Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2019., 07:16   #42091
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Da, kad bi tak bilo onda ne bi bilo takvih problema. Proizvođač je taj koji odobrava reklamacije ... a to ne prolazi baš sam tak kak ti misliš ...
Radim u sličnoj branši i susrećem se sa time gotovo svakodnevno i ako je kvar opravdan proizvođač nikada ne odbije jamstvo. Za sve postoji dokumentacija i treba ju kvalitetno odraditi i naravno iskomunicirati sa tvornicom direktno ili preko već koga ide, sve ostalo se riješi. Očito se to nekima ne da pa zavlače kupca. Čak se nekada desi da ti i proizvođač sam pošalje nove dijelove i kaže kod tog i tog s/n smo uočili tvorničku grešku i treba riješiti to tada i tada u protivnom garancije više ne vrijedi... Sve se može samo je bitna volja trgovca da se potrudi za svog kupca ako ga misli i dalje zadržati.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 07:20   #42092
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ljudi, auto sa start stop sustavom ima obicni aku (85Ah) jel moze kakvu stetu napravit ili treba ipak drugi koji je bas namjenjen za start stop sistem?

trebao bi bas S&S akumulator jer nisu iste kemije i imaju veci napon punjenja. obicni ce riknut puno ranije
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 07:29   #42093
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Kad spominjete Hondu, buraz ima Civic '08 2.2 dizel, jako brzo se razletio zamašnjak ali naravno van jamstva Inače ne prizvode se u japanu nego u uk, možda i to igra ulogu. I na kraju je kupio nekakav kao racing zamašnjak jer je jeftinij od originala od kojeg je navodno i puno izdržljivij i izašao ga je ''samo'' 10ak k kn (naručio iz uk jer su kod nas cijene van zdrave pameti)
Inače auto je fora, ali ono stisneš gas prenaglo i momentalno ulijeće u safe mode, možeš divljat ali bez divljanja
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 08:42   #42094
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Kad spominjete Hondu, buraz ima Civic '08 2.2 dizel, jako brzo se razletio zamašnjak ali naravno van jamstva Inače ne prizvode se u japanu nego u uk, možda i to igra ulogu. I na kraju je kupio nekakav kao racing zamašnjak jer je jeftinij od originala od kojeg je navodno i puno izdržljivij i izašao ga je ''samo'' 10ak k kn (naručio iz uk jer su kod nas cijene van zdrave pameti)
Inače auto je fora, ali ono stisneš gas prenaglo i momentalno ulijeće u safe mode, možeš divljat ali bez divljanja
Imao sam isti taj civic i mislim da je tvoj buraz kupio cipani auto. Nikad original ako je ispravan neće uletjeti u Safe mode. Treba auto provjeriti na dijagnostici...

Kad sam ga cipao kvačilo je otišlo skoro odmah jer nije namijenjeno za više momenta ali kažem safe mode baš nikada nisam doživio a ni kolega koji ima istog ali ne cipanog.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 09:58   #42095
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ljudi jel ko zna di ima u Zgu kvalitetne navlake za auto sjedala, al po mjeri?
Ove "generic" navlake me ne zanimaju za 100-200kn.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 11:08   #42096
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Kad spominjete Hondu, buraz ima Civic '08 2.2 dizel, jako brzo se razletio zamašnjak ali naravno van jamstva Inače ne prizvode se u japanu nego u uk, možda i to igra ulogu. I na kraju je kupio nekakav kao racing zamašnjak jer je jeftinij od originala od kojeg je navodno i puno izdržljivij i izašao ga je ''samo'' 10ak k kn (naručio iz uk jer su kod nas cijene van zdrave pameti)
Inače auto je fora, ali ono stisneš gas prenaglo i momentalno ulijeće u safe mode, možeš divljat ali bez divljanja
Jel bio na dijagnostici?
Senzor tlaka/maf/losa crijeva vakuuma/zacadjena vradijabla turbine/tlacna crijeva/vakuum ventil ....
Meni zvuci kao da je varijabla turbine zapela na rezimu niskih okretaja, tako da overboosta kad ode u vise okretaje kada bi ju varijabla trebala rasteretiti (tako sam skrsio 1 turbo).

->dijagnostika.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 11:08   #42097
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Narucio sam kod http://tds.hr i tepihe i navlake i samo pohvale imam.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 14:03   #42098
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Jel bio na dijagnostici?
Senzor tlaka/maf/losa crijeva vakuuma/zacadjena vradijabla turbine/tlacna crijeva/vakuum ventil ....
Meni zvuci kao da je varijabla turbine zapela na rezimu niskih okretaja, tako da overboosta kad ode u vise okretaje kada bi ju varijabla trebala rasteretiti (tako sam skrsio 1 turbo).

->dijagnostika.
Ne auto je OK, ima neki piggyback cip i neki vrag da kao bolje prima gas, ali odvrnes prvu, prebacis u drugu BUM safe mode. Na svu srecu lako se izbaci iz njega.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 14:09   #42099
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ne auto je OK, ima neki piggyback cip i neki vrag da kao bolje prima gas, ali odvrnes prvu, prebacis u drugu BUM safe mode. Na svu srecu lako se izbaci iz njega.
Auto ima neovlašteni chip, i ulazi u safe mode kad naglo dodaš gas, ali je sad Honda kriva za to? Kao fora auto, možeš divljat bez divljanja?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 14:12   #42100
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ne auto je OK, ima neki piggyback cip i neki vrag da kao bolje prima gas, ali odvrnes prvu, prebacis u drugu BUM safe mode. Na svu srecu lako se izbaci iz njega.
Onda stvarno ne možeš kriviti Hondu 😂 prevelik tlak vjerojatno ili kad kao što papcic kaže

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 14:13   #42101
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ne auto je OK, ima neki piggyback cip i neki vrag da kao bolje prima gas, ali odvrnes prvu, prebacis u drugu BUM safe mode. Na svu srecu lako se izbaci iz njega.

Dizelu mozes samo dodavat gorivo, a vise goriva = vise boosta, a boost van tolerancije -> safet.
Ugl, taj piggy mozda ima potenciometar kojime mozes smanjit gorivo na razinu gdje ne upada u limp.
Izbaci to, 200-250€ kod Muhe na custom mapu i onda gustajte
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 14:31   #42102
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ljudi jel ko zna di ima u Zgu kvalitetne navlake za auto sjedala, al po mjeri?
Ove "generic" navlake me ne zanimaju za 100-200kn.

Za tipske presvlake pogledaj: https://hr-hr.facebook.com/ProMimato/ , a maloprodaju i montažu imaju na Oranicama 34 u Zagrebu.
Cijena ti ovisi o vrsti materijala i kretala je od 800 kn na više. Montaža je bila mislim 100 kn (ako ju želiš) i obave ju za oko pola sata ili malo više.
Najbolje je otići do njih da utvrde koji točno model imaš i koja sjedala pa ih naprave za par dana.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 18:29   #42103
Kuzo
Premium
Moj komp
 
Kuzo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg,sk
Postovi: 126
U promimato kupio custom kadice za gepek, tocno po modelu, godistu auta imaju, super kad imas pese, idu od ruba do ruba. cijela familija ima sad te kadice
Kuzo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 18:37   #42104
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ljudi, auto sa start stop sustavom ima obicni aku (85Ah) jel moze kakvu stetu napravit ili treba ipak drugi koji je bas namjenjen za start stop sistem?

Nedavno počeo zezat akumulator na bmw-u. Ja pogledao amperažu, draga iskemijala povoljno akumulator. Odnio ga mehaničaru pošto mi nije uspjelo izvadit stari akumulator iz gepeka. Kad tamo, veli meho, vraćaj to, drugačiji napon, struja punjenja, ovo i ono. I onda me izulo iz cipela kad sam vidio cifru za SS akumulator. Al jbg, nemaš izbora.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 19:18   #42105
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Da, to je onaj Absorbing Glass Mat (AGM) akumulator, ako se dobro sjećam. Ne razumijem zašto su tako skupi...
Garro je online   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 20:16   #42106
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Da, mnogo mnogo prednosti u odnosu na obični, osim cijene jel



https://batteryuniversity.com/learn/..._glass_mat_agm
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 20:34   #42107
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Može se proći puno povoljnije ako se uzme izvana, pogotovo ako je group buy. Meni za Hondu bude 50% povoljnije, OEM naravno, jedino shipping varira.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 21:06   #42108
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Nedavno počeo zezat akumulator na bmw-u. Ja pogledao amperažu, draga iskemijala povoljno akumulator. Odnio ga mehaničaru pošto mi nije uspjelo izvadit stari akumulator iz gepeka. Kad tamo, veli meho, vraćaj to, drugačiji napon, struja punjenja, ovo i ono. I onda me izulo iz cipela kad sam vidio cifru za SS akumulator. Al jbg, nemaš izbora.
A baš sam čital da može i obični aku bit u autu sa SS sistemom, samo kaj bu mu onda kraći vijek ak se koristi SS..

https://www.vwclubcroatia.com/forum/...stavom/?page=2
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 21:26   #42109
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
SS ne radi s običnim akumulatorom, a kad s AGM akumulatorom SS prestane raditi, onda znam da je za zamjenu.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 21:27   #42110
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
SS ne radi s običnim akumulatorom.
Radi, probao.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 21:45   #42111
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
Radi i s normalnim, ali ti je problem u amperazi i "regenerativnim kočenju " jer ga bude punio velikom amperzom. A normalni akui to bas nevole, ali i dobro podnose ako ih vozis s malo potrošača i na duže relacije.
net je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 23:24   #42112
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
A sto ako se S&S uopće ne koristi,znači isključen je,može onda ici "obični" akumulator???


I jos jedno pitanje...planiram uzimati sad gospođi drugi auto,voza corsu i za troje djece je stvarno premala. Nekako sam zapeo za Insigniu,uzeo bih karavana 2014-2015,dizel obavezno,eventualno automatik...e sad,koji motor gledati najbolje,na sto obavezno pripaziti prilikom kupnje??
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2019., 23:44   #42113
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
https://www.topgear.com/car-reviews/mazda/3

M3 Gen4: jedan korak naprijed, jedan unatrag. Swell..
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 06:29   #42114
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
I jos jedno pitanje...planiram uzimati sad gospođi drugi auto,voza corsu i za troje djece je stvarno premala. Nekako sam zapeo za Insigniu,uzeo bih karavana 2014-2015,dizel obavezno,eventualno automatik...e sad,koji motor gledati najbolje,na sto obavezno pripaziti prilikom kupnje??
Uu, prekrasan i odličan auto. U tom godištu su ispravili mane prijašnjih dizela.
Pazi samo da nije uvezen, jer bi u 4-5 godina mogao imati 250 000 stvarnih km. (Veliki karavan, dizel automatik-idealan gutač km)

Probaj naći sa poznatom poviješću održavanja, jer rabljeni automatik je rizik, a reparacija skupa. Nekih poznatih mana nema, vidi ovjes, dal' el. Ručna radi dobro, ak možeš spojiti na dijagnostiku, može se provjeriti dosta toga
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 06:57   #42115
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Vezano uz obične akumulatore u autima sa SS sustavom - ne vrijedi jamstvo na aku u tom slučaju.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 07:38   #42116
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
A sto ako se S&S uopće ne koristi,znači isključen je,može onda ici "obični" akumulator???

nope, jer je i dalje sistem drukcije postavljen i ima drukcije napone / struje / profile punjenja.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 08:56   #42117
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Uu, prekrasan i odličan auto. U tom godištu su ispravili mane prijašnjih dizela.

Pazi samo da nije uvezen, jer bi u 4-5 godina mogao imati 250 000 stvarnih km. (Veliki karavan, dizel automatik-idealan gutač km)



Probaj naći sa poznatom poviješću održavanja, jer rabljeni automatik je rizik, a reparacija skupa. Nekih poznatih mana nema, vidi ovjes, dal' el. Ručna radi dobro, ak možeš spojiti na dijagnostiku, može se provjeriti dosta toga
Uzimao bih u DE jer sam svakako tu,radim,pa bih ga sam uvozio u HR...jer za desetak milja eura se već da naći dobrih. Sa ne previše km,ispod 150 000…

Svakako bih uzeo u autokući sa nešto garancije...

Automatik nije obavezan,može i ručni. Koliko vidim na mobile.de većinom su 2.0 CDTi.

Zadnje izmijenjeno od: Stanky069. 22.02.2019. u 09:23.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 09:01   #42118
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
nope, jer je i dalje sistem drukcije postavljen i ima drukcije napone / struje / profile punjenja.
Moze ic i obicni, ali, ne na duzi vremenski rok, bas se raspitao kod par autoelektricara.

Inace, da, za SS sustav uzima se aku koji je namjenjen za to a ne obicni aku.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 09:18   #42119
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Koliko kužim, najveći problem kod korištenja običnog akumulatora kod auta koji trebaju AGM je regenerativno kočenje, kad u kratkom vremenu bude navala struje, što obični akumulator jako loše podnosi.
Garro je online   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 09:30   #42120
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Focus 1.0 ecobust 125 ks uopce nije veliki potrosac. Vozi zena po gradu na posao sa posla i potrosnja po OBC je 5.6
Sjeo sam u auto i pokazao zeni kako se vozi taj auto i neka osnovna pravila ekonomicne voznje kad smo ga kupili i to je to.
Auto se vozi kao dizel s obzirom na snagu kojom raspolaze na nizim okretajima.
Tako da ove price da taj motor nema snage vjerujem da pircaju samo ljudi koji nisu vozili taj auto.

Evo;


Ford Ecosport 1.0 125 KS što sam uzeo ženi nakon 3500 km troši prosječno 9,5 lit, +- 0.5 ...da li ga ja vozim, ili ona.


Na 130 km/h mi troši ravno 10 litara u 6. brzini. Što se tiče potrošnja, draže mi je bilo 2-4 litre više i voziti 2.0 250 KS gdje sam se navikao na sve, nego ovo po ovoj litraži, ali znao sam koliko će trošiti.

2.3l 350 KS troši 3 litre više prosječno od ovog malog đubreta, ali ga žena voli, a zato je i kupljen

Ti 1.0 znaju biti masni potrošači, što jest jest.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na