Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2019., 15:44   #42661
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Ja iskreno ne znam kad sam zadnji put vidio novo vozilo baš iz salona. Nebitno jel se radi o smartu ili o autu od 100 k eura.


Tip koji je meni tražio vozilo i sređivao dokumentaciju mi je pokazao narudžbu za klijenta, čovjek je uzeo sebi Volva (XC 60 ili XC 90 nisam siguran) starog 6 mjeseci, i prošao je 6000 km (dakle zakonski limit da se gleda kao rabljeno vozilo).
Ako sam ga dobro shvatio, čovjek je naručio i konfigurirao po svojoj želji tog Volva, dao kaparu autokući, i otkupio ga nakon 6 mjeseci.

Nov je koštao 77 000 eura, nakon 6 mjeseci kupljen je za 57 000 eura.
E to sam cuo da dosta Auto kuća nudi. Ono tipa narucis si auto, oni ga voze neko kratko vrijeme kao test vozilo i onda ga otkupis od njih za puno manju lovu. Ima cak i opcija da oni ne voze taj auto nego da im je izlozbeni primjerak u salonu i onda ga nakon nekog kratkog vremena uzmes po nizoj cijeni, ali u tom slucaju mora biti kao top oprema. Tako su mi barem rekli u jednoj AK
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2019., 15:51   #42662
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Izbirljivo sam čeljade



Relevant za logo:

🤣🤣🤣🤣
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2019., 15:56   #42663
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
E to sam cuo da dosta Auto kuća nudi. Ono tipa narucis si auto, oni ga voze neko kratko vrijeme kao test vozilo i onda ga otkupis od njih za puno manju lovu. Ima cak i opcija da oni ne voze taj auto nego da im je izlozbeni primjerak u salonu i onda ga nakon nekog kratkog vremena uzmes po nizoj cijeni, ali u tom slucaju mora biti kao top oprema. Tako su mi barem rekli u jednoj AK

Meni je Tomić nudio slično tome, ali preconfigured vozilo , i ušteda je bila nikakva.
Ova priča sa Volvom se odvila u Njemačkoj.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2019., 17:07   #42664
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Mislim da je Igorr uzeo insigniu na tu foru.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2019., 18:02   #42665
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Tko je ovdje osim Lewisa i momka koji ima Megane RS kupio auto kao ljubitelj, iole priblizan necemu sto je zelio za gust?
You rang Milord?

Za tri mjeseca stiže novi Jag XE, 300ks benzin, crveni.
Toliko sam rabljenih promijenio u zadnje četiri godine da mi je puko film i naručio ono što mi se u datom trenutku najviše svidjelo. A i mastan popust nije bio na odmet

Gesendet von meinem TA-1012 mit Tapatalk
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2019., 18:49   #42666
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Netko je nekad spominjao dobrog meštra na Trešnjevci, kod kojeg se ceka. Blizi mi se redovni servis, a zbog dusevnog mira htio bi si jos neke sitnice rijesiti.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2019., 20:13   #42667
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
You rang Milord?

Za tri mjeseca stiže novi Jag XE, 300ks benzin, crveni.
Toliko sam rabljenih promijenio u zadnje četiri godine da mi je puko film i naručio ono što mi se u datom trenutku najviše svidjelo. A i mastan popust nije bio na odmet

Gesendet von meinem TA-1012 mit Tapatalk
Ma treba, ja ću nagodinu prodati Megana RS i uzeti neki brz SUV, pričao sam već, ili Edge ST ili Q5 2.0T, bude se vidjelo. Možda čak mečka GLC coupe ali me strah održavanja. Valja uživati, jednom se živi
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 02:06   #42668
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Tko je ovdje osim Lewisa i momka koji ima Megane RS kupio auto kao ljubitelj, iole priblizan necemu sto je zelio za gust?

Vozio sam neko vrijeme Focus ST MK3 2.0 250 KS, prodao nedavno da uzmem ženi nekakvo gradsko prdekalo...kako smo u obitelji uzeli RS MK3.5 , moram priznati da vrtim neke varijacije kroz neko buduće vrijeme možda kupiti nešto i trejdati za taj RS ili tako nešto uzeti, jer vratiti se stara na gradski auto mi ne paše, ali treba prvo srediti posao da se može vratiti na tako nešto + ženin auto


Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Kod nas su cijene Volva napuhane do neba.
U Mađarsku odeš i dobiješ auto po normalnim cijenama.
U Njemačkoj isto tako.


Mustang kada je došao u HR sada ovaj novi, koštao je isto kao i u Njemačkoj (govorim za 5.0).



Sada je cca 30 soma eura više nego u njemačkoj
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 07:06   #42669
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Vozio sam se u Mustangu (Ecoboost verzija). Kaže frendica kada ga stisne, da dođe i do 16l/100km. Slaba oprema, tvrd da osjetiš svaku rupu i šahtu na cesti, parking senzori ne postoje ni kao dodatna oprema a hauba 2m duga ne vidiš ni qrca od nje naprijed,... Fora su glasovne komande za npr. klimu, konjići koji se prikažu na podu kada otvoriš vrata, ali bitne stvari fale.


Osobno mi se Jag jako sviđa. Nekidan je lik kresnuo XE na parkingu. Kad ga je zaturirao, mislio sam da je nešto 'bjesnije' tipa Lambo, AMG & co. Kako ja patim za SUV-ovima, prije mjesec dana otišao do Benussija na ZG. aveniji. Taman su imali akciju salonskih auta. Za 340k kn (cca. 60k kn popusta) nudio mi se bijeli ili crni E-Pace SE 2.0D, 150ks, 4x4, 8 brz. aut. mjenjač i nešto dodatne opreme. Način plaćanja nebitan. Nudio da uzmem leasing na firmu. Čak mi je nudio da mi i privatni auto ubaci u firmu pa da mi po sistemu 'staro za novo' E-Pace ispadne jeftiniji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 19.03.2019. u 08:10.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 10:17   #42670
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Nažalost ukinuli su V6 u XE zbog CO2, tako da sam jedino 4 cilindra mogao birati. Jbga imati će sve osim zvuka. Već planiram Roadtrip u Alpe....

Gesendet von meinem TA-1012 mit Tapatalk
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2019., 10:24   #42671
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Tko je ovdje osim Lewisa i momka koji ima Megane RS kupio auto kao ljubitelj, iole priblizan necemu sto je zelio za gust?
Uf ...

To možeš kad si u 20-tima i btk za sve ... ( kad se ima posao ili tata/mama ), tad sam i dvosjeda imao jedno vrijeme

Kad dođe beba, već si limitiran sa više stavki ... Sve i da imaš mogućnosti za normalni auto i "pilu" u garaži , nemaš vremena ... Ako uspiješ u nedjelju ujutro ugrabit 2 sata da se provozaš preko brda - to je top. A hebeš to kad sjedneš u njega jednom u 2mj.

Ako tražiš sveu1 - teško je ali izvodivo.

Npr ja sam dosta vani, tak da mi "pila" u garaži ne igra, jer nisam doma.
Nakraju sam pronašao auto koji vrlo dobro ispunjava "sveu1" ; seat leon cupra karavan.

za mene - sport-ish auto-ćek, puno ks-ćek, 4wd-ćek, dsg-ćek

za ženu - veliki prtljažnik-ćek, veliki prtljažnik-ćek, veliki prtljažnik-ćek .

Tak da, ajmo reći da je "blizu" onog što sam htio,
vex je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 10:34   #42672
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
To bi bio i moj izbor da imam lovu kao "all in 1", samo kaj mi unutrašnjost ne paše 100%, al ajde, nije loše
I po meni su ga kao takvog pogodili, tu dolazi i octavia, ostatak je li-la. Astra koju gledam ima 200ks u karavanu, nije u istom rangu, ubiti nije ni octavia, al ajd. Na kraju će mi i tih 200ks biti nedostižno, pa mozak ipak kaže 150.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 10:38   #42673
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Frend nabavio polovnu Octaviu RS. Ima i motor (230ks) i mjesta za familiju. Kad je sam, onda ga dere, a kad vozi obitelj onda je obična limuzina.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 19.03.2019. u 12:55.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 19:19   #42674
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Uf ...

To možeš kad si u 20-tima i btk za sve ... ( kad se ima posao ili tata/mama ), tad sam i dvosjeda imao jedno vrijeme

Kad dođe beba, već si limitiran sa više stavki ... Sve i da imaš mogućnosti za normalni auto i "pilu" u garaži , nemaš vremena ... Ako uspiješ u nedjelju ujutro ugrabit 2 sata da se provozaš preko brda - to je top. A hebeš to kad sjedneš u njega jednom u 2mj.

Ako tražiš sveu1 - teško je ali izvodivo.

Npr ja sam dosta vani, tak da mi "pila" u garaži ne igra, jer nisam doma.
Nakraju sam pronašao auto koji vrlo dobro ispunjava "sveu1" ; seat leon cupra karavan.

za mene - sport-ish auto-ćek, puno ks-ćek, 4wd-ćek, dsg-ćek

za ženu - veliki prtljažnik-ćek, veliki prtljažnik-ćek, veliki prtljažnik-ćek .

Tak da, ajmo reći da je "blizu" onog što sam htio,


Presao sredinu 30ih, dijete ce sad napuniti godinu, kupujem dvosjed (ne urekao se &#128121, zadnjih 3 mjeseca radim 5 km dnevno (ako i toliko) pa mi potrosnja ne igra veliku ulogu.. 🎉


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 19:32   #42675
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Vozio sam se u Mustangu (Ecoboost verzija). Kaže frendica kada ga stisne, da dođe i do 16l/100km. Slaba oprema, tvrd da osjetiš svaku rupu i šahtu na cesti, parking senzori ne postoje ni kao dodatna oprema a hauba 2m duga ne vidiš ni qrca od nje naprijed,... Fora su glasovne komande za npr. klimu, konjići koji se prikažu na podu kada otvoriš vrata, ali bitne stvari fale.

Bio sam na test vožnji Ecoboost Mustanga i iskreno se razočarao u vožnji. Prelinearno je bilo, kako da kažem, od cca 40 - 180 km/h nisam uopće imao neki osjećaj woosh, dapače. Da nisam pogledao brzinomjer, rekao bih da sam na 120-130 km/h. Tada sam im i rekao, zovu ekipu na test vožnju koja ima turbače 200+ i onda im da ecoboost verziju Mustanga...fail samo takav.

Iskreno, vraćam se kroz godinu dana ili max dvije na hatchback sa 250+ i to će mi služiti kao i primarni auto (klinac ima sada 1.6g) ...a sekundarni ženin Ecosport neka bude i neka se vozika u njemu
Razumijem da svi žele karavan čim dođe dijete, ali meni je to nekako ...jbt, starije generacije su sve imale u fičeku, danas ako ne uzmeš 3 ormara gluposti za klinca na putovanje nisi ništa napravio...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 19:41   #42676
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Jedno dijete ko nijedno po pitanju auta

Kad ih imas vise e onda vise ni ne pomisljas na kompakte.

I krenes razmisljati o prakticnosti i sigurnosti
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 20:07   #42677
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Bokte nas 4 u familiji je zadnjih 20+ godina svake godine putovalo na mjesec dana pula-sarajevo i nitko se nije zalio niti nam je nesto falilo. Prvo u hyundai ponyju bez klime par godina (to je bilo jebeno), pa getzu 9 godina i zadnjih 11 god u matrixu. Mislim ono, ja imam 32, sestra 29 pa racunajte koliko smo bili stari i trebali stvari u gepeku. Jedino znam da mi je getz pred kraj svog vijeka imao premalo mjesta za noge. Kad smo bili mladji furali smo thule, kasnije vise ne.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 20:27   #42678
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Jedno dijete ko nijedno po pitanju auta

Kad ih imas vise e onda vise ni ne pomisljas na kompakte.

I krenes razmisljati o prakticnosti i sigurnosti


Beba ima godinu, vece dijete 9 😅


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 20:36   #42679
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Jedno dijete ko nijedno po pitanju auta

Kad ih imas vise e onda vise ni ne pomisljas na kompakte.

I krenes razmisljati o prakticnosti i sigurnosti

To je već druga stvar. Bogami noviji sportski ne znači da nisu sigurni, dapače obrnuto...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 21:01   #42680
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Beba ima godinu, vece dijete 9 😅


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bravo, kod mene troje a 4ta beba stize za par tjedana :woot:

Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
To je već druga stvar. Bogami noviji sportski ne znači da nisu sigurni, dapače obrnuto...
Naravno, ali prakticnost nula.

Osim ako se radi o Audi RS6 to priznam
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 21:24   #42681
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Frendica je navedeni Mustang zamijenila za Edge. Čekam probnu vožnju. Iskreno, ne sviđa mi se dizajnom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 22:29   #42682
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
hauba 2m duga ne vidiš ni qrca od nje naprijed...
To je i poanta...


A za senzore, ne znam o čemu pričaš, jer dolaze standardno na autu.
Tvrd treba biti, a ako ga ne želiš takvog, uzimaš Magneride. Ali nije to S klasa u startu. Ako ti je ovaj novi bio tvrd, baš me zanima kakav bi ti bio onaj stari s krutom osovinom iza.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 23:21   #42683
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Tko bi rekao da je sportski auto nizak, neudoban, troši kad ga stisneš...
tech je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 01:24   #42684
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Bravo, kod mene troje a 4ta beba stize za par tjedana :woot:

Naravno, ali prakticnost nula.



Druga je stvar kada imaš više djece, za mene ženu i klinca (i peseka) auto veličine Focus je bio izvrstan...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 07:53   #42685
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Baš, mi smo u Kiji Pride putovali par godina na more i ostale destinacije, redovno nas je bilo četvero, sve je stalo.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 08:35   #42686
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Bio sam na test vožnji Ecoboost Mustanga i iskreno se razočarao u vožnji. Prelinearno je bilo, kako da kažem, od cca 40 - 180 km/h nisam uopće imao neki osjećaj woosh, dapače. Da nisam pogledao brzinomjer, rekao bih da sam na 120-130 km/h. Tada sam im i rekao, zovu ekipu na test vožnju koja ima turbače 200+ i onda im da ecoboost verziju Mustanga...fail samo takav.
997 Carrera, prva-druga-treca, da ne vidim na brzinomjeru da pise 120, nikad nebi rekao..u to vrijeme TDI sa 300+NM i 1050kg osjecaj kao da letim..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 09:11   #42687
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Tko je ovdje osim Lewisa i momka koji ima Megane RS kupio auto kao ljubitelj, iole priblizan necemu sto je zelio za gust?
Kao puno mladji nego danas i solo - Fiat Tipo 2.0 16V.
To je bio auto na koji sam se lozio i koji sam si uzeo bas za gust.
U to vrijeme (devedesete) kompakti nisu imali bestije od motora sa 250+KS i kompakt sa dvolitrakom od 150KS se smatrao jurilicom. Rijetki su auti u srednjoj klasi imali dvolitrene turbake sa cca. 200KS i to su bile top sportske verzije. U tim vremenima je i kultna Lancia Delta HF Integrale imala 200-220KS ovisno o verziji tako da su kompakti sa 150KS bile ljute pile

Sadasnji auto je isto nekim manjim dijelom za gust jer je glavni uvjet kod kupovine bio automatski mjenjac i to bas za moj gust. To je bilo must have
Nisam imao nikakve uvjete oko snage motora i slicno, ali kako automatski mjenjac suzuje izbor motora u kompaktnoj klasi bio sam osudjen na motor od 150KS (nisam htio diesel). To ga ne cini nikakvom jurilicom, ali kako je za klasu Astre 150KS jos uvijek dosta respektabilna brojka to ju cini fino brzim i zivahnim autom. Ne jurilicom, ali autom koji hoce jako fino potegnuti, pa eto i to donosi neke guste
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 09:47   #42688
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Nikada nisam mogao, a vjerojatno ni neću, kupiti ono što želim.
San je nekakav turbo benzinac kabrio ala z4 ili miata.

Meni, pripadniku nekog srednjeg sloja, u današnje vrijeme kad je svaka kuna bitna, nema prostora za takvo igranje. Čak štoviše, gledam da čim više produljim vijek svojoj pouzdanoj Ibizi.

Umjesto na auto, počeo sam pare trošiti na putovanja ili nekretnine.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 10:52   #42689
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
@Guls ako bas zelis turbo benzinac onda ti Miata otpada. )))
Iako odi na testnu voznju i vidjet ces da sa skyactivom ti nece past na pamet turbo

@Murina Drugo dijete nakon 9 godina i kupujes kabrio. Ave Care ))))))))

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 20.03.2019. u 10:59.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2019., 11:39   #42690
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Bio jučer na tehničkom, razliku u odnosu na prošlu godinu je to što se spajalo preko BT na uređaj zakačen na data port od auta.
Govori mi čovjek od 01.05 da za novija auta uopće više neće biti onog famoznog turiranja na tehničkom radi eko test, nego će se spojiti preko uređaja na port, i ako uređaj zasvjetli zeleno auto prolazi eko test.


Također svugdje se provlači rfid kartice, pa računam da više nema printanja rezultata od vozila na susjednom kanalu i prolaska tehničkog.


Funny story, ispred mene bila nova E klasa, srušio ju je na tehničkom isti kontrolor koji je i meni bio.

Prva stvar koju me pitao kad je sjeo u auto je bilo jel dižem ručnu.
Koliko sam uspio shvatiti po priči vlasnik E klase, koja je isto automatik bi auto ostavljao samo u P modu.
Mislio sam da kada auto staviš u P da se automatski diže i električna ručna, ali izgleda da nije.


Pitanje za ekipu iz Istre, gledam na Via Michelin rutu GP Rupa - Noventa di Piave.
Via Michelin piše da trebam platiti slovenku vinjetu, ali gledam rutu koju je isprogramirao, i ne vidim da igdje ulazim na SLO autocestu?


https://www.viamichelin.com/web/Rout...on=5.1:4.2:4.5
Colop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na