Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.01.2018., 22:33   #31
G3aR
Premium
Moj komp
 
G3aR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: NA-OS
Postovi: 75
Mozes skinut samo donji poklopac laptopa, locirati kabel, upaliti laptop, lagano pomicati flat kabel pa promatrati dali se sto događa.
G3aR je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 11:58   #32
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor G3aR Pregled postova
Mozes skinut samo donji poklopac laptopa, locirati kabel, upaliti laptop, lagano pomicati flat kabel pa promatrati dali se sto događa.
uradio sam danas stvarno sam lake sale otvorio laptop malo ga usput ocistio hahahah .nasao sam flet kabal na ploci i cvrsto je nalegnut u utor bas kako treba pomjerao sam kabal pratio ga skroz do sarki od monitora a citavo vrijeme sam gledao u monitor oce li biti neke promjene i nije bilo nazalost izgleda da je ekran ipak . e sad ostaje opcija da je kraj fleta koji je u monitoru a to nisam otvarao ali najprije da je monitor jer gornja plastika laptopa kod danasnjih novih laptopa je gore tanka kao flis papir uvija se .taj bivsi vlasnik se garant nehotice naslonio ili ga prignjecio u torbi jer bas je to na sredini ekrana gdje se plastika navise uvija .malo povezujem sad detalje hahahaha ko detektiv
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 12:48   #33
G3aR
Premium
Moj komp
 
G3aR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: NA-OS
Postovi: 75
Mozda si sam sebi odgovorio na problem vjerojatno je prignjecio matricu ekrana i tako je nakon nekog vremena nastao problem. Ekran je full jednostavno rastaviti. Prstima otkačiš rubove oko ekrana. Kad skines tu plastiku imas po 2 šarafa sa svake strane i monitor je vani. Ako si uspio ovo, vađenje monitora je mačji kašalj
G3aR je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 13:03   #34
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor G3aR Pregled postova
Mozda si sam sebi odgovorio na problem vjerojatno je prignjecio matricu ekrana i tako je nakon nekog vremena nastao problem. Ekran je full jednostavno rastaviti. Prstima otkačiš rubove oko ekrana. Kad skines tu plastiku imas po 2 šarafa sa svake strane i monitor je vani. Ako si uspio ovo, vađenje monitora je mačji kašalj
stvarno jedan od najlaksih laptopa do sad sto sam otvorio je ovaj .nisam ih puno otvorio jedno 5-6 komada ali ovaj je bas maciji kasalj a za monitor ne znam jer nisam nikad otvarao ali vjerujem da mi nebi bio problem ni to uraditi
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 16:14   #35
G3aR
Premium
Moj komp
 
G3aR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: NA-OS
Postovi: 75
Pošto si na prošloj stranici dao youtube link sa laptopom koji izgleda kao tvoj ovakav je postupak.


1.Crveno označeno su mali gumeni poklopci ispod kojih se vjerojatno kriju šarafi koji drže okvir.
2.Kada njih odšarafiš vrhovima prstiju lagano vučeš plastiku oko ekrana (označeno zelenim strelicama) ta plastika se drži sa nekim plastičnim žabicama (stoga polako i strpljivo skidaj okvir da ne polomiš plastiku jer je tanka).

Kada to skineš, kao što sam i prethodno napisao vidjeti češ dva metalna nosača sa lijeve i desne strane monitora (sa svake strane je vjerojatno 2 šarafa). Kada to skineš moći ćeš odvojiti monitor od kučišta i odspojiti flat kabel sa stražnje strane monitora). Zatim uslikaj i prepiši oznake brojeva i slova sa naljepnice kako bi mogao tražiti odgovarajući monitor za svoj laptop.

Kako ja inače radim kada imam laptop sa neispravnim monitorom. Skinem neispravni monitor te odem sa takvim laptopom do prodavača ekrana i priključim novi ekran sa svojim laptopom kako bih bio siguran da je sve ispravno.
G3aR je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 16:38   #36
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor G3aR Pregled postova
Pošto si na prošloj stranici dao youtube link sa laptopom koji izgleda kao tvoj ovakav je postupak.


1.Crveno označeno su mali gumeni poklopci ispod kojih se vjerojatno kriju šarafi koji drže okvir.
2.Kada njih odšarafiš vrhovima prstiju lagano vučeš plastiku oko ekrana (označeno zelenim strelicama) ta plastika se drži sa nekim plastičnim žabicama (stoga polako i strpljivo skidaj okvir da ne polomiš plastiku jer je tanka).

Kada to skineš, kao što sam i prethodno napisao vidjeti češ dva metalna nosača sa lijeve i desne strane monitora (sa svake strane je vjerojatno 2 šarafa). Kada to skineš moći ćeš odvojiti monitor od kučišta i odspojiti flat kabel sa stražnje strane monitora). Zatim uslikaj i prepiši oznake brojeva i slova sa naljepnice kako bi mogao tražiti odgovarajući monitor za svoj laptop.

Kako ja inače radim kada imam laptop sa neispravnim monitorom. Skinem neispravni monitor te odem sa takvim laptopom do prodavača ekrana i priključim novi ekran sa svojim laptopom kako bih bio siguran da je sve ispravno.
slika je super i laptop je jakoo jako slican mom samo sa jednom razlikom moj nema rupe na dnu ekrana bas sam maloprije pogledao cim sam procitao tvoju poruku a postupak skidanja si ekstra objasnio gledao sam neki video kako lik radi i sad mi se sve poklopilo znao bi ga bez problema skinuti samo moram vidjeti da moj nema neki skriveni seraf na drugom mjestu ako nema dole kako ovaj sto si mi postavio . raditi cu kad mi bude bas pocela smetati ova sjena a trenutno sam se navikao jer se ne vidi puno i nije konstantno prisutna .e sad oce li se ona vremenom prosiriti tu vec nisam pametan .mislim da nije lose da ga sad koristim ovako jer stvarno ne utice na rad i ostalo .sta ti mislis cijenio bi i tvoje misljenje po tom pitanju .hvala
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 18:38   #37
G3aR
Premium
Moj komp
 
G3aR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: NA-OS
Postovi: 75
Ako nema te gumene kružiće vjerojatno ni nema šarafa, znači samo čupanje plastike. Što se tiče sjene na trenutnom monitoru teško je reći kako će se ponašati u budućnosti. Ako ti ne smeta to, odnosno već si se navikao slobodno ga koristi, neće mu ništa biti što bi se reklo mijenjaj kad krepa totalno
G3aR je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 22:27   #38
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor G3aR Pregled postova
Ako nema te gumene kružiće vjerojatno ni nema šarafa, znači samo čupanje plastike. Što se tiče sjene na trenutnom monitoru teško je reći kako će se ponašati u budućnosti. Ako ti ne smeta to, odnosno već si se navikao slobodno ga koristi, neće mu ništa biti što bi se reklo mijenjaj kad krepa totalno
tako cu drug i uraditi koristiti i ako se vremenom poveca sjena i pojaca gustoca sjene ili kad ga budem htio prodavati zamjenim monitor uracunam tu cijenu koliko platim monitor i superica.hvala na pomoci da prelomim sta da uradim .
crni1977 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 06:13   #39
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Da si nabavio Service Manual za svoj laptop, znao bi ga rastaviti bez problema. Evo ti par linkova, pa vidi koji najviše odgovara tvom laptopu (po meni drugi obzirom da si rekao da nemaš rupe na doljnjem dijelu ekrana).
http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c04069163
http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c04402649
http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c05273198
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 08:58   #40
crni1977
Banned
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: ....
Postovi: 63
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da si nabavio Service Manual za svoj laptop, znao bi ga rastaviti bez problema. Evo ti par linkova, pa vidi koji najviše odgovara tvom laptopu (po meni drugi obzirom da si rekao da nemaš rupe na doljnjem dijelu ekrana).
http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c04069163
http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c04402649
http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c05273198
e hvala drug ovaj zadnji je za moj laptop prva dva su za starije modele iz 2013-2015 godine.necu trenutno dirati monitor pisao sam vec o tome .bar sam detektovao sta je pa cu kad skroz rikne tad i zamjeniti jer stvarno ne smeta pri koristenju
crni1977 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na