Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2009., 18:18   #1
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Problem sa Duronom na Socket A ploci

Prica je ovakva. Komp se u pali i... nista... tj. nema slike na monitoru. Mrak. S time da je grafa 100% ispravna.

Kada se komp upali cuje se da da se zavrti hard i ventilatori ali slike na monitoru nema.

Sto ne valja? Ploca? Proc?

Ima li koji nacin da to ispitam bez drugog proca ili socket A ploce koju stvarno neznam gdje da nabavim za ispitivanje
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 00:24   #2
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
da nije napajanje? kako znas da je grafa ispravna...? procesor nije skoro 100%...Napravi CLEAR CMOS ,ilitiga resetiraj bios...probaj s drugim napajanjem , virujen da je ono otislo....
webstartm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2009., 04:26   #3
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
nebi se toliko uzdao u proc, to su bila vremena kada je jedno lose stavljanje coolera znacilo smrt amd procesora. Znam jer sam osobno spalio 2 durona 1300....mlad, lud

no kod tako starih komponenti je ipak ploca prva sumljiva, ovako bez mogucnosti provjere moze jedino pogledati kondezatore. Ako su napuhani ili procurili biti ce mu neke stvari jasnije.
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na