Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2010., 21:43   #1
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Usb Bridge kabel i spajanje dva računala s istim

Pozz ekipa
evo ovako, imam komp i laptop, koje san pokusa spojit standardnim LAN kabelom (mislin nije standardan crossover je), al konekcija neradi nikako, uglavnom komp s XPom (na lapu je sedmica) moze pingat laptop al komp nece nikako, pa san malo surfa i naletio na netu na USB Bridge kabel i sad iman par pitanja

1. di to u hrvatskoj nac? j pokusavam al nemogu nikako
2. jel se ta veza manifestira kao lan mreza, ili samo kao neka file transfer-makar mi i to pase al lan bi vise odgovarala
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 22:35   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Ponekad zna doći u prodavaonice, uglavnom bezrazložno skupo, ako se ne varam preko drajvera se ponaša kao lan ali se bez problema kompovi "pronalaze".

Kod lan rješenja a bez switch - a / router - a između ide crossower kabel, stavi ip adrese 192.168.0.1 i 192.168.0.2, probaj ukrotit W7 mrežno pametovanje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2010., 23:19   #3
Bingo
Premium
Moj komp
 
Bingo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 59
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pozz ekipa
evo ovako, imam komp i laptop, koje san pokusa spojit standardnim LAN kabelom (mislin nije standardan crossover je), al konekcija neradi nikako, uglavnom komp s XPom (na lapu je sedmica) moze pingat laptop al komp nece nikako, pa san malo surfa i naletio na netu na USB Bridge kabel i sad iman par pitanja

1. di to u hrvatskoj nac? j pokusavam al nemogu nikako
2. jel se ta veza manifestira kao lan mreza, ili samo kao neka file transfer-makar mi i to pase al lan bi vise odgovarala
1. Ja sam prije cca godinu i pol do dvije naletio na Host to Host Link Adapter u Chipoteci. Koliko se siječam platio sam ga oko 140 kuna. Ne znam da li ti to pomaže. Proizvođač je G&BL.
2. Instalirao sam softver koji je došao sa kablom na oba računala i kopirao sa jednog računala na drugo kao sa eksternog hard diska bez problema.

http://www.gebl-italia.com/en/item/3...een-two-pc%27s

Ne znam da li je to ovo u Chipoteci: G&BL 2237 cab. USB LINK AA 1,8M za 93,75 kuna.
Moglo bi biti pa ti vidi ako ti može pomoći.

Zadnje izmijenjeno od: Bingo. 01.08.2010. u 23:42.
Bingo je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2010., 00:38   #4
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
@nikki, to je prva stvaar sta san proba i mislia san da ce radit bezproblema ali ni blizu, pokusava san jos mali milion gluposti i sitnica al nikako natirat, ima pola godine se sa tim zajebajen i nista, a nije da neznan nista o kompovima

@Bingo e to je to samo sta nije dostupno sad :/ a i ovo je malo zastarjelo, 4Mbps a novi su 480 poslat cu im mail al nade su male :P samo bar znam sad, trazit cu usb link

EDIT
trazenje USB linka je fail, ima previse d link proizvoda koji u imenu sadrze USB
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2010., 03:47   #5
3D-Zero
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Rovinj
Postovi: 8
pozzz ja sam nedavno spajo par pc eva preko crossovera, stvar je buila Preko crossovera nemozes ini na swich ili ruter nego iz lan u lan tj PC na pc

ip adrese podesis razlicite ev kao t mobile xD

PC1
Ip: 192.168.1.15
Subnet mask: (deflaut)
Def. Gateway: 192.168.1.1

DNS
195.29.149.196
192.29.149.197

PC2
ip: 192.168.1.16 (ili bilo koji drugi osim 15!)
Subnet mask (deflaut)
Def. Gateway 192.168.1.1

DNS
195.29.149.196
195.29.149.197

i trebalo bi radit !!
i da jedna napomena ako igrate npr Warcraft 3 i ako ste instalirali s istog cd-a ok je ali nemojte imat iste serial key*eve jer onda opet nece radit =) nadi smo morate imat razlicite CD-Keyeve ili Serial, na bilo kojoj igri
3D-Zero je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 03:26   #6
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
e, ja san testira sve s war3 koja je samo copy pasteana,nije bog da je do toga
ali, svejedno laptop nemoze pingat comp, pise requested time out
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na