Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2015., 22:03   #3001
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779




Ovako podesi, unesi ovaj zyxel na slici sto vidis.

Tiskaj Iskon da izadje t-com tehnicar van, ako nesto ne stima sa zicama onda je t-com tehnicar duzan skrpati to ako se moze ili izmjeniti paricu.

Tehnicar iz Iskona ne smije ni prismrditi centrali bez ovoga iz t-coma. Moze samo kod tebe doma mjeriti stats linije i eto, router ti prikljuciti.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 22:11   #3002
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
sad mi pak baca gore unable to login to modem/router, probao sam sa pw user i supervisor i administrator.ista stvar...ne kuzim
http://puu.sh/kQeuO/395b3c4f40.png
Preko browsera se mogu normalno logirati
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2015., 22:23   #3003
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Jel imas pod Remote MGMT u routeru ukljucen TELNET - LAN/WLAN port 23 ?

Po deafultu nije ukljucen tj. samo je ukljuceno za WAN.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 03:42   #3004
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
xdslctl info --pbParams
xdslctl: ADSL driver and PHY status
Status: Showtime
Last Retrain Reason: 0
Last initialization procedure status: 0
Max: Upstream rate = 3101 Kbps, Downstream rate = 12433 Kbps
Bearer: 0, Upstream rate = 3073 Kbps, Downstream rate = 11417 Kbps
Bearer: 1, Upstream rate = 0 Kbps, Downstream rate = 0 Kbps
Discovery Phase (Initial) Band Plan
US: (28,60) (871,1205)
DS: (65,859) (1216,1961)
Medley Phase (Final) Band Plan
US: (28,60) (871,1205)
DS: (65,859)
VDSL Port Details Upstream Downstream
Attainable Net Data Rate: 3101 kbps 12433 kbps
Actual Aggregate Tx Power: 7.0 dBm 18.6 dBm
====================================================================================
VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 U4 D1 D2 D3
Line Attenuation(dB): 38.4 49.3 N/A N/A N/A 35.3 58.0 N/A
Signal Attenuation(dB): 38.4 48.7 N/A N/A N/A 33.9 N/A N/A
SNR Margin(dB): 8.0 8.0 N/A N/A N/A 9.1 N/A N/A
TX Power(dBm): 0.6 5.9 N/A N/A N/A 18.6 N/A N/A
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 05:20   #3005
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pogledaj si graf pod Bitloading. Ako dobro tumacim ove tvoje brojke:

Kod tebe se koristi 2 spektra za upload i to u cijelosti spektra 28-60 i 871-1205 a samo jedan za download 65-859, takozvani "tones".

Svaki "tones" ili Tone number nosi odredjeni broj bits-a.
Kada sve bits-e zbrojis dobijes upload/download brzinu.



Kod mene s obzirom na moju udaljenost od centrale radi samo po jedan spektar "tones-a" a kod tebe na slici bi trebalo biti zeleno-crveno pa opet zeleno...

O tome koliko "tones-a" ce biti nije strogo udaljenost nego i stanje same parice, guzve na istoj do tebe itd... recimo moja parica kada se prebaci na 17a profil dobije jos jedan spektar "tones-a" za download ali ukupno gledajuci i zbrajajuci iste dobijem manje !! Zasto ? Veca frekvencija svakog tog tones-a a manje bits-a po istom i kad zbrojis - banana....

Nekima ce biti na mojoj udaljenosti po oba spektra nekima nece...

No ono sto je problem kod tebe da bi trebalo uzeti ocitanja iz ormarica u zgradi pa ako su ista kao u stanu Iskon je duzan to prosljediti na t-com da nadju gdje je problem.

Ako je u ormaricu sve ok. onda predstavnik zgrade mora sluzbeno nekoga ovlastiti da provuce novu liniju do tvoga stana jer to je kopanje po zidovima u ulazu/stepenistu.

Bilo kako bilo za pocetak gnjavi Iskon da posalju tehnicara t-coma i kad te kontaktira zatrazi da mjeri na ormaricu u zgradi prvo. Onda ces znati na cemu si.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 13:58   #3006
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
http://puu.sh/kQY79/dcfdea6a4a.png

Ovaj iz Iskona je odmah rekao da je to problem s linijom do stana jer su mu dobra ocitanja na ormaricu, sad je li bio iskren ili ne, ne znam, ali u svakom slucaju cu zvat Iskon jos jednom. Ali kao sto rekoh, predstavnica stanara zivi iznad i njoj je bio isti slucaj, pa je na kraju djelomicno rijesila problem i dobila oko 28mbit.
Jos jednom, hvala na pomoci.
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 14:08   #3007
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Jesi visio nad uređajem čovjeku iz iskona pa ga pitao a koliko je doista u ormariću?
Tamo je 50?

Da ne bi bilo da je u ormariću "puno bolje" 14mbps a kod tebe doma 13Mbps a negdje prije zgrade vam je bager presjekao kabel dok su postavljali nove plinske cijevi.

Btw Iskon ima otvoren natječaj za studente u Zagrebu (tehnička podrška/prodaja/štand), 17kn je satnica u pozivnom centru + 200-500kn za svakog dovedenog korisnika;
U Rijeci samo HT ima pozivni centar i to u mojoj centrali (satnica 16kn + provizija) dok Iskon nema.
http://www.info.iskon.hr/O-Iskonu/Posao-u-Iskonu
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 20.10.2015. u 14:13.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 14:51   #3008
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
dobih iskon duo, placam 10mbit, dobivam jedva 6 wooohooo
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 15:26   #3009
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
ma to je samo on rekao, tako da nisam siguran u to niti mu vjerujem u potpunosti,definitivno treba provjeriti (stan je u vinogradskoj btw)
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 16:37   #3010
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
http://puu.sh/kQY79/dcfdea6a4a.png

Ovaj iz Iskona je odmah rekao da je to problem s linijom do stana jer su mu dobra ocitanja na ormaricu, sad je li bio iskren ili ne, ne znam, ali u svakom slucaju cu zvat Iskon jos jednom. Ali kao sto rekoh, predstavnica stanara zivi iznad i njoj je bio isti slucaj, pa je na kraju djelomicno rijesila problem i dobila oko 28mbit.
Jos jednom, hvala na pomoci.

Skupi graf, ne vidi se cjeli spektar... imas tamo pise ti compress pa povuci klizac da se vidi cjela slika.

Da nesto nije u redu vidi se i iz te slike jer dobivas maximalno 6 bit-s per tone od maximalnih 15 koliko je moguce a upload jedva 2 bit-s po tonu.

Vidis na mojoj slici, prosjek za download je negdje izmedju 9 i 10 bit-s per tone.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2015., 11:15   #3011
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
@Ag008 - jesi probao Remote Managment postaviti iz vana?

Dodao sam u Trusted Domains IP adresu mog VPS servera, ukljucio sam da Trusted Domains smije pristupiti HTTP interface-u router-a, ali i dalje NE radi

probao sam i HTTPS, ista stvar, iako u LAN-u radi, brine me to sto ne mogu promjeniti HTTPS certifikat

naravno sve to sam probao sa supervisor passwordom, jer bez njega pristup tim opcijama nije ni moguc
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 11:46   #3012
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
A što će ti to?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 12:27   #3013
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
udaljena lokacija, na kojoj je IP Camera, pa se nekad zblesira port-forwarding, treba restartati router ili ponovo postaviti port-forwarding, a neko mora voziti do tamo bla bla samo za 2 klik-a... zato zelim ustedu vremena, zivaca itd. pa mi treba remote managment (koji najnormalnije radi na npr. TP-Link 3G/4G routeru)

siguran sam da moze raditi i na ovom Zyxel-u od Iskona, samo je pitanje koliko je Iskon toga blokirao u firewall-u

eto ti pa probaj napraviti da ti pristupis tvom router-u doma sa neke druge lokacije (fax, posao bla bla)
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 14:43   #3014
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Stigao mi je danas ZTE ZXV10 H201L. Zanima me sad jel čemu to ?? Ima li problema sa online igranjem i sl. Mogu li se otvoriti portovi normalno ili ??
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 16:53   #3015
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Skupi graf, ne vidi se cjeli spektar... imas tamo pise ti compress pa povuci klizac da se vidi cjela slika.

Da nesto nije u redu vidi se i iz te slike jer dobivas maximalno 6 bit-s per tone od maximalnih 15 koliko je moguce a upload jedva 2 bit-s po tonu.

Vidis na mojoj slici, prosjek za download je negdje izmedju 9 i 10 bit-s per tone.
http://puu.sh/kSjL7/201d2b00f6.png
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 17:30   #3016
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Bravo, vidis sad kako imas 2 spektra za upload i jedan za download. Blizu jesi inace se nebi drugi spektar uploada "primio" no kao sto rekoh i prije... nesto je u banani a dali je sve do ormarica ok ja nebi vjerovao dok na svoje oci ne vidim...

Zovi Iskon, dosadjuj da tehnicar t-coma izadje vidjet tu paricu, tu sliku im isto posalji samo je prvo malo rasiri da se bolje vidi dokle ide bits ali ne previse da se ne vide svi spektri.

Inace sto se tice stanja parica po zgradama nije njihov problem, placas vanjskog majstora ili sam busis po ulazu ko ja materi ali ona je 2m od ormarica odmah u prizemlju a ormaric razvaljen pa sam uspio sam provuc tih 5m kabla...

Zice po zgradama su ko zice u kucama... oni se ograde da je do ormarica sve ok i ficka im se no prije bilo kojeg zahvata sluzbeno se uvjeri da je do ormarica sve ok !

Gnjavi da izadje tehnicar i neka ti pokaze na instrumentu da je ormaric ok.

ili... sta bih ja napravio... pa neka divlja ko oce od stanara...

Fino bi uzeo kutiju/mali ormaric za uklopni sat/struju, nakeljio ga kraj ormarica, roknio router u njega i reko spajaj na paricu u ormaricu.

Do routera postavio AP i bezicno do stana ( a vjerojatno bi mozda i razvuko lan kabl ispod stepenista do gore )
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 17:56   #3017
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
ok,hvala puno na svemu javim kako je proslo nakon nekog vremena.cujemo se
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 18:08   #3018
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Silver ne bi se složio s tvojom interpretacijom njegovih podataka. Na toj slici se ne može puno reći. Ni da je blizu ni da je daleko niti do čega je.

Prvi put sam pokrenuo program, ima neke zanimljive mogućnosti statistika o greškama no ja to mjerim na drugi, sličan način.

http://imgur.com/a/Kh4d7
Ja na 1km banana parici imam više spektra od njegove "blizine" koju ti vidiš

Ima dosta "EEG slika", ne znam koliko korisne a bilo bi dobro kada bi router imao TDR odnosno da se može vidjeti graf po udaljenosti kabela gdje je oštećenje i pad parametara.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 19:35   #3019
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
SVI naši VDSL profili imaju 2 spektra za upload dostupna svima. Ako nemaš dva spektra za upload (s downloadom u sredini), onda nešto ozbiljno ne štima jer ti do onih "propisanih" frekvencija za 8b u tom slučaju fali preko 5MHz spektra.

Tablica svih VDSL2 profila:
http://www.joepeesoft.com/Public/DSL...tra_VDSL2.html

Kod nas je najčešće defaultni 998-M2x-B pa se po njemu ravnate.
Tzv. "Annex M" profil koji podiže upload je 998-M2x-M.
Objašnjenje za Annex B i M potražiti u ADSL terminologiji (wikipedia).
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 21:37   #3020
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ima dosta "EEG slika", ne znam koliko korisne a bilo bi dobro kada bi router imao TDR odnosno da se može vidjeti graf po udaljenosti kabela gdje je oštećenje i pad parametara.
Jako teško da možemo bilo koji router natjerati da radi kao TDR zbog samog hardvera (ali možda počnu i to ugrađivati jednog dana), ali pokrenuo sam program i vidim da ima dosta zanimljivih očitanja za dosta kvalitetnu dijagnostiku - naravno, pod uvjetom da ZyXEL dovoljno kvalitetno mjeri te podatke.
Za svoju liniju mogu reći da su OK mjerenja i lijepo se vidi da je margina nešto niža u ADSL spektru zbog susjeda, a onda se opet diže sa 41 na 47 pa 50 nakon 2,2MHz.
1836 mi je na 7917kHz zadnji upotrebljivi ton što je na 1600m za naše parice prilično impresivno.

https://huaweihg612hacking.wordpress...on-the-huawei/
Ovdje su objašnjeni Hlog, QLN, Bit loading i SNR i njihove međuovisnosti. Prilično zanimljivo štivo.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 22:06   #3021
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Ja nisam baš shvatio te grafove no ne otkrivaju ništa previše.

Nadam se da iskon ima u planu izmijeniti i modernizirati prahistorijski moj.iskon web;
Dana 26. listopada 2015 od 06:30 do 07:00 vršiti će se radovi na Moj.Iskon korisničkim stranicama.
Za vrijeme radova neće biti moguće vršiti izmjene na uslugama (promjena paketa, izmjena lozinki...). Ostale opcije će funkcionirati.
Zahvaljujemo na razumijevanju i strpljenju.
Vaš Iskon.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 22:16   #3022
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Silver ne bi se složio s tvojom interpretacijom njegovih podataka. Na toj slici se ne može puno reći. Ni da je blizu ni da je daleko niti do čega je.
Ne lupetaj ko baba Mara Wolfova...

Na 1km si, imas nesto sitno veci upload od mene 0.3 Mbps-a i max download ti je mislim isti ko moj a zasto je tako opet si pogledaj spektre.

Maltene ne dobivas nista na zadnja 2, pogotovo u downloadu. Dobrih 300-350m si blize od mene no u globalu imas losije postavljenu paricu od moje. Ne losiju opcenito, citaj s razumjevanjem ....

Da ti tehnicar iskljuci/podesi na dslamu frekvencije za zadnja 2 spektra vjerojatno bi imao vece brzine.

Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
SVI naši VDSL profili imaju 2 spektra za upload dostupna svima. Ako nemaš dva spektra za upload (s downloadom u sredini), onda nešto ozbiljno ne štima jer ti do onih "propisanih" frekvencija za 8b u tom slučaju fali preko 5MHz spektra.
Ne, Discovery Phase (Initial) Band Plan u ovisnosti koji se profil koristi moze imati 2-3 spektra za download i 2-3 spektra za upload.

17a profil ce u 99% slucajeva imati po 3 recimo...

Medley Phase (Final) Band Plan je ono sto ce router u odnosu na dslam ostvariti. Pa da citiram nekoga pametnijeg...

Citiraj:
Even longer distance and/or problematic D-side connections are only able to use SOME of the lower of the tone bands at Medley Phase

Discovery Phase (Initial) Band Plan
US: (0,95) (880,1195) (1984,2771)
DS: (32,859) (1216,1959) (2792,4083)

Medley Phase (Final) Band Plan
US: (0,95)
DS: (32,859)
Znaci vezano je za udaljenost od centrale i naravno kvaliteti same linije...

To sto reces da ne stima, pa da... ne stima ako si udaljen suvise, to prvo...

Ja sam na 1350m nekih i na 8b ostvarujem 2 spektra, po jedan za uload i 1 za download i sve stima koliko moze stimati...

Na 17a imam 2 spektra za upload i 3 za download no osim prva 2 ostali izgledaju kao kod @Ag008 na slici zadnja 2... nista ne dobivam sa njima i sad po tvom bi trebao traziti da mi tako ostave kako bi bilo sve u redu da ih imam vise ?!?

Svi nasi profili imaju onoliko spektra koliko ih router u odnosu na dslam moze ostvariti , jedan par cipela je inicijalno nesto a drugi je ono sto ce finalno biti.

Malo konkretnije: Carriers- broj tonova tj. Tone Number

ADSL2+ do 512
VDSL2 do 4096

Pa opet ovo:

Discovery Phase (Initial) Band Plan
US: (0,95) (880,1195) (1984,2771)
DS: (32,859) (1216,1959) (2792,4083)

Znaci ovo je nista drugo nego brojevi/kolicina tonova po spektru.

Primjerice za DS, 32-859 je jedan spektar, 1216-1959 je drugi spektar itd...

Svaki ton moze "nositi" do 15 bit-a. Zato i VDSL2 ima vece brzine jer ima vise nosioca/tonova koji mogu prenjeti vise podataka po sekundi...



Iz tablice se vidi da samim povecanjem frekvencije opada mogucnost spektra koliko moze "ponjeti bit-a" tak da nije nuzno imati ih sto vise nego je bolje imati sto vislje vrijednosti za svaki "ton", koja korist da imam po 3 spektra i da mi se tonovi razdjele na one sa visljim frekvencijama i nose manje bit-a ??

Ukupno gledajuci imao bih vise tonova nosioca koji ukupno nose manje podataka sto znaci manja ukupna brzina ujedno.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 22:23   #3023
susan
Mala crna
Moj komp
 
susan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZD
Postovi: 110
Za vrijeme probnog perioda linija je radila bez ikakvih problema,upload je manji zbog udaljenosti,download standardnih 19,2, ali zadnjih 15-tak dana pucanje veze,margina šeta od 6.5 do 9.5,download od 15-19.5.Prijavljena smetnja,Iskon tehničar ne može ništa, prijavljeno Tcomu (vjerojatno ce biti mantra da sam predaleko i da ne mogu ništa).

Jel je promijenjena parica,oštećenje podzemnog kabela?
Nitko u ulici nema VDSL, novi kabel do ormarića.

http://imgur.com/a/Fb4nM
susan je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 22:30   #3024
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
@susan čudno. Iako možda doista je neki susjed uzeo vdsl ili su odlučili koristiti paricu bliže tvojoj. Vrlo lako moguće i da te netko u centrali na dslamu malo odspojio ili je loš spoj. Tako je neki krkan na mojoj centrali kada je mijenjao kartice korisnicima odspojio moju paricu na pola sata (u 9 ujutro) pa me spojio sa samo jednom žicom. Onda je trebalo 2 tjedna da Iskon to prijavi HT-u.
Ovaj od iskona nije imao neki mjerni uređaj pa da malo komentira s tobom?
Znamo da on ništa ne može no ako je dobar makar će vidjeti do čega je.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 22:30   #3025
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779



@Ag008 Znam da sad vec teze pratis ali protrljaj oci dobro i reci sta ovdje vidis ?

mali hint: pogledaj visine tonova za oba prva 2 pocetna spektra - tonove. Gdje je tvoja neka aritmeticka sredina a gdje je moja ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 22:31   #3026
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Svaki ton moze "nositi" do 15 bit-a. Zato i VDSL2 ima vece brzine jer ima vise nosioca/tonova koji mogu prenjeti vise podataka po sekundi...
Iz tablice se vidi da samim povecanjem frekvencije opada mogucnost spektra koliko moze "ponjeti bit-a" tak da nije nuzno imati ih sto vise nego je bolje imati sto vislje vrijednosti za svaki "ton", koja korist da imam po 3 spektra i da mi se tonovi razdjele na one sa visljim frekvencijama i nose manje bit-a ??

Ukupno gledajuci imao bih vise tonova nosioca koji ukupno nose manje podataka sto znaci manja ukupna brzina ujedno.
Tu si u pravu, u žurbi sam previdio tu karakteristiku VDSL-a, my bad.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 22:41   #3027
susan
Mala crna
Moj komp
 
susan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZD
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
@susan čudno. Iako možda doista je neki susjed uzeo vdsl ili su odlučili koristiti paricu bliže tvojoj. Vrlo lako moguće i da te netko u centrali na dslamu malo odspojio ili je loš spoj. Tako je neki krkan na mojoj centrali kada je mijenjao kartice korisnicima odspojio moju paricu na pola sata (u 9 ujutro) pa me spojio sa samo jednom žicom. Onda je trebalo 2 tjedna da Iskon to prijavi HT-u.
Ovaj od iskona nije imao neki mjerni uređaj pa da malo komentira s tobom?
Znamo da on ništa ne može no ako je dobar makar će vidjeti do čega je.
Nije imao nikakv mjerni uredjaj (kooperant), otišao do ormarica na ulici (razvaljeni,zahrdjali Tcom standard ) i otkinuo korodirani dio žice i to je to.
susan je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 22:46   #3028
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Tu si u pravu, u žurbi sam previdio tu karakteristiku VDSL-a, my bad.

Nista, tu smo da naucimo nesto svi ( osim @Ag008, on tu ceka zamjenu kabla od centrale do njega pa da nam odmah da ss nove brzine )

Niti sam ja Magistar kakav niti radim sa centralama, penzija i volim citati po noci Ucim ko i svi drugi koliko mogu skuzit.

@susan

Tebi je upoad manji prvenstveno zbog jako malog broja tona nosioca za upload, koliko mogu onako osacovati otprilike koristi se od 28-60 umjesto od 7 do 60 tj ukupno imas manji broj tonova.

Umjesto 53 tona za upload kod tebe radi njih 32, koliko si daleko od centrale ako znas ?

Moze biti zbog udaljenosti a moze biti da dslam nije dobro postiman... ili je linija dobila neku smetnju.. pa morao bi tehnicar od t-coma izac na teren i pregledati liniju ako natjeras Iskon da izda nalog.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 22:52   #3029
susan
Mala crna
Moj komp
 
susan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZD
Postovi: 110
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova

@susan

Tebi je upoad manji prvenstveno zbog jako malog broja tona nosioca za upload, koliko mogu onako osacovati otprilike koristi se od 28-60 umjesto od 7 do 60 tj ukupno imas manji broj tonova.

Umjesto 53 tona za upload kod tebe radi njih 32, koliko si daleko od centrale ako znas ?

Moze biti zbog udaljenosti a moze biti da dslam nije dobro postiman... ili je linija dobila neku smetnju.. pa morao bi tehnicar od t-coma izac na teren i pregledati liniju ako natjeras Iskon da izda nalog.
Tehničar kaže oko kilometar.Nalog je izdat u petak.
Inače rekli su mi u SZK da je "automatika" promijenila profil i da su zbog toga puca linija ali ništa nisu napravili na profilu da to riješe.
Prije bila na Optimi 10 Mbit + IPTV ,veza bila super stabilna,nikad pucanje linije,full download i TV nikad nije zaštekao.
susan je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 22:54   #3030
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
@srebrni_miki ti malo expandaš pa se čini tvoje malo drugačije. http://i.imgur.com/AFdRDZr.jpg
Već sam zaboravio. Daj malo one parametre iz sučelja routera kada se već uspoređuješ sa mnom.

A odjednom si postao doktor nauke za ove grafove a ja ih baš ne razumijem čitati i ne vjerujem da ih ti previše dobro analiziraš i da ima nešto u njima. Nije da sam kao onaj koji ne zna gdje se prijaviti sa supervisorom ali trebala bi mi jedna parica koja ima 50/10mbps bez problema da povjerujem da tu ima nešto.

@susan i nadaj se da će ti krkan iz t-coma izaći na teren. Mene zadesio najnesposobniji kooperant iz Ružića koji nije došao ni s acternom a na kasnije pozive mi je rekao da je "popravio kratki spoj" a meni sve isto.
Kakvi su bili parametri iz routera prije nesreće?

Za najbolju analizu parice je dobar TDR koji iz glave ovako nešto izgleda;

Tamo gdje je planina ili udolina je mjesto kratkog spoja/oštećenja kabela ili tako nešto.
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 21.10.2015. u 23:01.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na