Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 05.09.2014., 09:01   #31
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp

Mario92's Avatar

Datum registracije: Jun 2009
Pa kaj nije receno da AMD radi na novoj potpuno novoj arhitekturi i da budu odhebali trenutne planove i sve kaj ima veze sa Bulldozerom i nasljednicima? Da rade na "normalnijoj" arhitekturi ali da cekaju 16nm?

CPU: Intel Core i5 4300U
MBO: Lenovo
RAM: 8GB 1600MHz
VGA: Intel HD 4400
SSD: Intel SSD 180GB
OS: Windows 10 Pro build 16299 (Fall Creators Update, 1709)
BAT: 6 cell
Monitor: 12.5" 1366x768
Tipkovnica: Logitech K360 Wireless
Miš: Logitech M705 Marathon

CPU: Intel Core i5 4200M
MBO: HP
RAM: 8GB DDR3 1600MHz
VGA: Intel HD Graphics 4600
SSD: Patriot Blast 240GB
BAT: 6cell
Monitor: 15.6" FullHD + HP EliteDisplay E231
Tipkovnica: Logitech K120
Miš: Logitech M500

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 09:41   #32
lobo64
Premium
Moj komp

lobo64's Avatar

Datum registracije: Feb 2008
po meni, 8370E je korak u pravom smjeru, makar je vrlo maleni korak. zeleni samo treba smanjiti potrošnju na procovima. da su u stanju izbaciti 65W sa sadašnjim perfama, zbogom svi pentiumi, i3, a bogami i poneki i5...
lobo64 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Staro 05.09.2014., 09:53   #33
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp

Sam Fischer's Avatar

Datum registracije: Oct 2004
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
po meni, 8370E je korak u pravom smjeru, makar je vrlo maleni korak. zeleni samo treba smanjiti potrošnju na procovima. da su u stanju izbaciti 65W sa sadašnjim perfama, zbogom svi pentiumi, i3, a bogami i poneki i5...
Za to "samo" potrebna je nova arhitektura, proizvodni proces, iljade milijona $ i preko nekoliko godina razvoja

Naaah, sitnica
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 10:29   #34
Dac
Premium
Moj komp

Dac's Avatar

Datum registracije: Feb 2007
Ako ništa drugo AMD je uvijek dobro pazio na nadogradnju. Sa ovim procesorima se skroz dobro može nadograditi 2-3 g stara konfa sa nevelike novce. Što i sam gledam jer bi mi ovakav legao baš fino...

Dobra vijest je da se ovi modeli vraćaju na tržište. Mi smo pripizdina pa 8320 i 8350 možeš naći po trgovinama, gdje stoje na policama već 2 g i ne pada im baš cijena - i dalje su uglavnom 1000 kn i/ili debelo preko dok ga američanin plati 150$ ili manje, nijemac jedva preko 100€
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 11:45   #35
medo
#erase startup-config
Moj komp

medo's Avatar

Datum registracije: Nov 2001
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Ako Intel ostane sam u igri za procesore, onda će svaki novi njihov procesor popaliti naše novčanike
Yeap, been there...
Staro 05.09.2014., 14:14   #36
lobo64
Premium
Moj komp

lobo64's Avatar

Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Mi smo pripizdina pa 8320 i 8350 možeš naći po trgovinama, gdje stoje na policama već 2 g i ne pada im baš cijena - i dalje su uglavnom 1000 kn i/ili debelo preko dok ga američanin plati 150$ ili manje, nijemac jedva preko 100€
OK, neka si ga po soma i više kuna "vendor" zašteka znate već kuda, ili neka mu i dalje skuplja prašinu po policama...
hrvatska posla...

Zadnje izmijenjeno od: lobo64. 05.09.2014. u 14:17. Razlog: edit
Staro 05.09.2014., 16:46   #37
robbie
Monster under your bed
Moj komp

Datum registracije: Jan 2010
amd radi na novoj arhitekturi koju ce izbacit kad padne malo cijena dd4 i koja ce podrzavat ddr4 memoriju... sad dal ce novi cpui bit konkurentni po performansama s intelom sumnjam, al cijena u odnosu na performanse ce bit sigurno na njihovoj strani...
Staro 05.09.2014., 17:17   #38
lobo64
Premium
Moj komp

lobo64's Avatar

Citiraj:
Autor robbie Pregled postova
amd radi na novoj arhitekturi koju ce izbacit kad padne malo cijena dd4 i koja ce podrzavat ddr4 memoriju...
otkuda info ? ima negdje na netu ?
Staro 05.09.2014., 18:07   #39
robbie
Monster under your bed
Moj komp

bio je amdov live stream nedavno i kad su priupitani glede ddr4 i njihovog cpu rijesenja rekli su da ce izbacit liniju cpu-a kad se ddr4 uhoda i cijena postane pristupacnija...
Staro 05.09.2014., 19:25   #40
Dac
Premium
Moj komp

Dac's Avatar

Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
OK, neka si ga po soma i više kuna "vendor" zašteka znate već kuda, ili neka mu i dalje skuplja prašinu po policama...
hrvatska posla...
Slažem se. Al ono što sam htio reći je da pošto dolaze novi/stari i bolji/isti procesori koji bi trebali imati istu cijenu kao i stari = pozitivna stvar za nas kupce.
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Staro 05.09.2014., 19:50   #41
virus1
Premium
Moj komp

virus1's Avatar

Datum registracije: Mar 2006
Citiraj:
bio je amdov live stream nedavno i kad su priupitani glede ddr4 i njihovog cpu rijesenja rekli su da ce izbacit liniju cpu-a kad se ddr4 uhoda i cijena postane pristupacnija...
Neka njih ne brine DDR4 i cijena, jer cijena je slična cijeni sadašnje DDR3, a trenutni procesori (FX-8core) nemogu vrtiti ni to što se nudi.

Od 1333-1600Mhz perfomanse skoče i tu je to najvidljivije/osjetno, od 1600-1866MHZ ne osjeti se skoro pa ništa i tu im je max preporučen sa samo 2 modula popunjena dok za sva 4 preporučaju 1600, sve iznad ako se FSB drži na 200 nema smisla + još bude lošije.
Realno bi bilo osjetno i logično da ako dižeš FSB, automatski time i RAM, da bi perfomanse trebale biti bolje na 2000+ MHz ali to nije slučaj osim kod testa Realbench =P (možda još koji ali nebitno) + većina FX-ova čim diraš FSB poblesave i kanta, tu sve pada u vodu tj. njihov IMC.

Nemojte krivo shvatit ja gledam stvari koliko trenutno imam financija, kada sam kupovao svog FX-a (više od godinu dana) gledao sam price/performance, htio sam ga rađe nego kakav I5, evo jedan link primjera radi pogledajte na kraju test sa svih 8 jezgri a govorimo o istom cjenovnom rangu, za I7 nisam imao bukse xD.
Naravno Intel ubija sa jednom jezgrom IPC je puno bolji.

Jako je loše ako AMD ispadne iz igre za nas potrošače, zato se nadam (kurva jedna) da se mogu vratiti, jedanputa već jesu možda mogu opet?
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 22:30   #42
robbie
Monster under your bed
Moj komp

realno brzina ddr3 visa od 1600 je neosjetna i u intelu i u amdu osim ako je ne koristis ko memorija za apu... i to narocito jer je bitniji timing memorije nego herci. zato trenutno prelazak na ddr4 je skoro pa idiotarija jer timing im je los i razlika u performansama ce bit mala.
Staro 05.09.2014., 22:42   #43
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp

Sam Fischer's Avatar

Citiraj:
realno brzina ddr3 visa od 1600 je neosjetna i u intelu i u amdu osim ako je ne koristis ko memorija za apu... i to narocito jer je bitniji timing memorije nego herci. zato trenutno prelazak na ddr4 je skoro pa idiotarija jer timing im je los i razlika u performansama ce bit mala.
Nemoj tako
Aida 32 će pokazivati sigurno 10k Mb/s veći memory read

Šalu na stranu, skupa memorija je maltene porez na budale (osim ako nekome tko može iskoristiti tih 2,8% ubrzanja zaista igra ulogu)

Dobri mali Linus je solidno objasnio
Staro 05.09.2014., 22:51   #44
virus1
Premium
Moj komp

virus1's Avatar

Datum registracije: Mar 2006
Ovo je najbolje objašnjenje
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2014., 22:52   #45
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp

Sam Fischer's Avatar

Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Ovo je najbolje objašnjenje
Hahahahha, dooobar!
Nije daleko od istine
Staro 05.09.2014., 23:21   #46
robbie
Monster under your bed
Moj komp

realno mislim da amd samo proizvodaci softwarea mogu spasit tak da pocnu koristit svih 8 jezgri, al zivi bili pa vidili... mozda amd iznenadi...
Staro 05.09.2014., 23:39   #47
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp

Sam Fischer's Avatar

Citiraj:
realno mislim da amd samo proizvodaci softwarea mogu spasit tak da pocnu koristit svih 8 jezgri, al zivi bili pa vidili... mozda amd iznenadi...
Ma u tome i je skoro najveći problem, da barem malo optimziraju te igre. (Profesionalni softer je ipak relativno dobro oprimiziran za multicore sistemem i porast sa brojem jezgara je skoro linearan).

Baš frustrira, jedina igra koju zaigram već dulje vrijeme kada imam vremena - WarThunder (sa avionima). Doduše, igra je još u beti, ali CPU utilization je retardiran. Jedna jezgra je uvijek zakucana na 100%, ostalih 7 chilla na nekoj sići od loada - 2-3-5%. Koliko je to glupo? Mislim, igra se vrti na "movie" quality postavkama sa konstatnih 60fps (i naravno kuži samo jednu grafu, GPU utilization u prosjeku od 40-60%prve grafe za tih 60fps) ali zna se dogodit kad je neka gužva - explozije, puno aviona na jednom mjestu, niski preleti (pa onda malo mora fiziku uključit- drveća ovo ono) da fps dropne.

Zašto? Zato što je preostalih 87,5% CPU-a ilitiga 7 jezgara i 100% GPU-a (cijela jedna grafa) neiskorišteno.

WarThunder je samo primjer, masa igara je takvih...

EDIT:

Evo, sad bezveze pustim quick scan od avast antivirusa i load procesora je od 9-13% što bi aludiralo da koristi samo jednu jezgu, jel. Uz takvo programiranje i optimizaciju, nije ni čudo što Intel ubija

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 05.09.2014. u 23:56.
Staro 06.09.2014., 04:29   #48
Manuel Calavera
Premium

Manuel Calavera's Avatar

Datum registracije: Jul 2012
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
daj neki link kojeg ti imaš ili nešto SVE VAS POBJEDIM!!!

Dobro hendla neke stvari fx 83xx, problem je naravno u optimizaciji softvera...

Što se tiče gaminga fx 83xx nije fail, kako igre budu sve više cpu zahtjevnije i budu mogle više jezgri koristit tako će on postajati sve bolji i bolji (što se događa već od crysisa 3, BF3 MP, BF4 MP, planetside 2, watchdogsa a i nadolazeće igre poput witcher 3, the division, dragon age 3 na frosbiteu i sl. sigurno neće biti tetris)... Tko misli furat isti pc 5 god doći će na svoje (furaju ljudi i duže, ovaj forum nije reprezentativan jer ima dosta entuzijasta)

BTW jel se sjećate kad intelovi dual core na većem clocku bili bolji u tadašnjim igrama od quadova? E s vremenom su došla cica na kolica, evo jedan video u tom stilu

quad core vs dual

dobro scene nisu identične, ali razlika je više nego očita, i to pazi na jednoj običnoj gtx 460 nabije tu razliku!

Sam Fischer

Ti si odabrao krivi cpu ako baš te igre misliš igrat
U 99% igara nema neke veze amd vs intel, osim par izuzetaka tipa tog WoT-a koji jednu jezgru fura, pretpostavljam i ti avioni isto bolje lete na intelu, starcraft 2, u wow-u i to je manje više to od poznatijih igara... Već jedna dota 2 može napravit solidan load na 6 jezgri...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 06.09.2014. u 04:52.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 11:35   #49
Dac
Premium
Moj komp

Dac's Avatar

Bezvezne su te usporedbe.
Na kraju krajeva najjači razlog zašto volimo AMD je da uz ovakvu ne preveliku (i u RL potpuno nebitnu) razliku u testovima AMD-ov procesor košta upola manje. Koliko god da se pili po takvim uspredbama sve to pada u vodu kad se pogleda cijena, IMHO
Staro 06.09.2014., 13:05   #50
Manuel Calavera
Premium

Manuel Calavera's Avatar

Datum registracije: Jul 2012
Je. Kad pogledaš fx 8320 u uziju često ispod 1000kn (svaki se našika bar 4,4 ghz), dok i7 preko 2 soma. Više nego duplo. Imaš ozbiljan cpu za gaming i vrhunski za rendering

Evo u random gamingu (dakle singleplayer, ne MP od BF3/BF4, crysisa 3 gdje briljira), znači tu ima igara koje intenzivno koriste i po 2 jezgre

https://www.youtube.com/watch?v=0LPs...utu.be&t=7m52s
https://www.youtube.com/watch?v=rIVG...utu.be&t=4m13s

Za tu lovu premija
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 14:26   #51
dadosbcro
Premium
Moj komp

dadosbcro's Avatar

Datum registracije: Feb 2010
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova

Dobro hendla neke stvari fx 83xx, problem je naravno u optimizaciji softvera...

Slažem se u potpunosti, za svoju cijenu FX83xx odlično hendla...ne treba previše vjerovati benčmarkima, pogotovo ako Intel ima svoje prste u tome¨Intel's compiler-AMD cripple¨

dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 15:39   #52
emilblomsky
Premium
Moj komp

emilblomsky's Avatar

Datum registracije: Oct 2009
Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
Slažem se u potpunosti, za svoju cijenu FX83xx odlično hendla...ne treba previše vjerovati benčmarkima, pogotovo ako Intel ima svoje prste u tome¨Intel's compiler-AMD cripple¨

Pa iskreno ja bi uvijek uzeo amd-a, rađe razliku utopim u grafičku,puno osjetnija razlika!
Staro 07.09.2014., 08:19   #53
Wizzard
Premium
Moj komp

Wizzard's Avatar

Datum registracije: Aug 2005
Svaki od tih Fx-eva će biti dobar za manje više sve radnje na kompu..za te novce koje platiš za jednog iz porodice Fx-a pogotovo serija 83xx nema promašaja...Isprobao sam ovo na svom kompu i nema greške radi kao i na linku..http://www.youtube.com/watch?v=lHM-LBtJc2Q doduše moj sam naherto na 4ghz bez turba i pokrenuo jednu igru jer nemam više igara instaliranih na kompu.. ali sve ostalo radi kao i na videu....e sad se jedino postaljva pitanje tko će od nas tu raditi to sve istovremeno i koliko puta. kako god neka nam živi još dugo Vishera...

CPU: i7 2600K Cooled by Katana 4/FX-8320@4ghz cooled by CM Hyper 212 EVO
MBO:AsRock Z68 Extreme4 Gen3 /Asus M5A97-Pro
RAM: 2x8gb Kingston XyperX Fury Black 1600 Mhz ddr3/2x4gb Gskill Sniper 1600mhz Ddr3
VGA: VTX3D X-EDITION HD7970 3GB GDDR5@ R9 280x Bios/Xfx 6870 1gb
HDD: Ssd Samsung Evo 250gb/Intel 520+500Gb WD5000AAKX
PSU: SeaSonic G-Series (Gold) Modular 550 W
Case: Antec GX-700/Ms Falcon Blue Led Fans Pro Gaming Case
Mause: Sharkoon FireGlader
Monitor: Neovo Lcd 22"
Sound: SB X-FI Xtreme Audio
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 11:06   #54
cccp
Premium
Moj komp

cccp's Avatar

Datum registracije: Feb 2004
Mislim da je high-end desktop segment za AMD odavno završena priča i sumnjam da će ikada oživjeti. Kod prijenosnika je drugačija priča jer se i najavljeni budući proizvodi dobro uklapaju u taj segment. AMD je već sada kompetitivan s Intelom u prijenosnicima, ali naći dobar proizvod s AMD ovim čipom u njemu je kao naći poštenog političara. Craptop do craptopa. Ja bih okrivio OEM-ove, ali vjerujem da bi i AMD mogao povući neke korake da to promijeni.

U budućnosti se očekuje fokus na ARM mikroservere, x86 se spominje kao legacy i samo usput. Carrizo neće donijeti velike pomake u odnosu na Kaveri (na desktopu), a AMx je odavno mrtav.

Jim Keller On AMD's Next-Gen High Performance x86 & K12 ARM Cores

Red Hat: ARM servers will come when people crank out chips like AMD's 64-bit Seattle
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 16:47   #55
Don Kihoty
Banned
Moj komp

Datum registracije: Apr 2011
Ma FX je dobra kupnja, za svakog prosječnog korisnika
i gamera. Ne mora ispljuvati 2000kn za CPU, da bi imao vrhunske performanse.

Moj prastari FX-8120 / 4GHz @ 1.206V uparen sa 2x 4GB 2133MHz RAM-om
radi baš fino. A ušteđeni novac se utopi u jaču grafiku / SSD / RAM.

Nije loše za starca iz 2011. - ploče su povoljne, za razliku od njegovog parnjaka i5 750,
za kojeg nema ploča, a i sporiji je - FX je bio i ostao bolja kupnja - nisam pogriješio.

Jednog dana možda upgrade, pa da sve bude 7.9.

Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 17:08   #56
tole_
Casual Racist
Moj komp

tole_'s Avatar

Datum registracije: Jul 2006
Uh oh, i5 750 je izasao 2 godine prije FXa, cak stovise i SB se pojavio u medjuvremenu. Budimo realni, ako bi uspredili i5 750 4GHz vs BD FX 4GHz ja bi jako dobro razmislio prije nego li bi stavio pare na FXa, pogotovo ako film odvrtimo 3 godine unazad
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 18:08   #57
Don Kihoty
Banned
Moj komp

Datum registracije: Apr 2011
Čuj, LGA1156/1155 je mrtav. AM3+ još uvijek živ.

Za mene još ima nadogradnje - dok 1155/1156 - kao nadogradnju ima novu platformu,
MBO + CPU (+RAM* DDR4 ako bude potrebno).

Good Guy AMD.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 20:26   #58
dadosbcro
Premium
Moj komp

dadosbcro's Avatar

Datum registracije: Feb 2010
FX8320 malu djecu jede za doručak...svog uspijem opteretiti 100% jedino kada pokrenem prime 95 ili kada pokrenem onaj program sponzoriran od intela, mislim da se cinebench zove
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 15:53   #59
tole_
Casual Racist
Moj komp

tole_'s Avatar

Datum registracije: Jul 2006
Pa realno AM3+ je "ziv" isto koliko i s1155. Sandy je brzi i od Vishere i Zambezia tako da te price o nadogradnji mozes objesit macku o rep. Zadnji pravi upgrade postojeceg socketa AMD je nudio kada si mogao AM3 phenoma ubaciti u AM2+ ploce. Ovo BD na Pd je isti shit kao i SB na IB, samo u losijoj izvedbi. Fx83xx i FX63xx su dobri procesori za te pare, ali za kompaniju, pa i za krajnjeg korisnika, nije dobro da se protiv konkurencije bori iskljucivo dampingom cijena pogotovo kad imas tako veliku jezgru koja sigurno nije jeftina. A u prilog im ne ide ni cinjenica da ih u dosta igara nasapuna nafrljeni pentium
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 16:31   #60
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp

Drvoje's Avatar

Datum registracije: Feb 2009
Sigurno - u igrama koje koriste samo jednu/dvije jezgre i di su detalji testiranja smijeh (ono di svaki testirani procesor pokazuje zube u rasponu 60-120 FPS).

A kad stavimo naslov koji jede malu djecu, iskorištava više jezgri, i testiramo s visokim detaljima/rezama, po mogućnosti još u multiplayer izvedbi (a ne "ben-čmaru") - minimalni i prosječni FPS se porilično sroza na Intelovom "pentaču"

BTW I AMD-ovi odroni se veselo "klokanuju"

Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge