Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2016., 03:39   #811
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Ajde ako netko naleti na Compaq Deskpro 2000 s Pentium 166 procesorom neka me cimne. Volio bih to nabavit ponovo
Imaš najmanje 2 komada za kupiti preko Njuškala...

Edit
Sorry, ovaj u oglasu je 4000...
  Reply With Quote
Staro 20.09.2016., 04:24   #812
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Da, gledao sam al to nije to :/

Najradije bi uzeo s ebaya, al postarina bi me izbila nego sto to vrijedi.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2016., 08:10   #813
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Retro mašina

Bio sam prisiljen koristiti takvu retro mašinu prije 5-6 godina kad mi je crkla glavna mašina. Ista matična, neki Athlon, 1.5gb rama i mx440 ako se ne varam. XP je vrtilo sasvim pristojno
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 01:10   #814
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Retro mašina

Bio sam prisiljen koristiti takvu retro mašinu prije 5-6 godina kad mi je crkla glavna mašina. Ista matična, neki Athlon, 1.5gb rama i mx440 ako se ne varam. XP je vrtilo sasvim pristojno
Pa to i je XP mašina... Mislim, bio je dizajniran u vrijeme kad je XP bio potpuno nov Iako bih osobno uvijek radije stavio Ti4200 ili Ti4800 nego MX440 jer je snaga Titanium kartica osjetno jača!
  Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 02:42   #815
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Mali update... Još radim na RetroMaster projektu, zvučna je zamijenjena za Aureal Vortex2 u kombinaciji sa Creative Wave Blaster II nadogradnjom Jedino ju je bilo zaguljeno pokrenuti pod XPom, ali eto - i taj problem je riješen!



Sada mašina izgleda ovako... Malo je sve unutra tijesno, ali ventilacija je OK a i pazio sam na cable management.
  Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 06:40   #816
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Mali update... Još radim na RetroMaster projektu, zvučna je zamijenjena za Aureal Vortex2 u kombinaciji sa Creative Wave Blaster II nadogradnjom Jedino ju je bilo zaguljeno pokrenuti pod XPom, ali eto - i taj problem je riješen!



Sada mašina izgleda ovako... Malo je sve unutra tijesno, ali ventilacija je OK a i pazio sam na cable management.
Obrišeš još prašinu sa kartica i biti će savršeno !
Inaće svaka čast za trud i ideju da se sve to oživi i stavi u funkciju .
Pomalo ti i zavidim .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 00:22   #817
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Obrišeš još prašinu sa kartica i biti će savršeno !
Inaće svaka čast za trud i ideju da se sve to oživi i stavi u funkciju .
Pomalo ti i zavidim .
Ma mogu ih obrisati ali da ti kažem, nema previše smisla. Ionako imam veliki (12cm) vent na bočnoj stranici, preko voodooica i AGP grafičke, koji upuhuje zrak unutra, tako da će kartice pobrati svu prašinu sa stola, gdje mi stoji tower... A i ne volim ih previše dirati (osim ako baš moram) zbog eventualnog oštećenja SMD komponenti, njihov popravak bi bio ravan mučenju!

Nego, hvala! Moram priznati da sam i sam zadovoljan rezultatima, a performanse su fascinantne! Vrti doslovce sve - od Doom-a 1 i 2, Duke Nukema 3D, preko Unreal-a, Quake-a i originalnog Half-Lifea pa sve do Half-Life 2, epizoda 2. Vjerojatno bi mogao i Portal, ali sam negdje morao povući crtu zbog kapaciteta XP diska (80GB)

Također vrijedi spomenuti da su 1800+ i Ti4200 (AGP grafička) overclockani, ali se zbog svog tog aluminija i avionske turbine uopće ne "osjeti"

Ovako mašina izgleda sa poklopcem... 12cm vent je okrenut prema unutra i ima plave LEDice (vidi desnu sliku)

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 05.10.2016. u 00:30.
  Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 23:43   #818
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Ovih dana čistim i bacam razne stvari i našao sam ispravnu đi fors 2 mx 400 64mb w/o dvi & w/tv. Ako mu netko želi nek mi pošalje poruku.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 00:18   #819
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
Ovih dana čistim i bacam razne stvari i našao sam ispravnu đi fors 2 mx 400 64mb w/o dvi & w/tv. Ako mu netko želi nek mi pošalje poruku.
Pretpostavljam da je AGP? Osobno ih imam nekoliko komada, ali u svakom slučaju ne bacaj! Sasvim solidna kartica za sastaviti neku retro mašinu, a vrti sve igre od početka 3D akceleracije pa sve do 2003, 2004. Ovo je dvije generacije novije (i bolje) od TNT2 M64 koju sam nedavno spojio i testirao, a rezultati su bili i više nego impresivni.
  Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 13:24   #820
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
naravno da je agp

a moram se riješiti toga, dopizdilo mi to sve spremat i skladištit. imao sam negdje i prvu rivu tnt, neam pojma gdje je ta završila. Ako nitko neće, ode u kontejner za par dana (iako me malo srce boli to radit)
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 00:14   #821
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
naravno da je agp

a moram se riješiti toga, dopizdilo mi to sve spremat i skladištit. imao sam negdje i prvu rivu tnt, neam pojma gdje je ta završila. Ako nitko neće, ode u kontejner za par dana (iako me malo srce boli to radit)
Te su grafe dolazile i u PCI izvedbi, zato sam i pitao... U stvari PCI grafička te generacije bi bila relativno tražena, s obzirom da ih se (barem ovdje, kod nas) ne viđa previše. Sve su ili ISA (one starije) ili AGP

Nikad nisam pronašao primjerak Rive TNT, imam nekoliko TNT2 Pro i Vanta/M64, ali ne i prvi model. Stoga, ako si blizu Zg ili budeš išao u tom smjeru, svakako bih je uzeo.
  Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 01:11   #822
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Ma znam zašto si pitao, ponosno sam odgovorio da je agp
Ostalo mi je još par kutija za pregledat ali za sada je nema nigdje (tnt)
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 01:58   #823
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
Ma znam zašto si pitao, ponosno sam odgovorio da je agp
Ostalo mi je još par kutija za pregledat ali za sada je nema nigdje (tnt)
Nema problema, nikamo mi se ne žuri Ako nađeš, super (dogovorimo se detalje preko PP), a ako ne nikom ništa. Samo kažem, u svakom slučaju ih je šteta baciti jer mogu poslužiti.
  Reply With Quote
Staro 30.03.2017., 18:22   #824
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Iz teme o donacijama, a vezano za "slinavi" hardver

Pitanje - da li bi netko možda želio udomiti (nekompletan) HP Workstation, P-Class? Možda je netko vidio moju temu ovdje na forumu, naime nabavio sam si HP "monstruma" od oko 15kg, koji ide na DVA slot-1 procesora. Jedini problem je u tome što je matična otišla par dana nakon, i to što zamjena kondenzatora nije pomogla Tako da budem potpuno iskren, samo mi ovdje uzima prostor i skuplja prašinu...

Ono što nudim, i za što ZNAM da 100% radi je sljedeće:
(1) Full kućište od HP Visualize P-Class, sa obje prednje maske, kompletom Delta-Electronics ventova, modulom za paljenje (power, reset, LCD status) i vodilicama za montažu 3.5 & 5.25 uređaja

(2) Delta-Electronics HP 400W napajanje, koristi poseban standard isključivo za tu generaciju HPa

(3) AGP grafičku, nVidia Quadro2 MXR 32M za HP Visualize. Radi naravno i na drugim AGP mašinama... Nisam testirao samu (Direct 3D, OpenGL) grafiku ali sam je ukopčao i upalio da vidim bude li davala sliku ili prazan ekran. Pokazalo se da radi OK...

(4) Hitachi HP DVD-ROM, ATA. Eject mehanizam je malo glasan, ali uredno očitava diskove

(5) 3.5 floppy ... rekao bih standardni da mu nije uklonjena prednja maskica, i da nije prilagođen fronti HP kućišta

(6) Slot-1 terminator modul (za dvo-procesorske ploče)

(7) SCSI kabel sa terminatorom (za SCSI diskove i optiku)

Ono što nudim, a NIJE testirano i/ili potvrđeno da radi:
(1) Matična (NE RADI, daje crnu sliku i vrti sve ventove na max. INFO panel govori da sve radi OK, očitava fantomskih 1GB memorije i 2x 1GHz procesore koji su nekad bili unutra)

(2) SCSI Adaptec 29160 64-bit PCI kontroler, komplet sa kabelom za spajanje na matičnu (HDD activity LED)

Ono što nije u ponudi i bude trebalo nadomjestiti:
(1) Slot-1 procesor(i), jedan (prethodno navedeni) terminator modul već je instaliran.

(2) Regulatori voltaže za CPU. Nisu toliko rijetki, koliko sam shvatio riječ je o standardnim modulima koji nisu vezani isključivo za HP

(3) RAM memorija ... koristi isključivo fully buffered/registered SD-RAM, i to u parovima.

(4) Diskovi ... bilo da su SCSI, ATA, SATA (kroz ATA-SATA konverter), bude trebao barem jedan

(5) Iomega ZIP100/250 ATAPI

Po želji šaljem slike, i dajem bez ikakvih pitanja kako/zašto. Jedini uvjet je taj da se dogovorimo preko PP i da dođete to pokupiti kod mene (Zg, centar) jer je mašina izuzetno teška i glomazna, napravljena od punog (i kvalitetnog) željeza a ne onog tankog pleha kakav se danas koristi. Iskreno, bilo bi mi drago kad bi ga netko osposobio za rad, u suprotnom može poslužiti za kakav case-mod ili dijelove. Unutra ima ventova i mrežica svih dimenzija, od 80x80, 92x92, 120x120 pa sve do onih malih od 45x45(?) a da o SCSI kontroleru, Quadro grafičkoj i HP napajanju ni ne pričam
  Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 18:58   #825
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Ne znam da li je bilo, ali lik je početkom godine (2017.) kupio novi IBM PC AT i tipkušu Model M pa ispod imate unboxing



https://www.youtube.com/watch?v=nLy_jEbuY-U
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 20:16   #826
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ne znam da li je bilo, ali lik je početkom godine (2017.) kupio novi IBM PC AT i tipkušu Model M pa ispod imate unboxing



https://www.youtube.com/watch?v=nLy_jEbuY-U
LGR, odnosno Clint je jedan od najboljih, nema sumnje Također bih preporučio Victor Bart-a (ima ogromnu kolekciju starih mašina i organizira izložbe, kao i razna okupljanja vezana za stari hardver) kao i Phil's Computer Lab, tipa koji radi vrlo detaljna testiranja i analize starog hardvera. Must-have za sve retro entuzijaste

Victor Bart - LINK
Phil's Computer Lab - LINK
  Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 20:21   #827
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Predobro.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 20:25   #828
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Ne znam jel' pravi ili nije, ali je garantirano zaflekao gaće (s prednje strane) kad je raspakirao tipkovnicu
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 21:01   #829
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,573
Misliš na onu prvu origigi šta je treba registrirat ko 'ladno oružje ?
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 21:47   #830
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
A od koje druge možeš dobiti fleke na gaćama
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 09:03   #831
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Slaže mi se neka pentium jedinica za win95 i retro gaming na crt-u... samo ne znam otkud to da nabavim više a da ne naručujem izvana :|
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 13:30   #832
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Imaš sreće, imam jedan komplet P133, Awe64 i Voodoo 2 s W95, eventualno skupa s CRTom 757DFX za zamjenu za suvremeniji hardver, khm grafička khm
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je online   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 14:06   #833
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
7600gt dobiješ bez greške

btw. buljim na rate tokom dana gore u onaj unboxing... kakav most epic
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 14:18   #834
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Nego ima li interesa za jedan Commodore 128D kompletan s tipkovnicom i mišem i origigi narančastim mono monitorom u ispravnom i kozmetički jako dobrom stanju? Idealno zamjena za noviji hardver opet
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je online   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 15:07   #835
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Imaš sreće, imam jedan komplet P133, Awe64 i Voodoo 2 s W95, eventualno skupa s CRTom 757DFX za zamjenu za suvremeniji hardver, khm grafička khm
Meni je prije par dana otišla W95 mašina, Pentium MMX 233. Najvjerojatnije matična, sve sam probao ali nije više bootala u OS Naime, imao sam proboj vlage u sobu prije nekih 6 mjeseci, a ta konfa je dobila najviše štete, pa me i ne čudi. Stoga ako ti dogovor sa kolegom propadne, možda bih ja bio zainteresiran... Dogovorimo se preko PP ako si zainteresiran.
  Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 09:44   #836
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Evo obećao sam kolegama poslikati moju retro P133 mašinu s W95.

https://postimg.org/gallery/m8mh9ou0/

intel P133s
ATC 1000 + vx matična, 16 MB memorije
Creative AWE 32 ISA CT3990, bez keksa ekstra za proširenje memorije (imam i AWE 64 ISA, ali u drugom stroju koji je trenutno nedostupan)
VOODOO 2 12 MB s passthrough 2d kabelom, piknuo sam je na stroj ali se nisam stigao s driverima na W95 još na njemu igrati, ali radila je sjajno na prošloj retro mašini s WXP
2D grafika - Na slikama je inicijalno bio ISA Trident kartica, ali prebacio sam na S3 trio V64 PCI karticu, ima bolju sliku.
CD pogon HITACHI 8335,
500 MB dosta glasnog diska s W95 instaliranim, ladica za HDD neispravna, samo za ukras na kućištu da ne bude rupa
Napajanje je 200W DTK, u kompletu ide i chicony din tipkovnica i logitech serijski kuglični miš.

Uglavnom mijenjao bih ovaj divni skup retro komponenti za grafičku karticu zelenog tabora jačine gtx 660 ili jaču, pa tko prije ponudi nešto slično
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je online   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 13:03   #837
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ovo je identičan setup mojeg prvog kompa koji smo uzeli tamo negdje pred kraj 1996. godine

Kakav throw back Tuesday, baš trigger nostalgije
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 13:40   #838
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Super šta si nabroja iznutrice, jer sa slike (IMG_0313) ne prepoznajem pola od tih komponenti

Čisto, uredno, i radi
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 22:28   #839
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Wow!! Da je moj, stavio bi mu 5.25" disketni umjesto te ladice za disk, i zamijenio Voodooicu sa Voodoo1

Nego, ponavljam (tim više sad kad sam vidio slike ), ako kolega ne bude zainteresiran ili u mogućnosti svakako bih ga uzeo.
  Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 22:37   #840
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Nego, ima možda tko ovo kućište negdje stashed away? Prodavalo se kod nas tamo negdje oko 1994.

http://somuch.guru/wp-content/upload...front-2035.jpg
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na