Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2008., 00:17   #1
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
CPU usage prečesto ide u 100%

Pratim malo rad kako mi komp radi sad sa drugim hardom i 4 GB memorije (3.5 kaže XP)...

Ako recimo (kao sad) gledam video preko neta, i usput surfam, par tabova otvoreno (Google Chrome) i ako radim stvari tipa otvaranja stranice, CPU usage (Celeron 1.8) se penje na trenutke i do 100% (temperatura oko 20 kad ništa na radim do 35 kad je svašta uključeno) i naravno onda zvuk sa onog videa iz pozadinske stranice stane na 2-3 sekunde.

Ako radim u aplikacijama, recimo skrolam po folderu sa slikama, zna zapet na isto tako sekundu-dvije.

Ima to neki razlog ili?
XP su friško instalirani, C particija od 10 GB je za XP (ali se već nakrcala do 9), System Restore isključen, a sve ostalo je na drugim diskovima...nemam instalirano masu fontova, znam da to nije uzrok problema, jer na prošloj instalaciji imao sam preko 1000 fontova snimljeno i to je jako usporilo Windowse na učitavanju itd.
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 00:24   #2
Bambusha
Premium
 
Bambusha's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 297
a sta mislis da bi ti taj celeron trebo bit ispod 50% usage kad tolko stvari radis...flash treba 'dosta' proca, tabovi isto resurse trose puno, jos ak si ukljucio cleartype i stavio neku ljepšu temu...milina
popuni moj komp

i prosiri mal taj C...meni je XP trenutno 12 GB...
Bambusha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2008., 01:03   #3
CeRmA
Premium
Moj komp
 
CeRmA's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 137
Mozda je i problem u Google Chrome-u...meni je jako loše radio sa youtube-om...probaj Operu ili Firefox
__________________
IntelE5200 @3,6Ghz | Gigabyte P35-DS4 | 4 GB GSkill | VTX HD4850| Samsung F3 500GB+SamsungT166|LG H42N DVDRW |CREATIVE Audigy2 | GIGABYTE HybridTV | MicrosoftReclusa+ RoccatKone | DELLU2311H | & |ASUS EEE 1000HG - 2GB RAM Win7| & |Samsung Galaxy S2 | on TScum DSL routed by Siemens SX763 |
CeRmA je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 16:09   #4
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Hmmm sad mi ostao komp cijelu noć radit, i Asus probe kaže da je matična u crvenom, 45 stupnjeva...

Ma joooj
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 13:11   #5
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a ne znam sta ti ocekujes od tog celerona. ne da mi se ici gore paliti moju kantu ali na ovoj za kojom sad sjedim (athlon 3000+, OC na ne znam koliko tocno. Vjerovatno 2200-2300Mhz) kada otvorim jedan youtube video i par tabova portala s flash reklamicama i sarenim bannerima eto procesora preko 50-60% na mahove.
A njegovih 60% je taman negdje 120% tog tvoga. A kako nece kurve da rade na vise od 100%....imas trznicu, imas tamo procesora....nadji si nesto
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na