Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2007., 23:35   #1
Pioneer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 82
Nova konfa, nisam siguran koliko para :)

Pozdrav, novi sam tu, iako lurkam vec duze

Evo ovako, nakon gotovo 4 godine uzimam novu kantu i nisam siguran koliko novaca mogu odvojiti, no to nije previse bitno u cijeloj prici. Vec sam se odlucio za neke komponente, no muci me slijedece:

1. Graficka
2. Kuciste
3. Napajanje

Konfa ce biti bazirana na Athlonu X2. Najradije bih uzeo DFI maticnu i na njoj ne bih stedio, pa me zanima koju mi mozete preporuciti? nForce590 chipset?
Isto tako me zanima, kakva su iskustva sa ATIjevim chipsetima? Pobornik sam AMDa i ATIa pa bi mi puno znacilo misljenje o prakticnoj uporabi njihovih chipseta. Iako su vjerojatno sranje

Nadalje, uzeo bi 2 gige rama od cruciala vjerojatno, 800 mhz ballistix serija. Dobar izbor ili mogu proc bolje? U smislu proizvodjaca jasno, no u tom cijenovom rangu.

Hard unutra ide Seagate od 320 gb i 16MB cachea, zvucna audigy tek toliko da imam kvalitetan 5.1 za gledat dvd-a.

Moje dileme:

graficka - htio bih da bude ATI jer sam sa nVidiom imao losa iskustva sa svim karticama nakon moje najdraze Geforce 2 od ELSA-e. Novu seriju upiknut? Citao sam testove i pokazale su se ok za ne previse novaca. Pa ako moze preporuka proizvodjaca/modela.

kuciste - nista pretjerano skupo, no da bude kvalitetno. Nebitan mi je dizajn, crno-srebrna kombinacija i da ima pristupacnu unutrasnjost. Proizvodjac/model nekoliko preporuka da mogu pogledati.

napajanje - isto kao i za kuciste. Kvalitetno, pouzdano, po mogucnosti tiho. I nista bolesno skupo.

Hvala unaprijed
Pioneer je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2007., 07:48   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
grafa: X1950Pro cca. 1.300kn ili X1950GT za 900kn
napajanje: Fortron 350W PNF (ve-mil 208kn)
kućište odaberi po vlastitom izboru

Većina DFI ploča ti ne podržava DDR2 800MHz memu tako da tražiš ili drugu ploču ili drugu memu. Uzmi Gigabyte M55S-S3 isto u ve-mulju za 535kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na