Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.05.2008., 14:57   #1
tozinjox
Premium
Moj komp
 
tozinjox's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 69
Creative X-FI EXTREME AUDIO PCI-E, SPDIF problem

Imam gore navedenu karticu koja na sebi ima SPDIF/OUT izlaz,
koju sam spojio TOSLINK optičkim kabelom s receiverom za kućno kino,
te imam par problema odnosno nejasnoća.

1. Tražio sam u driverima, mogućnost uključenja/isključenja slanja signala na SPDIF i nisam mogao naći, da li sam nešto previdio, di se uključuje navedena opcija, čini mi se da sam tu opciju imao u driverima starije kartice koju sam imao: Creative SB Live 5.1 PCI..pa mi nije jasno...

2. Jedini način na koji sam uspio pustiti zvuk je preko AC3 filtera (koji se ponaša mušičavo...) s software-ima DVBViewer (za satelitsku TV) i GOM, tako što sam uključio SPDIF u AC3 filter meniju (ali nema i u driveru)... događa se slijedeće: upalim DVBViewer i nema zvuka onda odem u AC3 meni i promjenim neku opciju npr. isključim i uključim SPDIF out i zvuk proradi??? pretpostavljam da je do AC3 filtera...druga stvar spojio sam komp (video) preko DVI-HDMI kabela na LCD TV...da bi gledao neki video na TV-u moram prevući neki program za gledanja videa na tv s mišom...kad prevučem DVBViewer, zvuk (SPDIF) nestane (koji je radio dok je prozor navedenog programa bio na monitoru tj primarnom ekranu???... opet vjerujem da je to problem softwareske prirode jer mi to ne radi s spomenutim GOM-om

3. Kad gledam satelitski TV (SkyStar2) na DVBVieveru na primarnom ekranu... i hoću prebaciti audio na AC3 izvor...video koji gledam jako počne štekati...zvuk se izgubi????

Ako itko zna o tome što molio bih da pomogne...što radim krivo...ima li koja opcija da se to bolje porikta...možda neki drugi filtar koristiti???

prvi put se susrećem s time pa ne znam možda ni prava pitanja postaviti..u svakom slučaju svaki savjet je dobrodošao

Hvala!
tozinjox je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na