Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.12.2020., 22:54   #31
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pogledaj uvjete korištenja:
https://www.hrvatskitelekom.hr/pravn...eti-koristenja

Ako je to unlimited, onda kaže ovako:



Žali se HAKOM-u ako si zakinut, nema druge.

Oprosti, ali nije NASTAVI nego BRZINA jer nije ograničen promet, nego brzina. Meni radi sve samo 3-4 Mbps, znači brzina je skinuta. Nitko mi od službenika nije ni rekao da postoji opcija da se pošalje riječ NASTAVI.




P.S Evo imam vijesti!


Zvali su me iz t-coma (aha, sub navečer) i kažu da sigurno mogu skidati koliko želim, ali je sustav trebao nakon mojeg sms-a BRZINA vratiti brzinu, nije jer se "zblesirao" i da je sad pokrenut postupak micanja blokade i da će to kroz 24h biti vidljivo, te da ću i dalje skidati koliko želim, a svakih 50-tak gb će dolaziti kao i prije sms da moram poslazi BRZINA. Ovo je bilo nešto u sustavu, a ne mogu manualno maknuti nego je to pokrenut neki postupak koji traje do 24h od danas. Ajde baš budem vidio.

Zadnje izmijenjeno od: window09. 12.12.2020. u 23:22.
window09 je offline  
Staro 12.12.2020., 23:57   #32
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Šta se događa - Tcom ne daje više max brzinu

Sve to što sam quoteao gore je izvađeno iz uvjeta korištenja koja sam i linkao, ali ih očito nisi pročitao. Ako piše krivo, žali se njima, ne meni
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 13.12.2020., 00:19   #33
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Zaboravili ste svi napomenut da je ustvari ovdje kriv operater. Zavarava korisnike brzinama od 500mbit i slicno. Kriv je da, jer je pohlepan i fair usage je glupost samo takva. Zasto lijepo ne reklamiraju 50/50 max i bok. Nikakav fair usage i te gluposti. Masu ljudi bi uzeli da se za homebox garantira max 50mbit flat. I nema opterecenja . Ali radije reklamirati 500 pa oznacavat neke korisnike nepozeljnim a ostale koji ne koriste maksimalno sto operater nudi budalama koji su pozeljni.
spawn je offline  
Staro 13.12.2020., 00:34   #34
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Zaboravili ste svi napomenut da je ustvari ovdje kriv operater. Zavarava korisnike brzinama od 500mbit i slicno.
Niko nikog ne zavarava, jer ni jedan operater ne garantira nikome bilokakvu max/min brzinu u mobilnoj mrezi.
Reklama je jedno, uglavnom za naivne, a relanost je da NEMA garancije brzine.
Prezime je offline  
Staro 13.12.2020., 01:05   #35
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Realnost se ne reklamira nego ono sto vidis po cijele dane na TVu. Mislis da bi bilo koji operater placao stotine tisuca kuna na TVu za "realne" ponude?
Odavno znamo za "mala slova" ali ljudi smo,mislimo da dobijamo to sto platimo ali u realnosti uvijek se moramo natezati zivkati žaliti itd. To što je kod nas normala varati i ljude smatrati naivcima jer zele ono sto plate je druga priča

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 13.12.2020. u 01:33.
spawn je offline  
Staro 13.12.2020., 11:24   #36
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Realnost se ne reklamira nego ono sto vidis po cijele dane na TVu. Mislis da bi bilo koji operater placao stotine tisuca kuna na TVu za "realne" ponude?
Odavno znamo za "mala slova" ali ljudi smo,mislimo da dobijamo to sto platimo ali u realnosti uvijek se moramo natezati zivkati žaliti itd. To što je kod nas normala varati i ljude smatrati naivcima jer zele ono sto plate je druga priča
Svaki operater reklamira realno stanje. Ako oni imaju agregaciju nosača takvu da ona pruža do 750 megabita u maksimumu, što bi trebali reklamirati 25? Iako ne mogu garantirati ni tih 25 jer to jednostavno nije priroda mobilnih mreža.

Nije nikakvo varanje. Ako je mogućnost mreže DO 750 megabita, koliko bi onda oni trebali reklamirati?! Nisu rekli da ćeš imati 750, nego da je toliko moguće, ali da ovisi o broju korisnika, mrežnoj udaljenosti, vremenu vani i još drugim faktorima. To nije fiksna usluga gdje je moguće postavljati brzine i zadavati minimume koje korisnik može imati niti će to ikada, baš ikada biti moguće na mobilnim mrežama osim na specijalnim dediciranim P2P linkovima.

Ovakvi postovi svako malo izađu od nezadovoljnih, što je razumljivo, ali takvi postovi izlaze iz neznanja i frustriranosti, a ne argumenata. Tako se reklamiraju mobilne mreže u cijelom svijetu, i nigdje se to ne smatra nikakvim varanjem jer to varanje nije.
Exomaniac je offline  
Staro 13.12.2020., 17:05   #37
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Mogucnost mreze ,i u realnosti koliko korisnika dobije tu mogucnost je nebo i zemlja. Ali ajde,necu diskutirati o tome.
spawn je offline  
Staro 13.12.2020., 17:39   #38
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
P.S Rekli su mi citiram - vidljivo je kako ste 3x prekoračili brzinu od 50gb nakon cega slijedi ogranicenje brzine dok ne pošaljete rijec BRZINA i kako ste to napravili, ali sustav ovaj put nije evidentirao da ste potrosili gb iako jeste pa zato nije poslao sms, a nama u sustavu piše da vi imate trenutno najveću brzinu koju možete imati.
Znači rekli su ti točan razlog, znaš zašto je brzina limitirana i opet ideš pisati da te kradu i lažu. Nema smisla tvoje jadanje na forumu i kuknjava. Zovi SZK i lijepo im objasni u čemu je problem i inzistiraj da to poprave.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na