Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 01.12.2008., 13:19   #1
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Zamjena matične

Matična je ECS ( vidljivo iz siga ) i imam nekoliko primjedbi na nju :

Ne pokazuje korektne temperature proca i diskovlja, samo 2 pci utora, nagruvana jedan do drugoga uz utor za grafičku, pa se sve tutto completo grije preko svake potrebe, nema mogućnost kontrole kako defaultnih, tako i dodatnih ventilatora u kućištu. No, najviše me zanima sljedeće : koja ploča bi je mogla dostojno zamijeniti a da ima mogućnost switchanja ( bez otvaranja kućišta ili prčkanja po biosu ) između integrirane grafičke i ove koju imam. Rijetko se igram ili koristim aplikacije za koje je potrebno upogoniti "pravu" grafičku a načuh negdje da postoje MB koje mogu u svakodnevnom i nezatjevnom radu, privremeno umiroviti instaliranu grafičku, te za obične poslove ( surfanje i word ) koristiti integrušu.
Svaki savjet je dobrodošao a cjenovni razred vaših prijedloga ne bi trebao biti poveliki.
Unaprijed hvala.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline  
Staro 01.12.2008., 14:36   #2
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Imah tu plocu , i osobno najvise me smetalo sto je imala lock za klokanje . Zamjenio sam je za gigabyte model sa istim 690g chipsetom ponajvise zbog zelje za overclockom i nisam pogrijesio . Za promjenu sa integrirane grafe na onu drugu osobno nisam cuo za drugo rjesenje osim prebacivanja putem biosa sa onboard na pci-e , i zatim prespajanje kabela sa graficke na plocu ( Ali kuciste zbog takve promjene nikad nisam otvarao ) .
Router je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2008., 14:58   #3
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Imah tu plocu , i osobno najvise me smetalo sto je imala lock za klokanje . Zamjenio sam je za gigabyte model sa istim 690g chipsetom ponajvise zbog zelje za overclockom i nisam pogrijesio . Za promjenu sa integrirane grafe na onu drugu osobno nisam cuo za drugo rjesenje osim prebacivanja putem biosa sa onboard na pci-e , i zatim prespajanje kabela sa graficke na plocu ( Ali kuciste zbog takve promjene nikad nisam otvarao ) .
Nedugo sam o tome negdje čitao, tj. kad radiš svakodnevne obaveze ( surf, pisanje, mailovi ) uljučena je integruša a kad opičiš po igrama, uključi se prava grafička, a sve to zbog štednje energije.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline  
Staro 01.12.2008., 15:16   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
To funkcionira na nVidia 8200/8300/9300 čipsetima i to samo na Visti, jer imaju HybridPower. Zasad AMD još nema takav način uštede kad su u pitanju ploče s IGPom.
McG je offline  
Staro 01.12.2008., 18:00   #5
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
To funkcionira na nVidia 8200/8300/9300 čipsetima i to samo na Visti, jer imaju HybridPower. Zasad AMD još nema takav način uštede kad su u pitanju ploče s IGPom.
Hvala za info
Router je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na