Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2015., 12:39   #1
cvile
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 83
DVB-S2, DVB-C, popis kanala, općenito pomoć

Dakle nakon dobrih 10 godina kupuejm novi lcd televizor. Ne zanima me model, to znam otprilike kaj cu kupit nego me interesiraju ti novi tjuneri. U nečelu mi je jasno sto znaci kratica ali me interesira koliko je to bitno imat kod nas u nasoj lijepoj. T2 signal mi je isto jasan ali ova dva gore napisana me bune. Da li se na televiziji s ugradenim gore navedenim tjunerima dobijaju neki kanali ekstra u odnosu na ovu klaisku kaj ima u Zgu, hrt 1234, doma rtl bla bla

Naime pitam jer sam na bivsoj adresi imao spojenu televiziju (govorimo o televiziji staroj 22 godine) direktno na antenu od zgrade i tamo sam divnim cudom mogao hvatat cinestar i sport klub. S druge strane frend mi na par modernoj LED televiziji na lanistu uredno hvata viasat histori i sport klub iako nema kabelsku nego je samo spojen na antenu od zgrade, znaci onaj antenski prikljucak koji je izvucen u stan. Da li cu ja ti isto imat ako spojim tv koji ima ugradene C i S2 tjunere.

Bio bi jako zahvalan ako netko moze napisati koje sve programe gleda na tim TVima ako nemaju pay tv od nekog od operatera buduci da nigdhje ne mogu naci neki spisak kanala koji bi se mogao gledat na tim tjunerima.

Ispricavam se ako sam napisao zbunjujuc post, ne kuzim se 100% u sve to, pa eto svaka pomoc dobrodosla

Hvala
Igor
cvile je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2015., 14:15   #2
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
ti trebaš kupiti tv koji ima DVB-T2 tuner jer snjim sve hvataš što se može hvatiti na ovim područjima.

a DVB-S2 tuner je za satelitsku, znači nije za digitalnu zemaljsku.

stoga ako želiš gledati satelitsku, a ne želiš imati satelitski receiver dodatno onda trebaš kupiti tv kojima DVB-S2 tuner

i ista priča za DVB-C, to je tuner za kabelsku televiziju.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2015., 14:18   #3
cvile
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 83
to mi je jasno, ali da li onda ja mogu s njima gledat neke satelitske/kabelske programe preko obicne krovne antene ili moram posebno kupovat satelitsku tj kontaktirat kabelskog providera?

Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ti trebaš kupiti tv koji ima DVB-T2 tuner jer snjim sve hvataš što se može hvatiti na ovim područjima.

a DVB-S2 tuner je za satelitsku, znači nije za digitalnu zemaljsku.

stoga ako želiš gledati satelitsku, a ne želiš imati satelitski receiver dodatno onda trebaš kupiti tv kojima DVB-S2 tuner

i ista priča za DVB-C, to je tuner za kabelsku televiziju.
cvile je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2015., 16:34   #4
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
Da, za gledanje satelitske ti treba satelitski tanjur i lnb. A za kabelsku ti treba provider.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2015., 18:38   #5
cvile
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 83
hvala na info
cvile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na