Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2018., 13:39   #8941
G-rage
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 29
Preko tih stranica u MojT portalu pola stvari radi pola ne, taj sustav nije uopće pouzdan i previše je specifičnih slučajeva u kojima se taj zahtjev automatski stornira. Isto vam je recimo da odete na stranicu HT-a i probate naručiti sami mobitel, a nigdje na stranici ne piše da ako je novi mobilni broj u mreži, solo, i ne spaja se u Magentu, morate dati određeni dio novca na preuzimanju uređaja. I onda vi napravite za 0kn na preuzimanju i kasnije vas ili netko zove da vam objasni da vam neće nitko dati mobitel za 0kn (to se malo ljepše komunicira korisnicima) ili se stornira automatski.

EDIT- ne znam iz kojeg razloga se povukao ovaj link na riječ "mobitel" i "mobilni"
G-rage je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 09:41   #8942
izzo
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
Prijatelj prešao sa VIP-a (ex Amis) na T-com i ostao ugodno iznenađen. Stari operater mu nije mogao isporučiti više od 8 Mbps a vec sada ima 3 puta više za manje novaca (@mate preporuka prodajni predstavnik). Lokacija Zg-Borongaj (limenke).
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSL-20180528-WA0000.jpg‎
Views:	344
Size:	97.4 kB
ID:	19721  
izzo je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 11:08   #8943
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Do 10Mbps je bio ADSL a danas se radi sa VDSL i VDSL2 po bakru a neznamo da li je parica u vlasništvu Tcom-a. Ako je VIP-ova (Amis) optika tada je mogao preko VIP-a dobiti i veće brzine a jeftinije.
Po slici se vidi da linija može do 60Mbps UP i 128Mbps DL jer su gubici linije zanemarivi.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 12:10   #8944
izzo
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Do 10Mbps je bio ADSL a danas se radi sa VDSL i VDSL2 po bakru a neznamo da li je parica u vlasništvu Tcom-a. Ako je VIP-ova (Amis) optika tada je mogao preko VIP-a dobiti i veće brzine a jeftinije.
Po slici se vidi da linija može do 60Mbps UP i 128Mbps DL jer su gubici linije zanemarivi.
Pa napisao sam da je linija sada na T-com i da je mogucnost parice sada extra u odnosu na Vip i nije riječ o optici nego o bakru. Čeka da mu puste Turbo 50/10,cijena prava sitnica 149+10kn turbo50. Vip ex Amis 2u1 plaćao oko 190kn a brzina samo 8 Mpbs.
izzo je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 12:15   #8945
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor izzo Pregled postova
Prijatelj prešao sa VIP-a (ex Amis) na T-com i ostao ugodno iznenađen. Stari operater mu nije mogao isporučiti više od 8 Mbps a vec sada ima 3 puta više za manje novaca (@mate preporuka prodajni predstavnik). Lokacija Zg-Borongaj (limenke).
Nemoj zezat kažeš Borongaj i limenke!? Pa i ja sam u tom kvartu kao i taj tvoj frend dobio je odličan sad internet VDSL preko ovih sad novih FTTC ormara je najbolja zamijena za optiku posebno u pingu i manjem lagu u gamingu nego ono od B.NET-a kabelsko pilićarsko smeće koje sam imao 8-9 godina ali reci mu da za 10kn digne to na 50/10Mbps!
A koliko vidim po propusnosti njegove parice koja mu je jebeno odlična ko i meni moći će on bez problema kad brzo puste vectoring preko ova dva FTTC ormara koja su nam postavili na Borongaju i 100/20 ili 100/30Mbps bez ikakvih problema ja to jedva čekam da otvore i puste te veće brzine preko bakra od ovih trenutno 50/10Mbps. Jer upload od 10Mbps je nedovoljan ali kad otvore 20-40Mbps upload e onda je to jebenica
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 12:23   #8946
izzo
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
@Mate22
Ulica Ksavera Šandora Gjalskog- Vidrićeva (nasuprot ljekarne) navodno je u blizini FTTC ormar,budem pogledao gdje je. tvoja preporuka pun pogodak. Hvala !
izzo je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 12:48   #8947
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor izzo Pregled postova
@Mate22
Ulica Ksavera Šandora Gjalskog- Vidrićeva (nasuprot ljekarne) navodno je u blizini FTTC ormar,budem pogledao gdje je. tvoja preporuka pun pogodak. Hvala !
Ma da susjedi smo ja sam u Vidrićevoj a susjedna ulica mi je Gjalskog moj FTTC je od mene 50m ili manje mislim 40m a ima još jedan tamo na početku Gjalskog blizu pizzerie big blue moguće da je on na njega spojen a ja na ovog mog u vidrićevoj. Ma odlično je to vjeruj mi ovaj novi vdsl2 preko ovih FTTC ormara je pun pogodak bio sam na kabelskom od Bnet-a tako da znam o čemu pričam preporodio sam se u gamingu sad kad sam na ovom puno lakše skupljam killeve punooo bolji ping i stabilnost imam a posebno u večernjim satima!
Surfanje mi je puno brže i otvaranje stranica sad nego na Bnet kabelskom ma ja prezadovoljan
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 12:56   #8948
izzo
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
@Mate22
Možda ste onda spojeni na isti FTTC, u njegovu zgradu se ulazi i iz Vidrićeve ulice, zgrada nasuprot ljekarne a iznad frizerskog salona.
izzo je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 13:06   #8949
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor izzo Pregled postova
@Mate22
Možda ste onda spojeni na isti FTTC, u njegovu zgradu se ulazi i iz Vidrićeve ulice, zgrada nasuprot ljekarne a iznad frizerskog salona.
Aha znam tu frizerku jako dobro i taj ulaz pa da moguće je da je onda na njeg spojen iako mu i ovaj na uglu gjalskog prema pizzeriji big blue nije daleko imam osjećaj da mu je čak bliži neg ovaj na početku vidrićeve koji je naslonjen na moju zgradu.Ali u svakom slučaju ima odličnu liniju i paricu po negovim parametrima brijem da je i on unutar 50m kabela od FTTC tu negdje ko i ja bez obzira šta smo u ovim prastarim zgradama ja sam se jedino toga bojao i instalacija u zgradi ali izgleda bez razloga sve je u najboljem redu da nekažem odličnom.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 13:25   #8950
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Evo pogledaj moje parametre parice ovo se zove jebeno dobra bakrena parica unutar 50m od FTTC-ea

Zadnje izmijenjeno od: Mate22. 30.09.2018. u 12:38.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 13:56   #8951
izzo
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Evo pogledaj moje parametre parice ovo se zove jebeno dobra bakrena parica unutar 50m od FTTC-ea
To je stvarno super bakrena parica. Evo stanje kod mene,kako je bilo na Iskonu ja zadovoljan ali kad vidim kako je kod frenda i tebe malo sam ljubomoran.
Attached Files
File Type: pdf DSl_28.05.2018..pdf‎ (171.6 kB, 255 views)
izzo je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 14:01   #8952
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor izzo Pregled postova
To je stvarno super bakrena parica. Evo stanje kod mene,kako je bilo na Iskonu ja zadovoljan ali kad vidim kako je kod frenda i tebe malo sam ljubomoran.
Ma sve ok nemožemo sad svi bit na 50m od FTTC kabineta ko ja ili tvoj frend ovdje na Borongaju ali i to kod tebe je čisto vrlo dobro vidi se da si ipak malo dalje od FTTC npr negdje si između 400-700m tu negdje ako čak i nije manje metara nebi znao točno ali svakako ti po ovim parametr