Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2008., 15:56   #1
DuffJP
Premium
Moj komp
 
DuffJP's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zgb
Postovi: 100
Wink Preporuke SSD-ova za RAID polja

ovo mi se cini kao dobra kupnja...dva ovakva 64 gigabajtna u Raid 0 i imas brzinu slicnoj jednom memorightu

http://www.ocztechnology.com/product...ata_ii_2_5-ssd


misljenja? mozda ih ubodem u americi na zimu

a cijena nije ni tako strasna, ta 2 diska bi platio malo vise od 2500 ćuna...
DuffJP je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2008., 19:24   #2
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Punio4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2008., 00:57   #3
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
dugo sam gledao taj core disk i ispipavao teren da upiknem dva od 64gb u raid, ali nakon xxx topica na netu jednostavno sam dosao do zakljucka da se josh uvijek ne isplati.

Ne radi novaca i cijene, vec radi performansi, i MLC tehnologije tek u zacecima u ovakvoj vrsti diska (tzv boljka "prvorodjenih")

link na sam sluzben forum i problemi prisutni

a google i razliciti revieowi ce otkriti josh puno toga. Ukratko random freezing i uuuzasno loshe pisanje malih fileova - recimo kod kopiranja foldera s jednog mjesta na disku na drugo to traje citavu vjecnost. Eventualno je disk dobar kao cisti boot, bez ikakvog rada na njemu osim citanja odredjenih programa (sve sta se zapisuje bi trebalo biti na drugom disku), a i tada je u rangu novog raptora, ili cak i slabiji.
Za laptop vjerojatno zasto ne samo da chipset ne predstavlja problem kao mnogima na netu.
Bude bolje i to vjerojatno uskoro.
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 03:41   #4
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
dugo sam gledao taj core disk i ispipavao teren da upiknem dva od 64gb u raid, ali nakon xxx topica na netu jednostavno sam dosao do zakljucka da se josh uvijek ne isplati.

Ne radi novaca i cijene, vec radi performansi, i MLC tehnologije tek u zacecima u ovakvoj vrsti diska (tzv boljka "prvorodjenih")

link na sam sluzben forum i problemi prisutni

a google i razliciti revieowi ce otkriti josh puno toga. Ukratko random freezing i uuuzasno loshe pisanje malih fileova - recimo kod kopiranja foldera s jednog mjesta na disku na drugo to traje citavu vjecnost. Eventualno je disk dobar kao cisti boot, bez ikakvog rada na njemu osim citanja odredjenih programa (sve sta se zapisuje bi trebalo biti na drugom disku), a i tada je u rangu novog raptora, ili cak i slabiji.
Za laptop vjerojatno zasto ne samo da chipset ne predstavlja problem kao mnogima na netu.
Bude bolje i to vjerojatno uskoro.
SSD-ovi su još jako daleko od nekakvog savršenstva i u nekim stvarima su još uvijek bolji HDD-ovi, ali mislim da bi se mnogi iznenadili kako kad bi u nekakav prosječan laptop star 2-3 god stavili sasvim prosječan SSD umjesto HDD-a na 5400.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2008., 14:55   #5
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 900
Wink

Pogledati ovo sto se tice RAID-a sa intel M-ovima: http://hothardware.com/News/Intel-SS...-Speed-Take-2/

Dodatno: http://www.xtremesystems.org/forums/...d.php?t=208896

I pogledati ovo (i ostale ponudjace) prije kupnje: http://cgi.ebay.com/INTEL-X25-M-SATA...3A1|240%3A1318

~3850kn sa shippingom, 3 godisnje jamstvo proizvodjaca.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 07.02.2019. u 03:33.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2011., 00:21   #6
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
http://www.storagereview.com/intel_b..._raid0_rst_115

Pokušaj broj 2, da vidimo kako će sad proći TRIM u RAID-u.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 11:01   #7
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Jel netko probao stavit u RAID1 i imati TRIM support - Win7 Ultimate 64bit ?
U kratkom traženju na netu vidim da je samo Intel složio za svoje ploče TRIM + RAID, sad neznam za druge jel to moguće.... jer ako je pisalo se prije da dolazi do usporenje SSD-a nakon nekog vremena, zato to ljudi nisu koristili, no onda vidjeh da je Intel to riješio za svoje matične.

Zadnje izmijenjeno od: lit. 18.12.2011. u 11:25.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 00:30   #8
ogyb
Premium
Moj komp
 
ogyb's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: kod kuće
Postovi: 42
Wink Preporuke SSD-ova za RAID polja

Ovako gospodo, jos mi je zadnja nedoumica za komp, pa me zanimaju prijedlozi koje diskove ubaciti u stroj za sistemsku particiju u RAID0 polje!

2x SAMSUNG 830 128GB ili 2x Mushkin Chronos Deluxe 120 GB

Mushkin ima sveukupno bolje rezultate no samsung gubi bitku samo zbog performansi u random zapisivanju, za koje je upitno koliko se koristi na OS particiji dok je u svim ostalim parametrima daleko bolji samsung!
__________________
Don't argue with idiots, first they drag you to their level and then they beat you with experience.
ogyb je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 01:00   #9
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Samsunzi slove za jedne od najpouzdanijih SSD-ova pa bi ja zbog toga vjerojatno isao na samsung... A sad ne znam sto ti radis na kompu da ti treba raid 0 tako brzih diskova, i koliko bi uopce osjetio razliku izmedu samo jednog diska i raida, a kamoli izmedu raida sa samsnzima i mushkinima...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 07:59   #10
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Ne bi osjetio, osim ako ne kopira fileove sim tam po istoj particiji 24/7.

Al' bi se okladio da ce kad tad osjetit nedostatak trim-a .
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2012., 08:33   #11
ogyb
Premium
Moj komp
 
ogyb's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: kod kuće
Postovi: 42
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Ne bi osjetio, osim ako ne kopira fileove sim tam po istoj particiji 24/7.

Al' bi se okladio da ce kad tad osjetit nedostatak trim-a .
Bez obzira sto se proizvodjaci kunu u Garbage Colector? Barem kod SandForce kontrolera, no neznam kako je to Samsung rijesio ima li tko iskustva?
__________________
Don't argue with idiots, first they drag you to their level and then they beat you with experience.

Zadnje izmijenjeno od: ogyb. 14.02.2012. u 09:18.
ogyb je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 11:27   #12
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Nemam ni ja iskustva, ali prije nego to napravis savjetujem da se dobro naguglas oko toga. Konkretni benchmarkovi prije / poslije, itd. Nema smisla utuc pare u raid0 ako performanse za par tjedana/mjeseci opadnu.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 14:07   #13
ogyb
Premium
Moj komp
 
ogyb's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: kod kuće
Postovi: 42
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Nemam ni ja iskustva, ali prije nego to napravis savjetujem da se dobro naguglas oko toga. Konkretni benchmarkovi prije / poslije, itd. Nema smisla utuc pare u raid0 ako performanse za par tjedana/mjeseci opadnu.

A sve sto sam nasao o performansama su komentari na forumima koji bas i nisu potkrepljeni grafikama, a sto se tice trima intel bi skoro trebao napraviti drivere koji podrzavaju raid0 pa do tada nece valjda drasticno pasti performanse, nadam se!
__________________
Don't argue with idiots, first they drag you to their level and then they beat you with experience.
ogyb je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 01:22   #14
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
drzi diskove ispod recimo 80% popunjenosti i ne bi smio imati problema bez obzira radilo se o samsungovom ili sandforceovom kontroleru cak i bez trima, cak i kad dode podrska drzi se toga.

Inace, i 830 kao i prethodni samsungi ima dosta agresivan gc koji nonstop pretura nesto po disku, ali za po doma nista dramaticno
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 08:16   #15
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
@ogyb
Na tvome bi mjestu uzeo 256 GB Samsung 830 za iste novce i zaboravio RAID 0.
Jedina stvar koja će biti brža kod RAID-a su sekvencionalne performanse.
U isto vrijeme imaš duplo veće šanse da ostaneš bez podataka, nema TRIM-a...

Znam da Tomica nije super pouzdan site, ali evo njihovog testa RAID vs veći SSD (istina star je preko godinu dana).
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 12:29   #16
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Di si vidio da je mushkin brži od samsunga? Daj link neki.. zaboravi raid sa SSDom, ne treba ti.. Eventualno raid malog ssda i nekog velikog diska ako ti ploča podržava ISRT.. vjerovatno da..
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 14:38   #17
ogyb
Premium
Moj komp
 
ogyb's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: kod kuće
Postovi: 42
Evo recimo u nasumicnom zapisivanju! Ne treba link jel tako je i deklarirano.

Zasto su svi toliko protiv raida SSDa , zaboravimo sigurnost podataka jel na njima ce biti OS tako da image uvijek imam za 20 min nazad!

A nedostatak TRIMa uz dobar GC se nebi trebala ni osjetiti, a ako bas i treba TRIM slijedeca iteracija intelovih drivera ce ga imati!
__________________
Don't argue with idiots, first they drag you to their level and then they beat you with experience.
ogyb je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 14:42   #18
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Hehe, pusti što je deklarirano ako nisi probao.. ma stavi si raid ako tako želiš.. ali nećeš imati nikakve koristi od toga.. kažeš da će ti samo sistem biti na njemu, nemaš potrebe.. solo ssd je 100 puta brži od hdda, ali to nećeš nikada osjetit.. kupi si ssd od 250 gb i to je to..
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 15:42   #19
ogyb
Premium
Moj komp
 
ogyb's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: kod kuće
Postovi: 42
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Hehe, pusti što je deklarirano ako nisi probao.. ma stavi si raid ako tako želiš.. ali nećeš imati nikakve koristi od toga.. kažeš da će ti samo sistem biti na njemu, nemaš potrebe.. solo ssd je 100 puta brži od hdda, ali to nećeš nikada osjetit.. kupi si ssd od 250 gb i to je to..
__________________
Don't argue with idiots, first they drag you to their level and then they beat you with experience.
ogyb je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 16:05   #20
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Gle ljudi bi ti tu i pomogli da si ti naveo na početku za što tebi treba taj raid u odnosu na recimo jedan SSD. 99.9% ljudi neće vidjeti nikakvu razliku uzmu li Samsung raid ili Mushkin. Ja ne vidim čime bi se ti uopće mogao baviti u Hr profesionalno da bi mogao vidjeti razliku između ova 2 raida ako ti uopće trebaju (naravno ispravi me ako griješim ništa loše ovim ne mislim).
Inače ovu temu onda mogu usporediti kao da si stavio tu na forum pitanje koja vam je draža boja, crvena ili plava
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 16:23   #21
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Citiraj:
Autor ogyb Pregled postova

Točno tako.. google, google i nisi trebao ovamo ni otvarat temu.. Taj muskin nije ni do koljena samsungu.. ajd da si usporedio s nekim vertexom pa ajd. Oni su dobri. Bilo kakav savjet ti je nepotreban jer ćeš na kraju sam odlučiti..
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 15.02.2012. u 16:28.
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 16:40   #22
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Točno tako.. google, google i nisi trebao ovamo ni otvarat temu.. Taj muskin nije ni do koljena samsungu.. ajd da si usporedio s nekim vertexom pa ajd. Oni su dobri. Bilo kakav savjet ti je nepotreban jer ćeš na kraju sam odlučiti..

Radi se o Chronosu Deluxe kojei je jako slican Vertexu 3 je vjerojatno koriste isti NAND a sigurno su oba Sync diskovi. Ne da mu nije do koljena nego je cesto i brzi, narocito u real life testovima a 830 ima jednu pravu prednost kod sekvencijalng kopiranja sto je kod 120gb relativno nebitna stvar.
Previse podcjenjujete SF a nemate poima kak radi u stavrnom zivotu i da je najbolji tam gdje najvise treba a to je multiutasking, 4k random i jako stabilan TRIM koji se brine da perf, budu stalno na nekom nivou. Nije ni 830 mjerilo pouzdanosti kao sto je 430 bio jer je SATA 3 sasvim drugi teren od SATA2.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 17:00   #23
ogyb
Premium
Moj komp
 
ogyb's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: kod kuće
Postovi: 42
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Radi se o Chronosu Deluxe kojei je jako slican Vertexu 3 je vjerojatno koriste isti NAND a sigurno su oba Sync diskovi. Ne da mu nije do koljena nego je cesto i brzi, narocito u real life testovima a 830 ima jednu pravu prednost kod sekvencijalng kopiranja sto je kod 120gb relativno nebitna stvar.
Previse podcjenjujete SF a nemate poima kak radi u stavrnom zivotu i da je najbolji tam gdje najvise treba a to je multiutasking, 4k random i jako stabilan TRIM koji se brine da perf, budu stalno na nekom nivou. Nije ni 830 mjerilo pouzdanosti kao sto je 430 bio jer je SATA 3 sasvim drugi teren od SATA2.
Znaci tvoja preporuka je Chronos Deluxe

Citiraj:
Autor bor1s Pregled postova
Gle ljudi bi ti tu i pomogli da si ti naveo na početku za što tebi treba taj raid u odnosu na recimo jedan SSD. 99.9% ljudi neće vidjeti nikakvu razliku uzmu li Samsung raid ili Mushkin. Ja ne vidim čime bi se ti uopće mogao baviti u Hr profesionalno da bi mogao vidjeti razliku između ova 2 raida ako ti uopće trebaju (naravno ispravi me ako griješim ništa loše ovim ne mislim).
Inače ovu temu onda mogu usporediti kao da si stavio tu na forum pitanje koja vam je draža boja, crvena ili plava
Eto obrada videa i fotografija, te hostanje par virtualki(sql server, terminal server,...) na koje ce se kaciti ljudi preko RDPa, jel dovoljno?
__________________
Don't argue with idiots, first they drag you to their level and then they beat you with experience.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 15.02.2012. u 21:25.
ogyb je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 17:21   #24
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Dovoljno, da sam odabereš koje ti ime ljepše zvuči jer u praksi nećeš vidjeti razlike
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 17:41   #25
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor ogyb Pregled postova
Znaci tvoja preporuka je Chronos Deluxe

Nema poima kakav je 830 jer ga nisam imo ali znam da je posteni SF jako brz SSD. Uzmi onaj koji ti se vise isplati financijski i sa duljim jamstvom. Realno razlike nece s vidjet.

Ak bus delal sa videom onda uzmi veci od 120gb i uzmi rade onda 830 jer se bolje snalazi sa takim fajlovima ili bi bar trebao. Ja isto dosta transkodiram sa svojim Vertexom 3 i tu nema problema ali ne ostavljam gotove isjecke na njemu nego na HDDu. Za server je bitan 4k radnom read i write i tu su oba diska dosta jaka, bez obzira o kakvim se fajlovima radi.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 15.02.2012. u 17:48.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 20:47   #26
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
ogyb, ovo je deklarirano za SandForce. SF nije spor, ali u stvarnom životu nećeš dobiti deklarirane brzine.

Kako MAGARAC kaže, uzmi Samsung-a 830 zbog obrade videa.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2012., 12:31   #27
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
2 x Vertex 4 128gb RAID 0 - spreseravanje ili dobra stvar?

Dobijem ta dva jako jeftino, zato i pitam, možda bi jednog i prodao, a možda bi ga bacio u RAID. Da li time štogod dobivam na brzini? Nisam još vidio ni probao ssd raid.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je online   Reply With Quote
Staro 30.08.2012., 12:38   #28
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Ako već trebaš brzinu, bolje 1 x 256 GB nego 2 x 128 GB pa u (R)AID 0...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2012., 12:40   #29
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
dobit ces samo u sekvencijalnom pisanju i citanju, odnosno nista specijalno. Dobra fora za vidit benchmark, al u radu nema sanse da osjetis.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2012., 12:41   #30
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ovo je bilo čisto informativno pitanje.

Zašto je jedan SSD brži od dva u RAID-u, ako mogu pitati? Nije baš da sam upućen u tu tehnologiju...
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na