Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2011., 13:16   #1
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Antec p280

Antec je najavio novo kućište unutar svoje hvaljene performance serije, model p280. Ovo sto vidimo nije gotov model već prototip, dakle moguće je da se finalni produkt razlikuje od prikazanog.
Iskreno, model p280 kakav je sada ostavlja me poprilično hladnim te je po mome mišljenju korak unazad u odnosu na p183. Kućište je lakše, stranice nisu troslojne već dvoslojne, previše rupica radi ventilatora, ladice za diskove ne djeluju mio kvalitetno, te su sve u jednom modulu koji se ne može vaditi van iz kućišta.
Uglavnom sam razočan s trenutno viđenim.

http://hexus.net/tv/show/2011/05/Exc...c_P280_chassis

http://www.anandtech.com/show/4396/c...the-antec-p280
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2011., 13:25   #2
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Po meni je Fractal trenutno bolji izbor za takvo kuciste. Imam doma P182 i ovaj P280 mu nije ni do koljena
draksa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2011., 07:45   #3
Perica 2
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: In guzica
Postovi: 43
Previse je to otvora za silent PC. Ali, meni se svidja izgled, bar u odnosu na P183.

Meni je plus sto je dvoslojni, t.j sto je vani celik jer se onaj aluminij lako grebao, a i krivio, a one plasticne kukice unutra lako pucale (meni je ostala jedna citava ). Ovaj unutra materijal mi izgleda dosta kvalitetniji nego kod konkurencije.

HDD cage je jeftinije rjesen, al' ne bih rekao i gore. Ovi mali plasticni nosaci mi izgledaju da omogucuju bolje hladjenje HDD-a a da urednije izgleda. Meni se to svidja. Isto je za DVD bolje rjesenje.

Svidjaju mi se otvori iz maticne, za ventilaciju.

Ne znam sto i oni nisu stavili one gumice unutra za cable menagment.

Video.

http://www.youtube.com/watch?v=u1mYZiWxDvQ


Ali isto mislim da je Fractal bolji izbor, i uz to najvjerovatnije osjetno jeftiniji.
Po meni uz neke sitnice jedino smeta glupo vadjenje filtera (ne moze se vaditi bez venta samog), i bilo bi odlicno da se otvaraju vrata kao na Antecu.

Zadnje izmijenjeno od: Perica 2. 02.11.2011. u 07:54.
Perica 2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2011., 14:25   #4
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Morate shvatit da tihi komp neznači imati samo kućište s minimalno otovra! Ako se hoće tiho kućište, mora se razmišljati o tome od početka i tako birati komponente. Jer nema tog kućišta koje se neće ćuti ako su unutra 2-3 prozujala venta i sl.

Tihi komp je filozofija i način odabira svih komponenti, a ne samo kućišta kako većina ljudi misli.

Ontopic

Ljepši mi je antec P182 od ovoga, ali vjerojatno to nisu kućišta ni iz iste klase ni cjenovnog ranga iako bi se to možda moglo zaključit po nekim vizualnim elementima.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2011., 11:57   #5
nonick
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Lik koji prezentira djeluje kao da je na placu, pa uvjerava u kvalitetu proizvoda ) Sumnjam da će s ovim ispasti silent pc. Antec p193 na level1 brzini ventova je tih kao lišće i gotovo ga ne čujem, a ovo kućište ipak ima puno više otvora i plastike u sebi. Mada, takva će valjda biti i cijena - mid range.
nonick je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 20:09   #6
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
We are taking a look at the newest chassis of the Performance One family of cases. It is simply called P280 and aims to offer a unique set of features at an excellent price point. Taking a quick first look at the chassis, it makes an excellent impression. In keeping the traditional understated and timeless look, Antec has made sure that it carries on the genes of the Performance One line-up on the outside. The chassis is only available in this one color option right now, but it should be an easy task for the company to add some diversity by changing the tone of the front aluminum panel, if they choose to do so.
Antec P280 sells for around 115 Euro including taxes. Expect to see a similar price in US dollars. Antec has shown once again with the P280 that it is still possible to engineer a unique chassis at an excellent price point without having to resort to generic tooling or crazy designs. The P280 looks simple, but offers an excellent and solid feature set. From the fans, which can be set to high or low speeds and are pre-wired within the chassis to the additional 2.5 inch bays, the chassis focuses on functionality. Antec also ensure that users can stuff the P280 full of hardware, be it hard drives or up to four big and long graphics cards, while easily keeping it tidy thanks to the the excellent cable management options and the big space behind the mainboard tray.
All these aspects are rounded off nicely by the well engineered door with the Aluminum plate, which thankfully distracts a bit from the soft plastic used. This is the only real weak spot of the P280, but luckily no deal breaker for the vast majority. Overall, the Antec P280 offers loads of space, great looks, excellent functionality at a great price point - so you cannot go wrong with this one folks.

Izvor: techPowerUp
McG je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 22:51   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Šteta što mu kavez za hardove nije dvodijelan.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na