Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2012., 19:40   #1531
Getz
Mišikus vulgaris
Moj komp
 
Getz's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 43
Pozdrav narode,
bez previše priče, da skočim ravno u (svoj snimljeni) problem :

http://youtu.be/CT089jv09mc

Mobitel sam koristio normalno kao svaki normalan dan, fotkao sam neke stvarčice dok je baterija bila već lagano pri kraju (na oko 20%) i onda odjednom mi je počeo "štekati" u izborniku za odabir fokusa itd.

Kada sam se prebacio na početni zaslon, pojavila se čudna pojava iz videa
Pokušao sam sa gašanjem pa pokretanjem mobitela, vađenjem baterije i smanjivanjem prostora u memoriji uređaja (jer sam pomislio da mu možda počelo faliti "radne" memorije).

Radi se o Galaxy S I9000 modelu, koristim stock Android koji sam dobio sa njime. Mobitel je kupljen nov u VIPu prošle godine, ništa nije dirano po OSu i slično. Volim stvari držati novima tj ne prčkati previše po softveru i hardveru.

Verzija 2.2
Osnovna verzija: I9000XXJPP
Kernel verzija: 2.6.32.9
root@SE-S608 #1
FROYO.XFJP9

Svaki savjet/pomoć dobrodošao/li !
Getz je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 19:45   #1532
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor Getz Pregled postova
Pozdrav narode,
bez previše priče, da skočim ravno u (svoj snimljeni) problem :

http://youtu.be/CT089jv09mc

Mobitel sam koristio normalno kao svaki normalan dan, fotkao sam neke stvarčice dok je baterija bila već lagano pri kraju (na oko 20%) i onda odjednom mi je počeo "štekati" u izborniku za odabir fokusa itd.

Kada sam se prebacio na početni zaslon, pojavila se čudna pojava iz videa
Pokušao sam sa gašanjem pa pokretanjem mobitela, vađenjem baterije i smanjivanjem prostora u memoriji uređaja (jer sam pomislio da mu možda počelo faliti "radne" memorije).

Radi se o Galaxy S I9000 modelu, koristim stock Android koji sam dobio sa njime. Mobitel je kupljen nov u VIPu prošle godine, ništa nije dirano po OSu i slično. Volim stvari držati novima tj ne prčkati previše po softveru i hardveru.

Verzija 2.2
Osnovna verzija: I9000XXJPP
Kernel verzija: 2.6.32.9
root@SE-S608 #1
FROYO.XFJP9

Svaki savjet/pomoć dobrodošao/li !
Ja tu vidim problem s ekranom, kao da netko nesto stisce po njemu... Jesi ga gdje udario?
dinos3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2012., 19:47   #1533
Getz
Mišikus vulgaris
Moj komp
 
Getz's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 43
Pa nisam koliko znam, inače sam jako brižan po tom pitanju (nije da je mobitel vlasnik mene, ali volim čuvati stvari)...

Iako danas je bilo hladno vani, a proveo sam cca 40min dok sam čistio auto (dva puta) od snijega, no on je cijelo vrijeme bio u džepu u hlačama, tako da ne znam. To vrijeme dok sam fotkao, bilo je već prošlo barem 5 sati od kako je bio na toplome i cijelo vrijeme je normalno radio i onda odjednom u rukama mi počeo tako radit.

Malo prije sam pokušao i da me draga nazove, ne mogu se javiti niti poklopiti
Getz je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 20:41   #1534
Purger155
Premium
 
Purger155's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb City
Postovi: 71
poljak 4.1.2 na S3 radi besprijekorno, dosta novih stvarčica, uglavnom, topla preporuka
Purger155 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 21:00   #1535
Getz
Mišikus vulgaris
Moj komp
 
Getz's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 43
Isprobao sam i factory reset i nije upalilo....ista stvar
Getz je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 21:21   #1536
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Ma mora da je screen u pitanju!
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 23:09   #1537
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Točnije digitizer/touch panel, imao sam na jednom mobu taj problem i dvaput sam mjenjao touch.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 07:58   #1538
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Koliko je vremenski trebalo da "poljak" dodje u VIP? Imam sgs3 iz vipa i jos nemam updejta.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 08:53   #1539
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Koliko je vremenski trebalo da "poljak" dodje u VIP? Imam sgs3 iz vipa i jos nemam updejta.
Ako je suditi po 4.1.1, piše poland xeo rujan, a vip 4.1.1 listopad. Na sammobile nemaju točni datumi. Stoga, strpljen spašen.

Po ovome ravno 7 dana

Http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9300

Zadnje izmijenjeno od: Mihael. 09.12.2012. u 09:00.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 00:43   #1540
sen123
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: pula
Postovi: 65
Bok svima!

Dal je netko probao inst Jelly Bean na Samsung gt i9001?
kakva su iskustva i kako radi mob? i zamolio bih ako ima netko link od firmwara koji bi preporučio.

i da htio bih pitat koliko ima ram memorije taj mob? negde piše 512 a na njemu 352..
tko ovdje laže
sen123 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2012., 01:07   #1541
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor sen123 Pregled postova
Bok svima!

Dal je netko probao inst Jelly Bean na Samsung gt i9001?
kakva su iskustva i kako radi mob? i zamolio bih ako ima netko link od firmwara koji bi preporučio.

i da htio bih pitat koliko ima ram memorije taj mob? negde piše 512 a na njemu 352..
tko ovdje laže
Ima 512, 352 koristi mob, a ostalo GPU ili ti ga graficla kartica.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 09:01   #1542
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
OVO JE SAMO ZA SAMSUNG GALAXY S PLUS
Sve radite na svoju odgovornost.

Kumova žena ima isti pa sam sada njemu pisao evo ti cp maila

Kako flešati s time da su ti niže linkovi za ono što ti je potrebno pa ne skidaj sa te stranice
http://droidangel.blogspot.com/2012/...u-samsung.html
#
Odin - http://forum.xda-developers.com/atta...4&d=1315196302
AriesVE.ops - http://www.mediafire.com/?ikx8iz8arzabx1h
#
####### Stock 2.3.6. Engleski ima, na žalost ne mogu vidjeti ima li hrvatski, ali pretpostavljam da ima

http://www.hotfile.com/dl/181369625/...2_DBT.zip.html

To je stock 2.3.6. za njemačko tržište izašao prošli mjesec
njega šuberiraš kako piše gore sa onime što sam ti dao linkove, zip ekstraktiraj za 7zip (www.7-zip.org) ###########

####### Slim Bean - njega sam probao na S3 i rom je odličan ##############

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2016213

Ovo je slim bean verzija koja je bazirana na čistom androidnu 4.1.2. po onome što piše sve radi. vsync je nebitan

instaliraš slično.

#1 - PRVO
to - rom - http://www.mediafire.com/?v0j7oh8j9lq9os6 i ovo gapse - http://www.slimroms.net/index.php/do...541-slim-gapps - staviš na sd karticu

#2
ovo http://www.mediafire.com/download.php?xhjg429h5m28jd3 u odinu sa
AriesVE.ops

#3
Nakon što to bude gotovo i mob se restarta, držiš volume up + home tipku + power tipku
ući će u custom recovery koji se flešao u drugom koraku.
onda stisneš, factory reset (format system) nakon toga
format cache

#4
Sad ideš na install from zip - choose zip from sd card
izabereš Slim-3.1.0-ariesve-20121129-2136-UNOFFICIAL.zip
kad je to gotovo ponovo install zip - choose
izabereš - slim-gapps.zip

#5
kada sve završi, izabereš reboot system now
i to je to!

Provjereno, radi odlično po ovom tutorialu.

Zadnje izmijenjeno od: Mihael. 19.12.2012. u 23:01.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 16:46   #1543
sen123
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: pula
Postovi: 65
E hvala ti.
Si probao ovo? kako radi mob dal zauzima rama više ili manje? koliko drži bat?
Ako si imao iskustva za ovaj slim bean na galaxy s plus?

hvala još jednom
lp

Zadnje izmijenjeno od: sen123. 10.12.2012. u 16:53.
sen123 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 16:49   #1544
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor sen123 Pregled postova
E hvala ti od srca.
Si probao ovo? kako radi mob dal zauzima rama više ili manje? koliko drži bat?
Ako si imao iskustva napiši ako ti nije teško

hvala još jednom
lp
Provjereno radi odlično!

Zadnje izmijenjeno od: Mihael. 19.12.2012. u 23:01.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 16:47   #1545
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Znaci prodajem NS i Kupujem SII.
Sad me zanima kako najlakse backupirati sve appove i ostalo?
Napravio sam backup Cijele SD na HDD od kompa, i sve User app-se backupirao Titaniumom.
Jos nesto?
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 17:11   #1546
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Imaš dobre aplikacije za SMS-ove i Call Logove: SMS Backup & Restore i Call Logs Backup & Restore. Odlično i brzo rade, exportaju sve u XML datoteku tako da rade bez problema među Android verzijama i mobitelima. Aplikacije ne backupiram više jer Play Store odradi to automatski kad se prvi put spojim i instaliram neku aplikaciju. Kontakti, bookmarkovi, WIFI mreže su mi na Google Accountu.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 17:13   #1547
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Instalirati cu si SMS Backup & Restore a Call Logs Backup & Restore mi ne treba.
E i ja sam vidio da kad napravim full wipe da mi google play updatea sve appove koje imam o.0 .Onda se updatea i Data+apk ili?
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 17:29   #1548
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
E da, mislim da podatke koje koristi aplikacija ne dobiješ nazad (tipa da ti zapamti Facebook login ili slično). Ako ti i to treba onda ćeš morat sa Titanium Backupom.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 18:16   #1549
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
E da, mislim da podatke koje koristi aplikacija ne dobiješ nazad (tipa da ti zapamti Facebook login ili slično). Ako ti i to treba onda ćeš morat sa Titanium Backupom.
Evo sad sam gledao na Titanium backupu ima app Messages (SMS&MMS). Provjereno radi 100%.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 19:21   #1550
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Titanium ima već neko vrijeme bekapira doslovno sve što moram bekapirati na mobu (call logovi, wifi mreže, sms/mms). Jedino ako ti trebaju APN-ovi onda trebaš poseban app

Istu stvar sam napravio kad sam prelazio s Desirea na SGS2 - nula problema kasnije.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 22:02   #1551
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Sgs3. Eto FC na 4.1.2 samsung keyboard malo malo, chrome. Na 4.1.1 sve bilo ok. Škripi poklopac..uf jbmti mobitele takve. Preskupo precjenjeno. Katastrofa. Mislim da ću samsung u budućnosti preskakati. Šteta. Nekako žalim što nisam uzeo hox, tj općenito mi žao novaca.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 22:31   #1552
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Trebam jedan kratki odgovor.....
Prešao sam s htc-a na note 2 i on mi je automatski downloadao i wallpaper s htc-a (valjda je automatski bio backapiran na googleu) - htio bi ga sejvati, pa me zanima gdje ga android automatski sprema (defaultna lokacija u androidu - 4.1.2).....Pretpostavljam da stock i custom imaju na istim mjestima (moj je rootan i stavljen custom rom)
Jer čim promjenim wallpaper ne znam dal bi ga mogao ikako dobit natrag.....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2012., 08:56   #1553
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Meni taj SMS backup u Titaniumu nikad nije radio kako spada, pogotovo kad su razlike izmedu Android verzija. Recimo 2.3.3 na 2.3.7 i slicno.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 20:19   #1554
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Jel netko imao iskustva s Anker 1900 mAh baterijom za galaxy S2? Znam da ekipa masovno koristi te Anker baterije kod HTC Sensationa, ne znam kakva su iskustva za S2?

Ima li netko koju drugu solidnu bateriju za preporučit? Ciljam na bateriju za koju ne treba druga maska, a da se dobije 15-25% na trajnosti. Znam da Mugen ima odlične baterije, ali su i cijene paprene. Jednom sam vidil na tržnici da netko prodaje orginalnu samsungovu bateriju od 2000 mAh, jel ima s njom neko iskustva? Gdje je nabaviti?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 20:38   #1555
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
trebala bi mi stići uskoro, pa ti javim kakva je u stvarnosti, no pročitah samo pohvale.
http://www.ebay.com/itm/160922262858...84.m1497.l2649
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 20:55   #1556
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Jel netko imao iskustva s Anker 1900 mAh baterijom za galaxy S2? Znam da ekipa masovno koristi te Anker baterije kod HTC Sensationa, ne znam kakva su iskustva za S2?

Ima li netko koju drugu solidnu bateriju za preporučit? Ciljam na bateriju za koju ne treba druga maska, a da se dobije 15-25% na trajnosti. Znam da Mugen ima odlične baterije, ali su i cijene paprene. Jednom sam vidil na tržnici da netko prodaje orginalnu samsungovu bateriju od 2000 mAh, jel ima s njom neko iskustva? Gdje je nabaviti?
Za tu Anker sam i ja pitao iskustva na forumu i drugdje, ali nula bodova. Jednostavno nije popularna za S2 model. Vjerujem da se dade izvući nešto više nego s defaultnom...

Na kraju sam kupio original 2000mAh s kojom dođe maska. U periodu kad sam prešao sa stare na novu bateriju imao sam isti setup (rom/kernel), ali sam dobivao puno bolju autonomiju. Bez beda bi izgurao 2 dana, a ako forsiram onda je spržim u 24h sa 5-6h screen on. Sa starom sam redovito izvlačio 19-24h max u 3h screen on max. Oba slučaja samo na wifi mreži... Pisao sam u ovoj ili drugoj samsung temi dojmove i način korištenja pa da ne ponavljam, a i na cafe mobilu ima ako pratiš.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 21:18   #1557
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Sgs3. Eto FC na 4.1.2 samsung keyboard malo malo, chrome. Na 4.1.1 sve bilo ok. Škripi poklopac..uf jbmti mobitele takve. Preskupo precjenjeno. Katastrofa. Mislim da ću samsung u budućnosti preskakati. Šteta. Nekako žalim što nisam uzeo hox, tj općenito mi žao novaca.

Imao ja one x, zamjenio ga note-om... one x me doduse odusevio izradom i izgledom(i on je pucketao na jednom uglu-kao i frendov ali po meni nista strasno), ali uzasno razocarao baterijom(to je i jedini razlog sto sam ga prodao,nakon dva tjedna koristenja)...

Frend je avoj one x zamjenio s s3 i takoder malkoc pucketa, i keyboard mu se fc-a(problem je bio samo kad je hr jezik bio ukljucen pa probaj i ti na engleskom ili njemackom), ali baterija je dosta bolja...

Tak da ak ti je bitno da ti mob izdrzi cijelid dan bez punjenja, one x bas nece izdrzati-pogotovo ak si power user...

Eto.. andam se da sam tebi ili nekom drugom pomogao...
thezero je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 21:31   #1558
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor thezero Pregled postova
Imao ja one x, zamjenio ga note-om... one x me doduse odusevio izradom i izgledom(i on je pucketao na jednom uglu-kao i frendov ali po meni nista strasno), ali uzasno razocarao baterijom(to je i jedini razlog sto sam ga prodao,nakon dva tjedna koristenja)...

Frend je avoj one x zamjenio s s3 i takoder malkoc pucketa, i keyboard mu se fc-a(problem je bio samo kad je hr jezik bio ukljucen pa probaj i ti na engleskom ili njemackom), ali baterija je dosta bolja...

Tak da ak ti je bitno da ti mob izdrzi cijelid dan bez punjenja, one x bas nece izdrzati-pogotovo ak si power user...

Eto.. andam se da sam tebi ili nekom drugom pomogao...
Jesi puno. hvala. Vratio sam na 4.1.1, sve radi kao podmazano. Ma mislim mob je ok, ali previše je to novaca, očekivao sam više :/
Vidjet ću, nije baš da ima nekog izbora. Iphone je sranje, samsung htc plastika, možda one s.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 21:52   #1559
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Jesi puno. hvala. Vratio sam na 4.1.1, sve radi kao podmazano. Ma mislim mob je ok, ali previše je to novaca, očekivao sam više :/
Vidjet ću, nije baš da ima nekog izbora. Iphone je sranje, samsung htc plastika, možda one s.
Ja koristim Notea, evo custom rom 4.1.2 (JB Ultimate v5.1 već neko vrime i super radi, puno, puno bolje nego GB/ICS, a i ranije JB verzije (rom je baziran na XXLSC leaku).

Mislim se možda uzeti Note 2 preko onih Tele2 business tarifa, ali nema smisla, nema neke velike razlike (da, malo je bolji u praktički svemu), bolje sačekat novu generaciju...

Nego, ako se pališ na izradu, po meni su najbolje Lumie 8-9XX tj N9, a i čini mi se da su najpostojanije za razliku od ajfona koji super izgleda samo kad je nov
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 22:06   #1560
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Ma razmišljao sam o nokiama i nokia je jednostavno bila i bit će zakon, ali androida je ono što mene zapravo pali. Kad joj uđem u root, pa joj svašta radim u system particiji, a ona još bolje diše

Skombinirao sam deodex 4.1.1 DLJ4, pobrisao sav samsungov bloat, Siyah zadnji kernel i radi sve stvarno super. Kad mi touchwiz dojadi idem na slim bean. Koristio sam ga par dana i rom je odličan.
Mihael je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na