Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.05.2013., 21:52   #331
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Synologyu mozes pristupiti sa PCa, MACa, Andorida i iOSa bez problema, ima i free aplikacije za slike, mjuzu, file manager u android i apple storeu tkao da radi bez beda sa mobitela/tableta.

Sto se tice cijene ljudi nikako da shvate da nije toliko sam hardwer/uredjaj u pitanju (kod ovih manjih/kucnih NASeva su to ionako mali slabansi procesori i nesto malo RAMa ali sv efino ugladjenjo i nastimano za upotrebu kojoj sluzi) nego software/opcije/podrska a to ti neki noname brand nece ponudit i onda ces misleci da si povoljnije prosao naici na hrpu problem i neimanja opcija da ces ga nakon par mjeseci prodavati taj jeftikaner i opet zavrsiti na Synology, Qnap ili necem tako poznatijem sa boljom podrskom .

Tako da moj savjet ti je da ako nemas love sad za pravi nemoj ga ni kupovati (ako ocekujes puno finkcija ) nego se strip dok ne nakupis.

I NE, HTPC i NAS nisu isto . ako trebas mediaplyer only sa nesto malo opcija i windowsima te te ne zanima 24/7 i potrosnja onda ni ne geldaj NAS nego odma kupi HTPC.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 22:18   #332
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
NAS se isplati uzet kad ti radi vise od 10h na dan kao storage ili download masina. Znaci sama funkcija nasa je pristup podacima odakle ti se smisli btw lewis je zaboravio da mozes pristupiti ako si napravis DDNS odakle god zelis ako odes npr na put u drugu drzavu i imas net mozes pristupiti svom NAS uredaju napraviti administraciju poslat si neki mali file jer upload speed kod nas je ocaj za nesto drugo. Imas opcija da ti pamet stane. Samo da spomenem da mozes napraviti svoj dropbox tj cloud storage.
NAS ti moze sluziti kao media server ali iskreno nisam se sa time previse zezo imam u mrezi 2 wdtv.a koji povlace podatke sa NAS.a. Btw qnap nisam vidio ali synology ima sve sto ti moze zatrebat za kucnu upotrebu cak je i dobro rjesenje za neki manji ured do 10 racunala.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2013., 22:29   #333
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
nebrini znam da nisu isto, ali htcp može služiti kao server sa podatcima
i ako cu radit HTPC radit ću ga po svome guštu i po svome hardwareu, necu ga kupovat

al računam za 3000 kn(koliko bi me košta Syno i HDD) bi moga napravit kompletan low power htpc, na kojeg bi moga spremat fileove, downloadat ih na uređaje, samo što bi i tal low power trošio nekih 10-20 puta više od jednog NAS uređaja, ali znači što se tiče Synologya može se kompletno sa svega pristupit bez nekih problema(osim iphonea, on uvik voli pravit probleme pogotovo za glazbu i filmove)

a šta je sa ovim QNAP TS-112 ima pristojnu cijenu 1000 kn al itamo na njihovoj stranici samo nesto Browse photos piše, netriba mi NAS samo za slike...

edit @ jurbAs
pa trenutno mi komp glavni, radi takvih gluposti radi cijeli dan(-8 sati po noci, stavim ga u sleep sat nakon šta odem u krevet).... iman 100 pokrenutih programa da bi moga sa svakog uređaja pristupat fileovima

e al vidiš nisam zna za te fensi mogućnosti u maloj kutijici

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 14.05.2013. u 22:43.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 22:44   #334
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
mozes Synologyu pristupit i preko IPhonea je rima Synology aplikacija i za to.

Sto se tice HTPCa po gustu i slicno sve je to super (ima ja i HTPC ali mi sluzi prvenstvneo kao mediaplayer i poneko surfanje na TVu ) i sve se to da nastimat ali nakon nekog vremena ti dosade zezancije sa driverima, verzijama programa i slicno i pozelis jednostanvo da RADI bez zezancije a tu NAS dolazi u veliku prendost kao je od nekog poznatijeg branda koji ima support/aplikacije/firmware, Synology ima i 3rd party aplikacije koje mozes instalirati kroz native sucelje (kao i njegov sluzbene Addonove) tako da fakat ima sve sto ti srce zeli .

Imas Live Demo na njihovim stranicama gdje mozes isprobati vecinu opcija kako rade.

jurbAs - nisam zaboravio DDNs pristup, imam ga podesnog z m oj NAS (Synology daje i free noIP link na njihovom serveru te cloud) i dobro mi je dosao vec par puta kad sam bio negdje na putu i zaboravio poneki file/sliku pa se fino spojio i pregledao/uploadao sam sebi .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 22:52   #335
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Pa da Evo ja cu to ne znam vec koji put reci da NAS uredaj je po meni najbolja kupnja od mobitela (prvog). Ja sam sa NAS-om ustedio oko 500kn u 6mj na struji jer komp mi radi samo kad se igram ostatak dana stoji ugasen jer je nepotreban.
Ni jedno racunalo ne moze toliko malo struje trositi ko taj NAS a da imas ponovo sve sto ti je potrebno vecinu vremena pogotovo za spremanje i reprodukciju multimedije.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 23:01   #336
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Okej, ajde onda preporuka koji Synology da uzmem, da neistraživam uzalud sve modele kad već imate iskustva, iako ću tek iza ljeta ali da se pripremim i koji HDD preporucate uz njega WD blue 2,5?

e i da ima neki plugin da mu ja zadam da skida, npr torrente, i on ih direktno skida da ja mogu iskljucit komp u miru vidim :
Download Station
Maximum Concurrent Download Tasks : 30
samo meni to nista puno neznaci

vidim ima video transcoding, to je jako lipo

i da vam napisem zasto ce mi sluzit, skidanje , video, glazba, eknjige,

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 14.05.2013. u 23:11.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 23:58   #337
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ovako jednostavno uzmes ds213j i bit ces zadovoljan jos ima 512 rama sto je super ja imam 256 i kad ukljucim sabnzb onda mi dode memorija do kraja tako da 512 rama je super. u njega mozes stavit i normalni 3.5'' diskove kao i 2.5'' disk savjet 3.5'' diskovi RED serija koja je namjenjena za NAS ili moze GREEN serija isto tako.
za to je savrsen uredaj ja imam nzb skidanje slozeno pogledaj si malo sabnzb sickbeard i coucpotato sve sam odradi ja nemam nikakvog posla oko skidanja
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2013., 09:38   #338
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
e i da ima neki plugin da mu ja zadam da skida, npr torrente, i on ih direktno skida da ja mogu iskljucit komp u miru vidim :
Download Station
Maximum Concurrent Download Tasks : 30
samo meni to nista puno neznaci

vidim ima video transcoding, to je jako lipo

i da vam napisem zasto ce mi sluzit, skidanje , video, glazba, eknjige,
Naravno da mozes, imas download station, mozes torentirati 30ak fileova odjednom (ostali su na pauzi dok se ne uprazni jedno mjesto i tako dalje), mozes odredjivati speed limite, mozes pauzirati, nastavit i na kraju kad skines da ti posalje mail koji file je skinut itd. itd. Mozes cjeli NAS isprogramirait kad da se pali/gasi po danima u tjednu (ako zelis jos vise struje ustedit a nisi neki leecher/seeder ), mozes ga ostaviti upaljenog a staviti diskove u hibernaciju nakon X sati nekoristenja i slicno.

Koji model, pa za kuci/manji ured ti je dosta bilo sta iz "j" serije tj. ovi manji/jeftiniji koji imaju "j" na kraju samo je pitanje jel zelis nesto sa dva, cetiri ili vise diskova ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 15.05.2013. u 09:58.
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 15.05.2013., 12:54   #339
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
opa cool, nice funkcije

ma jedan disk TB za početak, kasnije lako jos jednog tutnem ako zatriba, dobro to je to zasad, čut ćemo se još oko 9. miseca u vezi ovoga
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2013., 13:36   #340
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,941
probaj live demo
http://demo.synology.com:5000/webman/index.cgi
user: admin
pass: synology
tor je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.05.2013., 20:41   #341
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
iznenađujuće dobro sučelje, s obzirom da je web, pretpostavljam da još bolje(brže) radi kad je povezano lanom

vidim aplikacija ima, sve me više vuče, ovo je baš ono idealno šta sam tražio i 99% uzimam nakon sezone

(off topic @tor, zašto ne staviš search tj predraži na naslovnicu?)

EDIT: e da, da vas pitam još jedno pitanje, možda vama glupo meni nije baš pošto sam vidio da imaju USB utore uređaji(čitam taman članke ovde sa sajta), dali ga ja mogu uključit na glavni komp ko usb? jer ga planiram stavit odma ispod njega


e i pretpostavljam da ovaj seagateov goflex home nema mogućnost dodavanja aplikacija i da mu dajem zadaću da skida sam i tako to, jer mu je cijena poprilično pristupačna za razliku od synologya, te bi ga mogao nabavit i brže malo, no ako nema tih funkcija.... iako se može spajat sa androida i iOS uređaja

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 15.05.2013. u 21:20.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2013., 20:44   #342
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,941
Ha? Ti o forumu ili o demou
tor je online   Reply With Quote
Staro 15.05.2013., 21:04   #343
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
ne o forumu nego o glavnom sajtu, 5 minuta sam tražio "Pretraživanje" i onda sam skužio da triba prvo kliknit na "Članci" da se stvori tab "Pretraživanje", i sad moš pobrisat ovo da neofftopičarimo
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 08:29   #344
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,941
svaki dio ima svoju tražilicu (novosti, članci)...


I kud bi preko USB-a, to je presporo, to ide na mrežu pobogu
tor je online   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 12:37   #345
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
znam ali nije bas pristupačno

Ugl nije baš ako je USB 3.0 al imas pravo sve je to vako i nako pretjerivanje :P dovoljno je brzo kako god okrenes

Da ponovim pitanje: Pretpostavljam da ovaj seagateov goflex home nema mogućnost dodavanja aplikacija i da mu dajem zadaću da skida sam i tako to, jer mu je cijena poprilično pristupačna za razliku od synologya, te bi ga mogao nabavit i brže malo, no ako nema tih funkcija.... iako se može spajat sa androida i iOS uređaja
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 12:41   #346
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Da ponovim pitanje: Pretpostavljam da ovaj seagateov goflex home nema mogućnost dodavanja aplikacija i da mu dajem zadaću da skida sam i tako to, jer mu je cijena poprilično pristupačna za razliku od synologya, te bi ga mogao nabavit i brže malo, no ako nema tih funkcija.... iako se može spajat sa androida i iOS uređaja
Mozes ti njega kupit, ali kao sto sam reko i prije, zavrsit ces opet na nekom poznatijem "brandu" tako da vidi jel ti se da testirat pa prodavat s gubitkom i onda kupovat ponovo ono sto si trebao u startu .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 16:44   #347
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
znam ali nije bas pristupačno

Ugl nije baš ako je USB 3.0 al imas pravo sve je to vako i nako pretjerivanje :P dovoljno je brzo kako god okrenes

Da ponovim pitanje: Pretpostavljam da ovaj seagateov goflex home nema mogućnost dodavanja aplikacija i da mu dajem zadaću da skida sam i tako to, jer mu je cijena poprilično pristupačna za razliku od synologya, te bi ga mogao nabavit i brže malo, no ako nema tih funkcija.... iako se može spajat sa androida i iOS uređaja
Ka dalmatinac dalmatincu cu ti rec samo ovo, Synology pocetak i kraj price o NAS-u.

Usput budi receno a nije da se falim to ti kaze covik koji je pocea ovu temu jer se fatalno zaljubija u NAS i to bas od Synology-a i to sa 100% razlogom.
Ako si amater sa mrezom i serverima i nasovima snaci ces se odma, ako si napredni korisnik nece ti falit opcija.
Ja cu svoj kucni Synology DS211j prodavat u 7-8 mjesecu (ove godine) pa ako ti se ne zuri strpi se i kupi moga za probu, a i manje ce te kostat.

Samo pazi opaka je to droga, kad se jednom navuce nema vise nazad sa NAS-a
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 17:45   #348
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
imas na njuskalu 211+ koji je po specifikacijama jako dobar za 1300kn ga lik prodaje da mu spustis na 1000kn idealno a dovoljno je jak.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 17:58   #349
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Ka dalmatinac dalmatincu cu ti rec samo ovo, Synology pocetak i kraj price o NAS-u.

Usput budi receno a nije da se falim to ti kaze covik koji je pocea ovu temu jer se fatalno zaljubija u NAS i to bas od Synology-a i to sa 100% razlogom.
Ako si amater sa mrezom i serverima i nasovima snaci ces se odma, ako si napredni korisnik nece ti falit opcija.
Ja cu svoj kucni Synology DS211j prodavat u 7-8 mjesecu (ove godine) pa ako ti se ne zuri strpi se i kupi moga za probu, a i manje ce te kostat.

Samo pazi opaka je to droga, kad se jednom navuce nema vise nazad sa NAS-a

hahah nisam početnik, al dalmatinski sve znaš
(za ostale: što manje posla to bolje)

a pa taman pišem, iza sezone ću ga kupovat kad zaradim koju kunu, tako da je to taman, čut ćemo se onda nakon il tokom ljeta




znaci kad kupim tog tvog navuć ću se i morat ću nešto novo kupit jel al to da je dobro znam, jer sam sam postavio server na kompu, i odkad su smartphonei u igri, ja negasim komp, sve mi je na njemu i vec nemogu bez toga, al zato kad dodje račun... znam da je bar 20% računa od toga :P

a dok ne nabavim pravo, imam jedan fensi stari laptopić na kojeg ću stavit freeNASpa ćemo vidit kako je sa tim

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 16.05.2013. u 18:14.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 09:00   #350
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
znam ali nije bas pristupačno

Ugl nije baš ako je USB 3.0 al imas pravo sve je to vako i nako pretjerivanje :P dovoljno je brzo kako god okrenes

Da ponovim pitanje: Pretpostavljam da ovaj seagateov goflex home nema mogućnost dodavanja aplikacija i da mu dajem zadaću da skida sam i tako to, jer mu je cijena poprilično pristupačna za razliku od synologya, te bi ga mogao nabavit i brže malo, no ako nema tih funkcija.... iako se može spajat sa androida i iOS uređaja


http://www.seagate.com/files/www-con...er%20Guide.pdf
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 09:53   #351
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Društvo, OSX vidi uredno NAS?
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 10:04   #352
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Društvo, OSX vidi uredno NAS?
Pa ako moze pristupiti adresi tipa 192.168.1.10 nema razloga da ga nevidi jer se predstavlja/vidi kao i svaki drugi mrezni komp .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 11:03   #353
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
bitan ti je samo web preglednik (google chrome npr ne sljaka kako treba nemozes ukucat ip adresu da mu pristupis meni bar ne radi) jer pristupas NAS uredaju preko IP adrese ili DDNS adrese. Nema razloga da ne vidi.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 11:12   #354
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Ok, hvala na info.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 12:03   #355
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Ako ovako nastavi morat cemo osnivat SCC (Synology Club Croatia), Ante za predsjednika, jer on NAS je vecinu "zarazio" .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 13:22   #356
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
hahahaha definitivno
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 13:51   #357
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,941
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
bitan ti je samo web preglednik (google chrome npr ne sljaka kako treba nemozes ukucat ip adresu da mu pristupis meni bar ne radi) jer pristupas NAS uredaju preko IP adrese ili DDNS adrese. Nema razloga da ne vidi.
ma kako ne radi, pa sve mi šljaka iz svih, pa i iz IE
tor je online   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 14:01   #358
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ja kad ukucam IP i port od nasa izbaci mi google search mozda je kod mene neki problem ali nesljaka..... FF radi super IE isto tako radi
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 14:38   #359
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,941
svašta...
tor je online   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 14:51   #360
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Uzeo bi D-Link DNS-320. Za po doma mislim da mi ne triba bolje.
E sad, imam dva diska o 1TB, hednom Samsunga F1 i WD Green koji su krcati podacima. Kako se nikad nisam susreo sa NAS.om, zanima me hoce li prilikom definiranja parametara Dlink pobrisati sve podatke na diskovima. Diskovi su NTFS, a definirao bi ih kao standard disk, ne treba mi RAID
jucca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na