Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2015., 12:45   #331
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Pitanje za stavljanje paste na gtx 470 grafičku, da li da stavim veće zrno riže, razmažem sa karticom nekom po čipu ili kao šta sam vidio na nekim videima na yt neki metnu okomitu crtu od skoro ruba do ruba čipa ? Zanima me koja se pokazala kao najučinkovitija metoda ?

I zanima me ovi termalni padovi šta su ostali, ako su se malo rascufali jel to predstavlja neki problem ? Mislim i dalje su u komadu samo im je sredina ostala na nekim čipovima(vrm-ovima) mala točkica nije nešto strašno pa ne znam hoće utjecat na odvođenje topline sa njih.

Također mi nije jasna ova baza na stock kuleru, pasta ide kroz rupe između heatpipe-a i postolja pa kolko god da čistiš između uvijek ostane stare termalne, totalno debilno napravljeno.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 05.03.2015. u 12:54.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 13:48   #332
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Meni je uvijek "zrno riže" metoda davala najbolje rezultate.

Nikakvo razmazivanje.

Samo dobro alkoholom očisti GPU i bazu hladnjaka i dobro pritegni!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2015., 15:30   #333
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Al i kad sam ga skinuo original je bio cijeli premazan, a heatpajpovi idu skroz po njemu od ruba do ruba gpu-a pa zrno riže mislim da će bit premalo jer evo da pokažem o čem se radi

http://i.imgur.com/KN0Jg5U.jpg

Skroz jadno napravljena baza, umjesto kompletna da je iz jednog dijela ovako ide...I sad ako stavim zrno riže malo veće termalna će uć u ove proreze i neće uopće doć do ovih drugih heatpajpova i neće imat svrhu prijenosa topline sa procesora na njih nego samo možda u sredini ovaj i eventulano do njega ova dva ako dođe termalna do njih jer će uć vjerovatno u proreze.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 15:47   #334
Cloker
Registered User
Moj komp
 
Cloker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Bojnik
Postovi: 235
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Al i kad sam ga skinuo original je bio cijeli premazan, a heatpajpovi idu skroz po njemu od ruba do ruba gpu-a pa zrno riže mislim da će bit premalo jer evo da pokažem o čem se radi

http://i.imgur.com/KN0Jg5U.jpg

Skroz jadno napravljena baza, umjesto kompletna da je iz jednog dijela ovako ide...I sad ako stavim zrno riže malo veće termalna će uć u ove proreze i neće uopće doć do ovih drugih heatpajpova i neće imat svrhu prijenosa topline sa procesora na njih nego samo možda u sredini ovaj i eventulano do njega ova dva ako dođe termalna do njih jer će uć vjerovatno u proreze.
Znaci smirgla od 800,1000,1500 i na posao,koliko god da stavis tu paste ne valja jer je baza do zla boga neravna,ili drugi culer,na tebi je sta ces.
Cloker je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 15:53   #335
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Imam već ideju dao mi je jedan video, prvo ću ispunit rupe malo sa termalnom razmazat sa nekim najlonom na prstu da se popune ništa previše tek tolko da nebi između ušlo, a da na gpu ostane ništa i onda na procesor metnut zrno riže.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 16:00   #336
Shumar
Premium
Moj komp
 
Shumar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Os
Postovi: 106
Ne pomaže u tvom slučaju "zrno riže", da popuniš rebra otišla bi ti malo više tih zrna

Mislim da je u tvom slučaju najjednostavnije namazati cijelu površinu u tankom sloju.
Shumar je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 16:08   #337
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Gdje se mogu kupit termalnih padova kod nas ? Malo sam tražio no nisam mogo nać osim da uzmem sa ebaya.

EDIT:
Uzeo sam sa ebaya dolar dođu kockaste i onu cijelu u komadu pa ću rezat i zakeljit nove na čipove, ove su tolko jadne da me strah ovo vraćat na vramove u ovakvom ratnom stanju malo su crne od prašine i svačeg.

valjda će ova bit ok za vram izrežem pa stavim, ne znam jel trebam gledat šta u vezi ovog Breakdown Voltage i tih stvari jel to sve isto i kolko su osjetljivi ti vramovi jer bi na njih to stavio i na memoriju od grafičke
http://www.ebay.com/itm/100mmx100mmx...item4d29b8d8b2

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 05.03.2015. u 18:18.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 18:31   #338
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Gdje se mogu kupit termalnih padova kod nas ? Malo sam tražio no nisam mogo nać osim da uzmem sa ebaya.

EDIT:
Uzeo sam sa ebaya dolar dođu kockaste i onu cijelu u komadu pa ću rezat i zakeljit nove na čipove, ove su tolko jadne da me strah ovo vraćat na vramove u ovakvom ratnom stanju malo su crne od prašine i svačeg.

valjda će ova bit ok za vram izrežem pa stavim, ne znam jel trebam gledat šta u vezi ovog Breakdown Voltage i tih stvari jel to sve isto i kolko su osjetljivi ti vramovi jer bi na njih to stavio i na memoriju od grafičke
http://www.ebay.com/itm/100mmx100mmx...item4d29b8d8b2
S tim s ebaya se nećeš usrečiti. Ja sam ih uzimao ali mi je bilo hitno pa sam uzeo od nekog liga preko njuškala... Đizs, laptop crkavo čim se pokrene bilo šta grafički zahtjevno. Onda sam se odlučio nabaviti pravi thermalpad (fujipoly), naručio iz USA i koštalo me dobrih 100kn sa shippingom. Na kraju nikada ih nisam ni stavio u taj laptop za koji sam uzimao.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 19:00   #339
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Pa dobro valjda nije baš tolko smeće ? Da li ostavit ove trenutne koji su bili ostavit ili zamjenit sa tim novima sa ebaya kad dođu pitanje je sad
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 19:30   #340
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Pa dobro valjda nije baš tolko smeće ? Da li ostavit ove trenutne koji su bili ostavit ili zamjenit sa tim novima sa ebaya kad dođu pitanje je sad
To što sam ja uzeo je nešto slično kao ovo što si ti naručio. To je izgledalo više kao nekakav linoleum, savijalo se, ali uopće nije izgledalo kao nešto što bi moglo prenositi toplinu. Nakon stavljanja u laptop, to se i potvrdilo.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2015., 20:05   #341
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Baš me zanima kad dođe ako nije tako onda ću stavit, a uzeo sam i ove

http://www.ebay.com/itm/Blue-Thermal...item418a0b4c2d

moglo bi ovo bit bolje, šta kažeš ?

Sad gledam možda sam trebao ovaj rađe uzet od best sellera i ovaj se čini da je kvalitetniji eh jbg sad ako onaj bijeli gore nebude bio dobar žalit ću se čajnizu da vrati pare pa uzet ovaj

http://www.ebay.com/itm/Blue-100mmx1...item4ae5db36b6

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 05.03.2015. u 20:11.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 20:14   #342
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Baš me zanima kad dođe ako nije tako onda ću stavit, a uzeo sam i ove

http://www.ebay.com/itm/Blue-Thermal...item418a0b4c2d

moglo bi ovo bit bolje, šta kažeš ?

Sad gledam možda sam trebao ovaj rađe uzet od best sellera i ovaj se čini da je kvalitetniji eh jbg sad ako onaj bijeli gore nebude bio dobar žalit ću se čajnizu da vrati pare pa uzet ovaj

http://www.ebay.com/itm/Blue-100mmx1...item4ae5db36b6
E ovaj prvi što si stavio, baš takav sam ja imao. UŽAS je.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 20:18   #343
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Nemoj zezat ove sa 10x10 male ? A baš se čine vlažnim kao da su okej...nevjerovatno ono sad me uopće strah stavljat to na vramove kad si reko da je šrotno tako. No ovaj plavi pad u komadu se čini ok ima dobru vodljivost 3.2w dok ovo gore ima 1.2-2w i onaj bijeli ima 1.2w isto.


A šta je tu je sad to šta sam uzeo sam uzeo samo ne znam bi li stavljao na kraju to u grafičku na vramove i memoriju ovi trenutni sad su mi onak dosta istrošeni i malo su crni na nekim dijelovima od prašine.

EDIT:
Pročito sam sad da što je manji w/m-K to je bolji ustvari pad, a ne što je veći ja sam krivo gledao.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 05.03.2015. u 23:36.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 22:31   #344
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Nemoj zezat ove sa 10x10 male ? A baš se čine vlažnim kao da su okej...nevjerovatno ono sad me uopće strah stavljat to na vramove kad si reko da je šrotno tako. No ovaj plavi pad u komadu se čini ok ima dobru vodljivost 3.2w dok ovo gore ima 1.2-2w i onaj bijeli ima 1.2w isto.


A šta je tu je sad to šta sam uzeo sam uzeo samo ne znam bi li stavljao na kraju to u grafičku na vramove i memoriju ovi trenutni sad su mi onak dosta istrošeni i malo su crni na nekim dijelovima od prašine.
Jebi ga, taj šroteks koji sam imao je izgledao identično kao te plave i stvarno je bio šroteks.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 01:20   #345
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
EDIT:
Pročito sam sad da što je manji w/m-K to je bolji ustvari pad, a ne što je veći ja sam krivo gledao.

Što je veći, to je bolji
Fujipoly ima max 17 W/mK

Za razumne novce možeš naručiti Phobya thermal padove
7 W/mK
imaš ih na ebayu
Zavisno o tome gdje ćeš ih aplicirati, uzimaš određenu debljinu (0,5, 1 mm itd...)
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 09:04   #346
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Što je veći, to je bolji
Fujipoly ima max 17 W/mK

Za razumne novce možeš naručiti Phobya thermal padove
7 W/mK
imaš ih na ebayu
Zavisno o tome gdje ćeš ih aplicirati, uzimaš određenu debljinu (0,5, 1 mm itd...)
Onda sam krivo pročito tnx na ispravku.

Razumna cijena baš i nije 20mmx20mm za 4 dolara jer moram 10 memorija zakeljit i još vramove kojih ima jedno 20ak valjda znači na njih bi nakeljio po 2 reda jednu, tako da 20x20 bi mi bilo bezveze uzimat jel na memorijskom čipu su 10x10 sad defaultne što znači kad bi izrezivao višak morao bi ga bacit jel ga nebi za ništa mogo iskoristit. A bome 20x120 je već 6.38$ šta je 40kn i to mi je previše jer nemam novaca i na žalost nemogu si priuštit to. Rađe onda uzmem ovu

http://www.ebay.com/itm/Blue-100mmx1...item338c005e25

Pa si izrežem kolko mi treba, a ona ima 3.2w/m-K veću od ovih prethodnih šta sam uzimao njih mogu odgodit i uzet rađe ovaj čini se nekako boljim od prethodnih koje sam uzeo i gledao.

Mislim da su mi svugdje gdje sam gledao 1mm na vramovima od gpu i na memoriji su jednake debljine, a i na laptopu ovom jednom di bi promjenio.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 06.03.2015. u 09:24.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 10:53   #347
Shumar
Premium
Moj komp
 
Shumar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Os
Postovi: 106
Mala digresija to što se opisuje sa jedinicom W/mK, je koef. toplinske vodljivosti k ili λ. Što je veći to materijal bolje provodi topllinu i obrnuto, što je manji to je materijal bolji izolator.

Red veličina: zrak 0,025, čelik 12 - 50, aluminij 237, bakar 400 W/mK. Zrak je odličan izolator, zato je problem ako ima mjehura zraka u pasti.

Sad možete nastaviti sa temom
Shumar je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 10:59   #348
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Shumar Pregled postova
Mala digresija to što se opisuje sa jedinicom W/mK, je koef. toplinske vodljivosti k ili λ. Što je veći to materijal bolje provodi topllinu i obrnuto, što je manji to je materijal bolji izolator.

Red veličina: zrak 0,025, čelik 12 - 50, aluminij 237, bakar 400 W/mK. Zrak je odličan izolator, zato je problem ako ima mjehura zraka u pasti.

Sad možete nastaviti sa temom
Hvala na ovom info. daj mi reci onda da li je za gpu dovoljno 3.2w/mk jer meni treba da provede toplinu sa čipa na željezni heatsink kojeg hladi vent.

Uzeo sam ovaj gore sa zadnjeg linka, valjda će bit dobar.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 11:53   #349
Shumar
Premium
Moj komp
 
Shumar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Os
Postovi: 106
@Thermaltake

Ne bih ti to znao reći sa sigurnošću, vrijeme će pokazati

Vrijednost koeficijenta od Arcticove paste MX2 je 5,6 W/mK, znači tvoj termal pad nekih 40% slabije provodi toplinu od nje. To je sve u idealnim uvjetima, mada u praksi se te paste nanose na svakakav način pa efikasnost ovisi od slučaja do slučaja.
Shumar je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2015., 14:14   #350
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Pa predpostavljam da svaka pasta bilo AS 5, MX-4 ili bilo koja takva malo bolja ima veći W/mK od pad-a ili se varam stoga nije baš mjerodavno sa padovima.

Meni je samo bitno da je taj pad ima isti ili bar malo veći w/mK u odnosu na original koja je bila na njemu, a ne znam koje stavljaju tvornički u njih da li ima neki standard ili je to kod svake drukčije. Znam da možda sad malo filozofiram ali zanima me. Prije nisam imao svrhu to pitat a sad eto već kad nabavljam da znam za ubuduće da sam pravilno informiran
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2015., 01:04   #351
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Pa predpostavljam da svaka pasta bilo AS 5, MX-4 ili bilo koja takva malo bolja ima veći W/mK od pad-a ili se varam stoga nije baš mjerodavno sa padovima.
Zavisi s kojim padom uspoređuješ....fujipoly pad ima 17w/mk
as5 ima oko 8w/mk
mx 4 - 8.5w/mk
prolimatech pk3 - 11w/mk
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2015., 11:11   #352
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Zavisi s kojim padom uspoređuješ....fujipoly pad ima 17w/mk
as5 ima oko 8w/mk
mx 4 - 8.5w/mk
prolimatech pk3 - 11w/mk
Nemaju svi fujipoly padovi toliko puno, ima i slabijih verzija.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2015., 15:17   #353
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Thermaltake, što ti nisu 0,5 mm padovi pretanki? Ja sam uzimao od 2 mm pa na nekim gpu-ima i laptopima jedva da ih dodiruje heatsink kada se stavi na čip. Znam da su padovi na grafičkama min 2 mm debljine.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2015., 15:46   #354
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Nemaju svi fujipoly padovi toliko puno, ima i slabijih verzija.
Jasno, ali ako već uspoređujemo top paste, usporedi ih s top padovima
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 23:33   #355
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Thermaltake, što ti nisu 0,5 mm padovi pretanki? Ja sam uzimao od 2 mm pa na nekim gpu-ima i laptopima jedva da ih dodiruje heatsink kada se stavi na čip. Znam da su padovi na grafičkama min 2 mm debljine.
Na ovoj gtx 470 sam izmjerio su svi 1mm, tolko sam uzeo i ovu 1mm. 0,5 je pretanko po mojem mišljenju.

Mislim da će ova od 3.2w/mk šta sam uzeo bit čisto ok na memoriji i na vramovima, sumnjam da tvornički ovi dolaze sa većim nekako mi se prejadni čine da bi imali više.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 12:21   #356
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Moraš još uzeti u obzir da hladnjak mora malo "zgnječiti" taj thermal pad. Tako da prvovjeri još jednom da budeš 100% siguran za debljinu.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 18:47   #357
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Moraš još uzeti u obzir da hladnjak mora malo "zgnječiti" taj thermal pad. Tako da prvovjeri još jednom da budeš 100% siguran za debljinu.
Znam naravno, ne stavljam ih prvi put. Provjerio sam 1mm su.


Da li recimo kad ću stavljat ove nove mogu na ove stare stavit preko njih onaj masni papir da prašina ne pada na njih i da vlažnost sačuvaju i upotrijebit ih opet negdje ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 19:39   #358
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Zna netko koliko imaju ovi tvornički padovi šta dođu na grafičkoj w/mk te hoće mi ovi šta bi stavio od 3.2w/mk bit dovoljni što se tiče termalne vodljivosti za vram i mem. ?

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 29.03.2015. u 20:41.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 21:27   #359
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Nema baš veze s pastom, al nema bolje teme. Napokon se netko sjetio prodavat termal padove, a pošto je Arctic u pitanju, moguće da i kod nas bude u prodaji.




@TPU


Neće više bit toliko sprženih laptopa i grafa kad ekipa ukloni termalpadove i namalja milimetar paste
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 12:47   #360
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Ako trebaš thermal padove, pravac http://www.frozencpu.com/cat/l1/g8/T...Interface.html

Od njih sam nekoliko puta naručivao, brzi su i kvalitetni. Moja preporuka su Fujipoly Ultra Extreme padovi, dvije klase bolji od ovih AC-ova (koji su, ruku na srce, neka kvalitetna srednja klasa).
Garro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na