Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.03.2006., 21:17   #31
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
ET :ave:

gle konan nije bitnije tko kvalitetnije radi vec je bitno to da se smanje cijene.

a da je intel kvalitetniji od amda ja to nevidim (da se razumimo ja vise volim intel ali sam prije svega ekonomski osvjesten) tako da bi te molio da mi ukazes di je to intel kvalitetniji od Amd-a. . .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 08.03.2006., 21:20   #32
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Mir!
Tko je ovdje na platnoj listi Intela ili AMDa? Nitko? Zašto se onda svađate oko nečeg što još ne postoji na tržištu, previewa što marketing vam servira i što ćete na kraju krajeva morati platiti da bi posjedovali?
Sky je offline  
Staro 08.03.2006., 21:39   #33
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
Citiraj:
Autor E.T.
Konane meni je posebno zanimljiva tvoja zadrtost, uz tvoje prorocnicke sposobnoste te tvoje "rezoniranje" ako se tako tvoja sporadicna bljezgarenja mogu nazvati...
A tvoje izjava: "Mislim da griješite što uspoređujete procesore sa grafičkima" znaci da ili ne citas tude postove ili da imas problema sa razumijevanjem teksta...
I naposljetku osoba koja godinu dana prije izlaska procesora jednog proizvodaca te apsolutnog neznanja o ponudi i mogucnostima konkurentnog procesora izrice tvrdnje kako jedan gazi drugog (meni je jos nejasno koji je to tocno drugi procesor) i to na temelju 10-15% boljih perfomansi
u odnosu na godinu dana stari procesor izuzima te iz svake iole ozbiljnije rasprave...i svrstava te u skupinu "ja imam amd/intel/nvidiu/ati a ostalo je sranje" adolescentskih vjezbaca desnice i njihovih izdrkavanja...
Daj se odi lječit.
Pusti nas zdrave da na miru i civilizirano raspravljamo.
Konan je offline  
Staro 08.03.2006., 21:44   #34
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ako se nastavi svađa i vrijeđanje znate di ova tema ide! tako da pripazite...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 08.03.2006., 21:46   #35
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
Citiraj:
Autor buljo
Ako se nastavi svađa i vrijeđanje znate di ova tema ide! tako da pripazite...
Šmrc, ja ništa nisam rekao. Mene samo napadaju primitivnim argumentima...
Konan je offline  
Staro 08.03.2006., 21:48   #36
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Konan
primitivnim argumentima...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 08.03.2006., 21:49   #37
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
Citiraj:
Autor E.T.
A tvoje izjava: "Mislim da griješite što uspoređujete procesore sa grafičkima" znaci da ili ne citas tude postove ili da imas problema sa razumijevanjem teksta...
I naposljetku osoba koja godinu dana prije izlaska procesora jednog proizvodaca te apsolutnog neznanja o ponudi i mogucnostima konkurentnog procesora izrice tvrdnje kako jedan gazi drugog (meni je jos nejasno koji je to tocno drugi procesor) i to na temelju 10-15% boljih perfomansi
u odnosu na godinu dana stari procesor izuzima te iz svake iole ozbiljnije rasprave..
@graf i proc-u pravu sam
@ostalo-nije godinu dana-intel izlazi za 6mj. I godinu dana stari proc???
Žao mi je ako nisi dobro pročitao vijest, ali riječ je o svježem procu-FX60 koji j ekratko vrijeme na tržištu. I još je OC jer će do izlaska Conroea AMD vjerojatno dići još toliko performanse.
Konan je offline  
Staro 08.03.2006., 22:11   #38
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Autor Konan
@graf i proc-u pravu sam
@ostalo-nije godinu dana-intel izlazi za 6mj. I godinu dana stari proc???
Žao mi je ako nisi dobro pročitao vijest, ali riječ je o svježem procu-FX60 koji j ekratko vrijeme na tržištu. I još je OC jer će do izlaska Conroea AMD vjerojatno dići još toliko performanse.
U cemu si u pravu? da nemas pojma o cemu pricas.... To definitivno... Nisam usporedivao graficke nego sam rekao da su procesori (medu inima i FX60 i EE ako ce ti tako biti jasnije, a ne GPU) usko grlo danasnjih racunala i nemogu hraniti graficke kartice s podacima zbog toga su dvije x1900xtx u crossfire modu neiskoristene... Conroe kao i ostali buduci procesori ce im omoguciti da se razmasu...odnosno da pokazu svoj puni potencijal... zbog toga dolazi do 40% povecanju perfomansi u Fear-u...
Sto se tice FX60 ja sam rekao da ce on tada (kad izade Conroe) biti godinu dana star procesor... A Conroe je od njega (oc-anog) brzi 10-15%...
A tvoje nebuloze, adolescentske gluposti i nepoznavanje argumenata kao nacina konverzacije cine te iskljucivim i nedostojnim mog truda i vremena...
Napises Conroe gazi AMD i bavis se nekim samo tebi poznatim prorocanstvima a nemas nimalo relevantne informacije...
Ti ljepo nama djete drago napisi tocne nazive i radni takt AMD-ovih procesora koji izlaze za sck-ete M2,F i S1, te zatim koliko imaju L2 cache-a, njihovu cijenu, te njihove perfomanse u enkodiranju,igrama... Te isto tako za Intel i onda usporedi koji je AMD usporediv s kojim Intelom... Kako je to jos sve mutno i evidento je da ce se pravo stanje pokazati tek nakon izlaska novih procesora onda je sve ovo sta si ti dosada napisao nebuloza...
A sad da li ce to tvoje drobljenje i razmahivanje velikim rijecima kao sta su Conroe i cache kao argumente za tezu o propasti AMD-a prihvatiti djecica u tvom razredu to je njihov problem...
__________________
www.rabbits-clan.com

Zadnje izmijenjeno od: E.T.. 08.03.2006. u 22:31.
E.T. je offline  
Staro 08.03.2006., 22:19   #39
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
I naposljetku osoba koja godinu dana prije izlaska procesora jednog proizvodaca
Ovo si napisao ali nema veze.
Uglavnom nisam neki Intel manijak-imam AMD u stolnom PC-u.
Konan je offline  
Staro 08.03.2006., 22:41   #40
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Autor Konan
I naposljetku osoba koja godinu dana prije izlaska procesora jednog proizvodaca
Ovo si napisao ali nema veze.
irelevantno...godina,sest mjeseci...posve irelevantno s obzirom na moju tezu...

Citiraj:
Autor Konan
Uglavnom nisam neki Intel manijak-imam AMD u stolnom PC-u.
Ozbiljno? Nebih rekao da nisi...
FYI mene uopce nije briga za AMD i isto bi reagirao da se koristeci ovakvu situaciju (dakle u "vakumu" u kojem nema relevantnih testova) govori o gazenju Intela,ATI-ja,nVidije...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline  
Staro 08.03.2006., 22:57   #41
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
Citiraj:
Autor E.T.
Sto se tice FX60 ja sam rekao da ce on tada (kad izade Conroe) biti godinu dana star procesor... A Conroe je od njega (oc-anog) brzi 10-15%...
A tvoje nebuloze, adolescentske gluposti i nepoznavanje argumenata kao nacina konverzacije cine te iskljucivim i nedostojnim mog truda i vremena...
Napises Conroe gazi AMD i bavis se nekim samo tebi poznatim prorocanstvima a nemas nimalo relevantne informacije...
Ti ljepo nama djete drago napisi tocne nazive i radni takt AMD-ovih procesora koji izlaze za sck-ete M2,F i S1, te zatim koliko imaju L2 cache-a, njihovu cijenu, te njihove perfomanse u enkodiranju,igrama... Te isto tako za Intel i onda usporedi koji je AMD usporediv s kojim Intelom... Kako je to jos sve mutno i evidento je da ce se pravo stanje pokazati tek nakon izlaska novih procesora onda je sve ovo sta si ti dosada napisao nebuloza...
A sad da li ce to tvoje drobljenje i razmahivanje velikim rijecima kao sta su Conroe i cache kao argumente za tezu o propasti AMD-a prihvatiti djecica u tvom razredu to je njihov problem...
Zjev zjev... mislim jako si ispao pametan s argumentima:
-samo tebi poznatim prorocanstvima a nemas nimalo relevantne informacije...
-jepo nama djete drago
-tvoje drobljenje i razmahivanje velikim rijecima
-prihvatiti djecica u tvom razredu to je njihov problem...


Uglavnom rekao ono o grafičkim je bilo to da su ljudi rekli da će malo AMD voditi malo Intel, kao što je nV-ATI situacija, a ja sam rekao da nije tako i stojim iza toga- jer je razvoj procesora drukčiji od razvoja GPU-a.

"Ti ljepo nama djete drago napisi tocne nazive i radni takt AMD-ovih procesora koji izlaze za sck-ete M2,F i S1, te zatim koliko imaju L2 cache-a, njihovu cijenu, te njihove perfomanse u enkodiranju,igrama..."

Gledaj, što ti misliš koliko AMD još ima mjesta za nabijanje takta u idućih 6 mj???
Pazi sjeti se kad je izašao FX-53... Sada je to 4000+ i košta punoooo.
A Conroe 2.66 će biti najslabiji tj. entry model. I još je u testu radio sa ddr 667 a ne ddr 800. Naravno da je to sve rekla kazala, ali vjerujem da je to istinito.
Ti možeš reći da je review namješten, ali ja mislim da nije.
A prvi review AM2 socket proca- slabiji je od s939 jer ga kolju latencije i to što trenutno ne podržava ddr 800.
Konan je offline  
Staro 08.03.2006., 23:03   #42
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Konan
Naravno da je to sve rekla kazala, ali vjerujem da je to istinito.
Zar još nisi naučio da to rekla kazala je kita labudova, dok ne izađe da ja mogu kupit i testirat do tad čitam radi informacija a kasnije ću jer će me zanimat krajnji rezultati i kako konkurencija reagira na to.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 08.03.2006., 23:08   #43
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
ovo izgleda jako opako
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline  
Staro 08.03.2006., 23:08   #44
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
Citiraj:
Autor buljo
Zar još nisi naučio da to rekla kazala je kita labudova, dok ne izađe da ja mogu kupit i testirat do tad čitam radi informacija a kasnije ću jer će me zanimat krajnji rezultati i kako konkurencija reagira na to.
Gledaj ja vjerujem Hexusu. Jer to nije neki ljevi site. Ako vi ne...nemam vas ja tu što uvjeravati. A po drugi put mislim da AMD nema odgovor.
Konan je offline  
Staro 08.03.2006., 23:16   #45
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Ja stvarno ne vidim zašt se vi svađate koji ĆE proc biti brži. Kad izađu vidjet ćemo koji je bolji i birat ćemo onog s najboljim omjerom performanse/cijena (bar većina) i svi sretni. Ja sad imam Athlona, imao sam Celerona i nije da sam sad zato što je ovo brži proc ufuran u to da je AMD bolji. Činjenica je da trenutno je, kako će biti za 6 mjeseci ostaje samo da vidimo, a sve svađe su uzaludne
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 08.03.2006., 23:20   #46
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor BrunoZG
ovo izgleda jako opako
Zašto?



Citiraj:
Autor Konan
Gledaj ja vjerujem Hexusu. Jer to nije neki ljevi site. Ako vi ne...nemam vas ja tu što uvjeravati. A po drugi put mislim da AMD nema odgovor.
Ja vjerujem sebi jer sam puno puta pročitao bajke i glupsoti tako da čekam više informacija i na kraju neki pošteni test..

Jel se tko siječa nvidijine 5 serije (točnije 5800 serije), a što je nakraju ispala...: nono :
E vidiš zbog takvih bajki ja čekam kompletne i detaljne rezultate.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 08.03.2006., 23:27   #47
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Konan
A po drugi put mislim da AMD nema odgovor.
Pa naravno da nema (bar ne kaj se Athlona64 tiče), kad se ne zamara glupostima. Pa ne budu sad svi skočili i počeli delati/zmišljati sve i svašta, samo da naprave nekaj bolje od Conroe procesora. Zamisli Conroe tere FX-60.....i kaj bi mi sad trebali......početi prodavati sav hardveraj koji imamo i početi šparati za Intelovog Conroa, zato jer je on po testovima nekolko postotaka bolji/brži/jači i zato jer je to the next best thing ili leap ahead. Ne znam kak ti, ali ja ne nasjedam na fore ovaj je bolji/to vam treba/bez toga nemrete i ne volim davati pare za ono kaj mi ne treba. Ali ako tebe tak nekaj tebe veseli i pruža ti neopisiv osjećaj, znajući da imaš najbolje i najbrže......samo naprijed.....kupi Conroe.

Hexus kažeš.......evo pošto voliš čitati.
McG je offline  
Staro 08.03.2006., 23:32   #48
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
Žašto sada ima smisla raspravljati?
A dosadno nam je, a i volimo se praviti pametni: evil :
Zaozbiljno... pa dobro je znati jel treba sada kupiti komp ili pričekati.
Konan je offline  
Staro 08.03.2006., 23:38   #49
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Autor Konan
Zaozbiljno... pa dobro je znati jel treba sada kupiti komp ili pričekati
Cekaj kako da ne...do vjecnosti ako hoces...
Ili da ti prevedem na tvoj jezik: "Cekaj AMD-ove K11 procesore oni ce biti najbrzi na svijetu..." LOL

Citiraj:
Autor Konan
Gledaj, što ti misliš koliko AMD još ima mjesta za nabijanje takta u idućih 6 mj???
A tko je rekao da ce ga nabijati?!? Ja sam te samo pitao da nabrojis nove AMD-ove procesroe koji im je radni takt i sl. a ti ne mozes jer neznas...
I onda si relevantan za raspravu o buducem Intelovom gazenju AMD-a kako si ti to nazvao...
Procitao si dva clanka i puno marketinskih najava...good for you...
Rasprava sa tobom je cisto gubljenje vremena stoga EOD sta se mene tice...

Sav ovaj tekst uzalud...ts,ts...Ovo je tvoj argument:
"Nova nVidija G80 imati ce 120 pipe-ova i 1GB DDR5 na 3,2GHz rekao mi je Theo Valich a ja njemu vjerujem...nemam te ja sta uvjeravati ATI nema odgovor"
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline  
Staro 08.03.2006., 23:41   #50
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Konan
Žašto sada ima smisla raspravljati?
A dosadno nam je, a i volimo se praviti pametni: evil :
Zaozbiljno... pa dobro je znati jel treba sada kupiti komp ili pričekati.
Ako tako razmišljaš, onda ti komp u stvari i ne treba

Btw, sjećam se ja i da je Intel prvi stigao do 1GHz, ali je morao maknuti taj proc sa tržišta
segregator je offline  
Staro 08.03.2006., 23:46   #51
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Konan
Gledaj, što ti misliš koliko AMD još ima mjesta za nabijanje takta u idućih 6 mj???
Ajd nam reci koliko to Intel ima mjesta za nabijanje taktova u iducih 6mj. Kad sve znas, valjda ces i to znati.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Staro 08.03.2006., 23:58   #52
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Ljudi, smijesni ste

Pa molim vas lijepo.. izjave da ce AMD propasti slicne gluposti su samo to - gluposti! Jer u vrijeme 386-ica i 486-ica, AMD je imao poprilicno konkurentne procesore. Cak ,ako se dobro sjecam, AMD-ova 386-ica je radila na 40MHz, a Intelova na 33MHz... slicne su fore bile i sa 486 procesorima. Onda je Intel izdao prve Pentiume...koji su potpuno pokopali AMD sto se performansi tice. AMD sa svojim K5 i K6 procesorima nije mogao konkurirati, pogotovo kad se pojavio PentiumPro i PentiumII. Prodaja AMD procesora je u to doba bila poprilicno mizerna u odnosu na danasnje brojke, pa mislim cak i na brojke iz 386/486 vremena. I onda je izasao prvi Athlon. I to je trenutak kada ja AMD opet postao konkurentan. Dalje vecina vas zna pricu... ono sto zelim reci je da ni AMD nije propao iako je puno manja firma od Intela. Ali ipak nije to neki obrtnik iz kvarta koji odmah propadne kad mu se jedna musterija predomisli.

Tako da.. nitko nece propast.

Kao drugo... tvrdit da AMD nema odgovor je apsurdno. Osim ako osoba koja to tvrdi nije osoba koja je zaposlena u AMD-u. Onda se ta izjava moze bar uzet kao MOZDA tocna. Ako ne radis za AMD, onda nemas pojma da li oni imaju ili nemaju odgovor, a u krajnjem slucaju niti ne znamo da li ce neki ozbiljan i agresivan odgovor biti uopce potreban.

Trece... dobro je da Intel napravi dobar proc. Konkurencija je uvijek dobra za nas potrosace. Bez obzira koliko nas oni budu "oderali" za taj proc, sigurno bi nas "oderali" vise da nema konkurencije.

Cetvrto... koliko je meni poznato, ovih dana se govorilo nesto o skorom izlasku (ili je upravo izasao, nemam pojma) quad-core Opterona tako da se ne moze tvrdit da AMD nema quad-core.

Peto... A64 je skoro duplo brzi kada se koristi x86-64 64-bit instrukcije, a trenutno uopce nemamo podataka kako se Intelov novi pulen ponasa pod 64-bit sustavom.

Zakljucak svega ovoga je da mi jednostavno nemamo osnove tvrdit da ce u sljedecoj generaciji Intel imat znacajno bolji procesor od AMD-a ili obrnuto jer jednostavno nemamo dovoljno podataka. Ono sto imamo su samo naznake da bi sljedeci Intelov procesor mogao biti vise nego dobar.

Ono sto mozemo potvrdit je to da je novi Intelov proc ocito ispunio ocekivanja Intela i da se zasad(prema ovome sto smo mi "vidjeli") pokazuje kao znacajno bolja tj. efikasnija arhitektura od one na kojoj je zasnovan P4 i da ce od sada Intel konacno ponovo biti bolja konkurencija AMD-u sto se tice ciste snage i potrosnje energije tj. grijanja. I to je dobra stvar.

A tko ce koga zgazit...I don't give a damn... prije sam imao Celerka, sad imam AthlonaXP.... a njega ce zamijenit onaj procesor koji bude bolje odgovarao mojim potrebama tj. koji mi bude za manje love vise nudio. Pa makar to bio Cyrix (tj. sada VIA ako se ne varam ) iako nekako sumnjam da ce biti bas taj

I da za kraj ponovim ono sto je Sky pitao:

Citiraj:
Tko je ovdje na platnoj listi Intela ili AMDa?
Ako niste ni na cijoj platnoj listi..dajte se prijavite negdje, steta bi bilo da pisete u prazno tj. da nista nemate od toga

P.S. Ne sjecam se kada sam zadnji put napisao ovako dug post
JC Denton je offline  
Staro 09.03.2006., 00:03   #53
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
@JC Denton
To je bila i moja teza ali nazalost jos ima previse zadrtih ljudi koji su izgubljeni u svojoj sljepoci...

Mislim da se tu nitko ne svada koji je procesor brzi nego ljudi pokusavaju Konana spustiti na zemlju, sta je jako naporan posao i od kojeg sam i ja odustao...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline  
Staro 09.03.2006., 00:07   #54
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Tema otišla u krivom smjeru, previše prepucavanja i khmm svakakvih riječi...

Upozorio sam, al eto kad me se ne sluša!

LOCKED!!!
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na