Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2016., 14:13   #31
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Tako je, kupim 3.5 mm na lightning adapter i vozi misko. Kupio sam i originalni micro usb na ligtning adapter takoder.Nemoze mi nedostatak jednog 3.5 mm utora pokvariti misljenje o iphonu dokle god on radi kako sad radi.
Tal lightning adapter dobro funkcionira punjenje? Razmišljam sebi nabaviti jedan-dva komada. Iako u autu nosim dva kabela za iphone i android.

Iako ne namjeravam još neko vrijeme kupiti android neko vrijeme. Pa pokušao bi smanjiti nered u autu.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 14:37   #32
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Citiraj:
Autor bubimir13 Pregled postova
Ok, potaknut xulosovim riječima, ovako osobno me zanima jedna stvar, pod kojim uvijetima, ili zbog čega bi prestali koristit iPhone i prešli na neku od konkurentskih platformi na jedan duži vremenski perior?
Prelazim natrag na android prvom prilikom čim nešto novije izađe (s7 najvjerojatnije).

Kao netko tko je cijeli život koristio android i uživao u svim njegovim blagodatima, kupovina 6s mi je stvarno bila jedna od najgorih odluka, nešto poput prelaska sa konja na magarca, i to iz tisuću razloga. Od ograničenosti svih mogućih aplikacija, nemogućnosti nekih tako jednostavnih i trivijalnih radnji koje sam na androidu uzimao "zdravo za gotovo" da to jedan mobitel naprosto mora moći, komplikacija u tako naizgled jednostavnim stvarima (prebacivanje glazbe npr.), preslabe baterije u odnosu na ostale android flagship modele, prosječne kamere, za razliku od androida gdje je izbor daleko veći sa aplikacijama ovdje bilo koja iole kvalitetnija aplikacija se plaća (ili ako se ne plaća onda te zatrpaju reklamama), aplikacije su dizajnerski daleko lošije urađene (kako bi se eto koju stotinjku sekunde brže otvorile od androida) itd.

U godini dana zaista puno mobitela znam promijeniti, uglavnom android flagship modela, zadnje sam koristio s6 edge i to je doslovno stroj za 6s u brdo stvari. Ono što sam jedino primijetio da je bolje na iPhone-u je da se aplikacije zaista brže otvaraju, ali to je kao što sam već rekao gore jer je 99% aplikacija dizajnerski/izgledom daleko lošije/jednostavnije napravljeno od istih tih na androidu pa se tu dobije koja stotinjka sekunde uštede. Oduševio me je još i ID touch na iPhone-u koji je također bolji/brži od bilo kojeg androida kojeg sam koristio. Live photos je također nešto vrlo zgodno što nisam nigdje drugdje vidio. I tu je više-manje moja "očaranost" sa tim uređajem završila.

iPhone kao mobiteli je ovako "catchy" u dizajnerskom smislu (vanjština), no ovaj iOS u ovakvom obliku (bez jailbrake-a) je jedno veliko NE za bilo koga tko želi nešto više od zvanja, slanja poruka, slikanja i slušanja glazbe, a kako vidim svi koji hvale iPhone upravo to i koriste. Iz tog razloga razumijem da je određena skupina očarana dotičnim uređajem jer te funkcije lijepo rede, iako sa druge strane mi nije jasno da za te tako jednostavne funkcije koje su usavršene još na aparatima starim 5-6g - im treba novi uređaj od soma eura. Hoće li SMS poruka brže stići na ajfonu 6s nego na 4? Neće. Hoće li se poziv brže uspostaviti na ajfonu 6s nego na 4? Neće. Ukoliko ti trebaju samo te funkcije, čemu onda mijenjati aparat?

Sve u svemu mišljenja sam da kad iPhone ne bi imao toliko snažnu reklamnu mašineriju kakvu ima, da takav uređaj ne bi imao ni jednu dvadesetinu prođe kakvu danas ima. Tu je više posrijedi zaluđenost i kult za posjedovanjem iPhone-a kao Apple uređaja, nego kvalitetnog mobitela. To na kraju krajeva se i vidi po eto ovim gore linkovima gdje ekipa stavlja blješteće jabuke u pozadini da dodatno istakne posjedovanje takvog jednog uređaja, da ne pričam o onoj koja kampira ispred njihovih dućana i sl. Takav vid "odanosti" definitivno nema niti jedna druga kompanija toga tipa i to puno toga govori koliko su u Apple-u maheri da iz ničega naprave nešto i uvjere ljude da je to super. Ali jbga, svatko danas ima svoje veselje pa tako poštujem i da ajfonaše sve to veseli.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 15:04   #33
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
@jacobbb, zakaj si prelazil na 6s kad je pun "mana"?

Osobno sam izjegavao ios (vjerojatno navika od androida).
Al sad na ios9 mogu rec da radi gotovo pa odlicno, ima par sitnica kaj me zezaju na safariju, ostale stvari a da bodu u oci nisam primjetio..

Dal je ios odlican? Spram androida, je... Da ne bi ispalo da sam kontradiktoran, ovo govorim u pogledu cjelokupnog OSa i niegovog rada u svakodnevnom okruzenju iz aspekta prosjecnog korisnika koji nema nekih visih ciljeva a da je vezano za neki posao, znaci surfanje, pozivi, igranje, pozivi i te gluposti..

Dal je bez mana? Nije
Dal steka, trza? Nikako, od sve tri platforme radi najbolje i tu svaka cast eplu, dali su si truda..
Dal me ko tjera da ostanem na iosu? Niko me ne tera, fala bogu ponuda je velika i za svakog se nekaj nadje, taman da mi pukne film, lako se vratim na android

Vidim da pojedincima smeta zatvorenost OSa, opcije su dvije, ostani ili idi, a kolko citam, JB popravlja stvari, odnosno otkljucava vrata..

Brzina i kvaliteta app je defintivno na strani ajfona..
Kao sto rekoh, dual core i dvije gige rade bezprijekorno, u android svijetu s tim speckama ne bi se dobro proveo..

Baterija, cak mogu rec i da je jako dobra, battery drain je sveden na minimum, uspostavljena je sinergija izmedju uredjaja i OSa a krajni rezultat je fantastican..
Takvo sto ima i na androidu al samo nexus linija, opet ne postoji garancija da nece bit stekanja..

Zadnji put sam bio na ios7 (ip5) nije mi se dopao, ovo je sad druga prica (ios9)..
Naravno da ios ima mana, al su manje izrazene neg na androidu..
Vise imam primjedbi na hardver neg na softver..

Naravno da nije sve tak bajno na ajfonu, al to je hardverske prirode, ljuti me, nepostojanje brzeg punjenja, nepostojanje OISa, fullHD ekran, veliki bezeli, nedostatak vece baterije, nedostatak kamera sa vecim senzorom, mogli su komotno izbacit 5.1" ekran normalnih dimenzija..

Al dobro svi ovi nedostatci ce epl kad tad ubacit, ostali grabe velikim koracima napred, a epl ide svojim putem, kolko je dobro tolko je i lose, svjedoci smo promjena koji se dogadjaju u eplu a do jucer su se kleli da ostaju pri svome..

Samo ce bit pitanje vremena kad ce radikalniji zaokret napravit, naravno, sve u svrhu pracenja trendova, ipak od nas zive, jel..

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 06.01.2016. u 15:19.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 15:16   #34
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Još jedna bedastoća u režiji Applea - na iP7 neće biti 3,5mm utora za sluške. Izvolite nabaviti BT ili lightning sluške
http://www.gadgetzarena.com/leaks/su...eadphone-jack/


evo na cesu nešto lajtning sluški
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 15:28   #35
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
@jacobbb, zakaj si prelazil na 6s kad je pun "mana"?
Zato jer nigdje ne nude besplatno da isprobaš prije nego ga kupiš A u recenzije po internetu i što nekome više paše u principu ne vjerujem dok sam ne isprobam, posebno ne kad su ovakve stvari u pitanju. Eto vidimo već ovdje da ja i ti imamo potpuno suprotna mišljenja, 90% toga što si gore rekao je čista suprotnost mojem iskustvu, tako da dok sam ne isprobaš i ne vidiš - ne možeš znati
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 15:36   #36
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Zato jer nigdje ne nude besplatno da isprobaš prije nego ga kupiš A u recenzije po internetu i što nekome više paše u principu ne vjerujem dok sam ne isprobam, posebno ne kad su ovakve stvari u pitanju. Eto vidimo već ovdje da ja i ti imamo potpuno suprotna mišljenja, 90% toga što si gore rekao je čista suprotnost mojem iskustvu, tako da dok sam ne isprobaš i ne vidiš - ne možeš znati
Da samo kaj imam iskustva s androidom, tak da znam kakva je situacija tamo..
Dok s ios-om imam jako malo iskustva pa skoro da niš..
Istina, iznenadio me skroz ios9, naravno pozitivno..

Čekam samo da JB izbace, kolko vidim neke stvari drastično poboljšaš..

Sad ti je samo jedina utjeha, ak ga staviš danas na njušku, sutra ćeš ga već prodat, a to nemreš ni s jednim smartfonom, jelda
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 15:43   #37
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Smeta te baterija na 6s, a hvalis S6?
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 16:18   #38
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Da samo kaj imam iskustva s androidom, tak da znam kakva je situacija tamo..

Sad ti je samo jedina utjeha, ak ga staviš danas na njušku, sutra ćeš ga već prodat, a to nemreš ni s jednim smartfonom, jelda
Znam i ja, cijeli život sam na androidu i to ne da sam jedan mobitel koristio "dok ne rikne" već sam ih zaista brdo izmijenjao i znam što pričam. iOS mi je ovo prvi (moj).

Što se prodaje tiče, i tu se ponovno glorificira iPhone bez razloga. Gotovo svaki android koji sam imao sam i prodao preko njuškala. Što prije ga želiš prodat - to staviš nižu cijenu i ode, baš kao i svaku drugu stvar na njuškalu, nema tu neke filozofije. Ne vidim razlog zašto bi ajfon bio drugačiji? Gledam sad cijena u dućanu koju sam ja dao za 6s i cijena na njuškalu NOVIH iz VIP-a/T-Coma je već sada drastična razlika, tako da sam već sad u gubitku, kao što sam bio u gubitku sa prijašnjim androidima, ali kao što si i na gubitku sa bilo kojom tehničkom stvari koju kupiš pa kasnije želiš prodat. Finese jesam li 200 kuna više/manje na gubitku sa androidom ili sa iOS-om su bespredmetne za raspravu na cifru koju zapravo gubiš na oba.


Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Smeta te baterija na 6s, a hvalis S6?
Ooooo DA, o ogromno DA!!

Ja svoj S6 edge sam punio jednom dnevno, svaki put prije spavanja sam ga stavio na punjač. Danas sa 6s samo gledam gdje je koja utičnica slobodna da bi ga uštekao. Sa S6 nikad, ali apsolutno nikad u cca 6 mjeseci korištenja nisam ostao vani bez mobitela (da mi se ugasi), ovaj mi se već u mjesec dana 3x ugasio a češće ga punim tokom dana. Navike u korištenju mobitela nisam mijenjao, niti sam ikada pazio da li je koja nepotrebna aplikacija upaljena, dakle koristio sam i jednog i drugog u punom smislu. I tu je baterija debelo, ali debelo na strani S6. Da ne govorim o tome koliko 6s sjebano pokazuje postotak baterije, pa sa 50% na 20% padneš u trep oka, što se nikad nije dešavalo na S6, ako piše 50% baterije onda znaš da si na 50% i da još upravo toliko možeš koristiti mobitel.

Zadnje izmijenjeno od: jacobbb. 06.01.2016. u 16:27.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 16:19   #39
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Tal lightning adapter dobro funkcionira punjenje? Razmišljam sebi nabaviti jedan-dva komada. Iako u autu nosim dva kabela za iphone i android.

Iako ne namjeravam još neko vrijeme kupiti android neko vrijeme. Pa pokušao bi smanjiti nered u autu.
Odlicno sljaka, placen 120 kuna originalni part al mi lipe nije zao. Kad izadje 3.5 mm na light i to cu kupiti ako maknu 3.5 mm

Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Ooooo DA, o ogromno DA!!

Ja svoj S6 edge sam punio jednom dnevno, svaki put prije spavanja sam ga stavio na punjač. Danas sa 6s samo gledam gdje je koja utičnica slobodna da bi ovog uštekao. Sa S6 nikad, ali apsolutno nikad u cca 6 mjeseci korištenja nisam ostao vani bez mobitela (da mi se ugasi), ovaj mi se već u mjesec dana 3x ugasio a češće ga punim tokom dana. Navike u korištenju mobitela nisam mijenjao, niti sam ikada pazio da li je koja nepotrebna aplikacija upaljena, dakle koristio sam i jednog i drugog u punom smislu. I tu je baterija debelo, ali debelo na strani S6. Da ne govorim o tome koliko je 6s sjebano pokazuje postotak baterije, pa sa 50% na 20% padneš dok trepneš, što se nikad nije dešavalo na S6, ako piše 50% baterije onda znaš da si na 50% i da još toliko možeš koristiti mobitel.
Ooo ne i jos vece ne Nema sanse, necu rec da lazes ali nisam ni daleko do toga. To sto tebi telefeon ne odg zbog albuma i itunesa je jedan problem a to da ces rec da nemozes dan sastaviti sa 6s jednostavno nije istina, pogotov ako ukljucis low power mode nakon 20%. Ili imas neispravnu bateriju ili imas drain sto se rjesi restoreom. S6 zdere bateriju i nemali br primjera imas na forumu na samsungovoj temi gdje su ljudi koji ga koriste rekli da je baterija drek. Da se dotaknem i prodaje telefona, tu isto nisi u pravu, s6 je izgubio puno vise na vrijednosti kao i bilo koji samsung nego ijedan iphone, pa 5s sad novi mozes prodati za 2k kuna plus a kamoli ne neki noviji. Apple je u startu skuplji uredaj i manje gubi na vrijednosti.Da ne bude pricam napamet promjenio sam nekih 15 ak uredaja samo prosle g i opet se vratio na apple.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 06.01.2016. u 16:30.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 16:34   #40
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Ooooo DA, o ogromno DA!!

Ja svoj S6 edge sam punio jednom dnevno, svaki put prije spavanja sam ga stavio na punjač. Danas sa 6s samo gledam gdje je koja utičnica slobodna da bi ga uštekao. Sa S6 nikad, ali apsolutno nikad u cca 6 mjeseci korištenja nisam ostao vani bez mobitela (da mi se ugasi), ovaj mi se već u mjesec dana 3x ugasio a češće ga punim tokom dana. Navike u korištenju mobitela nisam mijenjao, niti sam ikada pazio da li je koja nepotrebna aplikacija upaljena, dakle koristio sam i jednog i drugog u punom smislu. I tu je baterija debelo, ali debelo na strani S6. Da ne govorim o tome koliko 6s sjebano pokazuje postotak baterije, pa sa 50% na 20% padneš u trep oka, što se nikad nije dešavalo na S6, ako piše 50% baterije onda znaš da si na 50% i da još upravo toliko možeš koristiti mobitel.
Nemam 6s, no cudno. Jer SGS6 sam koristio. I moj iPhone 5 ga pojede za dorucak po pitanju baterije. Ustvari, kroz par dana koristenja SGS6 mogu komotno reci da losiju bateriju na mobitelu osobno nisam nikad koristio. A imao sam stvarno losih mobitela po tom pitanju.

Preko veceri bi u Airplane modeu pojelo dobrih 10% baterije. Sto se tice gasenja aplikacija, nema potrebe, barem ne na iOS-u. Stedljivijeg OS-a po tom pitanju nema, jer iPhoneu ni jedan mobitel u standby modeu ne moze dodati vode po pitanju potrosnje baterije.

Jos nisam ni cuo a kamo li tek upoznao osobu koja je zadovoljna sa baterijom na S6, valjda za sve postoji prvi put. Osobno nisam mogao dobiti preko 2:30h SoT-a, i uz jos poprilicno uzasan standby mode dobije se na debelo ispodprosjecna baterija. Naravno, sve to varira od korisnika do korisnika

P.S.
Sto se tice preprodaje mobitela, tu je takodjer iPhone car nad carevima, tako da stvarno pricas nebuloze
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 16:34   #41
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
@jacobbb, nije glorificairanje u pitanju, neg eto jednostavno ajfon gubi sporo na vrijednosti rabljenog daleko sporije neg ostali smartfoni, nekaj slično kao i kod nas kao "das auto"..

Batka na S6 je od loše do ispodprosječne, zahvaljujući samsungu i njihovoj politici skraćivanja baterije sve zbog izgleda uređaja da izgleda ko papir, a nisu baš ni nekaj ažurni rješavanja problema po pitanju battery draina a da ne spominjem sramotni ram managment..

Šteta, S6 je jako dobar mob, al loša baterija i problemi s RAMom definitivno im nejde na čast..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 16:36   #42
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ooo ne i jos vece ne Nema sanse, necu rec da lazes ali nisam ni daleko do toga. To sto tebi telefeon ne odg zbog albuma i itunesa je jedan problem a to da ces rec da nemozes dan sastaviti sa 6s jednostavno nije istina, pogotov ako ukljucis low power mode nakon 20%. Ili imas neispravnu bateriju ili imas drain sto se rjesi restoreom. S6 zdere bateriju i nemali br primjera imas na forumu na samsungovoj temi gdje su ljudi koji ga koriste rekli da je baterija drek.
Ponovno neka priča o ljudima sa foruma, čula-rekla-kazala. Razlika između mojeg i tvojeg stava je što ja govorim o onome što sam sam osobno prošao a ne što su drugi rekli. I o 6s imaš stotinu tema gdje ekipa kuka da čak i na plus modelu ne može skrpat kraj sa krajem, evo baš jučer gledao poznati Apple jutuber TechSmartt koji recenzira iPhone-e na svom novom video ponovno kuka kako mora čak PLUS model (koji ima jaču bateriju!) puniti nekoliko puta dnevno, onda što reći za ovaj manji model? Na 6s se može preživjeti dan ukoliko zapravo koristiš taj mobitel samo za osnovne stvari, pozivi/sms/tu i tamo koja slika i sl. (baš kao što sam dobio dojam da većina ajfonaša ga i koriste, posebno na ovoj temi) ukoliko ga koristiš za geldanje tv-a, streamanje, muzika, nedaj Bože igrice i sl. - nula bodova. NULA BODOVA. I ponovno naglašavam, nisam štedio bateriju na S6, niti želim štedjeti bateriju na 6s, tako da priča o stavljanju u neki low power mode, isključivanje svega na mobitelu i sl. da bi preživio dan - ne, ne i ne.

Takvih problema apsolutno nikad nisam imao na S6, i zaista ne vidim razlog zašto bi išta uljepšavao jer Samsung fanovi za raliku od iPhone-a gotovo da i ne postoje, u android svijetu se to malo objektivnije sve gleda
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 16:46   #43
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
@jacobb, ruku na srce, al ti, ja i ostatak svijeta znamo da S6 ima malu bateriju, reci kaj oćeš al tak je, možda, ali možda (to je već utopija) da su si dali maksimalno truda i softver prilagodili na S6 onda bi stvar možda bila drukčija, i pjevali bi svi mi drugu pjesmu u vezi baterije, al stvarnost je drukčija..

Ni na 6s baterija nije nekaj posbeno al za 720p ekran, 4.7", dual core i štedljivi OS, dali su si truda u eplu i OS maksimalno prilagodili kapacitetu baterije odnosno hardvera, dalje od toga nisu mogli, ak se očekuje bolji rezultat al onda se traži i veća batka..

Njihova politika (epl) još kolko tolko drži vodu, al samsungova baš i ne, 2k reza, 5.2", octa core i još uz to mob se grije ko svinja, radi vražjeg (temperatura kod gejmanja je znala doseć i do 72c) stakla i onda skucaju tak malu bateriju.. A 3gb rama imam, al ko da i nemam, eto tolko o 3gb rama..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 16:46   #44
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Nemam 6s, no cudno. Jer SGS6 sam koristio. I moj iPhone 5 ga pojede za dorucak po pitanju baterije. Ustvari, kroz par dana koristenja SGS6 mogu komotno reci da losiju bateriju na mobitelu osobno nisam nikad koristio. A imao sam stvarno losih mobitela po tom pitanju.
Vjerojatno je bila greška do samog mobitela, tj. njegove baterije jer u konačnici S6 baterija je zaista vrhunska i neusporedivo bolja od 6s koju sada koristim.

Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
P.S.
Sto se tice preprodaje mobitela, tu je takodjer iPhone car nad carevima, tako da stvarno pricas nebuloze
Nikakve nebuloze, ponovno sve pričam iz osobnog iskustva.

Svoj S6 edge čim je izašao sam platio 7,500 kuna. Tolika je bila cijena svuda u svakom dućanu u HR. Kad sam ga prodao prije mjesec dana dobio sam 4,000 kuna.

Svoj 6s od 64Gb sam prije mjesec dana ponovno novi kupio za 7,300 kuna. Ponovno to je cijena kakva je gotovo svuda po dućanima u HR, 100 kuna gore/dolje. Sada gledam na njuškalu njegova cijena je 5,000 kuna. NOVI SA HR GARANCIJOM! Za 3-4 mjeseca kad ga budem prodavao ja nema šanse da dobijem više od 4,000 jer em je korištem, em će u ta 3-4 mjeseca još više pasti cijena.

Dakle, biti ću posve na istom gubitku.

Priče da kupujem mobitele na krivom mjestu, previše ih plaćam i sl. ostavimo za neke druge teme, usporedba je rađena kupiti novo dućanu u HR, prodati kao polovno na njuškalu. Ponovno sve iz vlastitog iskustva ne čula-rekla-kazala.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 16:52   #45
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
@jacobbb....
Napisao sam gore sve pa da se ne ponavljam

Niti ću izgubiti išta manje na ovom svom ajfonu nešto što sam izgubio na s6 edge, a posebno baterija nije bolja na 6s u odnosnu sa s6.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 16:59   #46
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Vjerojatno je bila greška do samog mobitela, tj. njegove baterije jer u konačnici S6 baterija je zaista vrhunska i neusporedivo bolja od 6s koju sada koristim.
Zanimljivo. Jer eto kako vec rekoh, prvi si takav slucaj. Da pricamo o kamerama, aj ok. Neki tvrde da S6 ima bolju, neki da 6s. No o baterijama? Vecina recezenata je popljuvala S6 po pitanju baterije, dok je kod iPhonea cisti prosjek, sto je opet kud i kamo bolje od S6.

Samim time lakse covjeku donijeti zakljucak da je tvoj 6s pokvaren, no eto ti si nekom logikom zakljucio drugacije

Citiraj:
Nikakve nebuloze, ponovno sve pričam iz osobnog iskustva.

Svoj S6 edge čim je izašao sam platio 7,500 kuna. Tolika je bila cijena svuda u svakom dućanu u HR. Kad sam ga prodao prije mjesec dana dobio sam 4,000 kuna.

Svoj 6s od 64Gb sam prije mjesec dana ponovno novi kupio za 7,300 kuna. Ponovno to je cijena kakva je gotovo svuda po dućanima u HR, 100 kuna gore/dolje. Sada gledam na njuškalu njegova cijena je 5,000 kuna. NOVI SA HR GARANCIJOM! Za 3-4 mjeseca kad ga budem prodavao ja nema šanse da dobijem više od 4,000 jer em je korištem, em će u ta 3-4 mjeseca još više pasti cijena.

Dakle, biti ću posve na istom gubitku.

Priče da kupujem mobitele na krivom mjestu, previše ih plaćam i sl. ostavimo za neke druge teme, usporedba je rađena kupiti novo dućanu u HR, prodati kao polovno na njuškalu. Ponovno sve iz vlastitog iskustva ne čula-rekla-kazala.
S6 po njuskalu sad kupim za 2500kn maximalno. Bez ogrebotine i u prakticki novom stanju. Prije cca mjesec i pol sam isti kupio za 2900kn, nov novcat, neotvoren. Isao je kao poklon bratu za maturu.

iPhone 6 neotvoren ni sad ne mogu naci za te novce, a od 6s da ne pricamo. Usporedim li dalje cijene iPhonea 5s sa recimo Samsung Galaxy S5 prica postaje jos smijesnija, jer iPhone 5s je kud i kamo skuplji na njuskalo.

Jedno pricas, no njuskalo prica posve drugu pricu. Otvoris, malo pogledaj i potrazi po istome pa javi cijene. Cak i Note 4 kupim osjetno jeftinije nego iPhone 6, a iPhone 6+ je jos skuplji.

Ukratko, ekipi govoris da se ne obazires na forumske price rekla-kazala. No gledajuci valjda sve recezente i korisnike imaju totalno druga iskustva od tebe. Pa i ja osobno. Moj brat recimo samsung obozava, i koristi iskljucivo njihove mobitele. Pa opet redovito svoj S6 popljuje radi uzasne baterije. A nije neki power user, dapace. Ovo mu je valjda prvi mobitel s kojim ne moze dobiti ni dan koristenja bez da je na punjacu.

Ja osobno sa S6 punio u autu, za kompom u uredu, ma gdje god bi stigao. Da sam jos igrao igrice na njemu valjda ga ne bih ni skidao sa punjaca

EOD sa moje strane, jer kako je ekipa vec rekla, da ti smeta itunes, zatvorenost, neke silne gluposti koje postoje na iPhoneu - ok. Ni prvi ni zadnji. Ali ova prica ti je (imho, bez uvrede) smijesna
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 17:02   #47
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Kaze puni 6s+ nekoliko puta dnevno, daj molim te pa nismo djeca. Nije unutra aaa baterija.Neda mi se s tobom raspravljati ali baterija na s6 je losija od 6s, a ti mos svog s6 hvalit kolko hoces, prodaj taj 6s i ucini i sebi i nama uslugu, uostalom potpis na milenog, sve ti je rekao.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 17:07   #48
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Džabe si trošite snagu, Drug Brko će ionako škovaceru u ruke i pola ode u vječna lovišta

Za kraj OT, kao što rekoh, svima nešto paše, pa kako se i ovdje vidi ,nema smisla uvjeravati. Sem toga, sjećam se još davno, kad sam pitao preporuku između S3 i Nexus4, većina je bila na strani S3 , a kad sam konačno probao oba, S3 mi nije bila ni sjena drugog. Ljudi , čudi, žena,sisa...

Da ne govorimo o cijenama svog tog HW koji samo čeka da ispadne iz ruku, kako kažu , u slobodnoj prodaji, za mene su Moto G i OPX, da real MVP

Malo on topic. Osobno mi se kao komad HW iPhone jako sviđa. Gotovo svi modeli tokom godina. Dodatni adapteri NE. Tako da se nadam da će i dalje ostati pri 3,5 mm jack-u . Kad se sjetim onih smješnih adaptera za iPad da bi doćero SD card ili USB,meh.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 17:17   #49
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Ma Apple je adaptere doveo i u svoje workstatione hebote, cudim se da nisu odavno na iPhoneu. Sad ce valjda i taj dio napokon 'popraviti'
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 17:23   #50
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Ja sam nekako stava većine da u ovoj razmjeni mišljenja svi i jesu i nisu u pravu jer gledaju iz nekih kuteva konfor zone. Svaki dojam je u principu subjektivan i ne postoji potpuna objektivnost ma koliko mi uređaja koristili, isprobali, vidjeli i koliko recenzija pročitali. Većinom se sve sastoji od metode pokušaja i pogreške.

Zato me zanimalo za stvarne korisnike koliko neke stvari imaju a koliko nemaju utemeljanja i zapravo većim djelom ovo je bila zdrava rasprava, naravno neke stvari odu u suprotnom smjeru ali bože moj. Ovo je forum i nije baš fora da s vremena na vrijeme ne bude tak zdrave rasprave jer uvijek nešto novo naučim, a možda i netko drugi. Zato šteta da se briše dok se ne pretjera.

iPhone je zaista lijep komad tehnike, kao i dobar dio smartphonea samo što su neke stvari prenaglašene i ispadaju iz okvira realnosti pa to donosi taj neki veo, ali ja baš i nisam mišljenja da možeš baš svašta prodat ljudima. zato me zanimalo di oni moraju kardinalno pogriješit, npr., pa da ljudi prestanu kupovat, ili čan ni pogreška, nego postoji li mogućnost da se i zasite?
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 17:39   #51
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Ne treba brisati ovakve postove, pa glupo je da je forum sterilan. Nitko ne psuje, ne vrijeđa se, samo se razmjenjuju informacije uz malo čvršći govor

Dat ću jednu usporedbu generacija. Baš kod sebe imam tri ponajbolja mobitela iz 2013.
iPhone 5S, Samsung Galaxy Note 3 i Sony Xperia Z1. Po cijeni se Note nekako drži s iPhoneom, iako je generalno koju stoticu jeftiniji. Sony je totalno pao, možeš ga za siću nabavit. Na androidu je tako iritirajuće što svako malo nešto iskoči, pukne wi-fi veza, bloka uređaj, prespora kamera (Sony užasan, Samsung zna nekad zaštekat, iPhone radi besprijekorno i brzo), glupi i iritirajući bugovi (kod Samsunga se ekran neće da upali nakon završenog poziva, na Sonyu se tipkovnica povuče sama od sebe i ne vraća se) i dosta drugih sitnica. Trpim android zbog otvorenosti platforme, ali strpljenja je sve manje.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 17:45   #52
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor bubimir13 Pregled postova
Ja sam nekako stava većine da u ovoj razmjeni mišljenja svi i jesu i nisu u pravu jer gledaju iz nekih kuteva konfor zone. Svaki dojam je u principu subjektivan i ne postoji potpuna objektivnost ma koliko mi uređaja koristili, isprobali, vidjeli i koliko recenzija pročitali. Većinom se sve sastoji od metode pokušaja i pogreške.

Zato me zanimalo za stvarne korisnike koliko neke stvari imaju a koliko nemaju utemeljanja i zapravo većim djelom ovo je bila zdrava rasprava, naravno neke stvari odu u suprotnom smjeru ali bože moj. Ovo je forum i nije baš fora da s vremena na vrijeme ne bude tak zdrave rasprave jer uvijek nešto novo naučim, a možda i netko drugi. Zato šteta da se briše dok se ne pretjera.

iPhone je zaista lijep komad tehnike, kao i dobar dio smartphonea samo što su neke stvari prenaglašene i ispadaju iz okvira realnosti pa to donosi taj neki veo, ali ja baš i nisam mišljenja da možeš baš svašta prodat ljudima. zato me zanimalo di oni moraju kardinalno pogriješit, npr., pa da ljudi prestanu kupovat, ili čan ni pogreška, nego postoji li mogućnost da se i zasite?
Fluidnost OS-a, tu nesmiju grijesiti. Pa 6s je telefon koji je u tek u 2015 dobio 2 gb rama a gledaj kako radi
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 17:49   #53
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
..
A mislim usporedbe... Ja govorim koliko sam dobio za svoj, a on meni izvlači najmanje cifre švercera za S6, a sa druge strane one najveće za iPhone. Lijepo svi znamo na koji način funkcionira kupovina na njuškalu, koga se izbjegava, sa kakvim se papirima traži i sl. - te takvi uređaji onda uvijek imaju i veću cijenu od onih koji su recimo "uveženi iz Slovenije", lol. Moja računica meni dovoljno govori koliko sam izgubio na jednom a koliko ću vjerojatno na drugom, tako da sad da mi vodimo tu neku raspravu o tome što si ti vidio na njuškalu jednostavno nema smisla.

Što se baterije tiče, ponovno ta čula-rekla-kaza priča, svi ovo-svi ono. ja govorim iz VLASTITOG iskustva, ne iskustva moje tetke koja mi je nešto pričala i sl. Isto tako priče o nekim recenzijama koje govore o lošoj bateriji na s6 edge su naprosto besmislica. Ponovno možemo baciti oko na Youtube gdje ima toliko usporedbi ova dva mobitela pa i o bateriji gdje se lijepo PONOVNO dobivaju rezultati kako s6 ima bolju bateriju od 6s. Evo samo jedan, nasumično odabran test sa youtubea

https://www.youtube.com/watch?v=-6GBNdSrv2I

video test


a vidi ovaj benchmark test, DUPLO GA DERE!


i ovakvih testova na Youtube-u ima na stotine, da ne bi bilo da je to samo jedan dobio ovakav rezultat. I takvi testovi upravo potvrđuju i moja osobna iskustva.


Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Kaze puni 6s+ nekoliko puta dnevno, daj molim te pa nismo djeca. Nije unutra aaa baterija
Je, stvarno je teško potrošiti tu bateriju u PM . Evo ti i link na video. Dakle, pošto volite čula-rekla-kazala izvore, kaže lik da iPhone 6s+ puni 2-3 puta dnevno, i nije jedini, osim što mnogo komentara ispod također kažu da ga pune često, isto tako ima još brdo Youtubera koji na plus modelu kažu da JEDVA izdrže dan, ali ne ček možda je i on iz Samsunga i zapravo laže? :P Ima ekipe tu koja očigledno koristi taj ajfon na nivou nokie 3410 slanje sms poruka i zvanje i onda se čude kako oni nemaju taj problem, mislim wtf


Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Neda mi se s tobom raspravljati ali baterija na s6 je losija od 6s, a ti mos svog s6 hvalit kolko hoces, prodaj taj 6s i ucini i sebi i nama uslugu,
Čuj njega "hvalim SVOG s6", daj Bože da je moj ali na žalost više nije. Ti si izgleda full u nekom svom na-ajfonu-sve-super modu kad tako dijeliš moj/tvoj. Ponovno dolazimo do one moje prve poruke opčinjenosti apple fanova sa kojima bilo kakva konverzacija u principu nije moguća.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 18:08   #54
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
Duplo dere? Kako da na S6 na youtube koju si postavio link titra? Eko štednja?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 18:18   #55
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Kako da na S6 na youtube koju si postavio link titra? Eko štednja?
zavera kume, svi se urotili prikazat 6s lošijim pa namjerno rade fake testove lol
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 18:29   #56
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Dosadan si.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 18:57   #57
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Citiraj:
Autor explorer 4 Pregled postova
Ne treba brisati ovakve postove, pa glupo je da je forum sterilan. Nitko ne psuje, ne vrijeđa se, samo se razmjenjuju informacije uz malo čvršći govor

Dat ću jednu usporedbu generacija. Baš kod sebe imam tri ponajbolja mobitela iz 2013.
iPhone 5S, Samsung Galaxy Note 3 i Sony Xperia Z1. Po cijeni se Note nekako drži s iPhoneom, iako je generalno koju stoticu jeftiniji. Sony je totalno pao, možeš ga za siću nabavit. Na androidu je tako iritirajuće što svako malo nešto iskoči, pukne wi-fi veza, bloka uređaj, prespora kamera (Sony užasan, Samsung zna nekad zaštekat, iPhone radi besprijekorno i brzo), glupi i iritirajući bugovi (kod Samsunga se ekran neće da upali nakon završenog poziva, na Sonyu se tipkovnica povuče sama od sebe i ne vraća se) i dosta drugih sitnica. Trpim android zbog otvorenosti platforme, ali strpljenja je sve manje.
Čisto bi pristupa radi molio da se ne generalizira (jer tvrdnja je ravna tome da ako su Sanader, Polančec i Kalmeta Hrvati onda su svi Hrvati lopovi, how yes no) pa da se izbjegne riječ svi i umjesto toga navede marka uređaja. Ja u svom radu jesam imao problema recimo sa Prestigiom, ponekim Sonyjem, Samsungom a bome i sa HTCom, ali isto tako i sa Appleom, pa ne generaliziram SVI Androidi, Svi Windows telefoni ili pak Svi iPhoneovi. To podliježe mom ranijem postu o subjektivnosti dojma, pa tako kod nekih nisam imao sreće jednostavno, a kod nekih sam valjda imao sreće.

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Fluidnost OS-a, tu nesmiju grijesiti. Pa 6s je telefon koji je u tek u 2015 dobio 2 gb rama a gledaj kako radi
Super, hvala na odgovoru. Samo mala digresija, smatram kako je recimo i Z3 Compact odličan primjer kako Android sa 2GB RAMa može odlično radit. Isto tako smatram da je kod 1GB to već teško moguće dok iPhone generalno odlično radi na 1GB. Naravno, fluidnost, tj. te milisekunde su nekad i bitne, npr. za pozive, moj ima nekad lag kad treba dialat.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:17   #58
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Nakratko bih se samo nadovezao na ove tvrdnje reckless i outlaw kolege jackobbbbbbb-a () i smatram po dojmovima da je zaista dobio poluispravan telefon ako pričamo o bateriji.

Ja se nemogu nazvati nekim uber-power-userom (prošla me faza jailbreak-anja - ili ovdje u narodu jailbrake-anja, cydia tweak silovanja i natrpavanja toliko toga da mi se springboard crasha svakih 3h), ali brate, mobitel dnevno izdrži 8h posla gdje sam nažalost previše na telefonu, a kad se vratim doma, redovito youtubam, tapatalkam i uvijek ima nešto za slikati i snimati sa već dvogodišnjim klincem. + redovito silovanje whatsappa gotovo stalno tokom dana.

I završim dan sa 20-30% baterije. Nekad ga po noći ni ne punim, pa ga malo dopunim u autu ujutro do posla, i dođe do nekih 40-50% i opet me bez problema provede kroz radni dio dana.

Tako da, kao da pričamo o dijametralno suprotnim stvarima, a imamo isti telefon (6s).
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2016., 23:35   #59
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova



Čuj njega "hvalim SVOG s6", daj Bože da je moj ali na žalost više nije. Ti si izgleda full u nekom svom na-ajfonu-sve-super modu kad tako dijeliš moj/tvoj. Ponovno dolazimo do one moje prve poruke opčinjenosti apple fanova sa kojima bilo kakva konverzacija u principu nije moguća.
Tako je, drogiram se i sjedim na ladnom betonu .Nisam apple fan,i nisam ja u nicem "full" (najiritantnija postapalica ikad), posjedujem jedino iphone, nakon pa preko 20 raznih androida( samo prosle g 15ak) i opet sam se vratio na iOS, ne na iphone i tako ce i ostati do dolaska 7ice. I da moj telefon je MOJ ,a tvoj je ocito TVOJ/bio TVOJ ako je u tvom vlasnistvu? bilo kako bilo, kao i mileni, EOD od mene, il prodaj taj 6s il prekini s trkeljanjem.

Citiraj:
Autor bubimir13 Pregled postova

Super, hvala na odgovoru. Samo mala digresija, smatram kako je recimo i Z3 Compact odličan primjer kako Android sa 2GB RAMa može odlično radit. Isto tako smatram da je kod 1GB to već teško moguće dok iPhone generalno odlično radi na 1GB. Naravno, fluidnost, tj. te milisekunde su nekad i bitne, npr. za pozive, moj ima nekad lag kad treba dialat.

Nego sto se tice usporedbe, jedini koji se priblizio radu iOSa je nexus i xiaomi(miui), sve ostalo li-la, barem ono sto sam ja probao.Takoder od ovih masi dostupnih uredaja bi izdvojio note 3, telefon s androidom koji sam najduze koristio i koji sam prodao iskljucivo zbog velicine.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2016., 00:19   #60
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Koristim dvije aplikacije za provjeru ram, cpu itd. Cisto da vidim malo kak to sve radi na iosu..

I sad, jedan app prikazuje free ram oko 430 mb a drugi oko 70-80mb.
Jel moze pojasnjenje neko?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	image.png‎
Views:	361
Size:	333.5 kB
ID:	15824  
zvonac je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na