Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2019., 22:25   #1201
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ne moraju oni njoj "tražiti" mušterije, očito će je biti u malim količinama i sve što naprave će prodati bez problema. To je baš za kombinaciju profesionale upotrebe i gaminga, eto kao npr. MAHER gore.

Inače Stevica je jučer provrtio na 33 igre sa stabilnim public driverima i RTX 2080 i gtx 1080Ti su malo još povećale prednost.... klik
Daleko od toga da joj traže kupce, ovo je samo dodatna potvrda da je riječ o prepakiranoj MI50 - nema sfušanih čipova - Radeon VII je čisto na nivou drivera i BIOS-a ograđen od profesionalne verzije.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 23:53   #1202
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Update 02/10: Gibbo created a new thread on the Overclockers UK forums confirming that the Radeon VII supply is very limited. However, the British retailer expects several hundred more units to arrive in a few weeks, and around 1000 units by the end of February or early March.

AMD Radeon VII Has No UEFI Support


Liquid Metal TIM Shaves 5°C Off Radeon VII Junction Temperatures


Ispada da je onda dosta dobro rješenje taj termal pad, ništa značajno nije skinuto
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2019., 02:02   #1203
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ocuk su nakon jadikovanja da imaju pola stocka za cijelu UK rekli da uskoro ocekuju da ce imati jos preko 1000 komada i da nece imati problema sa zalihama. Za Pro usere ovo ce biti odlicna kartica.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 07:29   #1204
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova



Komentar ispod teksta dovoljno govori koliko se žurilo sa izdavanjem ove kartice:


"What, no one plugged the finished card into a system just to check everything is ok before shipping?"


Dokaz više da se ne treba kupovati na prvu loptu, bolje da se stvari malo popeglaju, koji dan više da se nešto kupi nikad ne škodi. To sam jednom doživio sa Matroxicom jer kupivši je odmah nakon izlaska na PCB su bile zalemljene 2 žice duljine 20 cm svaka, sve je radilo no to svakako nije bila konačna verzija krajnjeg proizvoda, naravno uskoro je došla revizija istog PCB. Pitam se bili kupci automobila bili sretni s automobilom na kojemu bi vani na karoseriji stajali zalemljeni električni kablovi, a kasnija revizija tog automobila takvu ljepotu na sebi ne bi imala? Srećom BIOS se ne vidi kao ove žice zalemljene na PCB od Matrox grafe.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 12.02.2019. u 07:40.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 08:45   #1205
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To stoji, treba minimum minimuma pričekati tjedan-dva, a ne odmah prvi dan ili nedaj bože preorderat. Čisto da isplivaju potencijalna sranja (problematični driveri, power konektor kod ref. RX 480 i sl.). A i tad se dogodi prva stabilizacija cijena, prvih par dana zna biti porez za early adoptere
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 11:56   #1206
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova

"What, no one plugged the finished card into a system just to check everything is ok before shipping?"
Naslov je malo click-baity. Radi s UEFI-jem. Ne radi samo ako je disablean legacy mod (koji je enablean po defaultu na svim pločama).

Moguće da ne bi radilo s jako starim UEFI pločama koje nisu imale GOP u sebi, ali ne znam jel to netko uopće isprobao.

Pa izašlo bi na reviewima da ne radi s UEFI-jem, svi danas imaju UEFI ploče.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 12:43   #1207
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Vec neko vrijeme techpowerup posta 'sladunjave' naslove....padaju u novinarsko zutilo
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 16:50   #1208
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
https://www.youtube.com/watch?v=tHxXgOTMVLchttp://


Intredasting.


Imam osjećaj da se puno pljuje po kartici zbog gaminga, al realno ak su u ovom videu rezultati točni onda je i na tom polju kartica prilično solidna.


S tim da s ovih 16gb rama kartica vrišti da joj nije primarna zadaća gaming


Rezultati u blenderu su fenomenalni, makar tu me živo zanima dal je uračunato vrijeme za build kernela. Sumnjam da je.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 22:03   #1209
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 23:05   #1210
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,035
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ocuk su nakon jadikovanja da imaju pola stocka za cijelu UK rekli da uskoro ocekuju da ce imati jos preko 1000 komada i da nece imati problema sa zalihama. Za Pro usere ovo ce biti odlicna kartica.
Mislim da vecina pro usera otpada na 3d rendering a tamo ipak nvidija/cuda rule-aju...
ansha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2019., 23:36   #1211
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
U Solidworksu i Catia je brža od RTX 2080Ti. Također ubija u OpenCL radu, a u nekim stvarima ne da je bolja nego radi ubojstvo


Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2019., 07:19   #1212
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Slažem se da je kartica ludnica. No kada gledaš GPU sa pozicije običnog korisnika od svega toga običnom korisniku treba samo grafika od te kartice jer i samo ime govori da je to grafička kartica, onda je to preskupo jer konkurencija u tom dijelu nudi više za manje novaca.


S druge strane kada to gledam sa inženjerske strane sreća naša da se za tako malo novaca iz tako relativno jeftinog procesora može dobiti tolika procesrska snaga, samo za koristiti tu snagu i moć treba imati određena inženjerska znanja i vještine da bi se to koristilo.


Evo jedne kartice koja je služila u slične svrhe u davnim 80' prošlog stoljeća i koštala je kao 5 ili 6 ovih Radeonki bez uračunavanja inflacije kroz ovo vrijeme od >30 godina https://commons.wikimedia.org/wiki/F...BCr_den_PC.jpg koja je ubrzavala numeričke analite nekoliko puta u odnosu na kombinaciju CPU+numerički koprocesor.


Evo još malo slikica procesora i kartica iz tog vremena https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Transputer, kamo sreće da smo u to vrijeme imali nešto ovako kao što je Radeon VII i mogli to nabaviti za tako malo novaca!
A ovo su već bili mokri snovi u to vrijeme http://www.chilton-computing.org.uk/...g/r88r2961.jpg

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 13.02.2019. u 07:32.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2019., 09:17   #1213
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Mislim da vecina pro usera otpada na 3d rendering a tamo ipak nvidija/cuda rule-aju...

Rulaju zato jer često u softveru nema podrške za OpenCL ili ima, al nije ni približno razvijana ko CUDA. U blenderu se veliki skok vidi kod OpenCL-a s već s verzije 2.79 na 2.80. Znači, može se


@sakomako


I quadro je grafička kartica Razlika je u tome da VII nije etiketiran isključivo ko workstation kartica. Niš čudnoga od strane AMD-a. Uvijek rade nekakve balanse.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 10:47   #1214
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Evo malo škota sa Radeon VII grafom.


https://www.youtube.com/watch?v=7j2PFKkYrVg&t=1101s



Kad se malo pročačka po softveru i iskoristi sve mogućnosti dobrih drivera (koji omogućavaju relativno jednostavno tweakanje kartice), riješe se mnogi nedostaci oko buke, a bom'e i oko potrošnje. Ustvari nije toliko nahvalio grafičku, ali je dao realnu perspektivu i pohvalio AMD drivere.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 20:55   #1215
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Otkad sam prešao na Nvidiu, najviše mi fale ti driveri.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 20:59   #1216
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
A i sučelje je na nvidji predpotopno. Jbte win xp era...
Tamo mislim nema da možeš limitirati fps unutar drivera, a naravno ni profili po igri jel?


Inače iz škotovog videa -za one koji tvrde novi node - jeftinje - službeni AMD reviewer slajd https://youtu.be/7j2PFKkYrVg?t=196
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 23:19   #1217
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Pa kakvo je to vrijeme došlo da ljudi žale za AMD driverima.
Ne tako davno AMDovim "developerima" se stalno štucalo. Nije ni ndavija bila puno bolja ali ipak bolja.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2019., 00:01   #1218
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Koristim se jedima i drugima svakodnevno, presisao je amd nvidiju jos pred god i pol po pitanju korisnih stvarcica i gizmoa, a od tada samo poboljsavaju. Chill, relive i amd link su super brijice i dobro rade.

A i ne pamtim zadnji put da mi se komp kompletno freezao kad bi pukli amd driveri zbog npr previsokog OCa, kod nvidije mi se to zna dogodit kod pristekavanja hdmi kabela i auto prebacivanja izlaza na tv ili drugi monitor
A i zivcira me updejt drivera kod nvidije sa reganjem, ebo ih gf experiance
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2019., 00:34   #1219
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne znaju ljudi. Baš sam neki dan gledao ili čitao neku Radeon VII recenziju i kaže minus za radeonku je što nema shadowplay

Znači frajer ne zna da ReLive uopće postoji, a kamoli da je čak i bolji po mišljenju mnogih. Da bi koristio shadowplay moraš imati i onaj nvidijin sav bloatware što ide uz gf experience

E da i onaj monitoring od radeona mi je odličan. Od onda praktično ne koristim ni msi afterburner (tj. rivatuner) za monitoring. Samo minus je što ga ne želi otvoriti u svakoj od ovih igara što ih imam (dosta ih je poprilično staro). Barem sa ovim driverima starijim što imam. Jbte kad pogledaš koje sam ja sve feature dobio naknadno sa sada skoro 7 god. starom gpu... A eno keplerice imaju samo neke eskapade. RE2 remaster na njima ima (ili je barem imao) gotovo potpuno crnu sliku (praktično neigrivo) a gtx 680 ima performanse kao moja gpu (a inače duplo jača) - izvor HUB benchmark.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 16.02.2019. u 00:48.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2019., 03:58   #1220
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
A i sučelje je na nvidji predpotopno. Jbte win xp era...
Tamo mislim nema da možeš limitirati fps unutar drivera, a naravno ni profili po igri jel?
Naravno da možeš profil po igri... tamo i stavljam max performance ako mi grafa mrda sa frekvencijom ispod max... jer nema te opcije na global

No nekad ne prepozna pa moraš je navesti na exe.... Nvidija...

Ne do bog chila i ostale power play gluposti.. zakucaj to na max i ne mrdaj da mi ne preskoči vsync...
Mozda su poboljšali, ali kad sam imao 390 dokazao sam na drugom forumu kako frametime pati zbog toga pod vsyncom pa sam morao sa raznim softwareom zakucavati grafičku na max frekvenciju....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 14:53   #1221
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Mislim da vecina pro usera otpada na 3d rendering a tamo ipak nvidija/cuda rule-aju...
ovisi što radiš, u CAD i sličnom afik (a bavim se time) nvidija i cuda ne rade ništa
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 19:47   #1222
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,035
Citiraj:
Autor MAHER Pregled postova
ovisi što radiš, u CAD i sličnom afik (a bavim se time) nvidija i cuda ne rade ništa
O kojim render engine-ima pricas? A CAD je presirok pojam da bi ga koristio kao ti u ovoj recenici...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 22:56   #1223
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Adobe programi znaju koristiti bilo koji GPU, samo odaberes hoces CUDA ili OpenCL. Rade jednako stabilno. Dosta ubrza kodiranje u MPEG2 i H264 recimo.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 11:01   #1224
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Koga zanima, Vega 56 je na akciji za 269€.
https://www.mindfactory.de/product_i...-_1223140.html

Doduše, to je blower style, ali svejedno super cijena.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 23:26   #1225
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959





-->
Evo u nekim novim igrama izgleda da vege sasvim OK rade

https://gamegpu.com/racing-simulator...sVDJclBW9X-77k







segregator je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 00:06   #1226
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142






Minimum za igrivost (dakle više od 30 FPS) na 1080p rezi je grafa razine rx570 ili 1060 6 gb.
Optimizirano za popi*dit
-->
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Evo u nekim novim igrama izgleda da vege sasvim OK rade

https://gamegpu.com/racing-simulator...sVDJclBW9X-77k








Minimum za igrivost (dakle više od 30 FPS) na 1080p rezi je grafa razine rx570 ili 1060 6 gb.
Optimizirano za popi*dit
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 21:54   #1227
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Minimum za igrivost (dakle više od 30 FPS) na 1080p rezi je grafa razine rx570 ili 1060 6 gb.
Optimizirano za popi*dit

Pa, vjerovao ili ne, je. Spusti settinge na HIGH (obično je to ono što je namijenjeno za mainstream i ono što je optimum eyecandy/performance) i GTX1060 6GB daje nešto preko 60FPS AVG. A to je "spot on" ono za što je optimizirano.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 20:31   #1228
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Marketshare očajan za AMD





Dok AMD izbaci Navi, Nvidia će ih oglodat i vjerojatno uhvatiti novi povijesni low (ispod 18%), a fino su se držali prošle godine
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 20:35   #1229
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 09.03.2019. u 20:41.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 22:46   #1230
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,035
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Marketshare očajan za AMD





Dok AMD izbaci Navi, Nvidia će ih oglodat i vjerojatno uhvatiti novi povijesni low (ispod 18%), a fino su se držali prošle godine
Ima jos dosta do Navi-a, past ce na 10-12%, koma...
ansha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na