Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2011., 17:45   #1
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
BSOD nakon updejta daemona

nakon kloniranja diska na drugi, sve radilo u redu.. 2 dana odlično..
onda sam otvorio daemona, koji je do tad također radio u redu, znači na win 7 ultimate x86, sa 1.62 SPTD ak se ne varam.. i updejtao se..
tad nisam odmah restartao, nego kasnije za oko pola sata..
i bam, BSOD...

sad, prije par mjeseci sam na frišku instalaciju frendu stavio daemon tools LITE, i ista šema se događala, samo se ne sjećam točno coda errora..
al uglavnom, pomoglo je brisanje SPTD.sys u drivers folderu preko system recoveryja, i windowsi su se bootali i sve radilo normalno a daemon je obrisan...

e sad, kod sebe probao istu stvar, ali ništa, nakon brisanja tog SPTD.sys isti BSOD i to onaj STOP: 0x0000007b (0x80786B58, 0xC0000034, dalje sve nule..)

ne želi ni u safe mode, nijedan, niti last known, ništa.. uvijek bsod poslije onog prozora šarenog..
e sad, neznam uopće odakle da se pokrenem.. htio sam probat dić recovery, pa sa bootrecom fixat mbr, boot, al opet, to nema veze, windowsi bootaju al zapnu na nekom driveru.. pa sam kopirao dmp file da vidim u čem je problem, al ja se tamo neznam snać, pa ga mogu okačit tu da vidite u čem je problem..ima neko neki prijedlog?

jbga, malo poduži post, al ako nije šta jasno pitajte, jer mi se ne želi raditi ponovna instalacija, imam svega gore..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2011., 21:36   #2
Bingo
Premium
Moj komp
 
Bingo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 59
Kolega s posla imao isti problem. Ako se dobro sjećam riješio je to na način da je deinstalirao Daemon Tool's u Mini Xp-ima pokrenutih sa Hiren's boot CD-a. Nisam ziher ali budem ga još pitao, pa javim...
Bingo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2011., 21:59   #3
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ne mogu tako, jer kad dignem mini xp ne prepoznaje nijedan disk (valjda jer su AHCI a kad probam sa F6 ubacit drivere sa sticka, isto neće)

već sam ručno obrisao folder u program files, al ostao je sigurno negdje u registriju ili negdje drugdje, i sptd.sys sam isto obrisao..


dakle, mene sad zanima kako saznat što uzrokuje taj BSOD? po ovom codu gore ne mogu nać ništa pametno, a dmp fajl sam otvoril na laptopu i tamo piše da je problem u driveru grafičke, tj fajl "nvlddmkm.sys".. al taj dmp je od jučer oko 14h, dok mi se ovo dogodilo oko 19-20h.. tak da nije ni to.. a drugog novijeg nema.. tj, ovo je bio jedini dmp..

kad idem na safe mode, staje na fajlu classpnp.sys..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2011., 14:50   #4
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Jesi probao preko recovery console "CHKDSK X: /F" ?
Izgleda da ti je damon zayebao boot..
Sto je sa boot priority u bios-u?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2011., 21:28   #5
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571