Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.09.2020., 11:59   #1
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Lagano trzanje u svim igrama - konfiguracija stara 4 mjeseca

Generalno najviše igram Destiny 2 i svjestan sam da to nije najsretnija igra za optimalne performanse, stabilan FPS itd. pogotovo u mjestima visoke aktivnosti kao patrole gdje je puno igrača na serveru itd. Pisao sam o tome u D2 podforumu ovdje i prihvatio mišljenje da je to ipak do igre.

No odigrao sam par partija Apexa i primjetio isto. I zadnjih par dana igram Doom 2016 koji zaista mislim da bi moja konfiguracija trebala pojesti u 1080p i držati stabilnih 144 FPS, ali eto i tu primjetim isti problem kao u svim drugim igrama...ili me Destiny 2 iztraumatizirao. U Doomu zaista FPS stalno piči oko 140 FPS ali to kad se desi, primjetim da FPS opadne na cca 120 FPS.

Najlakše opisati kao neki „micro-stuttering“, mikro trzanje, nije konstantno ali svako malo se javi, kao da preskoči 1 ili 2 frejma. Možda je to normalno, možda sam ja lud ali smeta me i htio bi doći do razloga, eventualno rješenja.

Da li mogu napraviti neki Benchmark koji bi mi rekao treba imat score taj i taj sa tim komponentama, pa da vidim koliko ja imam? Eventualno da mi ukaže koja komponenta under-performa?


Konfiguracija je u profilu. Driveri od nVidije, BIOS od Asusa najnoviji. Čitao sam brda i brda probao sve i svašta ovako od oka ću probati navesti sve što sam probao;

1. BIOS settings je na defaults, jedino uključen XMP profil za RAM
2. Windows power plan je AMD Ryzen High Performance
3. Isključen je Windows game bar, kao i nVidia, Steam te Discord overlay
4. Sound settings u Windows stavljen na 16 bit, 44100 Hz (CD Quality)
5. Na AOC je uključen Freesync
6. nVidia Control Panel postavke odavde: https://blurbusters.com/gsync/gsync1...d-settings/14/
  • Gsync compatible uključen
  • Max frame rate je postavljen na 141 FPS
  • V-Sync u svim igrama isključen, te uključen u nVidia CP
  • Low Latency mode: ON
7. Logitech miš radi na 800 DPI i 1000Hz polling rate
8. Destiny 2 sam probao i sve low na 1080p i sve high, više-manje isto mi se činilo. Sada mi je preset High te sve što ima veze sa Shadows sam stavio na low. Isto tako i u Apex
9. Doom 2016 sve na Ultra te shadows na low


Eto, to bi bilo to. PC generalno dobro radi, nije sad da je ovo neigrivo ali smeta. Možda sam lud, možda mi se više i čini, nemam pojma, ali eto…tko pita ne skita. Možda ima neki čaroban BIOS switch koji je krivo postavljen ili neka postavka u Windows, šta ja znam.

GG momci, svaki savjet dobro došao.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 13:21   #2
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Na TV-u upali task manager pa prati što se dešava u trenutku kada imaš framedropove. Isto tako otvori Event Viewer pa vidi da li sistem u tom vremenskom periodu ima prijavljen kakav event.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2020., 13:43   #3
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nije normalno da trza. Jesi gledao temperature graficke?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 14:19   #4
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
logično da nije normalno da trza.. ja bi reinstalirao winse
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 15:07   #5
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Na TV-u upali task manager pa prati što se dešava u trenutku kada imaš framedropove. Isto tako otvori Event Viewer pa vidi da li sistem u tom vremenskom periodu ima prijavljen kakav event.
Ok, budem danas baš igrao nekoliko sati pa ću probati.
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Nije normalno da trza. Jesi gledao temperature graficke?
Budem probao škicnuti. Koja GPU temp bi spadalo pod normalno?

Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
logično da nije normalno da trza..


Bio je clean install kad sam ga kupio naravno..eventualno mogu preko noći probati to odradit iako teška srca, tko će skidati sve te igre opet.

Čisto onako da budem ziher; nakon reinstall Windowsa, idu driveri grafičke i sve sa Asrock stranice za moju mobo? Ne trebaju neki chipset driveri ili što već za AMD od njih posebno?
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 15:12   #6
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Da, instaliraj i B450 chipset driver
https://www.amd.com/en/support/chips...ocket-am4/b450

mada sumnjam da je u tome problem.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 15:29   #7
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Da, instaliraj i B450 chipset driver
https://www.amd.com/en/support/chips...ocket-am4/b450

mada sumnjam da je u tome problem.
Da, da, fakat, sa tim mi se i pojavilo Ryzen Balanced i performance unutar Win power plan.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 15:35   #8
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Ako ti i ovo gore što su ti savjetovali ne pomogne ja bi na tvom mjestu testirao da nije slučajno Standby memory problem. To je problem koji Windows već dugo ignorira, problem (povremeno trzanje) pogađa neke konfiguracije, a ne zna mu se točan uzrok.
Citiraj:
Windows 10 is known to have some problems related to memory leak, and something called Standby Memory, which works really weird, basically your free memory becomes standby memory, and when you suddenly have 0 Free memory and everything became on standby, you will stutter, and I think that might be the scenario here as well.
Primjeri:

https://www.youtube.com/watch?v=_lJcv0V4qlY

https://www.youtube.com/watch?v=V7iX8F_5PfA

Privremeno rješenje - usprkos svim windows updejtima neki još uvijek govore da ga imaju i da im je samo ovo pomoglo:

https://www.youtube.com/watch?v=offcMVAabLI
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 15:39   #9
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Možda da probaš druge drivere za grafičku. Također probaj koristiti Vulkan gdje je moguće.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 17:03   #10
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
i probaj istekati TV dok gejmas odnosno monitor ako igras na tv/u
Mihael je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2020., 17:25   #11
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Ako ti i ovo gore što su ti savjetovali ne pomogne ja bi na tvom mjestu testirao da nije slučajno Standby memory problem. To je problem koji Windows već dugo ignorira, problem (povremeno trzanje) pogađa neke konfiguracije, a ne zna mu se točan uzrok.

Primjeri:

https://www.youtube.com/watch?v=_lJcv0V4qlY

https://www.youtube.com/watch?v=V7iX8F_5PfA

Privremeno rješenje - usprkos svim windows updejtima neki još uvijek govore da ga imaju i da im je samo ovo pomoglo:

https://www.youtube.com/watch?v=offcMVAabLI
Hmmm..čim sam pogledao Battlefield video, tamo negdje oko 2 minute, rekao pa ovo tako nekako izgleda. Čim upalim igru Standby Memory mi pojede sav Free Memory, u sat vremena gaminga upravo sada, standby memory je bio između 7-10 GB a free memory 0-10 MB. Moguće kako free memory padne na 0 da se tu dogodi taj stutter. Teško je uloviti točan trenutak ali ukoliko Standy Memory od skoro 10GB ne spada pod sasvim normalno i Free Memory skoro ništa(Free RAM=wasted RAM), onda je možda ovo uzrok problema.

Citiraj:
Autor Matebaron Pregled postova
Možda da probaš druge drivere za grafičku. Također probaj koristiti Vulkan gdje je moguće.
Svaki nVidia driver otkad imam komp sam probao, znači bar 3, i uvijek isto. Vulkan koristim u Doom.

Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
i probaj istekati TV dok gejmas odnosno monitor ako igras na tv/u
Hmm...baš ištekati kabel? Uvijek koristim u Windows "this monitor only", nikad extend ili duplicate, uvijek jedan ili drugi. Ne znam jel ima svrhu baš kabel ištekati ali mogu probati...



Inače za gore što su ljudi rekli temp grafičke mi je bila oko 58-68°C, Event viewer nisam vidio ništa posebno ali iskreno, ne znam ni gdje gledatiu tom čudu. Ja sam mislio da on služi isključivo za scamanje ljudi.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 17:34   #12
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pa bar te nvidije rade plug and play. Temperature su OK. Meni se cini da bi moglo biti sa tim windowsima, a nista probaj reinstal.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 17:37   #13
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
i stavi u profilu za igru u nvidia cp power management mode u prefer maximum performance
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 18:07   #14
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Možda malo staromodno, ali neke igre bez obzira na količinu RAM-a traže i swap fajl.

Imaš li podešen swap fajl?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 18:32   #15
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Možda malo staromodno, ali neke igre bez obzira na količinu RAM-a traže i swap fajl.

Imaš li podešen swap fajl?
Misliš ono Virtual Memory, paging file? To mi je on po defaultu.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 18:37   #16
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Misliš ono Virtual Memory, paging file? To mi je on po defaultu.
Ae. Nemam više savjeta.

Javi na kraju da li i kako si riješio problem. Mada iskreno neznam niti kako izgleda to mikrotrzanje.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 18:44   #17
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Pomoću DDU alata makni drivere, a onda pomoću NVCleanstall programčeka složi friške drivere i ništa više od toga.

Za svaki slučaj, naknadno kad sve poinstaliraš, provjeri Task Scheduler i ukoliko nađeš kakve nVidia stavke - stavi ih na Disable.

DPC Latency Checker je isto od pomoći u ovakvim slučajevima.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 20:21   #18
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ne znam jel moguce kako provjeriti stanje SSD-a, ako ima kakav Intel program za to, probaj instalirati pa vidi jel SSD zeza. Taj 660p ima nekakav cudan cache, nema RAM kao ostali, vec koristi dio flash memorije za cache.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 07:50   #19
theo
Premium
 
theo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 68
Ja sam imao sličan problem, a na kraju je ispalo da sync s monitorom ne radi kako treba. Izgledalo je kao da imam mikrotrzanja, a zapravo je to bio problem u vezi grafička-monitor, sync nije dovoljno "brzo" pratio promjene u frejmovima i to je uzrokovalo tearing, ali tako brzo i neprimjetno da je izgledalo kao trzanje, a ne tearing.
Nije mi se dalo istraživati u čemu je stvar, poupalio sam sve moguće statičke syncove na 60 i amen.
theo je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 08:45   #20
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ne znam jel moguce kako provjeriti stanje SSD-a, ako ima kakav Intel program za to, probaj instalirati pa vidi jel SSD zeza. Taj 660p ima nekakav cudan cache, nema RAM kao ostali, vec koristi dio flash memorije za cache.
Ima Intel neki Toolbox, budem probao neki scan napravit.

Citiraj:
Autor theo Pregled postova
Ja sam imao sličan problem, a na kraju je ispalo da sync s monitorom ne radi kako treba. Izgledalo je kao da imam mikrotrzanja, a zapravo je to bio problem u vezi grafička-monitor, sync nije dovoljno "brzo" pratio promjene u frejmovima i to je uzrokovalo tearing, ali tako brzo i neprimjetno da je izgledalo kao trzanje, a ne tearing.
Nije mi se dalo istraživati u čemu je stvar, poupalio sam sve moguće statičke syncove na 60 i amen.
Možeš pojasniti šta točno ovdje misliš? I monitor ti je 60Hz ili?



Inače pao je mukotrpni i uzaludni Win reinstall. Sve isto.

Probao sam "Fix" sa Standby Memory ali to mi se čini da puno pogoršava stvari kako svakih 5 minuta vrti taj clear, igre mi full uspore u tom trenutku.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 09:42   #21
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
A cuj ovo je sad vec preslo u paranormalne stvari, koje su cist normalne, lol

Dalje sto bi mogao probat je s drugom memorijom ako smo vec donekle se slozili da bi to mogli biti problemi s memorijom, ako nije softwerski, mozda je hardwerski. Mozda je uzajamni, tko bi ga znao, ali ako trza mislimd a se to nemoze tako koristiti, ali opet ovisi o osobi, ja nebi mogao sad nesto ozbiljno igrat da ima i tearinga a kamoli trzanja.

Ali probaj cak i prije mjenjanja memorije pogledat odnosno testirat memoriju da nema nekih problema. Probaj i diskove checkirat.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 09:46   #22
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
I meni je minimalno trzanje neprihvatljivo, stoga i sve ovo.

Testirao bi ja sve, samo mi recite kako? Memtest ili kako se zove program?
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 11:50   #23
theo
Premium
 
theo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 68
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Ima Intel neki Toolbox, budem probao neki scan napravit.


Možeš pojasniti šta točno ovdje misliš? I monitor ti je 60Hz ili?
Igram na TV-u koji je Freesync 120Hz, grafička je RX580. Kad sam imao isključene limitere frameova i Freesync uključen znao se dogodit FPS drop i tearing jer je framerate varirao od 120 pa prema niže i do 70-80 uz skokove. Nije se smjelo vidjeti jer je to poanta Freesynca, ali eto, vidjelo se kao microfreezovi. Sad dal Freesync nije pratio skokove kako treba ili je bio neki problem sa syncom pa su zato bili dropovi, to ne znam.

Nije mi toliko bitno high refresh pa sam sve uredno lockao na 60fps i 60Hz di sam siguran da skokova neće biti i radi sve uredno i glatko, bez tearinga i stuttera.
theo je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 12:07   #24
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Znam da ovo zvuči možda malo glupo, ali probaj zamjeniti kabel između grafe i monitora. Znao sam imati puno čudnih ponašanja ponajviše zbog neispravnog DVI kabla, iako ništa slično kao kod tebe.

Evo, sad prije koji tjedan konfa i5 4670 i GTX 970. Nakon što se normalno ugasi, sljedeće uključivanje ne daje post, ništa (konfa sama sebe restarta svakih par sekudni). Morao sam izgasiti napajanje na prekidaču i onda bi upalio. Tako uvijek. Kad bi ušao u Windows sve super, radi bez greške. Lud sam bio. Sve moguće pokušao, a da bi na kraju bio problem u DP kablu ili utoru na VGA (jer taj kabel i upravo koristim).

Vlasnik konfe koristi DVI pa nije imao taj problem. Na kraju sam probao s intergriranom grafikom (samo DVI) i gasi i pali se dobro. Isti taj kabel poslije stavim na GTX 970 i radi dobro. Vratim nazad DP i ne radi. Čudno.

Ako imaš kabel viška, ništa te ne košta.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 12:13   #25
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Probaj azurirat sve drivere...

https://sdi-tool.org/download/
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 12:14   #26
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
memtest skines na usb bootas i stavis da runa, pa vidis. Mada vjerojatno je sve u redu s memorijom jer bi iance imao BSOD. No nista te ne kosta osim vremena.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 19:47   #27
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
s obzirom koliko ćeš vremena potrošit na testiranje, najlakše ti je frknit novi win gore, s osnovnim driverima (nikakve dodatne programe/programčiće), skini doom/nešto drugo, i testiraj dal trza.. tako ćeš riješit najveću stavku - windowse.. ako opet bude trzalo, onda se baci na daljnje testiranje..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 20:44   #28
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Ako nisi, za svaki slučaj odi u control panel od grafe pa pod 3d settings za destiny 2 stavi grafu na max performance.
Ali nebi se čudio da je problem upravo u tom DP kabelu.

EDIT: Vidim da pišeš i za druge igre, ali Destiny izgleda ima taj problem od prvog dana:

https://www.reddit.com/r/DestinyTech...microstutters/

EDIT 2: Provjeri sa GPU-Z-om i u BIOSu da li ti je grafa na PCIe 3.0 X16.
Ali da ponovim, i dalje mislim da je ovaj kabel potencijalni problem.
Probaj sa nekim drugim kabelom ako možeš. HDMI, jer DVI pretpostavljam da nemaš na grafi.
Ili čak sa nekim drugim DP kabelom ako možeš.
Isto tako probaj isključit te kerefeke freesync i to, stavi na 60 FPS-a, uključi normalan v-sync i probaj tako.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 24.09.2020. u 21:02.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2020., 09:45   #29
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
s obzirom koliko ćeš vremena potrošit na testiranje, najlakše ti je frknit novi win gore, s osnovnim driverima (nikakve dodatne programe/programčiće), skini doom/nešto drugo, i testiraj dal trza.. tako ćeš riješit najveću stavku - windowse.. ako opet bude trzalo, onda se baci na daljnje testiranje..
Prije dan su stavljeni novi Windowsi, piše gore.
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ako nisi, za svaki slučaj odi u control panel od grafe pa pod 3d settings za destiny 2 stavi grafu na max performance.
Ali nebi se čudio da je problem upravo u tom DP kabelu.

EDIT: Vidim da pišeš i za druge igre, ali Destiny izgleda ima taj problem od prvog dana:

https://www.reddit.com/r/DestinyTech...microstutters/

EDIT 2: Provjeri sa GPU-Z-om i u BIOSu da li ti je grafa na PCIe 3.0 X16.
Ali da ponovim, i dalje mislim da je ovaj kabel potencijalni problem.
Probaj sa nekim drugim kabelom ako možeš. HDMI, jer DVI pretpostavljam da nemaš na grafi.
Ili čak sa nekim drugim DP kabelom ako možeš.
Isto tako probaj isključit te kerefeke freesync i to, stavi na 60 FPS-a, uključi normalan v-sync i probaj tako.
Ma Destiny 2 je sjeban što se tiče optimizacije, haha, tu je sve moguće jer je igra fakat ogromna i kompleksna. GPU-Z pokazuje PCIe x16 @3.

Kabel zaista sumnjam da je problem jer nije neki žnj Roline, ali imat ću na umu. DP koristim jer HDMI sa nVidia ne podržava GSync compatible. HDMI kablova imam doma viška ko u priči, ali DP samo jedan. Imat ću na umu.


Inače jučer sam navečer imao session od skoro 4h, igrao raid u Destiny i možda je prerano za reći ali nisam primjetio ni jedan trzaj. FPS je padao i skakao u silnim eksplozijama ali trzanja nije bilo.

Jedino što sam napravio je premjestio USB receiver za miš iz stražnje strane kućišta na prednju, jer sam negdje pročitao za sličan problem da je nekom ometala ostala elektronika signal od miša...a ja imam more elektronike, žica, adaptera, routera na tom zidu gdje je i komp.

Možda je slučajnost a možda stvarno imam neki interference na relaciji receiver/miš. Isprobati ću sa kontrolerom pošto wired miša nemam.

Fingers crossed.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2020., 10:52   #30
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
isključi SMT u BIOSU za CPU, moglo bi pomoći.

LP
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na