Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 02.09.2012., 19:18   #61
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Od takvih se (srećom) ne živi...
wanna bet?


ugl, ljudi su glupi i da lijepo upakiras govno, neko bu kupil...kaj mislis kak radi telemarketing?
domis je offline  
Staro 02.09.2012., 20:04   #62
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Od takvih se (srećom) ne živi...
Eh, na takvima koji imaju želju biti pioniri u posjedovanju novog komada elektronike se pobire i profit i ekstra profit, kako bi se pokrilo što više troškova razvoja. Takvi koji imaju želju prvi se nečeg dokopat su iznimno bitan tržišni segment. Naravno,to vrijedi za normalno poslovanje kompanija, i da zanemare se rijetke kompanije koje prodaju proizvode uz vlastitini gubitak a u svrhu recimo isticanja superiornosti nad drugima proizvođačima.
Router je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2012., 09:36   #63
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Znaci zadnji ajfon je kopirao stari Samsung? Sta pokusavas reci?

Problem je kad Samsung kopira 3 godine star ajfon a nije problem kad Apple kopira 5 godina star Samsung? Ako dobro pratim Samsung bi se trebao odreci pravokutnog dizajna sa zaobljenim kutovima zato jer ajfon takvog oblika iako je koristio taj dizajn (a i mnogi ostali) puno ranije nego je apple uopce proizveo mobitel?
nepratis raspravu.
vec sam rekao da nemos f700 usporedjivati sa zadnjim iphoneom vec sa prvim posto je prvi izasao prije njega jel... druga stvar nije samo dizajn isti vec i software-ski raspored.
i zadnje kako to da apple netuzi nokiu/htc/lg za dizajn vec samsung? pa sam google je rekao da bi mogli smanjiti to kopiranje.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Što ne vrijedi?
raspravljati sa ekipom koja brani neku firmu koda im je tata vlasnik doticne.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 03.09.2012., 09:51   #64
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
sve cekam da se apple ovog dokopa

http://i120.photobucket.com/albums/o...ipadorwhat.jpg

nije baza...ovako linkati...ali kad ne znam staviti fotku...pfff

sad idem applu prosljediti info o proizvodjacu...mozda i ja dobijem dio kolaca
yoke je offline  
Staro 04.09.2012., 12:26   #65
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
@yoke
sad mislis da si smiješan? procitaj sve postove iznad da dobijes barem malu predodzbu o cemu se ovdje zapravo radi, a ne da kopiras 9gag klince koji nemaju pola k***ca pojma o apple-u, samsungu i ostalim firmicama
domis je offline  
Staro 04.09.2012., 12:54   #66
jets0n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Varaždin|Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne samo to, Apple inače nije inovatorska firma i teško da može ovako na duže staze.
Pa zato i zatvaraju tržište. Added value njihovih proizvoda ima smisla ako ih koristiš ti, ali i tvoji prijatelji. Primjera radi, malo ti znači iMessage ako svi s kojima komuniciraš koriste Android.

Glede ostatka presude, groklaw ima nekoliko dobrih članaka na tu temu, i očekujem drugačiji ishod žalbe (premda će vjerojatno završiti samo smanjenjem odštete i ukidanjem "embarga", nažalost).
jets0n je offline  
Staro 04.09.2012., 13:26   #67
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
raspravljati sa ekipom koja brani neku firmu koda im je tata vlasnik doticne.
Pa i ne vidim da nešto nekog "brane" koliko reagiraju na glupost (po čemu je Apple u zadnje vrijeme apsolutno svjetski prvak, kad se o parama radi). Firma koja je enormno mali inovator među "velikima" tuži za milijarde.

Citiraj:
Autor domis Pregled postova
wanna bet?
Od njih se ne živi. Oni dižu marketing, ali ne ostvaruju zaradu. Možeš se sjetiti nekog drugog proizvođača u zadnje vrijeme kod kojeg nastaje takva "fama" kod izlaska novog proizvoda, iako nema pravu tržišnu "value added" vrijednost?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 04.09.2012., 14:42   #68
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Možeš se sjetiti nekog drugog proizvođača u zadnje vrijeme kod kojeg nastaje takva "fama" kod izlaska novog proizvoda, iako nema pravu tržišnu "value added" vrijednost?
Sta buncas ti? iPhone nema trzisnu vrijednost? iPad nema trzisnu vrijednost? iPod nema trzisnu vrijednost? Macbook Air nema trzisnu vrijednost?

Ovo je vec trollanje na maximum.
__________________
poltergeist je offline  
Staro 04.09.2012., 14:50   #69
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Sta buncas ti? iPhone nema trzisnu vrijednost? iPad nema trzisnu vrijednost? iPod nema trzisnu vrijednost? Macbook Air nema trzisnu vrijednost?

Ovo je vec trollanje na maximum.
Trebas biti vrhunski nesposoban da *citiras* covjeka i onda ne shvatis sto je napisao.

Dodane vrijednosti izmedju generacija ajfona mjerljive su jedino u Cernu, a onanija fanova je obrnuto proporcionalna.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 04.09.2012., 14:51   #70
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Sta buncas ti? iPhone nema trzisnu vrijednost? iPad nema trzisnu vrijednost? iPod nema trzisnu vrijednost? Macbook Air nema trzisnu vrijednost?

Ovo je vec trollanje na maximum.
Tako je. nema pravu tržišnu "value added" vrijednost. Iliti, ne nudi ništa novo, posebno, išta.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2012., 16:25   #71
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Tako je. nema pravu tržišnu "value added" vrijednost. Iliti, ne nudi ništa novo, posebno, išta.
Pricas o added value kao, recimo, mogucnost NFC paymenta koji nikako da zazivi? Ili o hrpi added value-a koje konkurencija sprema (video ispod) za trziste ultrabook uredjaja od kojih skoro niti jedan nema nikakve buducnosti?

http://www.youtube.com/watch?v=u8wIe0RskSc
__________________
poltergeist je offline  
Staro 04.09.2012., 16:29   #72
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Pricas o added value kao, recimo, mogucnost NFC paymenta koji nikako da zazivi? Ili o hrpi added value-a koje konkurencija sprema (video ispod) za trziste ultrabook uredjaja od kojih skoro niti jedan nema nikakve buducnosti?

http://www.youtube.com/watch?v=u8wIe0RskSc
Ne, pokušavam na iPhoneu, kao "premium" smatfonu naći ikakvu "premium" karakteristiku. Em loše radi kao mobitel, em nabavka SW problematična, em nema nekih tehnoloških prednosti em sve kopirano / pokradnemo / kupljeno.

Stvarno ne razumijem što ljudima može biti interesantno osim izgleda (kao i kod cijele Apple game). Niti je market leader, nit je tehnološki peak, ništa.

(Osim, naravno, tužakanja po sudovima, jel'te)
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 04.09.2012., 16:43   #73
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429


Ma...odlican nacin kako da se "derail-a" rasprava od prave teme ovog topica i nekoliko cinjenica (1, 2) na koje se namjerno ne obraca paznja.
__________________
poltergeist je offline  
Staro 04.09.2012., 16:59   #74
jets0n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Varaždin|Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova


Ma...odlican nacin kako da se "derail-a" rasprava od prave teme ovog topica i nekoliko cinjenica (1, 2) na koje se namjerno ne obraca paznja.
Ima i boljih. Ali rasprava je prvenstveno o tužbi i ishodu iste, a ne o tome tko je dobar ili loš.
jets0n je offline  
Staro 04.09.2012., 17:08   #75
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor jets0n Pregled postova
Ima i boljih. Ali rasprava je prvenstveno o tužbi i ishodu iste, a ne o tome tko je dobar ili loš.
Apple, odnosno, Johnny Ive nikada nije krio da je vukao inspiraciju od Dieter Ramsa. Samo jedno je uzeti inspiraciju iz jednog proizvoda i prenjeti ga na potpuno drugi proizvod a drugo je potpuno kopirati isti proizvod. A tu upravo dolazi onaj video o Steve Jobsu i njegovom citiranju Picassa koji je vecina ljudi (ugl Apple hejtera) potpuno krivo shvatila.
http://www.youtube.com/watch?v=CW0DUg63lqU

Btw, ni ne ocekujem da ce sada shvatiti. Inb4 ludi Apple fanboy.
__________________
poltergeist je offline  
Staro 04.09.2012., 17:21   #76
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Apple, odnosno, Johnny Ive nikada nije krio da je vukao inspiraciju od Dieter Ramsa. Samo jedno je uzeti inspiraciju iz jednog proizvoda i prenjeti ga na potpuno drugi proizvod a drugo je potpuno kopirati isti proizvod. A tu upravo dolazi onaj video o Steve Jobsu i njegovom citiranju Picassa koji je vecina ljudi (ugl Apple hejtera) potpuno krivo shvatila.
http://www.youtube.com/watch?v=CW0DUg63lqU

Btw, ni ne ocekujem da ce sada shvatiti. Inb4 ludi Apple fanboy.
U čemu je razlika kopiranje jednog proizvoda i kopiranje na "različiti" drugi i kopiranje jednog na "isti" drugi?

iPhone izgleda isto kao i mnogi prije njega. Ima ikone kao i mnogi drugi. Ni jedna tehnologija koju koristi nije "originalna", baš me zanima jesu li platili sve to ili kopirali kao i druge stvari?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 04.09.2012., 18:06   #77
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
iPhone izgleda isto kao i mnogi prije njega. Ima ikone kao i mnogi drugi.
Istina. No međutim, tu prestaje svaka sličnost s prethodnim proizvodima.
Ako govorimo o smartphoneovima, prije samog iPhonea si imao Symbian, Windows Mobile i Blackberry. Sve smeće, jedno do drugog samo što u to vrijeme to smeće je bilo sve što si imao. Apple je prvi (i po meni jedini) napravio smartphone koji je pristupačan masama. Na valu koji je Apple pokrenuo došli su i Android i Windows Phone 7.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline  
Staro 04.09.2012., 18:10   #78
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Istina. No međutim, tu prestaje svaka sličnost s prethodnim proizvodima.
Ako govorimo o smartphoneovima, prije samog iPhonea si imao Symbian, Windows Mobile i Blackberry. Sve smeće, jedno do drugog samo što u to vrijeme to smeće je bilo sve što si imao. Apple je prvi (i po meni jedini) napravio smartphone koji je pristupačan masama. Na valu koji je Apple pokrenuo došli su i Android i Windows Phone 7.
Ako išta nije pristupačno masama to je iPhone. A to mu pokazuje i tržišni udio čega se Apple vjerojatno i boji.
O tome kad je nešto postojalo, sve na iPhoneu je praktički postojalo prije negdje drugdje. Ono što mi se kod iPhonea gadi jest to "patentiranje".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 04.09.2012., 19:33   #79
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ako išta nije pristupačno masama to je iPhone.
A to mu pokazuje i tržišni udio čega se Apple vjerojatno i boji.
Sad ti namjerno ignoriraš poantu
Bez obzira koliko to želiš ignorirati, iPhone je za razliku od Androida po usabilityu daleko pristupačniji običnom korisniku.

Što se tiče market sharea, to je jedna druga tema. Meni osobno nebitna. No razlog tako velikog market sharea kojeg drži Android treba svakako naći u Galaxy Miniju i drugim sličnim (polu)proizvodima. Na to si vjerojatno mislio s onom pristupačnošću, zar ne? Tu se vjerojatno slažemo...

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
O tome kad je nešto postojalo, sve na iPhoneu je praktički postojalo prije negdje drugdje. Ono što mi se kod iPhonea gadi jest to "patentiranje".
Pa i slažem se da Apple nije neki inovator. Ali uzeo je sve te stvari koje su negdje drugdje postojale, usavršio ih i upakirao u jedan vrlo dobar proizvod. Bolji nego bilo čega što je prije postojalo. Pokrenuo je revoluciju u tom segmentu. Usporedbi brojke prodanih primjeraka prije i poslije iPhonea. Brojke ne lažu.

Ako ćemo o neinovatorima, Samsung je još gori. On je isto uzeo nešto što je prije postojalo negdje drugdje i stavio to u jedan proizvod (dobro, nekoliko). Samo što eto "postojalo prije negdje drugdje" u ovom slučaju "postoji kod Applea sada i iznimno je popularno". Nisu apsolutno ništa inovirali a upitno je koliko je taj njihov proizvod bolji a kamoli da uvodi bilo kakvu revoluciju. Samo još jedna kopija.

Ni meni se ne sviđa to patentiranje. USA je vrlo specifična zemlja po tom pitanju. To svakako nije dobro ni za industriju ni za krajnjeg korisnika (ali budimo realni, prvenstveno za industriju jer za krajnjeg korisnika se "brineš" tek kad popušiš na sudu pa se vadiš na tog krajnjeg korisnika i kako će on biti taj koji zapravo puši ali zapravo ti pušiš jer si dužan milijardu dolara što je pušiona a uz to moraš naći inspiraciju za dizajn svojih proizvoda negdje drugdje). Ali ako misliš da je Google altruistička firma koja zapravo ne želi tvoje novce već dobrobit čovječanstvu, živiš u svijetu snova. Isti taj Google je vlasnik velikog broja patenata i neće previše čekati da nekog tuži ukoliko bude ugrožen.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline  
Staro 04.09.2012., 19:57   #80
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Da li je Samsung inovator? Nije. Da li je Apple nekakav veliki inovator? Nije. Apple nije ništa veći inovator u softwareu nego što je Samsung inovator u hardwareu. Google sad ima Motorolu i njihove patente pa evo. Iako svo ovo masovno tužakanje je započeo Apple svojom bahatošću. Kako su se Microsoft i Google sve dogovorili? Lijepo (iako se osobno ne slažem za hrpu toga jer bi trebalo biti svima na korištenje ali dobro). Sve dok će neke bounce back efekte i slide to unlock patentirati krajnji korisnik će najviše gubiti.

Reći da je apple izmislio nekakav dizajn je smiješno, ovo sve govori
http://en.memory-alpha.org/wiki/PADD
To kaj ga je uspio patentirati je najveća tragikomedija.

Samsung je kopirao dizajn Appleovih proizvoda da. Apple je kopirao dizajn svih ostalih.

Kaj je netko trebao prve plazme i LCD-e patentirati zbog izgleda? Kaj bi sad imali onda? Samsung oble televizore samo zato jer recimo neki Panasonic, Sony ili tko već ima u obliku pravokutnika. Ovo mi samo diže tlak. Pizdarija za pizdarijom. Najtužniji su fanboyeva iz svih kampova. Imao sam iPhone 4S i bio mi je jako dobar uređaj. Samsung Galaxy S2 mi je bolji i rađe njega koristim.

Kad bi mogao baš birati imao bi uređaj sa sljedećim karakteristikama

- Nokia cijela izrada

- Kamera ala Nokia 808 PureViev
http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?...&idPhone3=3252

- Samsungov SAMOLED 4.8" 1920x1200 rezolucije (da iz HDMI ide sve nativno u Full HD ako treba)

- Intel x86 dual core proc (ili jednog daljeg dana quad)

- Windows 8 OS za korištenje kao full fledged kompjuter
- Android (za korištenje dok ga imam u džepu)

- 3.000 mAh baterija.

Da sve to ima ispod 150 grama.
---

Kad zbroijim sve, nemam ništa od Applea kaj mi treba.
 
Staro 04.09.2012., 20:17   #81
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Sad ti namjerno ignoriraš poantu
Bez obzira koliko to želiš ignorirati, iPhone je za razliku od Androida po usabilityu daleko pristupačniji običnom korisniku.
To je relatvno. Ne vidim po čemu je to Android "nepristupačan". Ako ga moja žena koristi iz prve ili četverogodišnja kćer, ne vidim problem.

A jedan SII (baš da ne idem u, nazovimo "high-end") mi je miljama upotrebljiviji nego iPhone u svim elementima - connectivity, aplikacije, veličina, cijena, performanse, da ne govorim da se ne mogu sjetiti ijedne iPhone prednosti.

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Što se tiče market sharea, to je jedna druga tema. Meni osobno nebitna. No razlog tako velikog market sharea kojeg drži Android treba svakako naći u Galaxy Miniju i drugim sličnim (polu)proizvodima. Na to si vjerojatno mislio s onom pristupačnošću, zar ne? Tu se vjerojatno slažemo...
Market share i je osnova cijele priče. Nažalost. Apple tu gubi jako na tom segmentu, drugi (ne samo Samsung) idu krupnim koracima naprijed, ovo im je jedini način da ga "zaustave". Drugi ne vidim.

A napad na Samsung je isključiv (nema ozbiljnih problema s drugim Android proizvođačima) jer je samo Samsung kao samo jedan Android proizvođač pretekao Apple, da ne govorim o cjelini.

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Pa i slažem se da Apple nije neki inovator. Ali uzeo je sve te stvari koje su negdje drugdje postojale, usavršio ih i upakirao u jedan vrlo dobar proizvod. Bolji nego bilo čega što je prije postojalo. Pokrenuo je revoluciju u tom segmentu. Usporedbi brojke prodanih primjeraka prije i poslije iPhonea. Brojke ne lažu.
Izvrsno, a onda tuži zato jer ima inovacije nastale na krađi drugih? Kad oni kradu onda je to OK, kad drugi onda su milijarde u pitanju?

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Ako ćemo o neinovatorima, Samsung je još gori. On je isto uzeo nešto što je prije postojalo negdje drugdje i stavio to u jedan proizvod (dobro, nekoliko). Samo što eto "postojalo prije negdje drugdje" u ovom slučaju "postoji kod Applea sada i iznimno je popularno". Nisu apsolutno ništa inovirali a upitno je koliko je taj njihov proizvod bolji a kamoli da uvodi bilo kakvu revoluciju. Samo još jedna kopija.
Samsung je svjetski inovator br. 2, odmah iza IBM-a, po zadnjim ciframa (ako me pamćenje ne vara) imaju godišnje cca 60 do 70 puta više registriranih patenata nego Apple (Na stranu što se sve zove patentom).

S druge strane SII, a posebno SIII su pomeli pod s iPhoneom. Čeka se Appleov odgovor, ako ne daju nešto stvarno novo (iliti, "inovativno i patentirano") realno su gotovi na tržištu smartphonea, mogu ih držati u igri samo zaljubljenici.

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Ni meni se ne sviđa to patentiranje. USA je vrlo specifična zemlja po tom pitanju. To svakako nije dobro ni za industriju ni za krajnjeg korisnika (ali budimo realni, prvenstveno za industriju jer za krajnjeg korisnika se "brineš" tek kad popušiš na sudu pa se vadiš na tog krajnjeg korisnika i kako će on biti taj koji zapravo puši ali zapravo ti pušiš jer si dužan milijardu dolara što je pušiona a uz to moraš naći inspiraciju za dizajn svojih proizvoda negdje drugdje). Ali ako misliš da je Google altruistička firma koja zapravo ne želi tvoje novce već dobrobit čovječanstvu, živiš u svijetu snova. Isti taj Google je vlasnik velikog broja patenata i neće previše čekati da nekog tuži ukoliko bude ugrožen.
Google?

Patentiranje je realan način zaštite R&D-a. No u normalnom svijetu patentira se nešto novo, čega kod Applea nema, a tuže za iznose koji se nikad nisu pojavljivali u povijesti. I zato se sve više gade sve većem broju ljudi.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 04.09.2012., 20:19   #82
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Svaka čast na volji Iggy.
rodriguez je offline  
Staro 04.09.2012., 20:20   #83
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
...ma boli me mile kitić za te velike kompanije koje grcaju u parama a mi pasemo travu, što ne ulože malo u Hrvatsku pa bi im ljubio tabane a ne gledati ih ko u bogove, davno su zlatna telad isčezla ili ipak nisu, ovce uvijek trebaju čobana osobiti kad ih se može dobro šišati.
gil je offline  
Staro 04.09.2012., 20:33   #84
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
...ma boli me mile kitić za te velike kompanije koje grcaju u parama a mi pasemo travu, što ne ulože malo u Hrvatsku pa bi im ljubio tabane a ne gledati ih ko u bogove, davno su zlatna telad isčezla ili ipak nisu, ovce uvijek trebaju čobana osobiti kad ih se može dobro šišati.
Problem je u što "igri" ovih velikih u konačnici skuplje plaćaš uređaj. Misliš da će jedan Apple ili Samsung izgubiti? Ionako su "virtualne" cifre vrijednosti kompanija (Apple) ili enormna proizvođačka snaga (Samsung) u igri.

Jedan (nevezani, ali jasan) primjer: IBM PSG (picekijada) u svojoj povijesti (dok nije prodan Lenovu) samo u dvije godine bio je u plusu (od toga jedne godine zarada se mjerila u centima po kutiji i to jednoznamenkastim ciframa). Riješili su se picekijade tek kad je to stvarno postalo totalni box moving - nema ozbiljnog razvoja, zarade, ničega...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 04.09.2012., 20:51   #85
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To je relatvno. Ne vidim po čemu je to Android "nepristupačan". Ako ga moja žena koristi iz prve ili četverogodišnja kćer, ne vidim problem.
ako koriste android onda mogu koristiti i ios iskreno ios je jos jednostavniji za koristenje

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
A jedan SII (baš da ne idem u, nazovimo "high-end") mi je miljama upotrebljiviji nego iPhone u svim elementima - connectivity, aplikacije, veličina, cijena, performanse, da ne govorim da se ne mogu sjetiti ijedne iPhone prednosti.
mozes li pojasniti ovo ? connectivity, aplikacije, performanse taj me dio zanima




Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
A napad na Samsung je isključiv (nema ozbiljnih problema s drugim Android proizvođačima) jer je samo Samsung kao samo jedan Android proizvođač pretekao Apple, da ne govorim o cjelini.
rekao bi prije da je problem sa samsungom osim sto su najveci i dio di su najveci dio preuzeli bas od iosa



Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Izvrsno, a onda tuži zato jer ima inovacije nastale na krađi drugih? Kad oni kradu onda je to OK, kad drugi onda su milijarde u pitanju?
imho postoje kradje i kradje da su i jedni i drugi krali to stoji



Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
s druge strane SII, a posebno SIII su pomeli pod s iPhoneom. Čeka se Appleov odgovor, ako ne daju nešto stvarno novo (iliti, "inovativno i patentirano") realno su gotovi na tržištu smartphonea, mogu ih držati u igri samo zaljubljenici.
s2 je jako dobar telefon al da je pomeo pod sa iphoneom je jaaaako daleko od cinjenica.
evo ja nisam zaljubljenik u nista i trenutacno imam xperiu U i iphone4, i iphone jednostavnije i bolje radi od androida to je cinjenica a ne lupetanje bezveze dapace napraviti cu opsezan test oba uredjaja sidebyside (xperia je hardverski nesto jaca od iphone4)
imho s3 je los telefon jer to nije telefon to je polu tablet kao i htc one x razmisljao sam i o jednom i o drugom i jednostavno ekran veci od 4.3" na mobitelu je previse (meni)
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 04.09.2012., 21:03   #86
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
ako koriste android onda mogu koristiti i ios iskreno ios je jos jednostavniji za koristenje
Ne shvaćaš - što je kod iPhonea jednostavno? Skidanje aplikacija? Rad? Upgrade?

Kod obje platforme to je spušteno na najjednostavniji mogući nivo. Da ne govorim koliko je uopće problem inicijalno upogoniti iPhone.

Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
mozes li pojasniti ovo ? connectivity, aplikacije, performanse taj me dio zanima
Što točno? Radi brzo, skinem što želim odakle želim, WLAN/BT/3G radi savršeno, do sada još nijednom nisam rekao "*************** te telefon".

Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
rekao bi prije da je problem sa samsungom osim sto su najveci i dio di su najveci dio preuzeli bas od iosa
U tom grmu i leži zec.

A posebno boli ono što Apple inicijalno i targetira - ovisnost iliti Apple Store.

Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
imho postoje kradje i kradje da su i jedni i drugi krali to stoji
Nema "krađe i krađe". Ne možeš tužakati okolo jer si ukrao nešto i onda druge tužiš za isto.

Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
s2 je jako dobar telefon al da je pomeo pod sa iphoneom je jaaaako daleko od cinjenica.
evo ja nisam zaljubljenik u nista i trenutacno imam xperiu U i iphone4, i iphone jednostavnije i bolje radi od androida to je cinjenica a ne lupetanje bezveze dapace napraviti cu opsezan test oba uredjaja sidebyside (xperia je hardverski nesto jaca od iphone4)
Daj molim te jednu usporedbu gdje je iPhone 4 bolji od SII (a da nije na Apple siteu).
Price / performance faktor mu je u odnosu na iPhone n puta bolji.

Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
imho s3 je los telefon jer to nije telefon to je polu tablet kao i htc one x razmisljao sam i o jednom i o drugom i jednostavno ekran veci od 4.3" na mobitelu je previse (meni)
Zato ga i nisam uzeo (iako mi je free, kao i SII / iP4). Jedino nisam kao mnogi kolege uzeo iPhone, mijenjao za SII ili HTC i uzeo razliku para, nije mi se dalo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 04.09.2012., 21:17   #87
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne shvaćaš - što je kod iPhonea jednostavno? Skidanje aplikacija? Rad? Upgrade?

Kod obje platforme to je spušteno na najjednostavniji mogući nivo. Da ne govorim koliko je uopće problem inicijalno upogoniti iPhone.
pa pitam ja sto je to jednostavnije na androidu ? na iphoneu je jednostavniji rad ako cemo cepat dlake



Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Što točno? Radi brzo, skinem što želim odakle želim, WLAN/BT/3G radi savršeno, do sada još nijednom nisam rekao "*************** te telefon".
pa sto tocno neradi na iphoneu (osim sheranja fajlova sa btom) 3g wlan skidanje apsolutno sve radi i malo brze nego kod konkurencije



Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
U tom grmu i leži zec.

A posebno boli ono što Apple inicijalno i targetira - ovisnost iliti Apple Store.



Nema "krađe i krađe". Ne možeš tužakati okolo jer si ukrao nešto i onda druge tužiš za isto.
krađa i krađa postoje jer jedni kopiraju druge al nastane problem kad prekopiras od vanjskog dizajna do unutarnjeg dizajna da jedan sustav poprilicno lici na drugi a zasto ? pa stock android je spartanski al je meni osobno ljepsi od samsungovog touchwizza ili kako se vec zove a da nespominjem htc sense koji je meni prekrasan.




Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Daj molim te jednu usporedbu gdje je iPhone 4 bolji od SII (a da nije na Apple siteu).
Price / performance faktor mu je u odnosu na iPhone n puta bolji.
sama usporedba iphonea 4 sa s2 je smijesna jer je iphone 4 izasao 8 mjeseci prije al da se vratim na bitno receno je da s2 brise pod sa iphone 4 sto nije istina bolji je eventualno 10 ma nek bude 15% a nije sto je daleko od brisanja poda sa nekim bar po mojim mjerlima. da bi nesto brisalo pod sa necim mislim da se podrazumijeva da je bar 50% bolji sto doticni nije

da se razumijemo da sad idem uzeti telefon s2 bi mi bio daaaaaleko daleko na vrhu popisa od svih mobitela jer mislim da je to definitivno max velicina u svakom slucaju za telefon.

jos jedna opaska imho apple store je predobra shema i za programere i za korisnike iskreno sumnjam da bi i android i ios bili i 10% ovog sto jesu da nepostoje google play i app store.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 04.09.2012., 21:38   #88
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
A jedan SII (baš da ne idem u, nazovimo "high-end") mi je miljama upotrebljiviji nego iPhone u svim elementima - connectivity, aplikacije, veličina, cijena, performanse, da ne govorim da se ne mogu sjetiti ijedne iPhone prednosti.
Pa da otvorimo pandorinu kutiju :
  • Ne ruši se dva puta dnevno
  • Ne zastajkuje prilikom rada for no apparent reason na istom ili slabijem hardveru
  • Ne počne odjednom također for no apparent reason trošiti bateriju i da još pri tom ne znaš što uzrokuje potrošnju
  • Nakon što počne nekontrolirano trošiti bateriju problem ne riješavaš paljenjem GPS-a (true story, no bullshit )
  • Na jednakom ili slabijem hardveru radi bolje i fluidnije
  • Ne blokira se (ekran upaljen, tipke ne reagiraju) nakon 10 minuta browsanja po fucking tehnopolisu u potrazi za fucking perilicom suđa koja je krepala (tada je skoro u zidu završio ali mi je bilo žao novaca za farbanje zida )

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Izvrsno, a onda tuži zato jer ima inovacije nastale na krađi drugih? Kad oni kradu onda je to OK, kad drugi onda su milijarde u pitanju?
Ma naravno da nije u redu kad kradu ali Samsung je stvarno pretjerao.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Samsung je svjetski inovator br. 2, odmah iza IBM-a, po zadnjim ciframa (ako me pamćenje ne vara) imaju godišnje cca 60 do 70 puta više registriranih patenata nego Apple (Na stranu što se sve zove patentom).
Krasno. Ali prilikom dizajna svojih flagship smartphonea malo su posudili dizajn od direktnog konkurenta. Omaklo im se valjda? Otišli su predaleko. Sad nek plate.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
S druge strane SII, a posebno SIII su pomeli pod s iPhoneom. Čeka se Appleov odgovor, ako ne daju nešto stvarno novo (iliti, "inovativno i patentirano") realno su gotovi na tržištu smartphonea, mogu ih držati u igri samo zaljubljenici.
Recimo, meni je interesatno što im je trebao više nego duplo jači hardver da pometu pod s tim jadnim ajfonom. Bravo! A great success!

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Google?
Google je to sve zakuho


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To je relatvno. Ne vidim po čemu je to Android "nepristupačan". Ako ga moja žena koristi iz prve ili četverogodišnja kćer, ne vidim problem.
Probaj ženi i kćerki dati ajfon pa pa se javi za mjesec dana s rezultatima. Posebno im pokušaj natrag uvaljat Android
Ozbiljno, jesi probao ajfon na duže od 5 minuta? Recimo na mjesec dana? Barem mu dao šansu?
Ja recimo posjedujem i Android i iOS uređaje. U životu sam svakodnevno bio u doticaju sa svim uređajima koje sam spominjao u raspravi (Symbian, Windows Mobile, Blackberry pa čak i WP7 kojeg još nisam spominjao a mogao bi ) a neke od njih i posjedovao. Nisam your typical Apple fanboy. Imam isti device već skoro dvije godine što je rekord a i ne planiram ga uskoro mijenjati osim ako mi netko ne pokloni afon 5

No nebitno, trebamo stati jer će ovo prerasti u rad između iOS-a i Androida i onda tu više argumenti ne igraju već isključivo ludilo
Ovdje se radi o tome da li je Samsung zaslužio to što je dobio. Moje mišljenje je da su pretjerali u kopiranju dizajna i to namjerno upravo da bi bili što sličniji s tim neinventivnim ajfonom kako bi pokupili dio hipea koji ga okružuje. I sad ih je tu ujelo za guzicu. Tough luck!


Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Svaka čast na volji Iggy.
Ako misliš da se Iggy i ja ne volimo ili da je ovo svađa, varaš se
Očito je da nam je obojici užasno dosadno i da nemamo pametnijeg posla od prepisivanja tko ima većeg u utorak navečer Ja krivim RTL i sve te silne reprize. Ne znam što je njegovo opravdanje
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;

Zadnje izmijenjeno od: doublev. 04.09.2012. u 21:47.
doublev je offline  
Staro 04.09.2012., 21:58   #89
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Pa da otvorimo pandorinu kutiju :
  • Ne ruši se dva puta dnevno
  • Točno, za razliku od iP SII se nikad ne ruši.

    Citiraj:
    Autor doublev Pregled postova
  • Ne zastajkuje prilikom rada for no apparent reason na istom ili slabijem hardveru
  • Ako na nekom malom LG-u pokreneš sve Angry Birdse uspori, na SII ipak ne.

    Citiraj:
    Autor doublev Pregled postova
  • Ne počne odjednom također for no apparent reason trošiti bateriju i da još pri tom ne znaš što uzrokuje potrošnju
  • Ti to o iP ili Androidu?

    Citiraj:
    Autor doublev Pregled postova
  • Nakon što počne nekontrolirano trošiti bateriju problem ne riješavaš paljenjem GPS-a (true story, no bullshit )
  • E to još nisam vidio ili čuo.

    Citiraj:
    Autor doublev Pregled postova
  • Na jednakom ili slabijem hardveru radi bolje i fluidnije
Kako da ti kažem...
Kad imaš "closed" okolinu, naravno da si optimalniji. No to je problem takve okoline - nemaš širinu izbora.

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Ma naravno da nije u redu kad kradu ali Samsung je stvarno pretjerao.
???

A da se javi IBM i kaže "gle, ipak je to naš Simon"? Ili Xerox i "vratite nam naše ikone"?

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Krasno. Ali prilikom dizajna svojih flagship smartphonea malo su posudili dizajn od direktnog konkurenta. Omaklo im se valjda? Otišli su predaleko. Sad nek plate.
"Posudili" si dizajn kao i oni. I svi ostali.

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Recimo, meni je interesatno što im je trebao više nego duplo jači hardver da pometu pod s tim jadnim ajfonom. Bravo! A great success!
To i je ideja IT-a, remember?

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Google je to sve zakuho
Pusti Google, ipak tu još ima puno drugih detalja.

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Probaj ženi i kćerki dati ajfon pa pa se javi za mjesec dana s rezultatima.
Tu već govorimo o blizu godinu dana.

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Posebno im pokušaj natrag uvaljat Android
Ooooovaj... Jesu.
Mala me jedino pili da hoće neku igricu koja je samo na iOSu.

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Ozbiljno, jesi probao ajfon na duže od 5 minuta? Recimo na mjesec dana? Barem mu dao šansu?
Gle ovako - u firmu ih je u jednom danu došlo 260, ako se ne varam.
Nakon prvih tjedan dana sam bio lud. Sr**** ko blata. Na osobnom (ljudi ne rade, uređaji ne rade, problemi s AD-om (j***** replikacija) i slično.

Da li sam imao svoj, nisam, da li sam radio na nešto desetina, jesam. Uređaj kao i svaki drugi s jako puno mušica.

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Ja recimo posjedujem i Android i iOS uređaje. U životu sam svakodnevno bio u doticaju sa svim uređajima koje sam spominjao u raspravi (Symbian, Windows Mobile, Blackberry pa čak i WP7 kojeg još nisam spominjao a mogao bi ) a neke od njih i posjedovao. Nisam your typical Apple fanboy. Imam isti device već skoro dvije godine što je rekord a i ne planiram ga uskoro mijenjati osim ako mi netko ne pokloni afon 5
Ja ih i mijenjam jedino kad dođe neki free.

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
No nebitno, trebamo stati jer će ovo prerasti u rad između iOS-a i Androida i onda tu više argumenti ne igraju već isključivo ludilo
Ovdje se radi o tome da li je Samsung zaslužio to što je dobio. Moje mišljenje je da su pretjerali u kopiranju dizajna i to namjerno upravo da bi bili što sličniji s tim neinventivnim ajfonom kako bi pokupili dio hipea koji ga okružuje. I sad ih je tu ujelo za guzicu. Tough luck!
Problem je u tome što to mene u konačnici košta. I to krađom prvenstveno od strane Applea. A mene isključivo zanima price / performance omjer s lakoćom korištenja.

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Ako misliš da se Iggy i ja ne volimo ili da je ovo svađa, varaš se
Očito je da nam je obojici užasno dosadno i da nemamo pametnijeg posla od prepisivanja tko ima većeg u utorak navečer Ja krivim RTL i sve te silne reprize. Ne znam što je njegovo opravdanje
Imaš pravo, ja učim za ispit.

Ali ne da mi se baš ovako uredno, svima, u detalje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 04.09.2012., 22:01   #90
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
  • Ne ruši se dva puta dnevno
  • Ne zastajkuje prilikom rada for no apparent reason na istom ili slabijem hardveru
  • Ne počne odjednom također for no apparent reason trošiti bateriju i da još pri tom ne znaš što uzrokuje potrošnju
  • Nakon što počne nekontrolirano trošiti bateriju problem ne riješavaš paljenjem GPS-a (true story, no bullshit )
  • Na jednakom ili slabijem hardveru radi bolje i fluidnije
  • Ne blokira se (ekran upaljen, tipke ne reagiraju) nakon 10 minuta browsanja po fucking tehnopolisu u potrazi za fucking perilicom suđa koja je krepala (tada je skoro u zidu završio ali mi je bilo žao novaca za farbanje zida )
+3... svjedočili smo oboje ovim stvarima na dosta modela, a mogao bi i ja još koju nadodati na onom mini odronu od kojih neke stvari te mogu ozbiljno opaliti po džepu.

generalno je to više svojstveno samsungu nego androidu kao os-u.
syss je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na