Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2009., 01:06   #1
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Exclamation Spajanje TV + PC (Komplicirana verzija)

Pozdrav svima. Ovako. Pošto sam dobio nešto love, odlučio sam si napokon spojiti PC sa TV-om, šta mi je uvijek i bila želja, no, koliko god čitao po forumima razne članke nisam baš shvatio. Znači, radi se o grafičkoj 8800GT koja ima - S-video i 2xDVI-ja, dok mi TV ima pozadi ulaze Scart i 3 ona (ne znam kako se zovu - bijeli, crveni, žuti). Nešto mi je burazer brijo, al mislim da je krivo zabrijo kad je reko da S-video nema zvuka (a ja želim zvuk na TV-u) pa reko da na skart spojim a bojim se da je kvaliteta preko toga jako loša. Sad, imam par pitanja. Koji mi to kabel treba da to spojim, tj. naziv i još jedan mali problem a to je da mi treba oko 2.5 metara najmanje toga kabla, jer su toliko PC i TV udaljeni. Osim toga, sve bi radio iz kreveta (), pa tako igrao igre, gledao filmove, dopisivao se na messengeru i surfao netom kao obično, kakvu kvalitetu tu mogu očekivati, rezolucija? Isto tako obavezno bih onda i uzeo kordles kibord i miša da mogu nesmetano iz kreveta, udaljenost je oko 5 do 6 metara (relacija krevet - pc), hoće li to raditi bez problema? Hvala i nadam se da će mi netko odgovoriti na ova moja brojna pitanja!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 01:14   #2
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Bolju sliku ( ali ne znatno ) ćeš dobiti s-video kabelom, ali sve ti je to koma živa kad TV slika ima 50 Hz refresh rate. U prijevodu, zaboravi ikakav rad u windowsima osim gledanja filmova i pokretanja pokoje igre.
Inače, s-video nema mogućnost prenošenja zvuka. To tek ima HDMI, i to samo na ATI karticama. Ovo žuto, bijelo i crveno su činčevi

Možda nekome neće ispasti bolja slika sa s-video kabelom, ja sam samo napisao svoje iskustvo, spajao sam komp na tv direktno preko njega, a probao i na av reciever, i uvijek mi je bolje ispalo nego činčevima.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2009., 01:21   #3
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Bolju sliku ( ali ne znatno ) ćeš dobiti s-video kabelom, ali sve ti je to koma živa kad TV slika ima 50 Hz refresh rate. U prijevodu, zaboravi ikakav rad u windowsima osim gledanja filmova i pokretanja pokoje igre.
Inače, s-video nema mogućnost prenošenja zvuka. To tek ima HDMI, i to samo na ATI karticama. Ovo žuto, bijelo i crveno su činčevi

Možda nekome neće ispasti bolja slika sa s-video kabelom, ja sam samo napisao svoje iskustvo, spajao sam komp na tv direktno preko njega, a probao i na av reciever, i uvijek mi je bolje ispalo nego činčevima.
Znači treba mi kabel koji ima S-video, ubodem ga u karticu, skart u tv + dva činča za zvuk s time da ću moć gledat samo gay pr0n i igrat igre? Jel baš tolika katastrofa slike ako sam od TV-a udaljen cca. 4 metra?
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 01:36   #4
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
S karticom nisi dobio nikakav kabel??
http://images10.newegg.com/NeweggIma...102-677-06.jpg
Bar jedan od ovih si trebao dobiti ( ja sam s 8800GTS dobio ovaj donji, HDTV )
Zvuk moraš prenositi zasebno, treba ti 3.5 muški na 2x činč ( crveni i bijeli ) muški. Obično se to naziva stereo Y kabel. Ubaciš 3.5 u zeleni konektor na zvučnoj, a ova 2 na scart adapter ili na koji već način spajaš na tv. Žuti činč ti je za sliku, ako se odlučiš za činč.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 01:41   #5
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
S karticom nisi dobio nikakav kabel??
http://images10.newegg.com/NeweggIma...102-677-06.jpg
Bar jedan od ovih si trebao dobiti ( ja sam s 8800GTS dobio ovaj donji, HDTV )
Zvuk moraš prenositi zasebno, treba ti 3.5 muški na 2x činč ( crveni i bijeli ) muški. Obično se to naziva stereo Y kabel. Ubaciš 3.5 u zeleni konektor na zvučnoj, a ova 2 na scart adapter ili na koji već način spajaš na tv. Žuti činč ti je za sliku, ako se odlučiš za činč.
Je, imam ovaj HDTV kabel, kako da to spojim na tv, S-video u karticu a ova tri ženska činča neće ići u ženski ulaz na TV-u.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 01:48   #6
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Treba ti kabel opet
3x muški činč s jedne i 3x muški činč s druge strane. Pogledaj samo u uputama koja je boja ekvivalentna kojoj ( crvena, zelena, plava -> crvena, žuta, bijela ). Ja nisam ziher koja kud ide pa da ne bi bilo svega. Uglavnom, ovaj kabel ti treba za to
http://www.easytouch.pl/gfx/resized/...0m_et-9029.jpg
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 02:37   #7
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Ovo od grafe je RGB splitter,a on na TV-u ima činčeve za Video i L/R Audio. Dakle potpuno različita stvar.
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 07:28   #8
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Neki veći kvalitet slike nemoj očekivat, moći ćeš gledat filmove koji će ok izgledat, koja igrica i to je to. Čitanje bilo čega - zaboravi.

A sad šta ti treba:
1. Definitivno s-video kabl u dužini od 3m jer će prijenos slike s njime praviti najmanje gubitke spram s-video na video chinc adapter.
Slika1
Dakle oba kraja ista, dužina 3m, ako imaš para traži sa pozlaćenim konektorima.

2. Audio kabl, obična "stereo bananica" na audio chinc gdje imaš L i R.
Dužina isto 3m ako će tv reproducirati zvuk no ako ćeš koristit kakvu liniju ili pojačalo onda proizvoljna dužina s tim da obratiš pozornost na audio ulaze prema liniji ili pojačalu pa takav kabl kupiš. Zvuk ćeš iz kompa slati sa zvučne, znači audio OUT sa matične iza.
Slika2

3. Scart sa preklopnikom te s-video konektorom.
Da bi slika bila što bolja do tv-a ići će znači što najboljim mogućim putem/kablom za takvu konekciju a pošto tv nema direktni s-video input onda ćemo iskoristit ovaj scart da ju pretvori u običan chinc video input.
Slika3
Znači gledajući zadnju sliku, sve bi trebalo biti jasno. S-video kabl iz grafe u s-video na scartu, preklopnik na scartu prebacit na INPUT, audio iz zvučne na matičnoj u bijeli i crveni ulaz na scartu, žuti ulaz na scartu ti ostaje prazan.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 07:43   #9
gums
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 90
Evo da ne otvaram novu temu a imam vrlo slično pitanje. Želio bih spojiti digi tv
reciver na tv karticu da mogu snimati program koji me zanima i ujedno
spojiti tv out na lcd tako da mogu izbaciti kućno kino. Na grafičkoj (ati 4670)
su izlazi DVI, HDMI, klasični izlaz za monitor. DVI je zauzet monitorom.
Pitanje - isplati li mi se ići na opciju HDMI kabal od računala na lcd
(6,5m je potrrebno) ili ići na klasični
monitorski izlaz i preko DVI adaptera na lcd? Nisam niti cijene gledao ali i to je
bitan faktor. Trenutno sam za hdmi opciju jer mi tada ne treba kabal za zvuk.
U kojoj opciji ću dobiti kvalitetniju sliku i manje gubitaka na kvaliteti obzirom na dužinu kabla?

Što se tiče recivera, iza ima lnb in - tu sada dolazi kabal sa tanjura a ispod njega lnb out - tu sam mislio piknuti drugi kabal i njega spojiti na tv karticu? Da li bi to išlo?
Reciver je humax (dobio sam ga s digi tv) ne znam točno koji.

Hvala na pomoći!
__________________
7 slova 2 točke

Prenosni kalkulator:
HP Elitebook 8540W WD928EA
gums je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 02:42   #10
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
ispod njega lnb out - tu sam mislio piknuti drugi kabal i njega spojiti na tv karticu? Da li bi to išlo?
Pa i ne bi baš.
Također je čudan i oni drugi problem.
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2009., 06:58   #11
gums
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 90
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Pa i ne bi baš.
Također je čudan i oni drugi problem.
Skužio sam da sam htio krivo spojiti reciver i tv karticu. To je sada ionako na stand by dok tv out ne proradi. Čudno zaista. Imaš nekakav prijedlog riješenja? Jer ja ne znam što je...
__________________
7 slova 2 točke

Prenosni kalkulator:
HP Elitebook 8540W WD928EA
gums je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 08:51   #12
BenderFesk
Registered User
 
BenderFesk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 5
Evo mojih 50 lipa... :)

Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Pozdrav svima. Ovako. Pošto sam dobio nešto love, odlučio sam si napokon spojiti PC sa TV-om, šta mi je uvijek i bila želja, no, koliko god čitao po forumima razne članke nisam baš shvatio. Znači, radi se o grafičkoj 8800GT koja ima - S-video i 2xDVI-ja, dok mi TV ima pozadi ulaze Scart i 3 ona (ne znam kako se zovu - bijeli, crveni, žuti). Nešto mi je burazer brijo, al mislim da je krivo zabrijo kad je reko da S-video nema zvuka (a ja želim zvuk na TV-u) pa reko da na skart spojim a bojim se da je kvaliteta preko toga jako loša. Sad, imam par pitanja. Koji mi to kabel treba da to spojim, tj. naziv i još jedan mali problem a to je da mi treba oko 2.5 metara najmanje toga kabla, jer su toliko PC i TV udaljeni. Osim toga, sve bi radio iz kreveta (), pa tako igrao igre, gledao filmove, dopisivao se na messengeru i surfao netom kao obično, kakvu kvalitetu tu mogu očekivati, rezolucija? Isto tako obavezno bih onda i uzeo kordles kibord i miša da mogu nesmetano iz kreveta, udaljenost je oko 5 do 6 metara (relacija krevet - pc), hoće li to raditi bez problema? Hvala i nadam se da će mi netko odgovoriti na ova moja brojna pitanja!
Umjesto da tražiš u onom malom postotku bežičnih tipkovnica i miševa koji mogu raditi na toj udaljenosti najisplativije, predlažem ti da uradiš kao ja (pod uvjetom da ti pare igraju nekakvu ulogu): zadržiš svoje žične uređaje, uzmeš najjeftinije produžne ps/2 kablove (konkretno, meni je trebalo 18m što me je izašlo cca 70kn) i kad želim raditi komp na tv-u ištekam miša i tipkovnicu, zavalim se na kauč ispod kojeg sam protjerao produžne i tamo ih utaknem i peri deri... 10 sekundi za preštekavanje, ne treba para za nove uređaje i nema brige o baterijama i signalima...

Ovisi o kvaliteti i veličini TV-a, ali mislim da ćeš dosta stvari moći raditi na TV-u, filmovi i neke igre svakako, messenger nisam siguran, ali surfat možeš bez beda, samo instaliraš mozillu i na svakoj stranici Ctrl + "+" nekoliko puta da ti poveća slova i slike, pisanju u Wordu slično. Nije najsretnije, ali za tu i tamo bi se moglo koristiti...
BenderFesk je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 14:43   #13
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Imam jedan mali problem.Tice se prebacivanja slike i zvuka na tv.Dakle nabavio sam kabl HDMI na DVI-D.Sliku sam pronasao na tv-u savrsenu.Ali nikako nemam zvuka.Nabavio sam i dodatni kabl za zvuk banana koja ide iz zelene za zvuk iz kompa na dva cinca crveni i bijeli koji se ustekaju u tv.Na tv-u imam sve ukupno 3 para crveno bijelih rupa da ustekam i u koji god par od ta tri ustekao zvuk nemogu dobiti.Tv mi je isto Samsung LCD-Takav sam problem imao i kad sam laptop spajao na tv kod cure.Samo je njen Sony LCD tv.Nisam mogao dobiti na taj nacin zvuk pa sam kupio dvije bananice i jednu ustekao u izlaz na slusalice laptopa a drugi na slusalice u tv i dobio zvuk.Vjerojatno bi radilo i kod mene tako ali zasto mi neradi na onaj prvi nacin??Jel trebam sto podesit ili??
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 17:28   #14
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Nemanja Pregled postova
Imam jedan mali problem.....
ako se ne varam, mislim da DVI ne prenosi zvuk ni u jednoj varijanti...

Citiraj:
Autor Nemanja Pregled postova
kupio dvije bananice i jednu ustekao u izlaz na slusalice laptopa a drugi na slusalice u tv i dobio zvuk
valjda na ulaz u tv?
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 19:06   #15
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
ako se ne varam, mislim da DVI ne prenosi zvuk ni u jednoj varijanti...



valjda na ulaz u tv?
Da to sam mislio)
NemoRS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na