Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 07.03.2006., 22:54   #1
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
Conroe: I am become death the destroyer of the AMD.

http://www.anandtech.com/tradeshows/...spx?i=2713&p=3

pazite to je OC FX-60 isprašen.Proc od 1000$. A navodno će biti i brža verzija Conroea od testiranoga-EE na 3GHz. Dakle, piši kući propalo je...AMD
Konan je offline  
Staro 07.03.2006., 22:56   #2
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Promjeni naslov u I have become...
Nemoj se tak brzo veseliti........sere Intel, sere AMD (možda malo manje), a na kraju popušimo mi.....korisnici i kupci. Kolka bu cijena te Intelove AMD kilermašine?
McG je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2006., 23:06   #3
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Tako treba, Intel! Dobro da im je došlo iz dupeta u glavu da otkantaju NetBurst arhitekturu i nastave kročiti stazom Tualatina... Uglavnom, to je prvi Intel procesor koji sam poželio imati nakon jako dugo vremena.
Iako, sumnjam da AMD također nema nekog asa u rukavu. Ako ima, kupci su na dobitku. Sveta konkurencija.
Sky je offline  
Staro 07.03.2006., 23:35   #4
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
@McG http://www.google.hr/search?hl=hr&q=...pretraga&meta=

Nadalje:
-launch je za 6 mj. dakle još ima AMD malo vremena(ali jaaako malo)
-AMD nema ništa u rukavu jer dizajniranje novog dizajna traje jako dugo.
-Intel ima 65 nm proces, dakle mogao bi ranije prebaciti na quad core, a tu X2 ni na 3.5 GHz na bi mogao konkurirati.
-nije mi jasno kako je Intel uspio navući toliko takt s obzirom da ova arhitektura ima prilično mali takt limit u odnosu na A64 ili NetB.
-FX je imao memu sa 2-2-2 latencijama, tako da mislim da bi razlike mogle biti i veće.
-socket AM2 sa 667 MHz DDR 2 ima lošije performanse od s939. Možda to poprave sa novom revizijom i DDR 2 800.

I na kraju pitanje da li se integrirani mem kontroler na kraju pokazao kao dobar potez?
Vidjeli smo koliko promjena je rađeno na njemu, a naravno morali su ga i redizajnirati za DDR2. Mislim da je jednostavnije koristiti chipset, iako je to naravno sporije.
Konan je offline  
Staro 07.03.2006., 23:50   #5
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Koliko sam ja pročitao, Intel je najavio da će Conroe procesori biti jeftiniji od ekvivalentnih AMD-ovih (to je bome novost ) i brži kako se vidjelo po rezultatima (ako su vjerodostojni).

Ja sam si kupio novi proc i baš me briga šta iduće 2 godine izlazi
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 07.03.2006., 23:51   #6
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Sve što si rekao stoji, no o tome ćemo razmišljati kad se dotični procesori pojave na tržištu i kad malo više testova i usporedbi bude odrađeno. Dotle, neka se time bave ljudi koje Intel i AMD plaća da o tome misle.
Ono što vidim sada je da će jesen biti zanimljiva.
Sky je offline  
Staro 07.03.2006., 23:51   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
@Konan
Ne znam kak Google, ali ja govorim/pišem/prevodim engleski jezik već 14 godina.....tak da Google je (vjeroval ili ne) u krivu, a osim toga I am Become (Become s velikim B) znači: ja sam sudbina.
McG je offline  
Staro 08.03.2006., 00:02   #8
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Najslađe od svega mi je sto nece trebati novi chipset tj ploca:clap::
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline  
Staro 08.03.2006., 01:32   #9
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Khm, testiranje pod Intelovim nadzorom... mozda i nije namjesteno no nije ni bitno, meni je to dovoljno da "ubije" vjerodostojnost i relevantnost dobivenih rezultata... Ostavivsi to sa strane ja sam zadovoljan rezultatima Conroe-a i on je imho veliki Intelov plus i korak naprijed, no ne bi se previse veselio ni uzbudivao jer smatram da 20-40% povecanje perfomansi u igrama i 15% u obradi videa u odnosu na godinu dana stari procesor (toliko ce imati FX-60 najesen kad Conroe bude vani) i nije nesto revolucionarno, pogotovo ako jos k tomu pridodamo i cinjenicu da je to najbrzi "stari" AMD-ov procesor jer AMD izbacuje nove procesore na ljeto... Moja je prognoza da ce u za AMD najgorem slucaju Intel imati procesor koji ce biti u nekim "stvarima" isti u nekima 15% brzi, dok ce u za AMD najboljem slucaju biti obrnuto... Sto ce na kraju ispasti, kao i uvijek, vrijeme ce pokazati...
__________________
www.rabbits-clan.com

Zadnje izmijenjeno od: E.T.. 08.03.2006. u 04:31.
E.T. je offline  
Staro 08.03.2006., 03:27   #10
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
ako je taj proc sposoban ubrzat igru za vise od 40% (ipak tu graficka vodi glavnu rijec) koliko je onda sposoban ubrzat kodiranje ili super pi ili tako nesto?? 5x?? malo tesko za vjerovat
Chuby je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2006., 04:21   #11
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Autor Chuby
ako je taj proc sposoban ubrzat igru za vise od 40% (ipak tu graficka vodi glavnu rijec) koliko je onda sposoban ubrzat kodiranje ili super pi ili tako nesto?? 5x?? malo tesko za vjerovat
Mislim da je ipak tu rijec o cinjenici da aktualni procesori (npr. FX 60) ne mogu "pratiti" recimo dvije X1900XT u crossfire modu...i zbog toga dolazi do takvog ubrzanja u igrama...jer napokon dobivamo procesore koji su u stanju "hraniti" te gladne zvijeri koje nazivamo grafickim karticama...
Sukladno tomu povecanje perfomansi koristeci recimo 6600GT s tim novim i brzim procesorom bilo bi kakvih 10-15%...Isto mozemo i vidjeti iz recimo obrade videa u kojoj je povecanje perfomansi 10-15%...

Ponavljam ovaj test je usmjeren i u biti odrzan od strane Intela te su samim time i koristeni testovi na kojima ce se vidjeti najveci pomaci... Svi znaju da je danasnjim grafickim karticama usko grlo procesor i normalno je da ce se onda pojavom novog, nesto brzeg (imho 10-15%) procesora najveci rast perfomansi desiti upravo u jednom takvom testu...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline  
Staro 08.03.2006., 09:41   #12
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Autor E.T.
Ponavljam ovaj test je usmjeren i u biti odrzan od strane Intela te su samim time i koristeni testovi na kojima ce se vidjeti najveci pomaci...
Quake4, Fear, HL2, ut2k4(taj je zastarijela igra) i sad ti meni kazes da je koristeno ono sto kakti pogoduje intelu??
Baci oko na ovaj clanak pa mi daj usporedbu softrvera koristenog ovdje i u testu intela
Pa ces vidit da i nije sve pogodovano intelu
Ovdje je intel ajmorec napravio malu revoluciju, dok je am2 soc kod amd-a tek evolucija na ddr2 memoriju i nista vise
Tek mozda socket F ponudi nesto slicno
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline  
Staro 08.03.2006., 09:46   #13
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Ma meni ovo izgleda kao benchevi izvedeni na paperlaunch grafama na nekom ATI/NVIDIA showu gdje jedna drafa odere drugu u testovima a kada izadje to prilicno drugacije izgleda.
Sto se tice vremena od slijedecih 6 mjeseci tj., da AMD ne moze spremiti odgovor mislim da je glupost! I AMD moze ''podebljati'' cache s Z-RAm tehnologijom i ugraditi memorijski kontroler s podrskom za 1066/1333MHz FSB (barem na nekom FX modelu) tako da se ja nadam de ce oba proizvodjaca poceti praviti sto bolje proceve za sto manje love a tko ce imati nekoliko FPS vise u nekoj igrici ili zavrsiti ripanje koju sekundu ranije uopce me nije briga!

@ZED
Prepraviti 6 godina star proc na 65nm i podebljati mu cache nekoliko puta i ne bih bas nazvao revolucijom
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline  
Staro 08.03.2006., 10:58   #14
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Jerry
Sto se tice vremena od slijedecih 6 mjeseci tj., da AMD ne moze spremiti odgovor mislim da je glupost! I AMD moze ''podebljati'' cache s Z-RAm tehnologijom i ugraditi memorijski kontroler s podrskom za 1066/1333MHz FSB (barem na nekom FX modelu)
Ovo me podsjeca na stanovitog T. V.

Zar ti zaista mislis da je AMD saznao za ove kvazi benchmarkove isto kad i ti od nekakvog Ananda ili Tomice? I zasto mislis da "podebljavanje" cachea i brza memorija AMD-ovom procesoru znaci ista? AMD, kao plagijatorska tvrtka, ce gurati Alphu sto duze budu mogli. Nakon sto potrose taj dizajn i nacin raznisljanja, "djaba bilo cachea raznih, memorija razigranih". Da se ne radi o PC-u, mozda bi im i proslo, ali ovako...

Citiraj:
@ZED
Prepraviti 6 godina star proc na 65nm i podebljati mu cache nekoliko puta i ne bih bas nazvao revolucijom
Kakvo prepravljanje 6 godina starih procesora? Iako jos nista sluzbeno nije izaslo, taj Conroe je "totalno drukciji od drugih"...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 08.03.2006., 12:58   #15
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Zar ti zaista mislis da je AMD saznao za ove kvazi benchmarkove isto kad i ti od nekakvog Ananda ili Tomice? I zasto mislis da "podebljavanje" cachea i brza memorija AMD-ovom procesoru znaci ista? AMD, kao plagijatorska tvrtka, ce gurati Alphu sto duze budu mogli. Nakon sto potrose taj dizajn i nacin raznisljanja, "djaba bilo cachea raznih, memorija razigranih". Da se ne radi o PC-u, mozda bi im i proslo, ali ovako...
Situacija koja se desava nije nista drugacija nego onda kad je Intel presao na 4 a AMD picio sa K7. Od tog dana pa evo sve do Conroa Intel nije imao odgovarajuci odgovor na AMD-ove procesore (racunajuci i cijenu i performanse).
Sada je situacija (potencijalno, ne jos 100% sigurno) obrnuta. Sad ce AMD malo loviti Intel. Nista neocekivano. Za ocekivati je bilo da jedan gigant kao sto je Intel nece potonuti, ali isto tako je za ocekivati da ce AMD izbaciti "protuotrov" za Conroe.

Ista stvar se desavala (i desava se) na polju grafickih procesora. Prvo je nVidia tukla ATI (od Rive TNT pa do GeForce 3) pa je ATI tukao nVidiu (od 9700 do 9800), pa malo Nvidia (GF 6 serija) pa opet ATI (X1x00 serija), itd.

Citiraj:
Kakvo prepravljanje 6 godina starih procesora? Iako jos nista sluzbeno nije izaslo, taj Conroe je "totalno drukciji od drugih"...
Ovdje si u pravu, bar po onome sto Intel kaze. Za razliku od dosadasnjih Baniasa, Dothana i Yonaha koji su samo revizije P III arhitekture, Conroe bi trebao biti nesto novo.
U biti nije nista revolucionarno novo posto i sam Intel kaze "microarchitecture that is different from today's Pentium M and NetBurst, but features some characteristics of both, sto ce reci "nije go*no, nego se pas po*rao".

A to da je ovdje netko plagijator a netko nije vec je odavno prestalo vaziti. Velike revolucije su se, u pravilu, prestale desavati vec odavno...
__________________
Matta je offline  
Staro 08.03.2006., 13:03   #16
psf[i]-[Tomek]
-nVidiot-
 
psf[i]-[Tomek]'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin/Zabreg
Postovi: 962
Talking

Citiraj:
Autor Bubba
Ovo me podsjeca na stanovitog T. V.
Misliš možda na T. P.??

E, Bubba pišeš ti možda e-majlove redakciji u Vidi? Ima jedno pismo u novom Vidi-u intelektualno lijepo sročeno i piše da je autor anoniman, a e-mail adresa poznata redakciji...
__________________
psf[i]-[Tomek] je offline  
Staro 08.03.2006., 14:21   #17
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Ovo bi moglo biti dobro . nesto kao Nvidia povratak sa 6xxx serijom nakon niza promasaja .
Router je offline  
Staro 08.03.2006., 14:53   #18
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Autor ZED
Quake4, Fear, HL2, ut2k4(taj je zastarijela igra) i sad ti meni kazes da je koristeno ono sto kakti pogoduje intelu??
Krivo si me razumio... Htio sam reci da testovi igara prikazuju najveci pomak u perfomansam zato sta su danasnji procesori usko grlo...pa je Intel na tom polju bio lukav...Upario je dvije kartice koje nijedan danasnji procesor nemoze dovoljno hraniti sa novim procesorom i normalno da je rast perfomansi u igrama enorman...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline  
Staro 08.03.2006., 15:44   #19
piNheaD
Premium
 
piNheaD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Senj
Postovi: 636
Ma ljudi to je sve njesra i marketing!
__________________
Suck Satan's cock
piNheaD je offline  
Staro 08.03.2006., 16:24   #20
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
Mislim da griješite što uspoređujete procesore sa grafičkima. u grafičkima je stvar jednostavnija jer se nova arhitektura predstavlja svakih godinu-dvije, a kod procesora je to puno dulje. Nadalje grafički se čipovi izrađuju u istim tvrnicama, a u ovom slućaju Intel ima bolji proivodni proces. To prije nije bilo toliko važno, ali sada kada su u pitanju višejezgreni procesori jest.

INQ:"Hexus says that the 2.67GHz Conroe is an entry-level version so let's see what the full version will give."

Ovaj proc gazi AMD X2 na 2.8 GHz, dakle vjerojatno model koji će naslijediti FX 60-naravno da će biti AM2 socket ,ali trebao bi imati otprilike takve performanse.

Ukratko ako su ove preformanse istinite ne bi se čudio da AMD opet postane firmica koje prodaje procesore po dickontnim cjenama, kao u doba prije A64.
Konan je offline  
Staro 08.03.2006., 16:31   #21
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
Citiraj:
Autor Bubba
Ovo me podsjeca na stanovitog T. V.

Zar ti zaista mislis da je AMD saznao za ove kvazi benchmarkove isto kad i ti od nekakvog Ananda ili Tomice? I zasto mislis da "podebljavanje" cachea i brza memorija AMD-ovom procesoru znaci ista? AMD, kao plagijatorska tvrtka, ce gurati Alphu sto duze budu mogli. Nakon sto potrose taj dizajn i nacin raznisljanja, "djaba bilo cachea raznih, memorija razigranih". Da se ne radi o PC-u, mozda bi im i proslo, ali ovako...
Slažem se. AMD je znao otprilike performanse Conroea odavno, isto kao što je intel vjerojatn0 2002 znao da će ih AMD gaziti jedno iduće 3 godine.
Cache isto ne pomaže skoro ništa. Mislim par %, ali ne 20%.
Jedina je razlika što je intel bio veća firma pa si je mogao dopustiti takvo nešto, a ne znam kako će AMD se izvući iz ovoga. SAd će im nova tvornica biti zaposlena 5% kapaciteta : axeman :


BTW još jedna činjenica.
The Conroe was running at 1067FSB, but the memory was running at 667 (not at 800Mhz which it will be when it launches)
Konan je offline  
Staro 08.03.2006., 17:09   #22
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Mozemo se ovako ganjati koliko hocete, tko je bolji tko nije. Cinjenica je da INTEL ima sredstava koliko hoce, pa nije ni cudo da su sad sredili i povezali sve na svoje mjesto i napravili odlican procesor. AMD radi toga nece propasti, a sumljam da nemaju neki odgovor na taj procesor. Sad je dosao red da intel malo vodi, a amd prati. Za neko vrijeme ce opet bit obrnuto i tako unedogled. Samo neka spuste cijene i ja sretan. Tko je jaci... hm... pa to me bash i ne brine previse.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Staro 08.03.2006., 19:57   #23
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
MadBoY slažem se u svemu, osim u tome da AMD ima odgovor na taj procesor.
Konan je offline  
Staro 08.03.2006., 20:08   #24
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Konan da imas pravo zasto bi firma koja je jedini rival intelu imala unutarnje vidjenje stvari puuuuuuuuno prije nas i zasto bi oni imali odgovor intelu? ? ?

Mislim smijesan si sa tim razmisljanjem pa nije da njihovi inzinjeri sjede i igraju solitare dok ovi beru lovu... Sve je to vec davno vidjeno a sada je na AMD-eu da napravi sljedeci korak. (nadam se da ce taj korak biti rezanje cjena )
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 08.03.2006., 20:22   #25
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Ne vjerujem Intelu. Puni nam glave da su megaherci važni još od prvog Athlona. I sad odjednom neki neki na 2,6 pobjedi najboljeg AMD-a.

Ne, kao što kolega kaže marketing!
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline  
Staro 08.03.2006., 20:28   #26
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Mortal
I sad odjednom neki neki na 2,6 pobjedi najboljeg AMD-a.
Ne verjem ni ja tim marketing stručnjacima, ali ruku na srce Athlon64 FX-60 nije najbolji AMD-ov procesor.......daleko od toga. FX-60 je napravljen (po meni) reda radi, da se proda i da se vidi da se nekaj dela u Dresdenu. Malo bolji jednojezgreni Athloni64 i dvojezgreni Opteroni slome tog FX-60 ko od šale, a koštaju 3-4 put manje od njega.
McG je offline  
Staro 08.03.2006., 20:42   #27
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
@Codiac
Konan da imas pravo zasto bi firma koja je jedini rival intelu imala unutarnje vidjenje stvari puuuuuuuuno prije nas i zasto bi oni imali odgovor intelu? ? ?

Zato što se bave proizdvodnjom procesora pa vjerojatno malo bolje se kuže u te stvari, a i malo ih više zanima nego nas.

Mislim smijesan si sa tim razmisljanjem pa nije da njihovi inzinjeri sjede i igraju solitare dok ovi beru lovu... Sve je to vec davno vidjeno a sada je na AMD-eu da napravi sljedeci korak. (nadam se da ce taj korak biti rezanje cjena )

Naravno da AMD radi, ali nema veze. Bitnije je tko bolje radi.

@Mortal
Koliko ja znam Conroe vuće korjene iz Pentiuma M, a svi znamo da je on per clock puuuno brži od A64.
Konan je offline  
Staro 08.03.2006., 21:03   #28
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Konane meni je posebno zanimljiva tvoja zadrtost, uz tvoje prorocnicke sposobnoste te tvoje "rezoniranje" ako se tako tvoja sporadicna bljezgarenja mogu nazvati...
A tvoje izjava: "Mislim da griješite što uspoređujete procesore sa grafičkima" znaci da ili ne citas tude postove ili da imas problema sa razumijevanjem teksta...
I naposljetku osoba koja godinu dana prije izlaska procesora jednog proizvodaca te apsolutnog neznanja o ponudi i mogucnostima konkurentnog procesora izrice tvrdnje kako jedan gazi drugog (meni je jos nejasno koji je to tocno drugi procesor) i to na temelju 10-15% boljih perfomansi
u odnosu na godinu dana stari procesor izuzima te iz svake iole ozbiljnije rasprave...i svrstava te u skupinu "ja imam amd/intel/nvidiu/ati a ostalo je sranje" adolescentskih vjezbaca desnice i njihovih izdrkavanja...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline  
Staro 08.03.2006., 21:12   #29
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Da svaka čast pentiumu M, imam ga u laptopu. NA 2000mhz imam super pi 38. sek...
Ali zašto ga onda Intel nije masovno pustio na tržište kad je toliko bolji od A64. Stvarno dugo je PentumM na tržištu, mogli su.

I, brži je zbog više keša...

Zanima me kakvi bi bili rezultati da se pojave 64bitni amdeji sa 2mb keša
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline  
Staro 08.03.2006., 21:16   #30
Konan
Banned
 
Konan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Xindi weapon
Postovi: 441
Keš nije bitan toliko. Pogledaj si test OC Semprona sa "samo" 256kb cachea
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu...on-3400_5.html

Nisam rekao da je to Pentium M, nego da je baziran na njemu. Uglavnom poanta je bila da takt nije bitan toliko.
Konan je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na