Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2014., 08:45   #1411
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Rijeka bi trebala biti dobro pokrivena, cini mi se da Iskon ima i u Opatiji DSLAM, Pula takodjer.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2014., 09:13   #1412
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Ja sam na njihovim stranicama tražio po svom broju i rečeno mi je da sam u narančastoj zoni, ali mi one veće brzine nisu dostupne. Lokacija mi je cca. <100m od centrale, ali mi linija do kuće ide zračnim putem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2014., 10:12   #1413
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Ja nažalost ne spadam pod narančastu zonu glupa bijela zona.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2014., 11:47   #1414
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
@coconut, rečeno je da se strpim malo jer za sada samo Zagreb ima usluge iznad 10Mbps (Vdsl2) u ostale gradove tek dolazi.

@sharkri u kojem ti to naselju Rijeke živiš da imaš dostupnu samo bijelu zonu?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2014., 12:08   #1415
Kratkius
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 116
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
@coconut, rečeno je da se strpim malo jer za sada samo Zagreb ima usluge iznad 10Mbps (Vdsl2) u ostale gradove tek dolazi.
Tako su i meni za Split rekli, do kraja mjeseca ce mi znati reci. A valjda ce ce rijesiti da ga svi sa foruma dobijemo, drzim nam fige.
Kratkius je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2014., 13:05   #1416
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
@coconut, rečeno je da se strpim malo jer za sada samo Zagreb ima usluge iznad 10Mbps (Vdsl2) u ostale gradove tek dolazi.

@sharkri u kojem ti to naselju Rijeke živiš da imaš dostupnu samo bijelu zonu?
Bivša industrijska kod ine.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2014., 20:03   #1417
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ja sam na njihovim stranicama tražio po svom broju i rečeno mi je da sam u narančastoj zoni, ali mi one veće brzine nisu dostupne. Lokacija mi je cca. <100m od centrale, ali mi linija do kuće ide zračnim putem.
Prosiriti ce se to, jedino je pitanje kojom brzinom. Sigurno je hrpa para napraviti upgrade svugdje odjednom tako ce ce ici u koracima.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2014., 21:12   #1418
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
i ima neka nova centrala valjda u domu mladosti na trsatu, samo neznam ako ima tamo iskon svoj dslam.
Strmica se zove, ima optima al ne mogu se sjetit dal je iskon tamo, trebao bi biti.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ja sam na njihovim stranicama tražio po svom broju i rečeno mi je da sam u narančastoj zoni, ali mi one veće brzine nisu dostupne. Lokacija mi je cca. <100m od centrale, ali mi linija do kuće ide zračnim putem.
To sto ti ide zracno kabel nema veze.
U Opatiji ima Iskon ali mislim da nemaju vdsl portove.
Mozda mozes uzet bitstream Iskon preko tcomovih vdsla, ali ne znam dal to tcom da, dosada nisam vidio.

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
@coconut, rečeno je da se strpim malo jer za sada samo Zagreb ima usluge iznad 10Mbps (Vdsl2) u ostale gradove tek dolazi.
To nema veze s vezom, vise od pola Rijeke je pokriveno vdsl-om. Cak mislim da 90% centrala ima vdsl.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2014., 21:46   #1419
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Sad, svi smo ovdje stručnjaci i svi sve znamo ali kada nazovete Iskon podršku reći će vam da je usluga trenutno dostupna samo u Zagrebu.
Jesu li ili ne centrale u Rijeci na vdsl-u ili ne, hoće li podržavati ove brzine od 20-30mbps vidjeti ćemo.
Ovako je kao da gatamo iz kugle ili graha, tj. svi samo nagađamo.
A Iskon osim malog ureda u centru grada angažira samo vanjske tvrtke za održavanje opreme i nema baš svojih "tehničara" pa je teško dobiti provjerenu informaciju.

Još nisu ni odgovorili koji router koriste za vdsl2, nitko iz ZG-a se nije javio da je prešao, kakva je usluga i čini se da ni sam Iskon nije previše spremno i organizirano krenuo u ovo.
Mogli su komotno još 2 tjedna tajiti da uvode ovu uslugu pa onda dati popis centrala/mjesta gdje je ova usluga dostupna ili će biti unutar mjesec dana a ne ovo što sada rade.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2014., 21:58   #1420
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Ja ne nagadam, ja znam. Ali sam se mozda krivo izrazio, zaboravio sam da je ovo iskon tema, tocna recenica je "vise od pola Rijeke ima vdsl portove u centralama na Tcomu".
bokinho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2014., 22:26   #1421
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Osim što je Iskonov/T-Comova bazna stanica fizički na istom mjestu nužno ne mora značiti da oba koriste iste portove, infrastrukturu. Makar po mom mišljenju.

Zato su i neki u bijeloj zoni a na T-Comu su imali normalnu uslugu.

Iako kada sam prelazio na Iskon (prešao zapravo) zvao sam T-Com da pitam kako bi mi ostavili mail, rekao da sam prešao na drugog ali da bi htio ostaviti stari mail. Agent rekao sačekajte, pa onda "na koga ste prešli?" ja odgovorio "na iskon" pa onda on "možemo vam ostaviti stari mail". Tko zna bi li isto bilo da sam rekao da sam prešao na optimu ili da sam na njegov upit odgovorio "a što vas to briga".

A nedavno tehničar "iskona" mi je došao mijenjati router zbog pucanja prilikom uploada i rekao da on inače radi za T-Com ali je gužva pa su njega poslali. Još nisam ni htio mijenjati svog SX763 za Zyxel smeće koje sam malo probao gdje je također veza pucala pa sam si zadržao SX763.

Opet se "riješilo" povećanjem uploada, ali mi je od prije par mjeseci povećan Noise margin a ne znam je li to dobro. (7mj/10mj)


Uglavnom želim reći kako Iskon i T-Com imaju dosta zajedničkog ali ne nužno i opremu u centralama.


Btw je li tko saznao koji routeri bi se dobivali uz vdsl?
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 04.10.2014. u 22:34.