Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.12.2008., 14:20   #91
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
krivo zaključih... samo sam na c/p naletio.

inače storia ima očajno malo mjesta iza i redom mi suvozač mora klizit naprijed ako imalo veća osoba hoće sjest iza. sa twingom su napravili odličan potez sa klizajućom stražnjom klupom imho, pošto ti realno u gradu gepek treba 2% vremena.
Jesi se probao voziti iza u Peugeotu 206? Ili cak 207? Pa za njih je Storia luksuzna limuzina! ... iako ima losiji zadnji sic (k'o fakin' klupica u parku), ali barem imas nekamo s nogama..u Pugu nemas ni kada imas 165cm visine... jednostavno nemas... katastrofa
JC Denton je offline  
Staro 08.12.2008., 15:06   #92
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nisam se pozadi vozio, a u 207 je svejedno di se voziš jer si tak i onak na četri žmigavca uz cestu (ako i ona rade)

meni su totalno oke prednja sjedala u community opremi... u alize opremi su stvarno katastrofa iliti klupica. zadnja ne znam da li su različita osim drugačijeg "štofa".
syss je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2008., 19:04   #93
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ja sam imao istu dilemu kao ti prije točno godinu dana. Kupovao auto po istim uvjetima (100 000kn +-10 000). Nakon mjeseci čačkanja po svim specifikacijama suzio sam izbor na hyundai i30 i clio 1.2 turbo benzinac.

Uzeo sam na kraju i30 u Hyundai Auto Zagreb, prodavali su salonsko vozilo iThink+ paket opreme, 1,6 motor 115 konja benzinac, 108 000kn.

Nakon godinu dana vožnje u i30 definitivno preporučujem! Prvi servis sam imao u 8 mjesecu na 15 000km i koštao me oko 840kn. Auto nije imao nikakvih problema osim ručice za žmigavce koja je imala slab kontakt, otišao na servis, naručili novu ručicu, kada je stigla zamjenili je za doslovno 3 minute i gotovo.

KIA Ceed ti je u biti ista kao i30 sa tim što se meni nije svidjela narančasta boja osvjetljenja unutra.

Troši 8,2 litre po gradu, te oko 7 litara izvan grada (brzine 80-100km/h).
Mikeyy je offline  
Staro 08.12.2008., 19:11   #94
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,489
Citiraj:
Autor Scorpius Pregled postova
Što se tiče potrošnje...
AstraH 1.4 16V 90 HP

100 km/h 5,5-6,0 L
130 km/h 6,8/7,3 L
185 km/h 14-16 L

(Danas, autocesta ZG-Lipovac)
To board kompjuter ili?
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline  
Staro 08.12.2008., 21:56   #95
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nisam se pozadi vozio, a u 207 je svejedno di se voziš jer si tak i onak na četri žmigavca uz cestu (ako i ona rade)

Ziva istina!

Frend mi ima prvu seriju Puga 206... najjace mi je kad mu lijevo svjetlo gori, a desno ne.. pa nakon minut desno gori, a lijevo ne..itd. ... problem elektronike koja kontrolira svjetla (mislim, WTF?)...

I nemojte sada reci da je aut ostar... imaju moji doma starog Daewoo Lanosa sa 40 tisuca km vise i dvije godine vise na grbaci.. pa ne "zmiga" u mraku

Uglavnom, ni ja ne vjerujem previse Pugu(da ne govorim da su i preskupi)... iako vjerujem da ima hrpa zadovoljnih vlasnika bez primjedbi...
JC Denton je offline  
Staro 08.12.2008., 22:10   #96
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Nemoj kupovat modele koji tek dolaze, uvijek imaju greške koje se isprave kroz godine. A za Renault sam čitao da je među najnekvalitetnijima. Uglavnom, gledaj neki model koji je već par godina na tržištu i prošao je neki facelift..
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline  
Staro 08.12.2008., 22:41   #97
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Znam da je offtopic. A jel ima neki iskusniji da mi kaze kako stoje ovi Accordi rabljeni?
 
Staro 08.12.2008., 22:47   #98
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Honda ko Honda izuzetno dobar auto, ali skup kako novi tako i polovni drže dosta visoku cijenu(ima jedan lega 2.4 sa 190KS zvijer kao i 2.2 CTDI mislim odličan dizel s obzirom da je prvi i izvorni hondin) to ti je japanska mečka među autima i najskuplji glede japanskih proizvođača, a bogme i u zadnje vrijeme "misupuši" preskup i ima ih malo glede tog razloga.Ima ih cca 3god. i nisam čuo da se žali glede istih.
ECHO je offline  
Staro 08.12.2008., 22:59   #99
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Naziv "japanskog mercedesa" nosi subaru, ne honda. A i da je najskuplji, ne stoji. Mislim da su u istoj klasi i subaru i toyota skuplji. O lexusu da ne pričam...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 08.12.2008., 23:25   #100
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Toyota(samo kvalitetom) nema klasu automobila koja se može mjeriti sa Hondom barem što se tiče motora i snage.Glede cijene isto tako barem ono što sam ja gledao(Autoklub) najjeftinija Honda(a ujedino i najslabiji benzinac)cca 26.00ojra dok Toyota najskuplja iznosi cca 30.000ojra a ostatak ergele Honde su svi sa cijenom dobrano veče, a glede motorizacije netreba trošiti previše riječi.Znači omjer Accorda i Avensis-a to je ista klasa.Najjače izvedbe Legenda i Lexsusa kao vozila netreba ni spominjati(glede cijene i razreda u koji su smještene).Kolega je pitao za Hondu pa da neodemo u off topic.
Uglavnom odličan auto i moj izbor glede japanaca i njihovog voznog parka.

Ali nema se tolio "krznaša" pa sam trenutno zadovoljan sa svojom " Škodom felacio" ide ko raketla
ECHO je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2008., 00:18   #101
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Izbor je malo čudnjikav: 2 kompakta vs 3 super-minija.

Ako misliš relativno često nekoga voziti ili su (će biti) djeca u pitanju, bolje gledaj 5 vrata. Daleko praktičnije.
Što se tiče cijene servisa, ne znam zašto je ljudima toliko važno dal će dati 200-300kn više, obično jednom godišnje na redovitom servisu. Bolje odabrat auto s kojim ne treba hodati puno na servis van redovnog, i marku koja ima solidnu servisnu mrežu gdje znaš da imaš nekoliko korektnih servisa gdje ti neće prodat muda pod bubrege.

Što se pak tiče (ne)držanja cijene Koreanaca, puste priče ... drže oni cijenu dosta dobro, ako netko prati auto-oglasnike. A to je ipak pokazatelj nečega. Naravno, nije to Audi ili VW da se traži 10k € za auto star deset godina, jer je i kupovna cijena bila daleko manja.

Inače sam zadovoljan korisnik Hyandai-a, tako da bi preporuke bile u tom smjeru: i30 ili i20, Ceed ili Rio.
stef je offline  
Staro 09.12.2008., 00:19   #102
joco7
clon: joco7 i kloker1974 i martina7 i maja_kokolari blake
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 138
a da sad
joco7 je offline  
Staro 09.12.2008., 00:26   #103
John_Doe
Premium
Moj komp
 
John_Doe's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 275
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Nemoj kupovat modele koji tek dolaze, uvijek imaju greške koje se isprave kroz godine. A za Renault sam čitao da je među najnekvalitetnijima. Uglavnom, gledaj neki model koji je već par godina na tržištu i prošao je neki facelift..

Suma sumarum Honda Jazz je pravi izbor, na tržištu je dosta vremena i prošla je facelift!
John_Doe je offline  
Staro 09.12.2008., 00:56   #104
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova

Ziva istina!

Frend mi ima prvu seriju Puga 206... najjace mi je kad mu lijevo svjetlo gori, a desno ne.. pa nakon minut desno gori, a lijevo ne..itd. ... problem elektronike koja kontrolira svjetla (mislim, WTF?)...

I nemojte sada reci da je aut ostar... imaju moji doma starog Daewoo Lanosa sa 40 tisuca km vise i dvije godine vise na grbaci.. pa ne "zmiga" u mraku

Uglavnom, ni ja ne vjerujem previse Pugu(da ne govorim da su i preskupi)... iako vjerujem da ima hrpa zadovoljnih vlasnika bez primjedbi...
206- katastrofa od auta
neke serije (vecina) su imale problema sa elektronikom - od esp-a do svjetala
drzanje u zavoju - katastrofa
frend koji ima 206 je rekao da ga ne preporuca nikome i da nikad nijednog peugeota nece vise kupit
jed2i je offline  
Staro 09.12.2008., 02:47   #105
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Opet generalizirati i pricate gluposti. Svaki auto danas koji uzmes je jednake kvalitete i moze te sluziti i nemora te sluziti. Sve ovisi kako ga servisiras i kako ga vozis. Naravno ako se na autu izivljavas da ce prije ili kasnije nesto riknuti. Osobni auto nije napravljen zato da se izivljavas na njemu. Ako zato kupujes auto kupi nekakav takmičarski auto Grupe N i plati par serviser koj ce ti ga servisirati uz pistu na grobniku.

Mislim sad ste poceli pljuvati po toj 206. ok auto bas nije uzor neke toyota pouzdanosti, ali da je smece, pa bas i nije....

Mislim evo meni je frendu na MLu starom 3 mjeseca koji kosta 600 000 (i kusur) kuna prosli tjedan krepala elektronika retrovizora. jednostavno se ujutro nisu htjeli odklopiti. I sad je taj auto smece? Pa bas i nije...

Smece moze biti servis i servisna mreza - ali nikako auto. Pa bila to kia, pug, mercedes, jaguar...

Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Frend mi ima prvu seriju Puga 206... najjace mi je kad mu lijevo svjetlo gori, a desno ne.. pa nakon minut desno gori, a lijevo ne..itd. ... problem elektronike koja kontrolira svjetla (mislim, WTF?)...

I nemojte sada reci da je aut ostar... imaju moji doma starog Daewoo Lanosa sa 40 tisuca km vise i dvije godine vise na grbaci.. pa ne "zmiga" u mraku

Uglavnom, ni ja ne vjerujem previse Pugu(da ne govorim da su i preskupi)... iako vjerujem da ima hrpa zadovoljnih vlasnika bez primjedbi...
Bravo. Mislim meni frendu na CRXu koji je uzor pouzdanosti vec pol godine ne radi lijevo svijetlo jer je elektronika tako odlucila, a decko je studos i nema love da si priusti sad majstora koji ce mu pregledati sve zice od struje. Godine, vrijeme, losa briga i jebiga riklo je. Sad je auto zato smece? Nije. Das parsto kuna majstoru i popravi. Naravno ako je imalo sposoban.

Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Nemoj kupovat modele koji tek dolaze, uvijek imaju greške koje se isprave kroz godine. A za Renault sam čitao da je među najnekvalitetnijima. Uglavnom, gledaj neki model koji je već par godina na tržištu i prošao je neki facelift..
To se zovu baby bugovi i zato auto ima GARANCIJU. Mislim da mi rikne na novom modelu nesto pa nebi iz servisa izaso dok mi nebi popravio auto i dobio blowjob od tajnice. Sto je tu problem? Halo imas naljepnicu di pise assistence i ono zoves odma i hebes svima po spisku. Ti si citao da je renault najnekvalitetniji. E pa nije. Servis moze biti los, a ne auto.

Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
206- katastrofa od auta
neke serije (vecina) su imale problema sa elektronikom - od esp-a do svjetala
drzanje u zavoju - katastrofa
frend koji ima 206 je rekao da ga ne preporuca nikome i da nikad nijednog peugeota nece vise kupit
Moj prijatelj vozi mazdu i kaze da ne preporuca taj auto nikome. Sad pazi razlog.

Tenkre je razjebo zadnji most. Jel moram reci da mu je pojam subotnjeg izlaska parking trgovackih centara i okretanje pod rucnom. Mislim stvarno cudno. Zato se i zove parkirna kocnica, a ne okretna rucica, rucica za 360 ili brzopotezni okretni ventil.

I sad je njemu taj auto smece.

Mislim. Jel se itko od vas zapitao kako ti ljudi voze te aute? Crveno podrucje rada _nije_ oznaceno crveno zato da instrument tabla bude zanimljivija i šarena nego zato da ti oznaci prije cega da preslatas. Mislim sve to divno krasno, ali kad ga koljes zaklat ces ga prije ili kasnije.

Tako sjedim ljetos na kavi sa dvojcom prijatelja i ovaj jedan mi se zali kako mu je na 90 000 otisla brtva glave na 407. Reko nis cudno kako taj auto vozis. Em si kupio reklamni primjerak kojeg su nerazradjenog klali razni gelipteri kao moji prijatelji novinari i jos gori debili na otvoreni vratima kad ti daju auto na upotrebu. Nemoram ni pricati da ga taj covjek stvarno, ali stvarno tjera ko vraga. I onda mu ovaj drugi prijatlj pametno odgovori ja imam 350 000 na golfu i nisam mjenjao brtvu. Normalno da nisi kad ti deda vozi auto i auto nije vidio preko 3000 okretaja.

Mislim realno gledajuci sad normalno da je postotak kvarova jednog BMWa manji od jednog puga 206. BMWe uglavnom voze poslvoni ljudi koji VIDI CUDA ne ganjaju te aute ko gresne duse. A 206 je auto nekog studenta koji ga nije ni zaradio ili nekog nadobudnog balavca koji si ga je kupio da pali gume na njemu. Sad da idemo radit statistiku na 1000 prodanih BMW 5 i puga 206 siguran sam da bi populacija kupaca puga bila 2 i pol puta mladja. A svi znamo kako se balavurdija (sto godinama sto u glavi) ponasa prema autima. Tako da to mozes komotno zaboravit. Statistike su tu reda radi.

I ono sto ljudi ne shvacaju. Auti. svi cestovni auti uz iznimke kod proizvodjaca (m serija, F1 serija, sti serija, RS serija, GTI serija) NISU predvidjeni da drze duge napore. Dakle tvoj (karikiram sad za marku) megane 1.6 16v _NIJE_ predvidjen da ga drapas +6000 preko sljemena. Da izdrazat ce, ali kolko puta ? Dakle to NISU auti koji su predvidjeni za to. Nisu.

Ja odgovorno tvrdim da ne postoji cestovni auto bez prerada koji ce izdrazati sat vremena grobnika sa prof. vozacem bez stete na sebi. Ne postoji. To sto ima crveno na obrtaljki znaci da moze izdrzati kratkorocno vecu turazu, a ne stalnu.

Jos bi se htio dotaknuti servisa u zagrebu. Mislim slusam stalno i stalno kako je fiat los auto. I dobro ono stvarno covjek pocne mislit je istina je auto je smece. Ok. Sad igrom slucaja jednom covjeku treba zamjeniti brtvu glavu na drugom tipu auta (dakle ne fiatu) i taj covjek dodje do majstora. Super. On sretan nasao majstora koji ce mu to napraviti dosta jeftinije u fušu. Genijalni majstor mu je zabrtvio sa ljepilom brtvu i to tako da je auto pustao vodu na 2 cilindra. Nemoram pricat da nije tokario glavu, zamjenio brtvu i slicno. Pa takav kripl radi u ovlastenom servisu. cisto sumnjam da je tamo nesto bolji nego u fušu di mu neko moze otkinut glavu zbog toga... Tolko o majstorima.

Meni je auto doslovno par tjedana bio neupotrebljiv jer mi genijalci u OVLASTENOM servisu nisu mogli dijagnosticirati kvar na bobini. Nemoram reci da im je sef servisa iz slovenije telefonskim putem rekao da je u bobini sigurno stvar, ali ne... Bitno da je meni sef servisa rekao da je to cukanje sigurno zato sto ja neznam vozit (bio sam tada friski vozac). Point: Majstori, majstori, majstori. ne auto. majstori. Takvu kolicnu fušarenja, nekompetentnosti i bahatosti nisam vidio nigdje kolko sam vidio u servisima po Zagrebu i to za sve marke vozila. Vani ne da bi izgubli licence nego bi ti jos i odstetu placali.

Sve to lijepo fino ako imas svog majstora. Onda ti je auto mrak. ali najveca nocna mora je kad nemas majstora koji nece praviti budalu od tebe i onda ti svaki auto postoje nocna mora.

Jos bi se htio necega dotaknuti...

Zadnje vrijeme cujem sve vise i vise zaljenje ljudi kako se zale na lupkanje zadnjih mostova. No shit. Mislim lezeci policajci u zagrebu + kvaliteta prometnica da vozis hummera ces razjebat prije ili kasnije auto. A to nam nisu krivi gradski oci nego debili koji se tako voze da se mora rabiti takva represija.

Tipican primjer je Krapinska ulica (izmedju selske i ozaljske). Mislim tamo su morali staviti lezece + stupice (sad su i kod djamije) jer je zavoj u S i tamo su ocito nadobudni driveri brusili svoje vozacke vjestine. Igrom slucaja mi kolega sa faxa gore ima stan i sa njegove terase smo ljeti po noci znali gledati sto debili tamo rade. Grad, ljudi, 2 zebre, 3 trake (2 u jednom smjeru, 1 u drugom) i S zavoj. Mislim tamo je trebalo nakalemiti stalnu patrolu sa murjom i doslovno tuc te kretene sto se tamo radilo. Mislim kolko glup moras bit da ides tamo brusit na nepreglednom zavoju svoje vozacke vjestine?? Jos je i parking i ono samo ti neko moze izletit van?
Fleks je offline  
Staro 09.12.2008., 09:48   #106
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Imam Yarisa (ona prva serija, origigi japonese 1.0 68KS 5v) već 8 g. - 120.000km, 0 (nula) kvarova, potrošnja uvijek ispod 6l/100km, a ne mazim ga (ujutro kad idem na posao, normalno mi je potegnuti preko 130 na riječkoj zaobilaznici kod Vrata Jadrana). San od auta - toči i vozi. Nema nešto opreme jer se onda nije mogla ni kupiti, a danas su opremeljene svime i svačime. S njome sam se 'navukao' na Toyotu. Preporuka.
Namjeravao sam je zamijeniti Aurisom pa sam bio i na par probnih vožnji. Diesel 2.0 120KS je zvijer od auta koja leti čim takneš gas dok je 1.6 120KS benzinac trom do bola dok ne dođe do 4.000rpm. Nažalost, ni jedan ni drugi ne spadaju u budžet prosječnog HR građanina. Da imam para, uzeo bi si diesel verziju. Lik iz salona mi je rekao da ni ona 1.4 diesel verzija nije loša bez obzira ne nešto manju konjažu. Kod Aurisa mi smeta ona centralna konzola koja spriječava kontakt sa suvozačicom .
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 09.12.2008., 10:38   #107
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Mislim da Honde nejdu ni pod razno, neću govoriti o isplativosti ili ne isplativosti istih ali one su kao alfa - auto te veličine nebi smio tolko koštati ako ga se kupuje radi prijevoza od točke A do točke B, guštacije su nešto drugo ali to i nije predmet raprave...

Što se rata i kredita tiče ja bi si recimo bez većih problema mogao priuštiti i auto od 250k kn da oću ali mislim da jednostavno nema svrhe kad će me sasvim ugodno prevesti i neki za pola ili trećinu toga, IMHO bitno je da je dovoljno velik da te ne mjesi kad se voziš izvan grada po našim vrlim cestama (bar na srednje relacije puta) i da ima servo i ostale stvari da se manje umaraš - izvan toga mi je nebitno dal je dacia za 60k ili mercedes za 600k ali je dobra ideja kad se već kupuje auto kupiti nešto što ima najveću vjerojatnost da nećeš imati problema, zamjenska vozila i ostalo to je sve crap, da mi se vozi neka glupost samo da se imam tu i tamo prevesti imam rentacar i za 150kn/dan iznajmim nekog jeftinjara fiata i odem kamo treba i ne brinem brigu oko rata, kredita ili servisa i tupavih mehaničara kojima se u očima pojavi dolarski znak kad te vide...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 09.12.2008., 10:42   #108
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Kontaktiraj suvozačicu na zadnjoj klupi a ne naprijed (ili nedo bog kad voziš)

Inače kaj se tiče auti, Pežo je najveća katastrofa od svih auti po Zgu po rikavanju svijatala, pogotovo 307, možda se ne kvare ali vozači tih auta potroše na žarulje u godinu dana love koliko ja potrošim na svom Dejvuu na redovan servis puta 2...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online  
Staro 09.12.2008., 11:31   #109
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Polovni japanac ftw
Mar je online  
Staro 09.12.2008., 11:42   #110
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imam Yarisa (ona prva serija, origigi japonese 1.0 68KS 5v) već 8 g. - 120.000km, 0 (nula) kvarova, potrošnja uvijek ispod 6l/100km, a ne mazim ga (ujutro kad idem na posao, normalno mi je potegnuti preko 130 na riječkoj zaobilaznici kod Vrata Jadrana). San od auta - toči i vozi. Nema nešto opreme jer se onda nije mogla ni kupiti, ...
Trenutna ili prosječna?
frANZi je offline  
Staro 09.12.2008., 12:00   #111
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
ne znam zasto bi trenutnu napisao? Oo

nego, ja sam corsom u 4 godine isto tako nisam imao problema, 50k km, vecinom gradske voznje. kupljena je nova i redovito servisirana. jedino sto je lijeva zarulja otkazala neki dan, ali to je rijeseno za neku sicu

ali da budem iskren, da sad kupujem auto i da idem na novi i da ga namjeravam stvarno dugo viziti onda ci isao na kiu ceed. ali ko mislite prodavati auto za par godina, nije bas isplativa kupnja, ipak slabo drze cijenu.
SrKi je offline  
Staro 09.12.2008., 13:02   #112
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Opet generalizirati i pricate gluposti. Svaki auto danas koji uzmes je jednake kvalitete i moze te sluziti i nemora te sluziti.
*******
Prvo sto cu reci, ovo nije istina. Buduci da mi je proizvodnja dio struke, neke stvari znam. Auti nisu jednake kvalitete kada izađu iz tvornice. Ali da su u biti vrlo blizu po stvarnoj kvaliteti, jesu. Jer u biti ako malo pogledamo od koliko je dijelova sklopljen auto, s jedne strane je pravo cudo da nista ne rikne. Ali auti ne dolaze iz iste tvornice, tehnologija izrade nije jednaka, postupci nisu jednaki, proizvodnja nije jednako dorađena itd. Ali ako auto ima (bubnimo i iskarikirajmo) npr. 3000 dijelova, i jednom je kvaliteta 99,5% "ispravnih" tj. dovoljno dobrih dijelova, a drugom 99,8%, prvi ce imati vjerojatni kvar na 15 dijelova (od kojih ce mozda neki biti kljucan za funkciju vozila, ili je bar sansa veca sto je veci broj "sumnjivih" dijelova), a drugi tek na 6 dijelova (koji vjerojatnije uopce nece biti kljucni za funkciju vozila)... jasno je da je veca mogucnost da drugi auto bude percipiran kao puno kvalitetniji.

Da sada ne citiram drugi dio posta, moram reci da se slazem da puno ovisi o tome kako servisiras auto, jer ako ga posteno popravis, s tim nemas problema duze vrijeme... no mnogi ni u garanciji ne zele otfurat auto u ovlasteni (koji i ne mora biti nuzno dobar, ali je najveca vjerojatnost da znaju sve mane auta i da ce najlakse srediti kvar) na redoviti servis jer im je puno dati 500 ili 1000kn... pa kod fusera izmjene ulje i filter i misle da su Boga za bradu uhvatili... a ne misle da mozda u ovlastenom dobiju i neke informacije od proizvođača sto zna zezat (npr. neke matice se otpuste nakon odredjenog broja kilometara, potrebno je podesavanje necega na svakom servisu itd.) pa preventicno prekontroliraju i srede neke stvari... ali ne, kupili su auto od 110 000kn pa im je puno dati 5-6000kn u sljedecih 5 godina za servis... i naravno da auto onda bude smece jer odlaze neke stvari koje i ne bi tako cesto odlazile da se auto pravilno odrzava...a sve zbog ustede od 2-3-4 tisuce kuna u x godina... na kraju ih izadje skuplje kad im nesto rikne 3 puta u roku "redovite" zamjene

I na kraju svega, kako kaze Fleks, ako auto vozis kao da nema sutra, taj auto stvarno ni nece imati sutra ()... kada je stalno na maksimalnom opterećenju, stroj se prije pokvari nego kada je cijeli radni vijek na nekom minimalnom ili prosjecnom opterecenju... pa ako netko drapa auto cijelo vrijeme, taj auto ce trajati mozda 150000km bez veceg kvara, a ako ga netko pazi, trajati ce mozda 250 i vise tisuca...

Ali sada smo vec debelo off topic
JC Denton je offline  
Staro 09.12.2008., 14:09   #113
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Kad već offtopičarimo, da spomenem da je moja mazga imala jedan kvar u 2,5 godine; zbog starosti otišao čip koji šalje iskru. Na otpadu pokupio neki od opela, majstor spojio i otad ništa, a u auto jedva da ulje lijevam
I još jedna stvar, stric mi je iz Njemačke doveo kamion, negdje tamo 97-98. Mercedes 813 iz 83. u 10 godina taj kamion je prešao 500-700 000, tko više broji. Znate koliko je kvarova imao? NIJEDAN! Nikad ništa, ni da je zaštucao, ni da neće upalit na hladno, ništa! Razmišljam da mercedesu pošaljem mail zahvale jer je taj kamion hranio 2 familije par godina. A ova nova smeća, napravljena da se kvara. MAN TGA, Actrosi, Atego...sve smeće...
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline  
Staro 09.12.2008., 14:59   #114
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Kamioni bi bez ijednog problema trebali napraviti toliko km, šleperi 1 milju.
Naravno to je ogromna brojka ali to im je "posao"...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online  
Staro 09.12.2008., 15:14   #115
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Kamioni bi bez ijednog problema trebali napraviti toliko km, šleperi 1 milju.
Naravno to je ogromna brojka ali to im je "posao"...
Jedno je trebali bi, drugo je šta rade. Stric ima 10ak kamiona i niti jedan nije niti blizu po pouzdanosti 813ici. Uglavnom, što noviji kamion, to više kvarova. Recimo ima MANa 464 iz 99, zadnja serija prije TGA, s nekim dijelovima od TGA. Na njemu je dosad promijenjeno sve, nonstop se kvari...
Što stariji kamion, to bolji, isto ko i s autima. Kome se 123ica ikad pokvarila?
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline  
Staro 09.12.2008., 15:26   #116
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,507
Danas naletio na ovo , solidna akcija za entuzijaste ( bar poput mene ) , ja od ovog swifta ne bi gledao dalje :

http://www.suzuki.hr/images/swift_zavist.jpg

82.900 za stvarno solidnu opremu , doduse i manji auto Iako ni SX4 nije za lagano prekriziti , autek je zbilja dobar .
Router je offline  
Staro 09.12.2008., 15:30   #117
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Je al samo izvana, iznutra je prestrašno kako je loš, čak ni sport nije nešto iznutra ali izvana je jako lijep.
SX4 je ok, ali da ima mjesta u njemu, nema. (bar izgleda da ima)
Ali i to nije loš izbor jer cijene nisu pretjerane.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online  
Staro 09.12.2008., 15:39   #118
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,507
Iznutra los ? Druzio sam se sa GS Aac verzijom i za nju mogu reci da mi se jako svidio jer je prakticno i kvalitetom na razini konkurencije pa cak mozda i bolje od nekih razvikanih konkurenata , valjda zato jer sam naviknut na spartansko okruzenje iz starih swiftova , pa novi djeluje puno ozbiljnije - al to je sve subjektivno Meni u svemu ima mjesta , jer sam prosjecno visok ( a i tezak i sirok ) , a ionako uvijek aute gledam koliko mjesta je na vozackom mjestu , ostala me ne zanimaju jer onak realno 95% vremena u autu sam Sam , 4% je jos netko samnom , a 1% je vise od 2 .
Ma u ovom izboru najvise odlucuje ukus autora , i bas me zanima kaj bude zavrsilo u njegovim rukama ...
Router je offline  
Staro 09.12.2008., 15:58   #119
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
JEsi otvorio gepek? Ili se probao sjest iza? (kad se ubiješ pa te voze iza )

Jer prema tome ja mogu reć da stari Twingo ima puno mjesta... A dok sam iza ne mogu ispružit noge...

Onaj centralni greben u Swiftu je koma, drugo je ok, ali taj greben me bode u oči, isto kao i kod npr. Leona.
Pošto voziš swifta bit ćeš sigurno subjektivniji od nekog tko ga ne vozi.
Ali auto je mali, a Elvis nije tražio auto ko Polo nego veći, a to definitivno Swift nije.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online  
Staro 09.12.2008., 16:20   #120
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Naziv "japanskog mercedesa" nosi subaru, ne honda. A i da je najskuplji, ne stoji. Mislim da su u istoj klasi i subaru i toyota skuplji. O lexusu da ne pričam...
japanski bmw je honda
AiM je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na