Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2017., 13:32   #1
olat
Registered User
Moj komp
 
olat's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Tuzla
Postovi: 4
Question (riješeno) Računar se ne pali dok ne restartam CMOS?!

Pozdrav ljudi.
Prije par dana sam uočio da kada računar ostane bez napajanja 3-4 sata ili više da ga poslije ne mogu upaliti. Ukoliko je uključen u utičnicu onda nema veze koliko dugo ne radi, ali ako je isključen iz utičnice onda jednostavno neće da boot-a. Inače radi sasvim ok, koristim ga za gaming, surfanje i malo AutoCad i VisualStudio i nema nikakvih problema - sistem je stabilan. Jedini način da ga upalim je da spojim pomoću odvijača jumper "CLR CMOS" i onda upali odmah. Ukoliko izvadim CMOS i dalje neće, dakle samo clear radi. I onda poslije toga radi komp normalno sve dok ne ostane bez napajanja neko vrijeme.
Dakle, ne pali se ništa, nikakve lampice, ništa ventilatori, nikakvi zvukovi itd.


Da li je neko imao kada sličnih problema i da li ko zna šta učiniti?

Hvala i pozdrav!
olat je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 12:29   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor olat Pregled postova
Pozdrav ljudi.
Prije par dana sam uočio da kada računar ostane bez napajanja 3-4 sata ili više da ga poslije ne mogu upaliti. Ukoliko je uključen u utičnicu onda nema veze koliko dugo ne radi, ali ako je isključen iz utičnice onda jednostavno neće da boot-a. Inače radi sasvim ok, koristim ga za gaming, surfanje i malo AutoCad i VisualStudio i nema nikakvih problema - sistem je stabilan. Jedini način da ga upalim je da spojim pomoću odvijača jumper "CLR CMOS" i onda upali odmah. Ukoliko izvadim CMOS i dalje neće, dakle samo clear radi. I onda poslije toga radi komp normalno sve dok ne ostane bez napajanja neko vrijeme.
Dakle, ne pali se ništa, nikakve lampice, ništa ventilatori, nikakvi zvukovi itd.


Da li je neko imao kada sličnih problema i da li ko zna šta učiniti?

Hvala i pozdrav!
Vrijeme za promjenu baterije na matičnoj?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2017., 12:52   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
+1 za bateriju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 14:50   #4
olat
Registered User
Moj komp
 
olat's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Tuzla
Postovi: 4
E momci, hvala na odgovorima.

Pokušao sam svašta, ali bez uspjeha. Nova baterija, nova napojna... Sve isto.
Na kraju sam jednostavno zamijenio matičnu i zasad izgleda da je problem riješen. U radnji u kojoj sam kupio matičnu su mi rekli da nemaju pojma šta bi moglo biti i zaista su mi odmah dali drugu, s tim što sam tražio drugi brend, čisto za svaki slučaj.

Ako ne bude bilo nikakvih problema neću se više javljati ovdje, ali hvala još jednom na odgovorima. Pozz
olat je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 15:00   #5
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor olat Pregled postova
E momci, hvala na odgovorima.

Pokušao sam svašta, ali bez uspjeha. Nova baterija, nova napojna... Sve isto.
Na kraju sam jednostavno zamijenio matičnu i zasad izgleda da je problem riješen. U radnji u kojoj sam kupio matičnu su mi rekli da nemaju pojma šta bi moglo biti i zaista su mi odmah dali drugu, s tim što sam tražio drugi brend, čisto za svaki slučaj.

Ako ne bude bilo nikakvih problema neću se više javljati ovdje, ali hvala još jednom na odgovorima. Pozz
Moguće da je jedan od kondenzatora na ploči išao kvragu ali bitno da su ti to zamijenili bez problema.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 14:58   #6
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
evo ja imam skoro pa isti problem, ali nisam probo drugo napajanje.

kad isključim comp na napajanju ,odnosno otpojim kabl iz utičnice, ne može se više upaliti,
dok napajanje ne ukopčam iskopčam na atx utikaču ,na matičnoj. onda sve proradi kako treba.
znači neće da proradi napajanje ni bilo koja lampica niti ikakav zvuk.
napravio sam flash najnovijeg biosa i isto.
komponente su: nova matična asus prime x370 pro, novi ryzen 1600 ,novi ddr4 1x8gb 2400, nova asus strix 1070 i staro napajanje corsair cx600 (napajanje radilo dobro na staroj konf.)
probao sam sa i bez grafičke ,resetirao bios ,vadio bateriju na matičnoj , uključivao-isključivao neki apm u biosu i uvijek isto.
tražim po internetu ali nisam naišao na slično.
jel ima neko kakvu ideju šta učiniti ?
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 17:05   #7
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
evo ja imam skoro pa isti problem, ali nisam probo drugo napajanje.

kad isključim comp na napajanju ,odnosno otpojim kabl iz utičnice, ne može se više upaliti,
dok napajanje ne ukopčam iskopčam na atx utikaču ,na matičnoj. onda sve proradi kako treba.
znači neće da proradi napajanje ni bilo koja lampica niti ikakav zvuk.
napravio sam flash najnovijeg biosa i isto.
komponente su: nova matična asus prime x370 pro, novi ryzen 1600 ,novi ddr4 1x8gb 2400, nova asus strix 1070 i staro napajanje corsair cx600 (napajanje radilo dobro na staroj konf.)
probao sam sa i bez grafičke ,resetirao bios ,vadio bateriju na matičnoj , uključivao-isključivao neki apm u biosu i uvijek isto.
tražim po internetu ali nisam naišao na slično.
jel ima neko kakvu ideju šta učiniti ?

Eto kad neće nitko da se javi, moram sam sebi odgovoriti.
Problem je bio u napajanju .
Kupio novo napajanje i sad komp pali na sve moguće naćine.
Hvala
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2017., 08:59   #8
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
super da si sam skužio u čemu je problem. Teško je u tvom slučaju bilo nekaj pametno reći. Postojala je vjerojatnost da je i mbo banana. Tak da odlično kaj si skužio i super da si javio povratno nazad kaj je bilo.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na