Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2019., 23:25   #1381
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Aha pa sad citam da je za 56 1.2V a za 64 1.35V tako da je vjerojatno 1.2 kod mene.
Izgleda nisam imao srece sa memorijom posto je Hynix? iako se na jednoj slici spominje i Samsung.
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 10:51   #1382
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
pogledaj u gpu-z sta ti pise.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 15:23   #1383
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Hynix je.
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 15:40   #1384
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
a onda si nesto limitiran ali opet na GPU OC/UV mozes nesto izvuci.


edit: za one koje interesira MSI Radeon RX Vega 56 AIR BOOST 8G OC ima limeni backplate i spojen je na nekoliko mjesta sa komponentama "plastelinom".

misljenje, dali mislite da bi poboljsalo malo hladenje uklanjanje backplate-a i stavljanje obicnih jezica na doticna mjesta? gdje to traziti bez da skidaju gace?
kako se to fixira? ako ide nekakvo termalno ljepilo onda nista jer time gubim garu.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 16:48   #1385
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Ma performanse su mi vise nego dovoljne, bitno mi je da ne zuji i da traje sto duze.
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 21:39   #1386
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
a onda si nesto limitiran ali opet na GPU OC/UV mozes nesto izvuci.


edit: za one koje interesira MSI Radeon RX Vega 56 AIR BOOST 8G OC ima limeni backplate i spojen je na nekoliko mjesta sa komponentama "plastelinom".

misljenje, dali mislite da bi poboljsalo malo hladenje uklanjanje backplate-a i stavljanje obicnih jezica na doticna mjesta? gdje to traziti bez da skidaju gace?
kako se to fixira? ako ide nekakvo termalno ljepilo onda nista jer time gubim garu.
Najbolje stavit termalne padove ako mozes backplate zavidat odnosno pricvrstit.
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 23:15   #1387
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
a onda si nesto limitiran ali opet na GPU OC/UV mozes nesto izvuci.


edit: za one koje interesira MSI Radeon RX Vega 56 AIR BOOST 8G OC ima limeni backplate i spojen je na nekoliko mjesta sa komponentama "plastelinom".

misljenje, dali mislite da bi poboljsalo malo hladenje uklanjanje backplate-a i stavljanje obicnih jezica na doticna mjesta? gdje to traziti bez da skidaju gace?
kako se to fixira? ako ide nekakvo termalno ljepilo onda nista jer time gubim garu.
Jedino da koristiš dvokomponentno termalno ljepilo, ali gubiš garanciju.

Osobno, kada bih vec isao na takav zahvat onda bi bome i hladnjak kompletan promjenio i metnuo gore arctica.
Ovsko da ti ostane stock hladnjak, a da se jebeš sa ježicima nema baš smisla i onak samo s njima nebuš niš puno/osjetno dobio
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 07:34   #1388
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
to sam i mislio. stavljat morpheusa, ali necu jer je preskupo i gubim garu. nema smisla jednostavno zveknut jos 800-1000kn samo na hladenje i dobit mozda nesto malo, a izgubit garu. pustit cu ovak pa za 6mj razmislit dal prodat i uzet nesto drugo.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 10:43   #1389
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
Probaj ih cimnut.


https://www.reddit.com/r/Amd/comment...ent_after_the/


Na tvom bih mjestu zadržao sisu radi jamstva, modularnosti, itd., a riješio vegu. Long shot, probaj naći neki pcie awg 16 (ili bolji ako ima) za sisu, pa vidi ako ti se da zajebavat s tim. Pazi samo na duljinu kabla i pinout da ti custom kabel ne skuri nekaj ako ideš na tu varijantu.
evo dobio danas odjebenicu od sise:

"Issue encountered by first version of FOCUS Plus was a reboot under load due to the fact that Vega platform, as well as some others high end cards are having huge spikes under load that are outside ATX specifications and lead PSU to shutdown. Based on the description of your issue, it's not related to this and your PSU is from 2019 based on your serial number.
We would suggest to check this with your Vega as this GPU Series got also some issues with voltages and power delivery: set vsoc (memory) and vcore on the same voltage via wattman: 975 mV or eventually 1050 mV. On some forums, such issues fixed crashes encountered with Vega (and any PSU in general). If it's not helping fixing your issue, we would suggest to check your PSU in any other computer to see if you can replicate such issue. Also, if any O/C on your CPU or GPU, please remove it to see if it can solve your issue."
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 16:41   #1390
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Zanimljivo, čak su možda i u pravu Ma vega je culprit, sad vidi čega ćeš se riješit. Ako već nisi, undervoltaj pa testiraj, ali ljudima su se gasila i druga napajanja, ne samo focusi. Nekima se, kao i meni, samo rušilo, nikad ugasilo. To prilično svaljuje krivicu na grafe jer ovaj pali zaštitu, a tvoj je i ovogodišnji model.

Kod mene je 590 uskočila umjesto 970 i ne moram spominjati power draw, pa ovaj fake focus riotoro od subote nije ugašen, kamo li da bi štucnuo, a dao sam im posla sad za vikend, go figure. Primjerice 970 bi se zrokala u cb15 tamo negdje kad auto izađe na ulicu ili čak malo prije.
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 16:48   #1391
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
undervolto jesam, al ne nest pretjerano jer ocu max OC/UV .
razmisljam opet da prebacim switch bios-a na onaj power save koji je kao otkljucan i flasham V64 bios pa vidim ako cu dobit sta na VRAM-u. bumo vidli.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2019., 16:43   #1392
geronimo_2
Premium
Moj komp