Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2010., 22:08   #331
Tihi2
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Centar svijeta
Postovi: 61
Pa slikali su, blicnulo je, vozio sam u koloni, oko 80 možda malo više, ograničenje 70.
Može bit da su slikali onog ispred mene...
Tihi2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2010., 22:29   #332
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Radar ne griješi, uslikao je točno tebe. Tolerancija je u principu 10% (neka me netko ispravi ako griješim), prevedeno - 77 km/h i eto zašto si dobio čestitku.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2010., 22:37   #333
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Tolerancija je u principu 10% (neka me netko ispravi ako griješim).
10 km/h ako je brzina <100 km/h, ako je preko toga onda 10%.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 20:57   #334
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Moj slučaj nije baš za policiju, ali htio bih vidjeti jesam li negdje zeznuo.

Naime, danas (oko 14h) se na semaforu lik zaletio u mene. Traka za lijevo, stajali u koloni 4-5 autiju, on ispred mene. Ja u leru, čekam zeleno i skužim liku svjetla za rikverc. Mislim si "Ma ne *eri..." i bum.
Frajer je otišao u krivu traku i mislio se prestrojit preko pune i još je mene bubnuo. Kukom je pogodio moju regu i branik (rega spigana, branik napuko). Naravno, kriv je i ponudio mi 300kn (kasnije 500kn) što sam ja, naravno, odbio. Ispunio sam izvješće o nezgodi, obojica potpisali i sutra idem na procjenu.
Pošto nema ozlijeđenih i veće materijalne štete, nisam zvao policiju. No, jesam li trebao?
Nikad nisam imao sudar (vozim godinu i pol), a lik je "iskusan", 63. godište.

Aha, prije sat-dva sam skužio da mi na jednom faru ne radi kratko svjetlo, a na drugom pozicija. Prije sudara je uredno radilo. Nisam napisoa u izvješću jer nisam provjeravao.

Svaki savjet/iskustvo dobrodošli
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 21:11   #335
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Ispravno ste postupili što ste ispunili to izvješće,bez policije.Jesi uzeo ti njegovu policu osiguranja?
A ništa,na procjeni reci da nisi primjetio da ti ne rade svjetla poslije sudara,a i možda su baš izgorile žarulje,tko će znat,pokušaj upiknut rezervne i vidit da li rade ispravno.
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 21:15   #336
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor veki19 Pregled postova
Ispravno ste postupili što ste ispunili to izvješće,bez policije.Jesi uzeo ti njegovu policu osiguranja?
A ništa,na procjeni reci da nisi primjetio da ti ne rade svjetla poslije sudara,a i možda su baš izgorile žarulje,tko će znat,pokušaj upiknut rezervne i vidit da li rade ispravno.
Nisam, zapisao sam sve podatke i vratio je čovjeku. Pa ne može se voziti bez police valjda?
A trebao sam?

Ma neću čačkat po tome do sutra. nek oni tamo vide što i kako.
Hoće auto ostat kod njih i koliko dugo?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 21:26   #337
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Nisam, zapisao sam sve podatke i vratio je čovjeku. Pa ne može se voziti bez police valjda?
A trebao sam?

Ma neću čačkat po tome do sutra. nek oni tamo vide što i kako.
Hoće auto ostat kod njih i koliko dugo?
Baš sam sad pročitao da ne treba polica,samo europsko izvješće o nesreći i podaci,mislio sam da treba,sry.

Za ostanak kod njih stvarno ne znam,znam kad je brat imao sudar s drugim autom išli su do osiguranja,na slikanje auta,a za procjenu ne znam da li treba čekat.Ne znam kakav je postupak.

Sretno.
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 09:46   #338
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Moj slučaj nije baš za policiju, ali htio bih vidjeti jesam li negdje zeznuo.

Naime, danas (oko 14h) se na semaforu lik zaletio u mene. Traka za lijevo, stajali u koloni 4-5 autiju, on ispred mene. Ja u leru, čekam zeleno i skužim liku svjetla za rikverc. Mislim si "Ma ne *eri..." i bum.
Frajer je otišao u krivu traku i mislio se prestrojit preko pune i još je mene bubnuo. Kukom je pogodio moju regu i branik (rega spigana, branik napuko). Naravno, kriv je i ponudio mi 300kn (kasnije 500kn) što sam ja, naravno, odbio. Ispunio sam izvješće o nezgodi, obojica potpisali i sutra idem na procjenu.
Pošto nema ozlijeđenih i veće materijalne štete, nisam zvao policiju. No, jesam li trebao?
Nikad nisam imao sudar (vozim godinu i pol), a lik je "iskusan", 63. godište.

Aha, prije sat-dva sam skužio da mi na jednom faru ne radi kratko svjetlo, a na drugom pozicija. Prije sudara je uredno radilo. Nisam napisoa u izvješću jer nisam provjeravao.

Svaki savjet/iskustvo dobrodošli
Sve si ok napravio..danas u njegovo osiguranje prijaviti stetu i izvrsiti procjenu.Procijenitelju napomenuti ono za svjetla.Vozilo ne ostaje u osiguranju, vec se procijena obovlja na licu mjesta ( moras navesti gdje ces propravljati auto, ako je auto novije moj savjet je ovlasteni servis ) .Drugi dan dolazis po zapisnik sa ocevida i vozis auto u radionicu koju si odabrao.Ukoliko kada serviseri skinu djelove primjete da treba jos nesto napraviti a procijenitelj nije to primjetio, treba opet nazvati procijenitelja da i to procijeni.Radionica racun ispostavlja osiguravajucem drustvu, te mu isto ispalcuje novac na racun.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 10:22   #339
Tihi2
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Centar svijeta
Postovi: 61
On je morao u izvješće napisati ; da je kriv!! pazi na to. jer ako se poslje predomisli a to ne piše zaboravi na sve
Tihi2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 10:48   #340
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Uff Borny, što se nisi prvo posavjetovao s nekim ako poznaš nekoga....
Ovako ako je lik imalo nepošten možeš popušit sve....
Btw, pričam ti iz prve ruke jer mi je osiguranje kruh svakodnevni 8.5 godina.
Dakle, ako je šteta BEZ POLICIJE, OBAVEZNO treba odmah ići u osiguranje krivca i prijaviti štetu, na način da ti popuniš prijavu štete a krivac ispuni izjavu kojom on priznaje krivnju i da se slikaju OBA vozila u situaciji udarca, dakle sparkirani skroz jedan uz drugi onako kako je bilo kad te udario i da to procjenitelj poslika. Ako nemaš drugog vozila na prijavi štete i slikanju, 0 bodova.
Eto, tako ti to treba biti, a sad ak ti se lik ne pojavi na prijavi, 99% šanse je da će te osiguranje otkantati jer po tome krivac ne postoji.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2010., 14:31   #341
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Tihi2 Pregled postova
On je morao u izvješće napisati ; da je kriv!! pazi na to. jer ako se poslje predomisli a to ne piše zaboravi na sve
Priznavanje krivnje u međunarodnom izvješću ničemu ne služi niti se može iskoristiti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote