Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2007., 15:59   #31
veridian
the guv'nor
Moj komp
 
veridian's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 10
@ Wolverine, Baja: ne mislim na SLI sada, nemam bas toliko para da odmah uzimam to, ali i ovako bi ova predlozena konfa bila puno jaca od moje trenutne
Ali ipak bih si volio ostaviti mogucnost za SLI, Crysis i Bioshock se blize , i tko zna sto jos, pa kad jednom bude imalo smisla - samo ubodem novu graficku i to je to; a mislim na buducnost, pa bi uzeo DX10 karticu kad vec uzimam novu konfu.

Wolverine, ako hoces ubrzati grafiku, zasto ne bi napravio SLI od dvije mainstream kartice? Nemaju svi love za high-end, a sa SLIjem mozes ipak dobiti osjetno poboljsanje u odnosu na jednu karticu; dvije 8800 GTXice u SLIju su rezervirane stvarno za fanatike s puno love, ali onda uzmes Alienware ili Voodooa (jos kad bi ih isporucivali ovamo...) pa usput imas i izgled

Spominjete Samsungove HDDove, nisam zapravo razmisljao o njima - kakva su vam iskustva? U zadnjih 7 godina sam zadovoljan s Hitachijima, Seagate mi nije bas ostao u predobrom sjecanju; da WD Raptori nisu tako skupi, razmislio bi o jednom od 74 GB za Windowse , ali ovako nista od toga

I samo se nadam da ce biti sto tisa konfa, to mi je skoro osnovna misao...

I jos nesto - kakva su vam iskustva s web-shopovima kod nas? Cijene su im manje, ali da li su OK (isporuka, placanje, "handling" komponenata, jamstva...?)
veridian je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 21:49   #32
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Po meni ni SLI sa mainstream karticama nije isplativ....dvije 8600GTS su skuplje od jedne 8800gts 640mb...ili dvije x1950gt su skuplje od 8800gts 640mb...

S druge strane, možda je drukčija situacija ako uzimaš jednu sad i jednu kasnije...ali opet tu je problem grijanja komponenti i natrpanog kućišta itd...

Ako želiš tihu konfu nećeš kupiti Raptora...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 21:55   #33
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor veridian Pregled postova
@ Wolverine, Baja: ne mislim na SLI sada, nemam bas toliko para da odmah uzimam to, ali i ovako bi ova predlozena konfa bila puno jaca od moje trenutne
Ali ipak bih si volio ostaviti mogucnost za SLI, Crysis i Bioshock se blize , i tko zna sto jos, pa kad jednom bude imalo smisla - samo ubodem novu graficku i to je to; a mislim na buducnost, pa bi uzeo DX10 karticu kad vec uzimam novu konfu.

Wolverine, ako hoces ubrzati grafiku, zasto ne bi napravio SLI od dvije mainstream kartice? Nemaju svi love za high-end, a sa SLIjem mozes ipak dobiti osjetno poboljsanje u odnosu na jednu karticu; dvije 8800 GTXice u SLIju su rezervirane stvarno za fanatike s puno love, ali onda uzmes Alienware ili Voodooa (jos kad bi ih isporucivali ovamo...) pa usput imas i izgled

Spominjete Samsungove HDDove, nisam zapravo razmisljao o njima - kakva su vam iskustva? U zadnjih 7 godina sam zadovoljan s Hitachijima, Seagate mi nije bas ostao u predobrom sjecanju; da WD Raptori nisu tako skupi, razmislio bi o jednom od 74 GB za Windowse , ali ovako nista od toga

I samo se nadam da ce biti sto tisa konfa, to mi je skoro osnovna misao...

I jos nesto - kakva su vam iskustva s web-shopovima kod nas? Cijene su im manje, ali da li su OK (isporuka, placanje, "handling" komponenata, jamstva...?)
OK, onda bi ja sada uzeo DX10 jaku + Raptor 36 GB + neki veliki HDD(Seagate,Hitachi,Samsung)!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 22:00   #34
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Po meni ni SLI sa mainstream karticama nije isplativ....dvije 8600GTS su skuplje od jedne 8800gts 640mb...ili dvije x1950gt su skuplje od 8800gts 640mb...

S druge strane, možda je drukčija situacija ako uzimaš jednu sad i jednu kasnije...ali opet tu je problem grijanja komponenti i natrpanog kućišta itd...

Ako želiš tihu konfu nećeš kupiti Raptora...
Je ali isto tako možeš reći 2X8800GTX su skuplje od???
A što se tiče Raptora dosta se čuje i grije ali je BRZ!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 22:00   #35
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Da, uzmi jednu jaču grafu, nemoj Raptora, bolje uzmi jednog velikog, kao što je npr. WD 500GB AAKS...ako ti imalo smeta buka, ovog Raptora ne uzimaj....

EDIT: držim da je Raptor ne potreban, ma što ti rekao, još posebno taj stari od 36gb, vibrira, buči, runi...ukratko ja ti ga ne bih perporučio...

Ne kužim što želiš reći sa 2x8800...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 22:30   #36
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Ne kužim što želiš reći sa 2x8800...
S čim bi usporedio te dvije u SLi-u???
Koja je tu ispaltivost, košta više nego cijela konfa???
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 22:35   #37
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Koja je tu ispaltivost, košta više nego cijela konfa???
Ja nisam ni rekao da je to isplativo, ja sam samo rekao da, IMO, ne vidim smisla ni u SLI-ju ni CF, u bilo kojem segmentu...

Ajde dosta sad o tome, ovo je totalni OT...rečeno je sve što se imalo za reći...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 22:43   #38
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
S čim bi usporedio te dvije u SLi-u???
Koja je tu ispaltivost, košta više nego cijela konfa???
baja uopće mi nisi jasan sa tim usporedbama i SLI-om, a razer ti zeli samo reć da je sli neisplativ zato sto za cijenu 2 slabije kartice možeš dobit jednu koja će pojest te dvi u SLI-u
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 22:50   #39
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
zeli samo reć da je sli neisplativ zato sto za cijenu 2 slabije kartice možeš dobit jednu koja će pojest te dvi u SLI-u
Točno, a vidim da njemu to ne možeš dokazati, kao ni to da je besmisleno davati tolike pare za Raptora...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2007., 00:27   #40
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Točno, a vidim da njemu to ne možeš dokazati, kao ni to da je besmisleno davati tolike pare za Raptora...
OK dosta o SLI/CF!
Zbunili smo čovjeka i otišli smo od teme!
Neka uzme jedno jaku DX10 + 500GB+ HDD!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2007., 22:39   #41
veridian
the guv'nor
Moj komp
 
veridian's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 10
raptor je dobar, ali ako je glasan i grije se onda mi je manje simpatican - jos uz takvu cijenu, necu se zezati s time; SATA na 7200 i mozda veci cache na disku i bit ce sasvim u redu

mladici, hvala na odgovorima!
veridian je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2007., 06:52   #42
wex[hr]
Premium
Moj komp
 
wex[hr]'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Gar
Postovi: 178
Napiši nam kaj si uzel!
wex[hr] je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na