Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2012., 23:37   #1
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Razlika između DVD-R i DVD+R medija

Evo imao sam situaciju da sam nešto trebao presnimiti, ne osobno, snimka je s jedne od televizija i čovjek mi traži DVD-R a ja poslao DVD+R te sam imao...

Ako netko može objasniti razliku između navedenih riječnikom koji može razumjeti prosječan poznavatelj tehnologije, čisto informacije radi


ps. ako tema postoji (nisam je vidio) molim moda da prebaci
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 00:01   #2
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Pisat ću po pamćenju pa nemoj zamjerit ako fulam noviji/stariji itd.

Uglavnom osnovna razlika je u veličini medija, naime jedan od te dvojice (minus ako se ne varam) ima malo više prostora od + verzije. Nekada prije (kada nisu bili jednako rašireni) jedan je bio kompaktibilniji od drugoga uglavnom jedan je stariji, drugi noviji .... mislim da je minus stariji.

Eto toliko znam , i imam samo - verzije, plusa već dugo nije bilo na lageru ... baš zbog te veličine nekad usfali to malo
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2012., 00:23   #3
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Ovo sad izvlačim negdje iz pete sjećanja i početaka DVD pržilica ali zar nije razlika što jedan format zapisuje podatke u obliku spirale a drugi u koncentričnim krugovima? Ili sam ja nešto pobrkao...:-/
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 00:47   #4
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
http://www.diffen.com/difference/DVD%2BR_vs_DVD-R

Prve pržilice nisu mogle pržit oba medija, ali se to s vremenom popravilo. Mislim da taj čovjek sa TV-a je napisao DVD-R misleći na DVD medij, nebitno + ili -, znači da je R ne RW ili RAM.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 02:33   #5
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
hvala svima

Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
http://www.diffen.com/difference/DVD%2BR_vs_DVD-R

Prve pržilice nisu mogle pržit oba medija, ali se to s vremenom popravilo. Mislim da taj čovjek sa TV-a je napisao DVD-R misleći na DVD medij, nebitno + ili -, znači da je R ne RW ili RAM.

taj čovjek je imao DVD+R medije koje sam poslao, međutim izričito je tražio DVD-R, promrmljao je nešto u smislu formata kojeg ne može zapržiti na +R medij, nisam bio previše znatiželjan, mislio sam da valjda to svi znaju pa me malo bilo sram ući uopće u neku diskusiju a pogotovo preko moba
no kako neznam ne mogu tvrditi da nisi u pravu...
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 21:47   #6
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Tražio, nisam našao logičan odgovor. Ovdje ti je nekakva usporedba, ali opet nije objašnjena nikakva razlika koja bi bacila svjetlo na ono što ti je taj tip rekao.

http://www.diffen.com/difference/DVD%2BR_vs_DVD-R
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 22:56   #7
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Evo C/P sa Wikipedije, uglavnom slični su, ali je +R pogodniji za storage jer ima bolju kontrolu i ispravljanje grešaka.

Citiraj:
There are a number of significant technical differences between the 'dash' and the 'plus' format, although most users would not notice the difference. One example is that the DVD+R style Address In Pregroove (ADIP) system of tracking and speed control is less susceptible to interference and error, which makes the ADIP system more accurate at higher speeds than the Land Pre Pit (LPP) system used by DVD-R. In addition, DVD+R(W) has a more robust error management system than DVD-R(W), allowing for more accurate burning to media, independent of the quality of the media. The practical upshot is that a DVD+R writer is able to locate data on the disc to byte accuracy whereas DVD-R is incapable of such precision.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 05:28   #8
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
- (minus) je star standard forsiran od odredjenih proizvodjaca, kao sto smo imali VHS protiv BETAMAX
kao sto je pobjedio Blu-ray protiv HD

+ je noviji

a to sto pise na kutijama da jedan ima 4.7 a drugi 4.5 GB je bullšit
realno oba imaju 4.3 GB storage

taj lik koji te trazio specificno minus najvjerovatnije nema ROM koji cita + ili mu krepava uredjaj pa cita samo minus

moj dvd/r npr ima nekad problema s przenjem minusa dok s + barata ok
no rijetko al desi se a onaj koji je osjetljiv na takva sr pazi
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 09:45   #9
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Imaju uređaji koji čitaju samo minus, ja sam davnooo imao dvd rom koji nije čito plus jer ga ni nepodržava po speckama, a ne zato sto je krepavao.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na