Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2009., 19:53   #331
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Na daljinu kupis i zakonski ga imas pravo vratiti u roku od 8 dana, a oni se pravit mutavi pa preko inspektorata rijesavati...

Zasto imam osjecaj da takve nesavrsene panele i serije salju u zemlje poput nase?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 19:56   #332
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
na daljinu te svakako zakon štiti, ali nekako po priči mi se čini da je čovjek osobno otišao po njega.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2009., 20:21   #333
Mimoza
Student & 3D Designer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Gle Syss

Ne zelim pokretat raspravu, oni MORAJU zamijeniti taj monitor ako ga vracam u roku od 7 dana pa cak i da je ISPRAVAN! Vjerovatno do sada vec dobro znas u kojim clancima zakona to pise...

Druga stvar, znas li da decki u Protisu ne daju da isprobas monitor prije kupnje? Znaci dok ne dodes doma ne znas jel ispravan... Dakle, opet, direktno krsenje zakona...

Gledaj, meni je svejedno, eto, kolega je ovaj put lose prosao i rekao da sigurno kod njih nece vise kupovat, ja niti nisam niti hocu i drago mi je da mi u ADM-u uvijek bez ikakvih problema zamijene robu...

Uglavnom, necu ih preporuciti, razlika u cijeni ne opravdava ovo... A tko voli, nek izvoli, samo da znaju ljudi sta ih tocno ceka...
Mimoza je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 20:25   #334
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
7 dana samo na daljinu, osobno preuzimanje ti ne bu prošlo baš svuda.

svakako nije u redu da ne daju monitor probat... makar u onom dućanu ako izvade išta iz kutije ne bu više nitko stao nutra

trebao si reć prije da ne daju, ali ja bi im već tada reko đenja... previše sam sa mrtvih pixela nagledao.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 20:27   #335
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
meni je Protis bas super i nikad nikakvih problema
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 20:37   #336
Mimoza
Student & 3D Designer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Slažem se, kolega nije znao da su mrtvi pixeli ucestala pojava pa je samo pokupio monitor. Ja ga sigurno nebi uzeo a da ga prije ne provjerim...

Ma nije niti bitno, on ce zamijenit svoj monitor, to je vec rijesena stvar... Ali njihov stav nije u redu i to ce ih kostati inspekcije i financijske policije ovih dana da im stvara neugodnosti, mislim da im to ne treba, neka radije daju ljudima da isprobaju monitore prije kupnje...

Poznanik je pricao na telefon, ja sam samo slusao i valjao se od smijeha... ''Ali kakve veze financijska ima sa ovime...?'' - hehe

A ono ''nemamo adekvatan prostor...'' - gle - treba ti jedna uticnica za struju i jedan komp... nemate to, ha?
Mimoza je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 20:42   #337
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
I ako ti pogledas monitor i ustvrdis da ima mrtvi pixel i ne zelis ga, makar je monitor po specifikacijama ispravan, sto da onda oni rade s tim monitorom?
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 20:56   #338
Mimoza
Student & 3D Designer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
To nije moj problem u kratko. Ako mi drugdje daju da ga zamijenim odoh...

A ako se vec pozivas na tehnicki dio, Philips pokriva pod garancijom 1 mrtvi pixel za ovaj monitor - odnosno - kaze da ako imas jedan 100% mrtvi pixel (znaci sva 3 sub-pixela RGB) su mrtvi tada garancija to pokriva i monitor je neispravan... Dakle, oni ga MORAJU zamijeniti cak i ako se vec pozivaju na garanciju...

Mozes ovaj podatak provjeriti na Philipsovoj stranici. Druga je stvar ako ti jedan sub-pixel krepa, tada ti garancija to ne pokriva...

Ono sto zelim reci, u ovom slucaju, za decke u Protisu cak niti garancija ne vrijedi iako na Philipsovoj stranici pise drugacije...
Mimoza je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 21:07   #339
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Tehnologija je kakva je, ali mislim da bi zakonski to trebalo regulirati da nemozes dobiti defektan monitor ili da rok za defektan monitor je 7 dana.

Ili, da na kutiji najvecim slovima (vece nego ime proizvodjaca i model i ficra) mora stajati Up to 5 dead pixel inside!

No glavna fora je traziti da se isproba prije kupnje.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 21:07   #340
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Citiraj:
Autor Mimoza Pregled postova
To nije moj problem u kratko. Ako mi drugdje daju da ga zamijenim odoh...

A ako se vec pozivas na tehnicki dio, Philips pokriva pod garancijom 1 mrtvi pixel za ovaj monitor - odnosno - kaze da ako imas jedan 100% mrtvi pixel (znaci sva 3 sub-pixela RGB) su mrtvi tada garancija to pokriva i monitor je neispravan... Dakle, oni ga MORAJU zamijeniti cak i ako se vec pozivaju na garanciju...

Mozes ovaj podatak provjeriti na Philipsovoj stranici. Druga je stvar ako ti jedan sub-pixel krepa, tada ti garancija to ne pokriva...

Ono sto zelim reci, u ovom slucaju, za decke u Protisu cak niti garancija ne vrijedi iako na Philipsovoj stranici pise drugacije...
Nije tvoj problem?

Onda decko prosetaj negdje drugdje...

I da, takodjer u ADM ne mozes isprobat monitor prije kupnje. I kada ga kupis i drugi dan ga zelis vratit, uzet ce ga ali ti nece vratit pun iznos vec ce ti vratit samo 80% placenog iznosa... Samo da se ne iznenadis...

I btw... u Adm takodjer ne mozes isprobat monitor prije kupnje...

I kada ga kupis odnes doma i zelis ga vratit koristenog makar 5 minuta, nece ti vratit pun novac vec nekih 80-90%

Eto, samo da se ne iznenadis


Pazi ti ove mladezi... To nije njegov problem...

Da imam trgovinu radje nebi imo musterije nego takve kao ti... jos bi ti osobno dao adrese konkurencije pa proseci do njih...

I da, takodjer u ADM ne mozes isprobat monitor prije kupnje. I kada ga kupis i drugi dan ga zelis vratit, uzet ce ga ali ti nece vratit pun iznos vec ce ti vratit samo 80% placenog iznosa... Samo da se ne iznenadis...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2009., 21:14   #341
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Ne al stvarno, kakve veze ima financijska policija s ovim :S
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 22:42   #342
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Ne al stvarno, kakve veze ima financijska policija s ovim :S
Da izbroje koliko mrtvih pixela ima
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 23:11   #343
Ant3G
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 70
S Protisom sam imao pozitivno iskustvo, a trenutno imam jednu narudzbu u tijeku, bas me zanima hoce i to proci glatko.
Uglavnom bilo je malo natezanja sto imaju sto nemaju raspolozivo i to je sve sto bih zamjerio.
Sve komponente su stigle uredno zapakirane i na vrijeme.
Ant3G je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 23:21   #344
Mimoza
Student & 3D Designer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Nije tvoj problem?

Onda decko prosetaj negdje drugdje...

I da, takodjer u ADM ne mozes isprobat monitor prije kupnje. I kada ga kupis i drugi dan ga zelis vratit, uzet ce ga ali ti nece vratit pun iznos vec ce ti vratit samo 80% placenog iznosa... Samo da se ne iznenadis...

I btw... u Adm takodjer ne mozes isprobat monitor prije kupnje...

I kada ga kupis odnes doma i zelis ga vratit koristenog makar 5 minuta, nece ti vratit pun novac vec nekih 80-90%

Eto, samo da se ne iznenadis

Pazi ti ove mladezi... To nije njegov problem...

Da imam trgovinu radje nebi imo musterije nego takve kao ti... jos bi ti osobno dao adrese konkurencije pa proseci do njih...

I da, takodjer u ADM ne mozes isprobat monitor prije kupnje. I kada ga kupis i drugi dan ga zelis vratit, uzet ce ga ali ti nece vratit pun iznos vec ce ti vratit samo 80% placenog iznosa... Samo da se ne iznenadis...
Rekao sam da ne kupujem tamo, dakle, da, ja cu i prosetati drugdje. I da, zamisli, zelim ispravan proizvod, a tebi je to nesto neuobicajeno...

Uopce ne razumijem zasto se ides raspravljati, mlad jesam, ali ne vidim sto je cudno da zelim ispravan proizvod. Molim te objasni mi, zasto bi trebao biti moj problem sto je monitor neispravan... Reci mi mogu li ja tebi nesto platiti poderanim novcem?

A za tvoju informaciju, uz lijepu zamolbu, gospodin Danko u ADM-u ce ti dopustiti da isprobas monitor... Tako da nece biti potrebe vracati ga zbog mrtvih piksela.

Na kraju, zaista ne razumijem, ali zaista - pa ja samo zelim ispravan proizvod i pravo na uvid da je on ispravan kako bi izbjegli komplikacije... Uopce ne vidim razlog za raspravu oko toga...

A sto se tice financijske, iskreno, mislim da si nitko tko se bavi trgovinom to ne zeli...

*EDIT*

I za tvoju informaciju, u krivu si, bas mene zelis za kupca, jer mi cak ni tvoj stav nije bitan, mozes biti i bahat i sve, ali ja kupujem od tebe robu, ne misljenje ili izraze tvog lica... Dok mi dopustis uvid u robu koju kupujem i ona je ispravna, vidjet ces me opet i preporucit cu te svima koje znam... A ako ti radije zelis kupce kao sto su neki moji poznanici koji ce te j... u mozak i stalno zvat inspekcije radi svake sitnice onda ok... Mislim da si dobio potpuno kriv dojam o tome kakav sam ja kupac...

Nadalje, uvjeravam te da u zivotu niti sam vrijedao trgovca, niti napadao, niti zvao inspekcije i slicno... Ja jednostavno odem drugdje... Zato me tvoja izreka da me nebi htio kao musteriju cak i uvrijedila... Jer se smatram jednostavnom i dobrom musterijom...

Zadnje izmijenjeno od: Mimoza. 03.12.2009. u 23:36.
Mimoza je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 23:34   #345
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mimoza Pregled postova
Rekao sam da ne kupujem tamo, dakle, da, ja cu i prosetati drugdje. I da, zamisli, zelim ispravan proizvod, a tebi je to nesto neuobicajeno...
To i je ispravan proizvod.
Citiraj:
Autor Mimoza Pregled postova
Uopce ne razumijem zasto se ides raspravljati, mlad jesam, ali ne vidim sto je cudno da zelim ispravan proizvod. Molim te objasni mi, zasto bi trebao biti moj problem sto je monitor neispravan... Reci mi mogu li ja tebi nesto platiti poderanim novcem?
U biti, mozes. Gnjavaza, ali takav novac i dalje ima vrijednost.
Citiraj:
Autor Mimoza Pregled postova
A za tvoju informaciju, uz lijepu zamolbu, gospodin Danko u ADM-u ce ti dopustiti da isprobas monitor... Tako da nece biti potrebe vracati ga zbog mrtvih piksela.
Izvrsno. Svi se mogu pozvati na Danka?
Nego, sto ce on uciniti kad takvih par monitora ne proda, a mora dobavljacu platiti?
Citiraj:
Autor Mimoza Pregled postova
Na kraju, zaista ne razumijem, ali zaista - pa ja samo zelim ispravan proizvod i pravo na uvid da je on ispravan kako bi izbjegli komplikacije... Uopce ne vidim razlog za raspravu oko toga...
Problem o "ispravnosti" je jako razlicit ovisno o tocki gledista.
Citiraj:
Autor Mimoza Pregled postova
A sto se tice financijske, iskreno, mislim da si nitko tko se bavi trgovinom to ne zeli...
Nista posebno problematicno ako se radi po PS-u. Samo traje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 23:35   #346
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Citiraj:
Autor Mimoza Pregled postova
Rekao sam da ne kupujem tamo, dakle, da, ja cu i prosetati drugdje. I da, zamisli, zelim ispravan proizvod, a tebi je to nesto neuobicajeno...

Uopce ne razumijem zasto se ides raspravljati, mlad jesam, ali ne vidim sto je cudno da zelim ispravan proizvod. Molim te objasni mi, zasto bi trebao biti moj problem sto je monitor neispravan... Reci mi mogu li ja tebi nesto platiti poderanim novcem?

A za tvoju informaciju, uz lijepu zamolbu, gospodin Danko u ADM-u ce ti dopustiti da isprobas monitor... Tako da nece biti potrebe vracati ga zbog mrtvih piksela.

Na kraju, zaista ne razumijem, ali zaista - pa ja samo zelim ispravan proizvod i pravo na uvid da je on ispravan kako bi izbjegli komplikacije... Uopce ne vidim razlog za raspravu oko toga...

A sto se tice financijske, iskreno, mislim da si nitko tko se bavi trgovinom to ne zeli...

*EDIT*

I za tvoju informaciju, u krivu si, bas mene zelis za kupca, jer mi cak ni tvoj stav nije bitan, mozes biti i bahat i sve, ali ja kupujem od tebe robu, ne misljenje ili izraze tvog lica... Dok mi dopustis uvid u robu koju kupujem i ona je ispravna, vidjet ces me opet i preporucit cu te svima koje znam... A ako ti radije zelis kupce kao sto su neki moji poznanici koji ce te j... u mozak i stalno zvat inspekcije radi svake sitnice onda ok... Mislim da si dobio potpuno kriv dojam o tome kakav sam ja kupac...
Imas neispravan proizvod? Pa onda ga pobogu reklamiraj! Imas garantni list? jel pise na tom garantnom listu sto je pokriveno garancijom? jel to sto pise na garantnom odgovara nedostatku na tvom monitoru? Odgovara? Onda reklamiraj i mirna Bosna.
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 23:44   #347
Mimoza
Student & 3D Designer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
OK, ovo je krenulo u krivom smjeru.

Monitor nisam kupio ja. Monitor nije moj.

Argumenata vise nemam, sve sam rekao vec ranije.

Da ste malo pomnije procitali moje postove shvatili bi da upravo u Protisu i je problem, jer garancija pokriva 100% mrtvi pixel, a Protis to ne priznaje.

Rekao sam da ce se monitor zamijeniti (kod distributera) ali cinjenica je da Protis nije priznao garanciju koju je trebao priznati. Tu je nastao problem...

Molim vas, krajnje je iritantno kad vas neko citira i toboze pobija tvrdnje jer tako mozemo u nedogled.

Ne kupujem u Protisu i necu, ako vama odgovara Protis, to je u redu. Ja sam u samom startu rekao da meni ne odgovara i da ga necu preporuciti te sam iznjeo svoje iskustvo.
Mimoza je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 00:19   #348
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Sve 5, samo nekako ne vjerujem da je bilo bas tako kako pricas... Jer Protis i nema neke velike veze s tvojom reklamacijom; tj. mogli su uzet monitor od tebe na reklamaciju, poslat ga distributeru i ako on odobri garanciju poslali bi Protisu drugi monitor koji bi oni dali tebi; ako distributer nebi proznao garanciju vratio bi monitor i Protis bi ga vratio tebi...

Drugim rijecima, Protisu ni u djep niti iz djepa...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 00:28   #349
Mimoza
Student & 3D Designer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Ma, nevazo sada vise. Ajd, zivjeli!
Mimoza je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 10:53   #350
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
uopće neću ulaziti u diskusiju da se SVAKI monitor mora isprobati prije kupovine jer u protivnom dolazi do "komplikacija" koje su zapravo vrlo jasno definirane od strane proizvođača i/ili uvoznika.
Neznam dal je to bilo u ovom threadu ili nekom prošlom ali sam baš ja sudjelovao u raspravi di je jasno i glasno rečeno da ne dozvoljavaju isprobavanje monitora kod sebe prije preuzimanja na što sam ja ustvrdio da ni u ludilu ne kupujem u dućanu u kojem nemogu provjeriti ispravnost robe, istom logikom može neko doma npr srušit svoj kućni T220 sa stola koji prestane radit donjet ga u dućan pod rukom i prepakirat si novi i dat ga meni u kutiji poslje kad ga donesem na reklamaciju reć to je mehaničko oštećenje...

Ako zakon definira da u opcijama kupovine u kojima nisi u mogućnosti isprobati robu imaš pravo na tih 7 ili 8 dana za povrat, a da u onima u kojima sam kupuješ si sam odgovoran za isprobavanje prije potpisivanja onda se tu nema što diskutirati i u slučaju da se ne dozvoljava isprobavanje robe prilikom tj prije preuzimanja mora se to računati kao kupovanje na daljinu jer ti nisi mogao provjeriti ispravnost te robe, mislim pogledom izvana dok je iskopčana iz svega ćeš ustanovit (ne)ispravnost neke elektronske kompnente kako točno...?

Zato sam rekao da su mi u startu na crnoj listi i da uopće nemam namjeru niti isprobavati kako to izgleda u praksi (natezanje s njima) uopće je tu nebitno kako se ponašaju drugi dućani, ovdje se priča o konktetnoj trgovini koja konkretno kaže da a priori uzima sebi povlašteni položaj i ja ne želim poslovat s takvima neovisno o tome kolko puta neko kupio "bez problema" kod njih...

E da i ako Philips ima Perfect Panel (a po tome kako je izneseno čini se da bi trebao imati) 1 mrtvac je neispravan monitor i može se reklamirati...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 11:03   #351
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
slažem se svakako s tobom... tamo se monitor ne isplati definitivno kupovati, ali da ima jeftinijih stvari - ima.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 10:19   #352
post-itt
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: 00000000000000
Postovi: 44
pozdrav ekipa. moram pitati za savjet, jer sam skrz lud od ovh svih bedastoća pa ako netko ima univerzalno rješenje neka javi.
Prva stvar, nije mi jasno kako mogu biti razlike od dućana do dućana po komponenti u 100-200 pa čak i u tristo kuna.Zatim, nije mi jasno kako netko misli da ću izbursati 8000 kn keša kao keks, plaćam karticom, i onda gledam npr da adm jest jefitniji, ali diže cijene za 7 posto ukoliko plaćaš na karticu. aloooo, na 8000 kuna je to dosta, pa tko je tu lud, zar cijena na gotovinu i na karticu po hrvatskim zakonima jednaka, što mene briga kao kupca što njima uzima banka odnosno kartičarska kuća. ako to ne žele, nek stave da se samo može platiti u gotovini. recimo u linksa su cijene jednake, ali je skuppppp kao papar od drugih. i onda što mi preostaje, dajte pomagajte, jer ionako sam više lud od slaganja konfiguracije i sad kad sam je složio, moram se zajeb..... kako mene ne bi zajeballl.
dajte pomozite ekipa
post-itt je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 10:59   #353
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor post-itt Pregled postova
pozdrav ekipa. moram pitati za savjet, jer sam skrz lud od ovh svih bedastoća pa ako netko ima univerzalno rješenje neka javi.
Prva stvar, nije mi jasno kako mogu biti razlike od dućana do dućana po komponenti u 100-200 pa čak i u tristo kuna.Zatim, nije mi jasno kako netko misli da ću izbursati 8000 kn keša kao keks, plaćam karticom, i onda gledam npr da adm jest jefitniji, ali diže cijene za 7 posto ukoliko plaćaš na karticu. aloooo, na 8000 kuna je to dosta, pa tko je tu lud, zar cijena na gotovinu i na karticu po hrvatskim zakonima jednaka, što mene briga kao kupca što njima uzima banka odnosno kartičarska kuća. ako to ne žele, nek stave da se samo može platiti u gotovini. recimo u linksa su cijene jednake, ali je skuppppp kao papar od drugih. i onda što mi preostaje, dajte pomagajte, jer ionako sam više lud od slaganja konfiguracije i sad kad sam je složio, moram se zajeb..... kako mene ne bi zajeballl.
dajte pomozite ekipa
Nije mi bas jasno sto ti nije jasno.

Naravno da ne mogu svi imati iste cijene, jer nemaju ni svi iste nabavne cijene ni operativne troskove.
A sto se kartica tice, kad radis "na noz" s cijenama kao sto ti preffered-web ducani rade, s marzama od par posto, jasno da nije isto da li prodaju za cash ili preko kartice kad karticna kuca uzme 5-6 posto i jos kasnije placa.

nije pravilno prikazati cijenu za karticu kao "cijenu + n posto", ali je moguce reci "cijena je ta - n posto za cash".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 11:00   #354
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Zato sam rekao da su mi u startu na crnoj listi i da uopće nemam namjeru niti isprobavati kako to izgleda u praksi (natezanje s njima) uopće je tu nebitno kako se ponašaju drugi dućani,
Kao sto je gore spomenuto, ni pristojan broj ostalih *imena ducana, ne sakaju solarno testiranje monitora u ducanu. Em su gomilanjem stvari napravili takvu situaciju da ga nemas gdje ni pogledati, em to gledaju kao gubljenje vremena. Znamo da generalna kategorija kupca monitora, informiranom angaziranoscu kupovine spada u vrticki uzrast predznanjem onoga sto kupuje. Osim onih koji zbilja ne mogu do belog grada ili jednostavno ne mogu drugacija ostvariti kupovinu zbog xy objektivnih razloga... ali kad mi netko iz ZG-a, ili dobro informirani PCE forumas kuka o posljedicama kupovine na nevidjeno? Takve doiste ne mogu zaliti.

U Adm primjera radi, znam sto idem kupiti i monitor nikad nece biti na listi. Nema ljutnje i nema problema. Jednostavno to nije vrijedno gnjavaze. Cak i kad znam da bi 99% realizirao zamjenu isti dan u ducanu... ali cemu cirkus vozikanja i gnjavaze, kad to mogu iz prve isprobati negdje drugdje i znati da moze odma na stol u pogon? Mar bi trebao u neki od Stickija dodati na chelenku teme, jedan mini addendum sa slicnim naputkom zdravog razuma.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 12:12   #355
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nije mi bas jasno sto ti nije jasno.

Naravno da ne mogu svi imati iste cijene, jer nemaju ni svi iste nabavne cijene ni operativne troskove.
A sto se kartica tice, kad radis "na noz" s cijenama kao sto ti preffered-web ducani rade, s marzama od par posto, jasno da nije isto da li prodaju za cash ili preko kartice kad karticna kuca uzme 5-6 posto i jos kasnije placa.
Meni bas smeta sto su izjednacili cijene tako da su digli cijene za gotovinu i ljudi to popusili....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 13:14   #356
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Meni bas smeta sto su izjednacili cijene tako da su digli cijene za gotovinu i ljudi to popusili....
Sluzbeno to i je jedini pravi nacin - cijena je cijena, bez obzira na nacin placanja.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 19:35   #357
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Jel danas možda kakav praznik ili blagdan a da meni nisu rekli za to?
Jer ako nije, evo trgovine koju križam na popisu.
Pa da Protis možda danas kao neradi?


Zovem ih danas od jutra do sad (a brat-bratu) 50ak puta, nitko se nejavlja, par puta misteriozan znak zauzeča. Naravno, prekjučer sam ih zvao 4 puta prije naruđbe svaki puta su se javili nakon 2-3 sekunde.

Naručio monitor prekjučer, jučer ujutro uplatio, i čekam.
Samo želim znati stanje dali ga imaju na lageru i dali je/kad će biti poslan. (a ako su sastavili ponudu valjda ga imaju)

Brzi su kad treba ponudu sastaviti, sad im stoji mail cijeli dan i ne odgovaraju, zatražio sam povrat novca ako monitor do sutra ne pošalju.

Ziher imaju prikaz broja koji zove pa se ne javljaju kad ih zovem, mobitel mi se ugrijao u ruci koliko sam puta okrenuo broj. A kad sa kučnog zovem ziher vide pozivni 035 pa se opet ne javljaju.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 19:41   #358
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Jesam ti ja lijepo rekao da pitaš nekoga da osobno ode tamo...
Svaki drugačiji kontakt s njima je nepouzdan
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 19:42   #359
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Bozicno/Novogodisnja ludnica je pocela, get used to it
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 19:51   #360
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Jea rajt
Kakva božična ludnica, 50 puta telefon zvoni dok ne prekine sama mreža, pa ja bi izludio i da se ne želim javit javio bi se.
Samo želim znati stanje, pošto mi je hitno, ništa drugo.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na