Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2021., 14:54   #3361
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Evo pogledao sam, ipak nije završilo u smetju

Radi se o USR263095-OEM > specs & drv > https://www.usr-emea.com/support/s-p...unkg&prod=3095

To je softmodem a Trekkić neće to, imam i ja jednog USR sličnog

Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
@Roy
Ne isplati se zamarati sa shemom i trazenjem identicnog kondica, stavi se drugi slicnog ili malo veceg volumena i to je to. Pošto nema oznacen polaritet, onda ga vrlo vjerojatno niti nema i nije bitan. Tamo di je bitno, oznaceni su i PCB i kondenzator.

Tnx, ja sam uradi sam sa lemilicom pa radije pitam pametnije što i kako
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 15:06   #3362
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Evo pogledao sam, ipak nije završilo u smetju

Radi se o USR263095-OEM > specs & drv > https://www.usr-emea.com/support/s-p...unkg&prod=3095

Da se ne zezam sa slikavanjem izgleda isto kao sa ovog linka > https://www.ebay.com/itm/U-S-Robotic...-/372945320273

- Da je barem 56k v90 > Da
- Da je po mogućnosti Rockwell (iako nije obavezno, može biti PCI ili ISA, također nije bitno) > drugi "klan" - USRobotics
- Da ima 3.5mm konektore za slušalice & mikrofon (kao sa slike ispod) > Ne, ali uredno koristi pc mic i slušalice
- Da je old school, bez ikakvih softverskih emulacija. > Da/Ne, vidi prethodno, stabilno radi (nikad problema)
- i nešto šta nisi naveo, prava verzija sa Line In i Tel. out + relej, u ono vrijeme važan detalj jer relej odspoji tel. i nema smetnji / pucanja veze
Potpuno si u pravu, samo pravi modemi (sa line in & tel. out, koji imaju relej) i dolaze u obzir. Sve ono što je došlo kasnije je bila sprdačina od modema, ali u to vrijeme ljudi ionako više nisu koristili dial-up, nego su već imali DSL.

Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
To je softmodem a Trekkić neće to, imam i ja jednog USR sličnog
Nažalost, kolega je u pravu. Blizu je, ali koristi softversku emulaciju za potrebe faxa i razgovora. Ali puno hvala na ponudi u svakom slučaju
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2021., 15:17   #3363
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
OK, nema problema,
većina ovih internih i je softmodem,
jedino ove externe bi mogli nazvati pravim modemima.
Važan detalj je da je ovaj bio rock solid, nikad, ama baš nikad nije zahebao, zablokao winse ili nešto slično.

Naknadno sam ubacio u prethodni post (na prethodnoj str.), ako nekog interesira P4 mobo + cpu + ram
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 17:09   #3364
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Naknadno sam ubacio u prethodni post (na prethodnoj str.), ako nekog interesira P4 mobo + cpu + ram
Jako zgodna tabla, vrlo versatile
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 17:34   #3365
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Pa da, nekakav nekadašnji best bay jer ima dosta toga integrirano,
zainteresiran ?
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 18:09   #3366
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ma vec imam jednu identicnu u onoj Zalman konfi i odlicna je ploca

Eventualno ako se baš striktno rješavaš i budeš slao paket za ZG nekome od ekipe (i ofc da stvarno nitko drugi ne želi) onda ubaci i nju u paket pa budem si ju spremio za backup ako moja vrisne nekim cudom. Ali mislim da su sanse za to dosta male Koliko znam prije mene stajala u nekom podrumu xy godina, nakon što je komp navodno popio udar groma. O tom po tom tbh Uglavnom samo sam zamjenio bateriju, i peri deri. Niti jedan kondic se nije napuhnuo ili tak nekaj, kresnula od prvo. Baš onako, kak sam rekao "jako zgodna tabla"
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 21:19   #3367
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ma vec imam jednu identicnu u onoj Zalman konfi i odlicna je ploca

Eventualno ako se baš striktno rješavaš i budeš slao paket za ZG nekome od ekipe (i ofc da stvarno nitko drugi ne želi) onda ubaci i nju u paket pa budem si ju spremio za backup ako moja vrisne nekim cudom. Ali mislim da su sanse za to dosta male Koliko znam prije mene stajala u nekom podrumu xy godina, nakon što je komp navodno popio udar groma. O tom po tom tbh Uglavnom samo sam zamjenio bateriju, i peri deri. Niti jedan kondic se nije napuhnuo ili tak nekaj, kresnula od prvo. Baš onako, kak sam rekao "jako zgodna tabla"

Ako je ti nećeš budem je ja udomio
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 21:31   #3368
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Stavio sam post na drugi forum, ali evo budem ga "zakačio" i ovdje, nadajući se da se vijest bude proširila.

Dakle, traži se BTC tipkovnica model 8110M sa slike ispod:


Imao sam jedan deal sa kolegom na drugom forumu, koji je danas (iz potpuno iracionalnih razloga) propao. Više nemam što za reći po tom pitanju osim toga da se nažalost eto nismo uspjeli dogovoriti pa potraga i dalje traje.

Kupujem je ili mijenjam samo ako je po razumnoj cijeni jer je ultra rijetka, i gotovo ju je nemoguće za nabaviti, iako sama tipkovnica nema neku veliku vrijednost osim onog "wow" izgleda.
  Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 21:31   #3369
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Nema problema, treba izmisliti dobro pakiranje i ostalo ... može na pvt 😀
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 21:39   #3370
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Talking

@ Trekkie : Definitivno ima wow izgled, cak cu se usuditi reci i "Star Trek" wibe I btw sad gledam ove suple strelice i mislim si prvo "isss cemu ovo" a onda si pak pomislim "hm actually jako dobra ideja, imas strelice i jos ti ostane wasd free". Jako zanimljiv dizajn.

@ Roy : Zapravo je isto udomio ti ili ja, jer znam da bumo se nas dva vrlo brzo dogovorili ako zatreba ovom drugom a prvi je ima spremljenu za crne dane Ofc ako ne uleti u neki projekt prije toga ali to je onda skroz drugo nekaj.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Staro 22.03.2021., 21:57   #3371
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935