro, metalno postolje, mrezica... ali nakon kratkog koristenja pocne skripati ko blesava... imali smo i na poslu tu verziju, ali iz metroa i svih 15 komada je skripalo... ja sam pokusavao to podmazati, ali dobro je 2 dana pa opet...
Nakon godinu dana se odlomio metal na mjestu gdje je feder i pogodio me u nogu (feder) pa sam morao kemijati sa drugom plocicom... da ne kazem da nakon mjesec dana lagano pocne visiti u stranu... i sad kad mi se raspao kotacic sam odlucio za drugu stolicu...
Uzeo sam Markusa iz ikee, i starno do te cjene djeluje najrobusnije. Ima i garanciju od 10 god sto nije lose... prava govedja koza, opet bolje nego skaj i td... Dvoumio sam se i za JÄRVFJÄLLET , isto dobra stolica, ona jos ima dodatno podesavanje lumbalnog djela i naslona za glavu, ali mi nije bio toliko bolja za razliku u cijeni, a i ima mrvicu krace sjediste, sto je rezultiralo odabirom Marcusa... Jedino sto me malo smeta sto je nagib stolice nekako cudan, brzo propadnem do maximuma i ne mogu se ljuljati ko na vecini, jer djeluje kao da se ne prevrce oko svoje osi... ali zato postoji nekoliko pozicija zakljucavanja nagiba sto je ok... Uzeo sam koznu verziju vise radi lakoce odrzavanja, a i sam rukohvat mi je bolji sa koznim jastucicem nego tvrda guma koju tekstilne verzije imaju...
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2018., 18:16   #1886
perix241
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: RH
Postovi: 4
A razumijem ja da je Markus stvarno najbolji u toj kategoriji, al stvarno mi je ovo max sto trenutno mogu uloziti u stolac, a ne mogu sjetiti vise u ovom kuhinjskom...
perix241 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2018., 18:28   #1887
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Posudi u frenda/staraca 400 kn i vrati im sljedeci mjesec. Isplatit ce ti se jer su ove stolice uglavnom smece, pogotovo ove sa atributom "gaming".

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2018., 19:28   #1888
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor perix241 Pregled postova
A razumijem ja da je Markus stvarno najbolji u toj kategoriji, al stvarno mi je ovo max sto trenutno mogu uloziti u stolac, a ne mogu sjetiti vise u ovom kuhinjskom...
A ne znam, ja bi otiso na tvom mjestu do ikee i probao ostale stolice, jer su manje vise sve ok, meni osobno smeta sto nemaju sve visok naslon za glavu, al kvaliteta je na nivou + sve imaju 10 god garancije...
ja sam dao 500kn za stolicu iz jyska i bas sam ih bacio.. vise nikad, bolje da sam stavio debeli jastuk preko obicne stolice :/
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 09:51   #1889
perix241
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: RH
Postovi: 4
https://jysk.hr/radna-soba/uredske-s...rk-crna-zelena a kakva je onda ova? Dođe trenutno isto kao i Markus, al jysk mi je doslovno tu pred nosom, a Ikea ipak dosta dalje.
perix241 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 10:25   #1890
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Cim vidis ovo gaming znas da mora bit precijenjeno smece.

Doslovno sta na stolici ima bit "gaming"? Placas ovaj racing-seat izgled, jastucic i luuude bojice, cisti marketing na koji ljudi (ocito i ti) nasjedaju.



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na